Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 11.04.2021 - 00:58

Anglia - Premier League - Etapa 31

Anglia - Premier League - Etapa 31
Leeds United a produs surpriza în Premier League, câștigat în meciul din deplasare cu Manchester City, din etapa a 31-a a campionatul Angliei. Tot la vârf, Chelsea Londra și Liverpool au câștigat meciurilor lor cu echipele de tradiție din vecinătate, iar Fulham a pierdut o șansă să scape de zona retrogradării - devenit mult mai complicată după înfrângerea pe teren propriu. 
 
Vineri, 9 aprilie 2021
 
09.04.2021, Ora: 22:00
Fulham Londra - Wolverhampton Wanderers 0-1
A marcat: Adama Traoré (90+3)
 
Sâmbătă, 10 aprilie 2021
 
10.04.2021, Ora: 14:50
Manchester City - Leeds United 1-2
Au marcat: Ferran Torres (76) - Stuart Dallas (42, 90+1)
Cartonaș roșu: Liam Cooper (45+1, Leeds United)
 
10.04.2021, Ora: 17:00
Liverpool FC - FC Aston Villa 2-1
Au marcat: Mohamed Salah (57), Trent Alexander-Arnold (90+1) - Ollie Watkins (43)
 
10.04.2021, Ora: 19:30
Crystal Palace - Chelsea Londra 1-4
Au marcat: Christian Benteke (64) - Kai Havertz (8), Christian Pulisic (10, 78), Kurt Zouma (30)
 
Duminică, 11 aprilie 2021
 
11.04.2021, Ora: 14:00
Burnley FC - Newcastle United 1-2
Au marcat: Matej Vydra (18) - Jacob Murphy (59), Allan Saint-Maximin (64)
 
11.04.2021, Ora: 16:05
West Ham United - Leicester City 3-2
Au marcat: Jesse Lingard (29, 44), Jarrod Bowen (48) - Kelechi Iheanacho (70, 90+1)

11.04.2021, Ora: 18:30
Tottenham Hotspur - Manchester United 1-3
Au marcat
: Son Heung-Min (40) - Fred (57), Edinson Cavani (79), Mason Greenwood (90+6)

11.04.2021, Ora: 21:00
Sheffield United - Arsenal Londra 0-3
Au marcat
: Alexandre Lacazette (33, 85), Martinelli (71)
 
Luni, 12 aprilie 2021
 
12.04.2021, Ora: 20:00
West Bromwich Albion - Southampton FC 3-0
Au marcat: Matheus Pereira (32, penalti), Matt Phillips (35), Callum Robinson (69)

12.04.2021, Ora: 21: 15
Brighton Albion - Everton FC 0-0
Au marcat:
-
 
Sorin AROTĂRIŢEI






Taguri: Anglia    Premier League    Etapa 31    campionatul Italiei    Adama Traore    Ferran Torres    Stuart Dallas    Mohamed Salah    Trent Alexander-Arnold    Ollie Watkins    Christian Benteke    Kai Havertz    Christian Pulisic    Kurt Zouma      

» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Anglia - Premier League - Etapa 33

Manchester City a deschis scorul destul de târziu în meciul disputat pe stadionul "Selhurst Park" cu Crystal Palace, din etapa a 33-a a campionatului Angliei. "The Citizens"...

Anglia - Premier League - Etapa 33

Leeds United şi Manchester United au terminat la egalitate, scor 0-0, în meciul disputat pe stadionul "Elland Road", în etapa a 33-a a campionatului Angliei. "The Whites"...

Anglia - Premier League - Etapa 30

FC Liverpool a câştigat cu scorul de 3-0 meciul disputat la Londra pe "Emirates Stadium" cu Arsenal, în etapa a 30-a a campionatului Angliei....

Anglia - Premier League - Etapa 29

Cel mai spectaculos meci al etape a 29-a din campionatul Angliei a avut loc pe "London Stadium", între West Ham United şi Arsenal Londra....

Anglia - Premier League - Etapa 28

Fulham a rezistat doar o repriză fără a primi gol pe stadionul "Craven Cottage" cu Manchester City, în etapa a 28-a a campionatului Angliei. "The Citizens" au câştigat cu...

Anglia - Premier League - Etapa 27

FC Burnley şi Arsenal Londra au terminat la egalitate, scor 1-1, pe "Turf Moor Stadium", în etapa a 27-a a campionatului Angliei. "The Gunners" au deschis scorul prin...

Anglia - Premier League - Etapa 26

Manchester City trece printr-o perioadă de excepţie în campionatul Angliei, unde are 14 victorii consecutive. Băieţii lui Pep Guardiola au învins-o sâmbătă, acasă pe stadionul...

Anglia - Premier League - Etapa 25

Everton a câştigat sâmbătă cu scorul de 2-0 meciul disputat pe stadionul "Anfield" cu FC Liverpool, în etapa a 25-a campionatului Angliei. Golurile "The Toffees" au fost...

Anglia - Premier League - Etapa 24

FC Liverpool a deschis scorul prin Mohamed Salah (67) în meciul disputat pe stadionul "King Power" cu Leicester City, în etapa a 24-a a campionatului Angliei, însă "vulpile"...

Anglia - Premier League - Etapa 23

Everton a câştigat cu multă şansă 1 punct în meciul disputat pe "Old Trafford" cu Manchester United, în etapa a 23-a a campionatului Angliei. "The Red Devils" au condus...

Anglia - Premier League - Etapa 22

Manchester United a surclasat-o pe "Old Trafford" cu scorul de 9-0 pe FC Southampton, în etapa a 22-a a campionatului Angliei. "Diavolii roşii" au făcut ce au vrut cu...



Top News

-Liga 1 - Etapa 7 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-Top meciuri de fotbal 8-9 mai în La Liga, Premier League și Serie A

-Piteștenii vor șefia play-out-ului!

-35 de ani de la finala de la Sevilla

-Liga 1 - Etapa 6 - play-off & play-out: Rezultate şi marcatori

-FC Argeş vizează 3 puncte pentru a rămâne în coasta liderului

-Geniul îi atinge pe fotbaliștii născuți pe 5 februarie




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrian Cuciula
România
35 ani

Cristian Melinte
România
33 ani

Edson Uribe
Peru
39 ani

Felix Bastians
Germania
33 ani

Fulvio Collovati
Italia
64 ani

Genar Andrinua
Spania
57 ani

Giacomo Brichetto
Italia
38 ani

Hao Haidong
China
51 ani

Hernán Losada
Argentina
39 ani

Irinel Voicu
România
44 ani

Javier Ambrois
Uruguay
89 ani

Julio César Uribe
Peru
63 ani

Jupp Heynckes
Germania
76 ani

Kévin Gameiro
Franța
34 ani

Kim Jung-Woo
Coreea de Sud
39 ani

Leandro Cufré
Argentina
43 ani

Leandro Rinaudo
Italia
38 ani

Luca Rossettini
Italia
36 ani

Luciano Spinosi
Italia
71 ani

Madson
Brazilia
30 ani

Marco Pascolo
Elveția
55 ani

Marek Jankulovski
Cehia
44 ani

Massimo Paci
Italia
43 ani

Matías Suárez
Argentina
33 ani

Mourad Melki
Tunisia
46 ani

Nicolae Dică
România
41 ani

Ove Grahn
Suedia
78 ani

Pablo Gaitán
Argentina
29 ani

Patrick Petre
România
24 ani

Radek Opršal
Cehia
43 ani

Ramses Gado
România
39 ani

Ricardo Alves
Portugalia
30 ani

Sorin Aldea
România
41 ani

Ștefan Târnovanu
România
21 ani

Vasile Ghindaru
România
43 ani

Vasile Matincă
România
47 ani

Zdeněk Nehoda
Cehoslovacia
69 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2020-2021


Liga 1 2020-2021
09.04.2021 Astra Giurgiu FC UTA Arad C
09.04.2021 Dinamo București Academica Clinceni C
09.04.2021 FC Argeș Pitești Chindia Târgoviște C
09.04.2021 FC Voluntari FC Botoșani C
10.04.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Fotbal Club FCSB C
11.04.2021 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
12.04.2021 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
12.04.2021 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. Fotbal Club FCSB 65
2. CFR 1907 Cluj 64
3. Universitatea Craiova 58
4. Sepsi Sfântu Gheorghe 45
5. Academica Clinceni 44
6. FC Botoșani 42
7. FC Argeș Pitești 40
8. Chindia Târgoviște 39
9. Astra Giurgiu 38
10. FC UTA Arad 37
11. Gaz Metan Mediaş 33
12. FC Voluntari 32
13. FC Viitorul 31
14. Dinamo București 27
15. FC Hermannstadt 26
16. CSM Politehnica Iaşi 25
Clasament 2020-2021

Play-off


Liga 1 Play-off
05.05.2021 Sepsi Sfântu Gheorghe Universitatea Craiova C
06.05.2021 Academica Clinceni CFR 1907 Cluj C
06.05.2021 FC Botoșani Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 13
2. Fotbal Club FCSB 10
3. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
4. Universitatea Craiova 8
5. FC Botoșani 7
6. Academica Clinceni 3
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
08.05.2021 Gaz Metan Mediaş Astra Giurgiu C
08.05.2021 Dinamo București FC Hermannstadt C
09.05.2021 FC UTA Arad
14:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
09.05.2021 FC Viitorul
16:30
FC Argeș Pitești Telekom Sport 1 C
10.05.2021 FC Voluntari
16:45
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C


1. Chindia Târgoviște 14
2. Dinamo București 13
3. Gaz Metan Mediaş 12
4. FC Argeș Pitești 11
5. FC UTA Arad 9
6. FC Viitorul 7
7. FC Voluntari 7
8. FC Hermannstadt 7
9. Astra Giurgiu 5
10. CSM Politehnica Iaşi 4
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
26.03.2021 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Gloria Buzău   C
28.03.2021 Metaloglobus București Rapid București C
28.03.2021 Pandurii Târgu-Jiu Unirea Slobozia C
28.03.2021 Concordia Chiajna ASU Poli Timişoara C
28.03.2021 CS Mioveni Aerostar Bacău C
28.03.2021 Universitatea Cluj Petrolul Ploiești C
28.03.2021 CSM Reșița Universitatea Craiova C
28.03.2021 Ripensia Timișoara ACS Comuna Recea C
28.03.2021 AFK Csíkszereda CSM Slatina C
28.03.2021 Dunărea Călărași Viitorul Târgu-Jiu C


1. Universitatea Craiova 35
2. Dunărea Călărași 34
3. CS Mioveni 33
4. Rapid București 33
5. AFK Csíkszereda 32
6. Farul Constanța 32
7. Viitorul Târgu-Jiu 32
8. ASU Poli Timişoara 32
9. Petrolul Ploiești 31
10. Metaloglobus București 30
11. Universitatea Cluj 29
12. Gloria Buzău 26
13. Concordia Chiajna 24
14. ACS Comuna Recea 23
15. Ripensia Timișoara 22
16. Unirea Slobozia 19
17. CSM Reșița 19
18. CSM Slatina 15
19. Pandurii Târgu-Jiu 13
20. Aerostar Bacău 10
21. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
06.03.2020 Aerostar Bacău FC Botoşani II C
06.03.2020 KSE Târgu-Secuiesc CSU Galați C
07.03.2020 CSM Foșcani FC Ozana Târgu-Neamţ C
07.03.2020 Știința Miroslava CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
07.03.2020 Oțelul Galați CSM Pașcani C
07.03.2020 Sporting Liești Foresta Suceava C
07.03.2020 Bucovina Rădăuți Huşana Huşi C
07.03.2020 Şomuz Fălticeni CSM Bacău C


1. Aerostar Bacău 42
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 32
5. CSM Foșcani 30
6. Oțelul Galați 30
7. Știința Miroslava 29
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 20
10. Sporting Liești 19
11. KSE Târgu-Secuiesc 17
12. Huşana Huşi 17
13. FC Botoşani II 16
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.03.2020 Dacia Unirea Brăila Metalul Buzău C
07.03.2020 CS Tunari Viitorul Ianca C
07.03.2020 CSM Medgidia Recolta Gheorghe Doja C
07.03.2020 Agricola Borcea Fotbal Club FCSB II C
07.03.2020 CS Afumați Mostiştea Ulmu C
07.03.2020 Unirea Slobozia Poseidon Limanu 2 Mai C
07.03.2020 Axiopolis Sport Cernavodă Înainte Modelu C
07.03.2020 CS Făurei SC Popeşti Leordeni C


1. Unirea Slobozia 40
2. Mostiştea Ulmu 37
3. CS Afumați 36
4. CS Tunari 36
5. Înainte Modelu 26
6. SC Popeşti Leordeni 25
7. Viitorul Ianca 25
8. Metalul Buzău 23
9. CS Făurei 21
10. Agricola Borcea 21
11. Poseidon Limanu 2 Mai 20
12. CSM Medgidia 15
13. Axiopolis Sport Cernavodă 12
14. Dacia Unirea Brăila 11
15. Fotbal Club FCSB II 10
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.03.2020 CSM Alexandria FC Pucioasa C
06.03.2020 Astra Giurgiu II CS Blejoi C
06.03.2020 Tractorul Cetate Vediţa Coloneşti C
06.03.2020 Unirea Bascov FC Voluntari II C
06.03.2020 CS Balotești CS Universitatea Craiova II C
07.03.2020 Progresul Spartac București FC Brașov C
07.03.2020 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Slatina C
07.03.2020 Olimpic Cetate Râşnov Flacăra Moreni C


1. Progresul Spartac București 37
2. CSM Slatina 37
3. Flacăra Moreni 30
4. CSM Alexandria 28
5. CS Universitatea Craiova II 27
6. Vediţa Coloneşti 27
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Voluntari II 21
11. FC Brașov 19
12. FC Pucioasa 18
13. Astra Giurgiu II 16
14. CS Balotești 14
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.03.2020 ACS Poli Timișoara Fortuna Becicherecu-Mic C
06.03.2020 Cetate Deva Comunal Dumbrăviţa C
06.03.2020 Flacăra Horezu CS Național Sebiș C
06.03.2020 Universitatea Craiova Șoimii Lipova C
07.03.2020 Crișul Chișineu-Criș Progresul Pecica C
07.03.2020 Gloria Lunca Teuz Cernei CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
07.03.2020 CS Hunedoara Viitorul Dăeşti C
07.03.2020 ACSO Filiaşi Gilortul Târgu-Cărbuneşti C


1. Universitatea Craiova 42
2. Șoimii Lipova 29
3. Crișul Chișineu-Criș 29
4. Flacăra Horezu 27
5. Progresul Pecica 26
6. Comunal Dumbrăviţa 23
7. CS Hunedoara 23
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 21
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 20
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 19
12. Cetate Deva 18
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 15
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 11
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.03.2020 Unirea Dej SCM Zalău C
06.03.2020 Sănătatea Cluj Gloria Bistrița C
06.03.2020 AFC Odorheiu-Secuiesc Avântul Reghin C
07.03.2020 Unirea Alba-Iulia Viitorul Şelimbăr C
07.03.2020 Luceafărul Oradea CS Sânmartin C
07.03.2020 Industria Galda de Jos CFR 1907 Cluj II C
07.03.2020 Minaur Baia-Mare Arieșul Turda C
07.03.2020 Metalurgistul Cugir ACS Comuna Recea C


1. ACS Comuna Recea 35
2. Minaur Baia-Mare 33
3. Viitorul Şelimbăr 28
4. Metalurgistul Cugir 27
5. Luceafărul Oradea 26
6. CS Sânmartin 25
7. Gloria Bistrița 25
8. Avântul Reghin 22
9. Arieșul Turda 22
10. Unirea Dej 21
11. Sănătatea Cluj 20
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. Industria Galda de Jos 11
16. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017