Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34 (ultima actualizare 21 mai 2012, ora 23:55)

27 - Wesley Lopes - FC Vaslui (5p)

19 - Marius Niculae - Dinamo Bucureşti (6p)

13 - Ionel Dănciulescu - Dinamo Bucureşti (1p)
13 - Ovidiu Herea - Rapid Bucureşti (9p)
13 - Raul Rusescu - Steaua Bucureşti (2p)

12 - Pantelis Kapetanos - CFR 1907 Cluj
12 - Hamza Younes - Petrolul Ploieşti

11 - Daniel Opriţa - Petrolul Ploieşti (5p)

10 - Bojan Golubović - Ceahlăul Piatra-Neamţ (3p)
10 - Kehinde Fatai - Astra Ploieşti (1p)

9 - Ciprian Deac - Rapid Bucureşti (2p)
9 - Modou Sougou - CFR 1907 Cluj (1p)

8 - Adi Rocha - Concordia Chiajna
8 - Thaer Bawab - Gaz Metan Mediaş (2p)
8 - Adrian Cristea - Universitatea Cluj (3p)
8 - Didi Cleidimar - Oţelul Galaţi
8 - Valentin Lemnaru - Pandurii Târgu-Jiu

7 - Alexandru Chipciu - 5g FC Braşov; 2g Steaua
7 - Mihai Costea - Steaua Bucureşti (1p)
7 - Pedro Moutinho - FC Braşov (1p)
7 - Daniel Pancu - Rapid Bucureşti
7 - Tony Nwakaeme - Universitatea Cluj
7 - Mike Temwanjera - FC Vaslui
7 - Stojan Vranjes - 5g Pandurii; 2g CFR 1907 Cluj
7 - Weldon - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Changchun Yatai)

6 - Adailton Martins - FC Vaslui
6 - Victor Astafei - FCM Târgu-Mureş
6 - Cristian Bud - Gaz Metan Mediaş
6 - Sergiu Buş - FCM Târgu-Mureş (1p)
6 - Gheorghe Grozav - Universitatea Cluj
6 - Baže Ilijoski - FC Braşov (1p)
6 - Robert Ilyeş - FCM Târgu-Mureş (1p)
6 - Iulian Popa - Voinţa Sibiu

5 - Marius Alexe - Dinamo Bucureşti (1p)
5 - Paul Batin - Pandurii Târgu-Jiu
5 - Ricardo Cadú - CFR 1907 Cluj (4p)
5 - Alexandre Cardoso - Pandurii Târgu-Jiu
5 - Viorel Ferfelea - Sportul Studenţesc Bucureşti (1p)
5 - Nicolae Grigore - Rapid Bucureşti
5 - Laurenţiu Iorga - Oţelul Galaţi
5 - Andrei Lungu - Sportul Studenţesc Bucureşti
5 - Claudiu Niculescu - Universitatea Cluj (2p)
5 - Ronny da Silva - CFR 1907 Cluj
5 - Romeo Surdu - Rapid Bucureşti
5 - Daniel Stana - Ceahlăul Piatra-Neamţ

4 - Alex Dos Santos - Concordia Chiajna
4 - Liviu Antal - Oţelul Galaţi
4 - Ionuţ Bădescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Marian Constantinescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Costin Curelea - Sportul Studenţesc Bucureşti
4 - Viorel Dinu - Concordia Chiajna
4 - Valentin Iliev - Steaua Bucureşti
4 - Valentin Lazăr - Sportul Studenţesc Bucureşti
4 - Novak Martinović - Steaua Bucureşti
4 - Alexandru Maxim - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Ousmane N'Doye - 2g Astra(2p); 2g Vaslui
4 - Marius Pena - Oţelul Galaţi (2p)
4 - Doru Pintilii - Pandurii Târgu-Jiu (4p)
4 - Dan Roman - Gaz Metan Mediaş
4 - Cristian Tănase - Steaua Bucureşti
4 - Filipe Teixeira - Rapid Bucureşti
4 - Vitinho Medeiros - Gaz Metan Mediaş
4 - Claudiu Voiculeţ - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Andrei Zăgrean - Voinţa Sibiu

3 - Vlad Achim - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Dan Alexa - Rapid Bucureşti
3 - Rafael Bastos - CFR 1907 Cluj
3 - Alexandru Bălţoi - Concordia (s-a transferat la Kaisar Kyzylorda)
3 - Yero Bello - FC Vaslui
3 - Damien Boudjemaa - Petrolul Ploieşti
3 - Mugurel Buga - FC Braşov
3 - Claudiu Bumba - FCM Târgu-Mureş
3 - Sebastian Cojocnean - Universitatea Cluj
3 - Marian Cristescu - 3g Braşov (1p); 0g "U"
3 - Roberto De Zerbi - CFR 1907 Cluj
3 - Leonard Dobre - Sportul Studenţesc Bucureşti
3 - Octavian Drăghici - Universitatea Cluj
3 - Lucian Filip - Concordia Chiajna
3 - Cristinel Gafiţa - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Valerică Găman - Astra Ploieşti
3 - Sebastian Ghinga - Sportul Studenţesc Bucureşti
3 - Ştefan Grigorie - Rapid Bucureşti
3 - Attila Hadnagy - FC Braşov
3 - Ilie Iordache - Concordia Chiajna
3 - Cosmin Matei - 1g Astra, 2g Dinamo
3 - Vlad Morar - Universitatea Cluj
3 - Gabriel Mureşan - CFR 1907 Cluj
3 - Cosmin Năstăsie - CS Mioveni
3 - Constantin Nistor - Sportul Studenţesc Bucureşti
3 - Paulinho Dinarte - Concordia Chiajna
3 - Ciprian Petre - Gaz Metan Mediaş
3 - Adrian Popa - Concordia Chiajna
3 - Bratislav Punoševac - Oţelul Galaţi
3 - Renan Garcia - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Sampdoria)
3 - Mihai Roman - Rapid Bucureşti
3 - Juliano Spadacio - Astra Ploieşti
3 - Jaka Štromajer - 3g Pandurii; 0g Oţelul
3 - Leandro Tatu - Steaua Bucureşti
3 - Ciprian Tănasă - CS Mioveni (s-a transferat la Alki Larnaca)
3 - Ousmane Viera - Pandurii Târgu-Jiu

2 - Bogdan Apostu - FCM Târgu-Mureş
2 - Roberto Ayza - CS Mioveni
2 - Tiberiu Bălan - Steaua Bucureşti
2 - Gabriel Boştină - Universitatea Cluj
2 - Bruno Miguel - Astra Ploieşti
2 - Vasile Buhăescu - FC Vaslui
2 - Eugeniu Cebotaru - Ceahlăul (s-a transferat la Spartak Nalchik)
2 - Sergiu Costin - Oţelul Galaţi
2 - Alexandru Curtean - Dinamo Bucureşti
2 - Florin Dan - FCM Târgu-Mureş
2 - Davide Dias - FC Braşov
2 - David Distéfano - FC Braşov
2 - Ioan Filip - Oţelul Galaţi
2 - Ştefan Forika - Voinţa Sibiu
2 - Cosmin Frăsinescu - Gaz Metan Mediaş
2 - Ovidiu Hoban - 2g Gaz Metan Mediaş, 0g "U"
2 - John Ibeh - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
2 - Nikola Komazec - Petrolul Ploieşti (s-a transferat la ?)
2 - Plamen Krumov - Concordia Chiajna
2 - Florin Lazăr - Gaz Metan Mediaş
2 - Vasile Maftei - CFR 1907 Cluj
2 - Laurenţiu Marinescu - Universitatea Cluj
2 - Zarko Marković - Gaz Metan Mediaş
2 - Florin Maxim - Sportul Studenţesc Bucureşti (1p)
2 - Ovidiu Mihalache - Astra Ploieşti
2 - Cosmin Moţi - Dinamo Bucureşti
2 - Cătălin Munteanu - Dinamo Bucureşti (2p)
2 - Sony Mustivar - Petrolul Ploieşti
2 - Valentin Negru - Petrolul Ploieşti
2 - Stefan Nikolić - Steaua Bucureşti (1p)
2 - Dan Nistor - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Nuno Viveiros - FC Braşov
2 - Mihai Olteanu - CS Mioveni
2 - Gabriel Paraschiv - Oţelul Galaţi
2 - Paul Pârvulescu - 1g Gaz Metan; 1g Steaua
2 - Steven Pelé - Universitatea Cluj
2 - Alexandru Radu - Concordia Chiajna
2 - Dan Săndulescu - CS Mioveni
2 - Lucian Sânmărtean - FC Vaslui
2 - Cristian Sârghi - Oţelul Galaţi
2 - Daniel Subotić - FCM Târgu-Mureş
2 - George Ţucudean - Dinamo Bucureşti
2 - Wiliam De Amorim - Astra Ploieşti
2 - Monsef Zerka - Petrolul Ploieşti

1 - Cristian Apostol - Voinţa Sibiu
1 - Răzvan Avram - Gaz Metan Mediaş
1 - Valentin Badea - Concordia Chiajna (s-a transferat la Farul)
1 - Elis Bakaj - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la Chornomorets Odesa)
1 - Daniel Barna - Ceahlăul (s-a transferat la Rapid Chişinău)
1 - Silviu Bălace - FC Vaslui (s-a transferat la Gaz Metan Severin)
1 - Ştefan Bărboianu - Astra Ploieşti
1 - Eugen Beza - Voinţa Sibiu
1 - Eric Bicfalvi - Steaua Bucureşti
1 - Adrian Borza - Petrolul Ploieşti
1 - Florin Bratu - Gaz Metan Mediaş
1 - Alexandru Buhuşi - Petrolul Ploieşti
1 - Claudiu Bunea - Voinţa Sibiu
1 - Ovidiu Burcă - Rapid Bucureşti
1 - Marius Burlacu - Voinţa Sibiu
1 - Mario Camora - CFR 1907 Cluj
1 - Simone Cavalli - FCM Târgu-Mureş (s-a transferat la ?)
1 - Lucian Cazan - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Pedro Celestino - CFR 1907 Cluj
1 - Celsinho - FCM Târgu-Mureş
1 - Lucian Cheţan - Sportul Studenţesc Bucureşti
1 - Cornel Coman - Voinţa Sibiu
1 - Marius Constantin - FC Vaslui
1 - Andrei Cordoș - FCM Târgu-Mureş
1 - Florin Costea - Steaua Bucureşti
1 - Raul Costin - FC Vaslui
1 - Valentin Coşereanu - CS Mioveni
1 - Călin Cristea - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Răzvan Dâlbea - Voinţa Sibiu
1 - Nicolae Dică - CS Mioveni (1p) (s-a transferat la Viitorul Constanţa)
1 - Rui Duarte - Rapid Bucureşti
1 - Liviu Ganea - 1g Dinamo, 0g CFR
1 - Geraldo Alves - Steaua Bucureşti
1 - Willian Gerlem - FC Vaslui
1 - Vasile Gheorghe - CS Mioveni (1p) (s-a transferat la ?)
1 - Gabriel Giurgiu - Oţelul Galaţi
1 - Lucian Goian - Astra Ploieşti
1 - Alexandru Grigoraş - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Dragoş Grigore - Dinamo Bucureşti
1 - Nicolae Grigore - Voinţa Sibiu (1p)
1 - Ioan Hora - CFR 1907 Cluj
1 - Adrian Iencsi - FCM Târgu-Mureş
1 - Ciprian Iliescu - Concordia Chiajna (s-a transferat la CS Otopeni)
1 - Claudiu Ionescu - CS Mioveni (1p)
1 - Alexandru Ioniţă - Rapid Bucureşti
1 - Adrian Iordache - CS Mioveni
1 - Cristian Irimia - Sportul Studenţesc Bucureşti (s-a transferat la ?)
1 - Djakaridja Koné - Dinamo Bucureşti
1 - Laionel Silva Ramalho - Astra Ploieşti
1 - Iasmin Latovlevici - Steaua Bucureşti (1p)
1 - José Lionn - CFR 1907 Cluj
1 - Goran Ljubojević - FCM Târgu-Mureş
1 - Lucas Lopez García - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Darko Lukanović - Voinţa Sibiu
1 - Gabriel Machado - 1g "U", 0g Steaua
1 - Ricardo Machado - FC Braşov
1 - Peter Majernik - FC Braşov
1 - Alexandru Mateiu - FC Braşov
1 - Romulus Miclea - Voinţa Sibiu
1 - Adrian Mihalcea - Concordia Chiajna
1 - Nicolae Mitea - Petrolul Ploieşti (s-a retras)
1 - Lucian Munteanu - FC Braşov
1 - Vlad Munteanu - Concordia Chiajna
1 - Cristian Muscalu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Radu Neguţ - Voinţa Sibiu
1 - Epaminonda Nicu - FCM Târgu-Mureş
1 - Nuno Diogo - CFR 1907 Cluj
1 - Vasile Olariu - FC Braşov (1p)
1 - Radek Opršal - Astra Ploieşti
1 - Patrick Osiako - Petrolul Ploieşti
1 - Martinho Paito - FC Vaslui
1 - Sorin Pană - Concordia Chiajna (s-a transferat la CS Otopeni)
1 - Paul Papp - FC Vaslui
1 - Andrei Pavel - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Alexandru Păcurar - Universitatea Cluj
1 - Bogdan Pătraşcu - Astra Ploieşti
1 - Florin Pătraşcu - Astra Ploieşti
1 - Milan Perendija - Oţelul Galaţi
1 - Felice Piccolo - CFR 1907 Cluj
1 - Laurenţiu Rus - Dinamo Bucureşti
1 - Yannick Salem - Concordia Chiajna (s-a transferat la?)
1 - Takayuki Seto - Astra Ploieşti
1 - Nicolae Stanciu - FC Vaslui
1 - Stelian Stancu - Sportul Studenţesc Bucureşti
1 - Raphael Stănescu - Dinamo Bucureşti
1 - Bogdan Stoica - CS Mioveni
1 - Dorel Stoica - Dinamo Bucureşti
1 - Aleksandar Stoimirović - Petrolul Ploieşti
1 - Sorin Strătilă - 1g Astra, 0g Dinamo
1 - Iulian Tameş - Dinamo Bucureşti
1 - Daniel Tătar - Voinţa Sibiu
1 - Ionuţ Târnăcop - Sportul Studenţesc Bucureşti
1 - Gabriel Torje - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la Udinese)
1 - Jasmin Trtovac - Gaz Metan Mediaş
1 - Alexandru Ţigănaşu - Astra Ploieşti
1 - Vitinha Fernandes - Concordia (s-a transferat la Ludogorets Razgrad)
1 - Radu Zaharia - Gaz Metan Mediaş
1 - Denis Zmeu - FC Vaslui
1 - Nicolae Zuluf - CS Mioveni

AUTOGOLURI
1 - Bruno Miguel (Astra Ploieşti) - pentru FC Braşov
1 - Eugen Crăciun (CS Mioveni) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Nicolae Dică (CS Mioveni) - pentru CFR 1907 Cluj
1 - Pavol Farkaš (FC Vaslui) - pentru FCM Târgu-Mureş
1 - Nicolae Grigore (Rapid Bucureşti) - pentru Gaz Metan Mediaş
1 - Žarko Marković (Gaz Metan Mediaş) - pentru FC Vaslui
1 - Nuno Viveiros (FC Braşov) - pentru Voinţa Sibiu
1 - Rui Duarte (Rapid Bucureşti) - pentru Universitatea Cluj
1 - Steven Pelé (Universitatea Cluj) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Aleksandar Petrović (Concordia Chiajna) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Alin Raţiu (Sportul Studenţesc Bucureşti) - pentru CS Mioveni
1 - Ivan Vukadinović (Gaz Metan Mediaş) - pentru Petrolul Ploieşti


21.05.2012, Piatra-Neamt, Stadion: "Ceahlaul", ora: 21:30, live Digi Sport
Ceahlaul Piatra-Neamt - Gaz Metan Medias 2 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Bojan Golubović (10), 2-0 Ionuţ Bădescu (39)








Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off şi play-out) 16 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (3p) (s-a transferat la FC Astana) 11 - Cristian...

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34



Top News

-Real Madrid, ținută în șah de Tottenham (1-1), în Liga Campionilor

-Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018

-Etapa 14. Multe zerouri

-Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14: ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna 0-3

-FC Botoșani - CFR Cluj și Sepsi - CS U Craiova, în șaisprezecimile Cupei României

-Gino Iorgulescu și Sorin Drăgoi, cei doi candidați la președinția LPF




Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aitor Monroy
Spania
30 ani

Alfredo Filho
Brazilia
69 ani

Cătălin Oprea
România
31 ani

Cristian Todea
România
39 ani

Dante Bonfim
Brazilia
34 ani

George Ușurelu
România
39 ani

Gökay Iravul
Turcia
25 ani

Guy Roux
Franța
79 ani

Iulian Dăniță
România
42 ani

Julio Olarticoechea
Argentina
59 ani

Levan Kenia
Georgia
27 ani

Nelson Vivas
Argentina
48 ani

Paul Stalteri
Canada
40 ani

Petar Zanev
Bulgaria
32 ani

Ryan Nelsen
Noua Zeelandă
40 ani

Sergiu Mândrean
România
39 ani

Ștefan Vrăbioru
România
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2017-2018


Liga 1 2017-2018
13.10.2017 FC Voluntari Steaua București C
14.10.2017 Gaz Metan Mediaș FC Viitorul C
14.10.2017 CSM Politehnica Iași CS Universitatea Craiova C
15.10.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C
15.10.2017 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
16.10.2017 ACS Poli Timișoara Concordia Chiajna C
16.10.2017 Dinamo București Juventus București C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Steaua București 29
3. CS Universitatea Craiova 29
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Dinamo București 20
7. FC Viitorul 20
8. ACS Poli Timișoara 18
9. Concordia Chiajna 17
10. FC Voluntari 16
11. CSM Politehnica Iași 15
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 9
14. Juventus București 4
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
14.10.2017 Sportul Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
14.10.2017 Știința Miroslava Olimpia Satu-Mare C
14.10.2017 Foresta Suceava Dunărea Călărași C
14.10.2017 Luceafărul Oradea CS Afumați C
14.10.2017 Ripensia Timișoara CS Balotești C
14.10.2017 Dacia Unirea Brăila CS Mioveni C
14.10.2017 FC Argeș Pitești Academica Clinceni C
14.10.2017 Chindia Târgoviște Metaloglobus București C
15.10.2017 ASU Poli Timişoara FC UTA Arad C
17.10.2017 ASA Târgu-Mureș FC Hermannstadt C


1. FC Hermannstadt 29
2. Dunărea Călărași 28
3. Chindia Târgoviște 24
4. Academica Clinceni 22
5. CS Mioveni 21
6. ASA Târgu-Mureș 19
7. ASU Poli Timişoara 19
8. Ripensia Timișoara 17
9. FC Argeș Pitești 17
10. Sportul Snagov 16
11. CS Afumați 16
12. Dacia Unirea Brăila 15
13. Pandurii Târgu-Jiu 14
14. Olimpia Satu-Mare 13
15. Metaloglobus București 12
16. FC UTA Arad 11
17. Știința Miroslava 11
18. CS Balotești 10
19. Foresta Suceava 8
20. Luceafărul Oradea 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5