Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

18 - Ianis Zicu - FC Timişoara (3p)

15 - Eric de Oliveira - Gaz Metan Mediaş (3p)

13 - Claudiu Niculescu - Universitatea Cluj (1p)
13 - Bogdan Stancu - Steaua Bucureşti (1p) (s-a transferat la Galatasaray)
13 - Wesley Lopes - FC Vaslui (3p)

12 - Tiberiu Bălan - Sportul Studenţesc Bucureşti (1p)

11 - Martins Adaílton - FC Vaslui
11 - Ovidiu Herea - Rapid Bucureşti (3p)

9 - Adrian Cristea - Dinamo Bucureşti - 7g (3p) Dinamo, 2g "U" Cluj
9 - Costin Curelea - Sportul Studenţesc Bucureşti
9 - Robert Ilyeş - FC Braşov (6p)
9 - Vasile Olariu - Victoria Brăneşti (8p)
9 - Gabriel Torje - Dinamo Bucureşti

8 - Liviu Ganea - Dinamo Bucureşti
8 - Júnior Moraes - Gloria Bistriţa (2p) (s-a transferat la Metalurh Donetsk)
8 - Marius Pena - Oţeul Galaţi

7 - Liviu Antal - Oţeul Galaţi (3p)
7 - Cássio Barbosa - Rapid Bucureşti
7 - Ionel Dănciulescu - Dinamo Bucureşti (1p)
7 - Kehinde Fatai - Astra Ploieşti
7 - Dorin Goga - FC Timişoara
7 - Ousmane N'Doye - Dinamo Bucureşti 5g (2p) Dinamo, 2g Astra (1p)
7 - Jaka Štromajer - Pandurii Târgu-Jiu
7 - Lacina Traore - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Kuban Krasnodar)

6 - Marius Bilaşco - 1g Unirea Urziceni, 5g Steaua
6 - Gabriel Paraschiv - Oţeul Galaţi
6 - Dacian Varga - Sportul Studenţesc Bucureşti (3p) (s-a transferat la Kuban)
6 - Claudiu Voiculeţ - Pandurii Târgu-Jiu (3p)

5 - Marius Alexe - Dinamo Bucureşti
5 - Mircea Axente - FC Timişoara
5 - Florin Dan - FCM Târgu-Mureş (2p)
5 - Roberto De Zerbi - CFR 1907 Cluj
5 - Viorel Ferfelea - Sportul Studenţesc Bucureşti
5 - Emmanuel Koné - CFR 1907 Cluj
5 - Valentin Lemnaru - Universitatea Cluj 2g "U" Cluj, 3g Pandurii
5 - Gabriel Machado - Universitatea Cluj
5 - Lukáš Magera - FC Timişoara (1p)
5 - Cătălin Munteanu - Dinamo Bucureşti (1p)
5 - Bogdan Oprea - Victoria Brăneşti
5 - Valentin Simion - Victoria Brăneşti
5 - Dorel Stoica - 1g Steaua, 4g U.Craiova
5 - Danijel Subotić - Universitatea Craiova (1p)

4 - Bogdan Apostu - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Elis Bakaj - Dinamo Bucureşti
4 - Rafael Bastos - CFR 1907 Cluj
4 - Liviu Băjenaru - Gloria Bistriţa (1p)
4 - Yero Bello - FC Vaslui
4 - Gabriel Boştină - Universitatea Cluj (2p)
4 - Gabriel Cânu - FC Vaslui
4 - Sebastian Cojocnean  - Universitatea Cluj
4 - Andrei Cristea - Dinamo Bucureşti (2p) (s-a transferat la Karlsruher SC)
4 - Nicolae Dică - Steaua Bucureşti (2p)
4 - Gabriel Giurgiu - Oţeul Galaţi
4 - Alin Liţu - Gaz Metan Mediaş
4 - Alexandru Măţel - Astra Ploieşti
4 - Gabriel Mureşan - CFR 1907 Cluj
4 - Bănel Nicoliţă - Steaua Bucureşti
4 - Alexandru Păcurar - 1g Steaua, 3g "U" Cluj (1p)
4 - Paul Pârvulescu - Gaz Metan Mediaş
4 - Alexandru Piţurcă - U.Craiova (s-a transferat la FK Khazar Lankaran)
4 - Mihai Roman - Rapid Bucureşti
4 - Romeo Surdu - Steaua Bucureşti
4 - Stojan Vranješ - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
4 - Andrei Zăgrean - FC Timişoara

3 - Saša Bjelanović - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Atalanta Bergamo)
3 - Lucian Burdujan - FC Vaslui 2g Vaslui, 1g Steaua
3 - Ricardo Cadú - CFR 1907 Cluj (3p)
3 - Simone Cavalli - Gloria Bistriţa
3 - Carlos Césinha - Rapid Bucureşti
3 - Alexandru Chipciu - FC Braşov
3 - Cornel Coman - Victoria Brăneşti
3 - Mihai Costea - Universitatea Craiova (1p)
3 - Marian Cristescu - FC Braşov
3 - Didi Cleidimar - FCM Târgu-Mureş
3 - Mihai Dina - Universitatea Craiova
3 - Valentin Iliev - Universitatea Craiova 3g U.Craiova, 0g Steaua
3 - Laurenţiu Iorga - Oţeul Galaţi
3 - Djakaridja Koné - Dinamo Bucureşti
3 - Maicon Oliveira - Steaua Bucureşti
3 - Alex Muntean - Gaz Metan Mediaş
3 - Cristian Munteanu - FCM Târgu-Mureş
3 - Marius Niculae - Dinamo Bucureşti (1p) (s-a transferat la Kavala FC)
3 - Stefan Nikolić - FC Timişoara
3 - Daniel Pancu - Rapid Bucureşti
3 - Paul Papp - FC Vaslui
3 - Doru Pintilii - Pandurii Târgu-Jiu (2p)
3 - Dorinel Popa - Victoria Brăneşti
3 - Christian Pouga - FC Vaslui
3 - Cornel Predescu - Gloria Bistriţa
3 - Raul Rusescu - Unirea Urziceni (1p)
3 - Sabrin Sburlea - Rapid Bucureşti
3 - António Semedo - Unirea Urziceni (s-a transferat la Alki Larnaca)
3 - Takayuki Seto - Astra Ploieşti
3 - Mihai Stere - FCM Târgu-Mureş
3 - Dinu Todoran - Unirea Urziceni 3g (1p) Urziceni, 0g Brăneşti
3 - Marius Ţigoianu - Astra Ploieşti
3 - Gabriel Viglianti - Oţeul Galaţi
3 - Julius Wobay - Universitatea Craiova (s-a transferat la FK Khazar Lankaran)

2 - Admir Aganović - Gaz Metan Mediaş
2 - Dan Alexa - FC Timişoara
2 - Victor Astafei - FCM Târgu-Mureş
2 - Răzvan Avram - Victoria Brăneşti
2 - Paul Batin - CFR 1907 Cluj
2 - Thaher Bawab - Gaz Metan Mediaş
2 - Ciprian Brata - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
2 - Cosmin Băcila - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Ionuţ Bâlbă - Gloria Bistriţa
2 - Cristian Bud - CFR 1907 Cluj
2 - Fernando Cafasso - Gloria Bistriţa
2 - Josías Cardoso - FC Braşov
2 - Mădălin Ciucă - Universitatea Craiova
2 - Marián Čišovský - FC Timişoara
2 - Marius Constantin - Rapid Bucureşti (2p)
2 - Raul Costin - FC Vaslui
2 - Alexandru Curtean - FC Timişoara
2 - Peter Čvirik - Universitatea Cluj (a plecat de la echipă)
2 - Roberto Delgado - Universitatea Cluj (1p)
2 - Emil Dică  - CFR 1907 Cluj
2 - David Distefano - FC Braşov
2 - Sorin Frunză - Rapid Bucureşti
2 - Geraldo Alves - Steaua Bucureşti
2 - Attila Hadnagy - FC Braşov
2 - Ioan Hora - CFR 1907 Cluj
2 - Nikola Ignjatijević - FC Timişoara
2 - Silviu Ilie - Oţeul Galaţi
2 - Cristian Ionescu - FC Braşov
2 - Cristian Irimia - Sportul Studenţesc Bucureşti
2 - Souleymane Keita - Gloria Bistriţa
2 - Srdjan Luchin - FC Timişoara
2 - Vasile Maftei - Unirea Urziceni 2g Urziceni, 0g CFR
2 - Peter Majernik - FC Braşov
2 - Dan Matei - FCM Târgu-Mureş
2 - Adrian Mihalcea - Astra Ploieşti 1g Astra, 1g Urziceni
2 - Andrei Mureşan - Gloria Bistriţa (s-a transferat la FK Khazar Lankaran)
2 - Viorel Nicoară - Victoria Brăneşti 1g Urziceni, 1g CFR
2 - Radek Opršal - Astra Ploieşti
2 - Daniel Orac - Pandurii Târgu-Jiu (a plecat de la echipă)
2 - Bratislav Punoševac - Oţeul Galaţi
2 - Bogdan Pătraşcu - Sportul Studenţesc Bucureşti 2g Sportul, 0g Dinamo
2 - Arthur Pătraş - Unirea Urziceni
2 - Florin Pătraşcu - Astra Ploieşti (s-a transferat la ACSMU Poli Iaşi)
2 - Sixto Peralta - CFR 1907 Cluj
2 - Gheorghe Rohat - Astra Ploieşti (2p) final de carieră
2 - Ionuţ Rada - CFR 1907 Cluj
2 - Dan Roman - FCM Târgu-Mureş 1g FCM, 1g Mediaş
2 - Adrian Rusu - FC Braşov
2 - Lucian Sânmărtean - FC Vaslui
2 - Cristian Sârghi - Oţeul Galaţi
2 - Cristian Scutaru - FC Timişoara
2 - Juliano  Spadacio - Rapid Bucureşti
2 - Ovidiu Stoianof - Universitatea Craiova
2 - Łukasz Szukała - Gloria Bistriţa
2 - Mike Temwanjera - FC Vaslui
2 - Cristian Todea - Gaz Metan Mediaş
2 - George Ţucudean - Dinamo Bucureşti
2 - Ciprian Vasilache - FCM Târgu-Mureş
2 - Radu Zaharia - Gaz Metan Mediaş
2 - Nicolae Zuluf - Victoria Brăneşti

1 - Iulian Apostol - Unirea Urziceni
1 - Valentin Badea - FC Braşov (s-a transferat la Al-Ain SCC)
1 - Habib Baldé - Universitatea Cluj
1 - Silviu Bălace - FC Vaslui
1 - Alexandru Bourceanu - FC Timişoara
1 - Csaba Borbely - Oţeul Galaţi
1 - Valeriu Bordeanu - Unirea Urziceni (1p)
1 - Vladimir Božović - Rapid Bucureşti
1 - Laurenţiu Buş - Oţeul Galaţi
1 - Sergiu Buş - CFR 1907 Cluj
1 - Hristu Chiacu - FC Timişoara (s-a transferat la FK Khazar Lankaran)
1 - Cosmin Contra - FC Timişoara final de carieră
1 - Andrei Cordoş - FCM Târgu-Mureş
1 - Cristian Coroian - Gloria Bistriţa (1p)
1 - Florin Costea - Universitatea Craiova
1 - Sergiu Costin - Oţeul Galaţi
1 - Emanuel Culio - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Galatasaray)
1 - Marius Curtuiuş - Gloria Bistriţa
1 - Antonino D'Agostino - Gloria Bistriţa
1 - Ricardo Dani - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Iraklis Salonic)
1 - Cătălin Dedu - FC Braşov
1 - Doru Dudiţă - Gaz Metan Mediaş
1 - Dragoş Firţulescu - Universitatea Craiova
1 - Juan Pablo Garat - Dinamo Bucureşti (a plecat de la echipă)
1 - Emil Gargorov - Universitatea Craiova (1p) (a plecat de la echipă)
1 - Valerică Găman - Universitatea Craiova
(s-a transferat la Dinamo)
1 - Filipe Teixeira - FC Braşov
1 - Gladstone Pereira - FC Vaslui
1 - Gláuber Leandro - Rapid Bucureşti
1 - Dragoş Grigore - Dinamo Bucureşti
1 - Nicolae Grigore - Rapid Bucureşti
1 - Ferreira Helder - FC Timişoara
1 - Hugo Alcantara - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Montedio Yamagata)
1 - John Ibeh - Oţeul Galaţi
1 - Adrian Iencsi - FCM Târgu-Mureş
1 - Ilie Iordache - Pandurii Târgu-Jiu 1g Pandurii, 0g Bistriţa
1 - Sorin Ispir - Victoria Brăneşti (1p)
1 - Pantelis Kapetanos - Steaua Bucureşti 1g Steaua, 0g CFR
1 - Akaki Khubutia - Gaz Metan Mediaş
1 - Dominique Kivuvu - CFR 1907 Cluj
1 - Michael Kubala - Gaz Metan Mediaş
1 - Costin Lazăr - Rapid Bucureşti
1 - Raymond Lukacs - Astra Ploieşti (s-a transferat la ACSMU Poli Iaşi)
1 - Cassian Maghici - Victoria Brăneşti
1 - Marcos Antonio - Rapid Bucureşti
1 - Raul Marincău - Victoria Brăneşti
1 - Žarko Marković - Gaz Metan Mediaş
1 - Alexandru Mateiu - FC Braşov
1 - Novak  Martinović - Steaua Bucureşti
1 - Florin Maxim - Sportul Studenţesc Bucureşti
1 - Ersin Mehmedović - Dinamo Bucureşti
1 - Nasser Menassel - Universitatea Cluj
1 - Gaston Mendy - Universitatea Cluj
1 - Marius Mihalache - Astra Ploieşti
1 - Osvaldo Miranda - Astra Ploieşti
1 - Vlăduţ Morar  - Universitatea Cluj
1 - Adrian Nalaţi - Gloria Bistriţa
1 - Valentin Negru - Victoria Brăneşti
1 - Dan Nistor - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Daniel Novac - Victoria Brăneşti
1 - Nuno Viveiros - FC Braşov
1 - Marius Onofraş - Steaua Bucureşti
1 - Cristian Oroş - FC Braşov
1 - Nichita Patriche - Sportul Studenţesc Bucureşti
1 - Paulinho Dinarte - Astra Ploieşti (1p)
1 - Steven Pelé - Universitatea Cluj
1 - Pavle Popara - Astra Ploieşti (s-a transferat la Slavia Sofia)
1 - Alexandru Popovici - FC Timişoara
1 - Andrei Prepeliţă - Universitatea Craiova
1 - Lucian Răduţă  - FCM Târgu-Mureş
1 - Ionuţ Rada II - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Cornel Râpă - Oţeul Galaţi
1 - Tosaint Ricketts - FC Timişoara
1 - Óscar Rubio - Dinamo Bucureşti
1 - Diego Ruiz - FCM Târgu-Mureş
1 - Laurenţiu Rus - FCM Târgu-Mureş
1 - Bogdan Rusu - Astra Ploieşti
1 - Adrian Sălăgean - Oţeul Galaţi
1 - Adrian Scarlatache - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la FK Khazar Lankaran)
1 - Cristian Sosa - FCM Târgu-Mureş (a plecat de la echipă)
1 - Alexandru Stan - Astra Ploieşti
1 - Sorin Strătilă - Astra Ploieşti
1 - Zsolt Szilágyi - Universitatea Cluj
1 - Cristian Tănase - Steaua Bucureşti
1 - Călin Târnavean - FCM Târgu-Mureş (s-a transferat la Ceahlăul Piatra-Neamţ)
1 - Georgian Tobă - Unirea Urziceni
1 - Nwakaeme "Tony" - Universitatea Cluj
1 - Jasmin Trtovac - Gaz Metan Mediaş
1 - Alexandru Tudose - Gloria Bistriţa
1 - Alexandru Vagner - FCM Târgu-Mureş
1 - Cosmin Vancea - FCM Târgu-Mureş (a plecat de la echipă)
1 - Gabriel Velcovici - Gloria Bistriţa
1 - Andrei Voican - Universitatea Cluj

AUTOGOLURI
1 - Dan Alexa - FC Timişoara (pentru FC Vaslui)
1 - Sergiu Bar - Victoria Brăneşti (pentru FCM Târgu-Mureş)
1 - Valeriu Bordeanu - Dinamo Bucureşti (pentru FC Vaslui)
1 - Vlad Chiricheş - Pandurii Târgu-Jiu (pentru Unirea Urziceni)
1 - Marián Čišovský - FC Timişoara (pentru Unirea Urziceni)
1 - Liviu Ganea - Dinamo Bucureşti (pentru FCM Târgu-Mureş)
1 - Robert Ilyeş - FC Braşov (pentru FCM Târgu-Mureş)
1 - Casian Maghici - Victoria Brăneşti (pentru Astra Ploieşti)
1 - Cristian Oroş - FC Braşov (pentru Universitatea Craiova)
1 - Bogdan Pătraşcu - Sportul Studenţesc Bucureşti (pentru Steaua Bucureşti)
1 - Sixto Peralta - CFR 1907 Cluj (pentru Unirea Urziceni)
1 - Dorel Stoica - Universitatea Craiova (pentru FC Vaslui)
1 - Borislav Topić - FCM Târgu-Mureş (pentru Dinamo Bucureşti)
1 - Radu Zaharia - Gaz Metan Mediaş (pentru Rapid Bucureşti)

ultima actualizare 21 mai 2011, ora 19:54).

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11









Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off şi play-out) 16 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (3p) (s-a transferat la FC Astana) 11 -...

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Clasamentul golgheterilor după etapa 34 Liga 1, sezonul 2011-12

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34




Top News

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta

-KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

-Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei

-Antoine Griezmann va pleca de la Atletico Madrid: Este momentul pentru noi provocări




S-au nascut azi

Alexandru Zaharia
România
29 ani

BRADFORD CITY
Anglia
116 ani

Carlos Bocanegra
SUA
40 ani

Daniel Passarella
Argentina
66 ani

Dany Mendes Ribeiro
Insula Capului Verde
31 ani

Demba Ba
Senegal
34 ani

Doru Dumitrescu
România
21 ani

Éder Aleixo de Assis
Brazilia
62 ani

Eduard Tismanăru
România
32 ani

Eugen Baciu
România
39 ani

Gaetano Scirea
Italia
66 ani

Geoffrey Castillion
Olanda
28 ani

Ilir Bozhiqi
Albania
54 ani

Luc Nilis
Belgia
52 ani

Lucian Chețan
România
33 ani

Marcos António
Brazilia
36 ani

Martin Jiránek
Cehia
40 ani

Patrick Bonner
Irlanda
59 ani

Răzvan Neagu
România
32 ani

Reinaldo da Silva
Brazilia
35 ani

Roger Milla
Camerun
67 ani

Wendel Gomes
Brazilia
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
21.05.2019 FC Hermannstadt FC Botoșani C
22.05.2019 Dunărea Călărași Concordia Chiajna C
22.05.2019 Dinamo București CSM Politehnica Iași C
23.05.2019 Gaz Metan Mediaș FC Voluntari C


1. Gaz Metan Mediaș 42
2. Dinamo București 42
3. FC Botoșani 38
4. CSM Politehnica Iași 31
5. FC Voluntari 27
6. Dunărea Călărași 25
7. FC Hermannstadt 24
8. Concordia Chiajna 16
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
24.05.2019 Academica Clinceni
0 - 1
FC Argeș Pitești   C
25.05.2019 Metaloglobus București
11:00
Energeticianul Petroşani   C
25.05.2019 Pandurii Târgu-Jiu
11:00
ASU Politehnica Timişoara   C
25.05.2019 FC Snagov
11:00
Aerostar Bacău   C
25.05.2019 ACS Poli Timișoara
11:00
CS Mioveni   C
25.05.2019 Ripensia Timișoara
11:00
ASC Daco-Getica Bucureşti   C
25.05.2019 Dacia Unirea Brăila
11:00
SSC Farul Constanţa   C
25.05.2019 CS Balotești
12:00
Universitatea Cluj   C
25.05.2019 Chindia Târgoviște
14:00
Luceafărul Oradea   C
26.05.2019 UTA Arad
14:00
Petrolul Ploiești   C


1. Chindia Târgoviște 82
2. Academica Clinceni 81
3. Petrolul Ploiești 74
4. Universitatea Cluj 73
5. FC Snagov 67
6. FC Argeș Pitești 65
7. CS Mioveni 53
8. Luceafărul Oradea 49
9. UTA Arad 47
10. ASU Politehnica Timişoara 46
11. Metaloglobus București 46
12. SSC Farul Constanţa 44
13. ASC Daco-Getica Bucureşti 43
14. Ripensia Timișoara 43
15. Pandurii Târgu-Jiu 41
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 35
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
17.05.2019 Metalul Buzău CSM Pașcani C
17.05.2019 Şomuz Fălticeni FC Botoşani II C
18.05.2019 Oțelul Galați CSM Râmnicu-Sărat C
18.05.2019 Sporting Liești Știința Miroslava C
18.05.2019 KSE Târgu-Secuiesc Sănătatea Darabani C
18.05.2019 CSM Roman
-
Ceahlăul Piatra-Neamț   C
18.05.2019 Foresta Suceava Gloria Buzău C
18.05.2019 CSM Foșcani Bucovina Rădăuți C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 54
3. Oțelul Galați 53
4. CSM Foșcani 49
5. Foresta Suceava 49
6. Știința Miroslava 47
7. Metalul Buzău 42
8. Sporting Liești 37
9. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
10. KSE Târgu-Secuiesc 34
11. Şomuz Fălticeni 26
12. CSM Pașcani 25
13. FC Botoşani II 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
17.05.2019 Înainte Modelu Rapid București C
17.05.2019 Fotbal Club FCSB II CS Făurei C
18.05.2019 Progresul Spartac București CS Afumați C
18.05.2019 Sportul Chiscani CSM Olteniţa C
18.05.2019 Delta Dobrogea Tulcea CSM Medgidia C
18.05.2019 SC Popeşti Leordeni
-
CSO Bragadiru   C
18.05.2019 CS Axiopolis Cernavodă Agricola Borcea C
18.05.2019 Unirea Slobozia CS Tunari C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 61
3. Progresul Spartac București 57
4. Unirea Slobozia 57
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 40
7. Înainte Modelu 36
8. CS Axiopolis Cernavodă 33
9. CSM Medgidia 32
10. CS Făurei 32
11. Agricola Borcea 30
12. Sportul Chiscani 28
13. Fotbal Club FCSB II 27
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
17.05.2019 Atletic Bradu FC Pucioasa C
17.05.2019 Flacăra Moreni FC Brașov C
17.05.2019 Viitorul Domnești Universitatea Craiova C
17.05.2019 FC Hermannstadt II FC Voluntari II C
17.05.2019 CS Universitatea Craiova II CSM Alexandria C
17.05.2019 ACSO Filiaşi Flacăra Horezu C
17.05.2019 Unirea Bascov Astra Giurgiu II C
18.05.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Turris Oltul Turnu-Măgurele C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 71
2. Universitatea Craiova 59
3. Flacăra Horezu 54
4. ACSO Filiaşi 49
5. CSM Alexandria 47
6. FC Brașov 43
7. CS Universitatea Craiova II 43
8. FC Pucioasa 42
9. Unirea Bascov 41
10. Flacăra Moreni 40
11. Astra Giurgiu II 37
12. FC Voluntari II 37
13. Atletic Bradu 30
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro