Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1 25.07.2013 - 16:47

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14
15 - Liviu Antal - FC Vaslui (4p)

13 - Constantin Budescu - Astra Giurgiu (3p)
13 - Valentin Lemnaru - Universitatea Cluj (2p)

11 - Alex Dos Santos - Pandurii Târgu-Jiu
11 - Eric de Oliveira - Pandurii Târgu-Jiu (1p) - s-a transferat la Al-Ahli
11 - Szabolcs Székely - ACS Poli Timişoara (1p)

10 - Juan Ángel Albín - Petrolul Ploieşti (2p)
10 - Bojan Golubović - Ceahlăul Piatra-Neamţ (1p)
10 - Marquinhos Carioca - Oţelul Galaţi (5p)
10 - Federico Piovaccari - Steaua Bucureşti
10 - Carlos Wellington - Concordia Chiajna (4p)

9 - Sergiu Buş - Corona Braşov (2p)
9 - Deivydas Matulevičius - Pandurii Târgu-Jiu
9 - Hamza Younés - Petrolul Ploieşti (1p) - s-a transferat la Botev Plovdiv

8 - Andrei Cristea - FC Braşov
8 - Henrique de Jesus - Oţelul Galaţi (1p)
8 - Claudiu Keserü - Steaua Bucureşti
8 - Cosmin Matei - Dinamo Bucureşti (2p)

7 - Mircea Axente - Viitorul Constanţa (1p)
7 - Marian Cristescu - Astra Giurgiu
7 - István Fülöp - FC Botoşani
7 - Adrian Popa - Steaua Bucureşti
7 - Dorin Rotariu - Dinamo Bucureşti
7 - Felipe Teixeira - Petrolul Ploieşti
7 - George Ţucudean - Dinamo Bucureşti
7 - Gabriel Vaşvari - FC Botoşani (4p)
7 - Yazalde Gomes Pinto - Astra Giurgiu

6 - Alexandru Chipciu - Steaua Bucureşti
6 - Ciprian Deac - CFR 1907 Cluj
6 - Dragoş Grigore - Dinamo Bucureşti (6p)
6 - Attila Hadnagy - FC Botoşani
6 - Mirko Ivanovski - Astra Giurgiu
6 - Derick Chuka Ogbu - CFR 1907 Cluj
6 - Neluţ Roşu - Concordia Chiajna (2p)

5 - Denis Alibec - Astra Giurgiu
5 - Victor Astafei - Oţelul Galaţi
5 - Viorel Dinu - Săgeata Năvodari (1p)
5 - Férébory Doré - Petrolul Ploieşti - s-a transferat la Botev Plovdiv
5 - Marko Momčilović - Pandurii Târgu-Jiu
5 - Nicolae Stanciu - Steaua Bucureşti (2p)
5 - Mike Temwanjera - FC Vaslui

4 - Paul Batin - CFR 1907 Cluj
4 - Tha'er Bawab - Gaz Metan Mediaş (1p)
4 - Mugurel Buga - FC Braşov (1p)
4 - Sadat Bukari - Astra Giurgiu
4 - Piotr Celeban - FC Vaslui
4 - Sorin Chiţu - Săgeata Năvodari
4 - Marian Constantinescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Alexandru Curtean - Dinamo Bucureşti - s-a transferat la Botev Plovdiv
4 - Gabriel Enache - Astra Giurgiu
4 - Valentin Lazăr - Dinamo Bucureşti
4 - Cristian Munteanu - Săgeata Năvodari
4 - Njongo Priso - Petrolul Ploieşti
4 - Jordan Robertson - Gaz Metan Mediaş (1p)
4 - Tiberiu Serediuc - Concordia Chiajna (2p)
4 - Romeo Surdu - FC Braşov
4 - Łukasz Szukała - Steaua Bucureşti
4 - Fernando Varela - Steaua Bucureşti
4 - William De Amorim - Astra Giurgiu

3 - Alexandru Băluţă - Viitorul Constanţa
3 - Cristian Bărbuţ - ACS Poli Timişoara
3 - Kamil Biliński - Dinamo Bucureşti
3 - Cristian Boldea - ACS Poli Timişoara
3 - Adrian Borza - Universitatea Cluj
3 - Ricardo Cadú - CFR 1907 Cluj (1p)
3 - George Cârjan - FC Botoşani
3 - Claudiu Codoban - FC Botoşani
3 - Armando Cooper - Oţelul Galaţi
3 - Florin Costea - CFR 1907 Cluj
3 - Florin Dan - Gaz Metan Mediaş
3 - Nicolae Dică - Viitorul Constanţa (1p)
3 - Damjan Đoković - CFR 1907 Cluj
3 - Kehinde Fatai - Astra Giurgiu (s-a transferat la FC Bruges)
3 - Ştefan Grigorie - FC Braşov
3 - Emilio Guerra - Săgeata Năvodari
3 - Cristian Ionescu - FC Braşov (1p)
3 - Emil Jula - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Pantelis Kapetanos - Steaua Bucureşti (1p)
3 - Ionuţ Larie - Viitorul Constanţa (2p)
3 - Iasmin Latovlevici - Steaua Bucureşti
3 - Robert Maah - CFR 1907 Cluj
3 - Bruno Madeira - FC Braşov
3 - Vasile Maftei - CFR 1907 Cluj
3 - Bogdan Mitrea - Viitorul Constanţa
3 - Florin Nanu - ACS Poli Timişoara
3 - Sergiu Negruţ - CFR 1907 Cluj
3 - Gomo Onduku - Concordia Chiajna
3 - Rui Pedro - CFR 1907 Cluj
3 - Andrei Prepeliţă - Steaua Bucureşti
3 - Florin Purece - Concordia Chiajna (1p)
3 - Mihai Roman - Săgeata Năvodari
3 - Feiz Shamsin - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Nuno Viveiros - FC Vaslui
3 - Toto Tamuz - Petrolul Ploieşti
3 - Florin Tănase - Viitorul Constanţa
3 - Ovidiu Vezan - Săgeata Năvodari
3 - Seidu Yahaya - Astra Giurgiu
3 - Alexandru Zaharia - Oţelul Galaţi

2 - Octavian Abrudan - Universitatea Cluj
2 - Vlad Achim - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Geraldo Alves - Petrolul Ploieşti
2 - Paul Anton - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Mansaly Boubacar - Dinamo Bucureşti
2 - Damien Boudjemaa - Petrolul Ploieşti - s-a transferat la Slavia Praga
2 - Nicandro Breeveld - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Ionuț Buzean - Gaz Metan Mediaş
2 - Cauê Cecilio da Silva - FC Vaslui
2 - Gabriel Cânu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Sebastian Chitoşcă - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Paraskevas Christou - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Alexandru Ciucur - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Elton Constantino da Silva - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Erico Da Silva - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Cristian Gavra - Viitorul Constanţa
2 - Attila Hadnagy - FC Botoşani
2 - Lucian Filip - Steaua Bucureşti
2 - Florin Gardoş - Steaua Bucureşti
2 - Gabriel Giurgiu - Oţelul Galaţi
2 - Maximiliano Giusti - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Nicolás Gorobsov - ACS Poli Timişoara (1p)
2 - Gabriel Iancu - Steaua Bucureşti
2 - Laurenţiu Iorga - 1g Oţelul Galaţi, 1g Astra Giurgiu
2 - Alexandru Lazăr - Viitorul Constanţa
2 - Madson - FC Vaslui
2 - Andrei Marc - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Alexandru Mateiu - FC Braşov
2 - Alexandru Măţel - Astra Giurgiu
2 - Francesco Miranda - Corona Braşov
2 - Júnior Morais - Astra Giurgiu
2 - Adrian Mutu - Petrolul Ploieşti (1p)
2 - Viorel Nicoară - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Maximilian Nicu - Universitatea Cluj
2 - Silviu Pană - Săgeata Năvodari
2 - Florin Popa - Săgeata Năvodari
2 - Dan Roman - Gaz Metan Mediaş
2 - Laurenţiu Rus - Dinamo Bucureşti (1p)
2 - Lucian Sânmărtean - 0g FC Vaslui, 2g Steaua (2p)
2 - Takayuki Seto - Astra Giurgiu
2 - Aco Stojkov - FC Botoşani
2 - Alin Şeroni - ACS Poli Timişoara
2 - Grégory Tadé - CFR 1907 Cluj
2 - Aymen Tahar - Gaz Metan Mediaş
2 - Cristian Tănase - Steaua Bucureşti
2 - Steven Thicot - Dinamo Bucureşti
2 - Cristian Todea - Gaz Metan Mediaş
2 - Alexandru Tudorie - Oţelul Galaţi
2 - Vitinho - Gaz Metan Mediaş
2 - Abdoul Yoda - Astra Giurgiu
2 - Alin Zaharia - Concordia Chiajna

1 - Florin Achim - Săgeata Năvodari
1 - Adnan Aganović - FC Braşov (1p)
1 - Ionuţ Balaur - FC Vaslui
1 - Ştefan Bărboianu - Dinamo Bucureşti
1 - Claudiu Belu - ACS Poli Timişoara
1 - Alexandru Benga - Petrolul Ploieşti - s-a transferat la Botev Plovdiv
1 - Sipo Bohale - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Karim Boutadjine - Universitatea Cluj
1 - Ciprian Brata - Corona Braşov
1 - Dan Bucşă - Universitatea Cluj
1 - Cristian Bud - 0g Gaz Metan Mediaş, 0g CFR 1907 Cluj
1 - Alin Buleică - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Abel Camará - Petrolul Ploieşti
1 - Mario Camora - CFR 1907 Cluj
1 - Alin Cârstocea - Viitorul Constanţa
1 - Giorgi Chanturia - CFR 1907 Cluj
1 - Raul Ciupe - Universitatea Cluj
1 - Cornel Coman - Corona Braşov
1 - Sergiu Costin - Oţelul Galaţi
1 - Valentin Crețu - Concordia Chiajna (1p)
1 - Adrian Cristea - Steaua Bucureşti
1 - Vasilică Cristocea - Universitatea Cluj
1 - Marius Croitoru - FC Botoşani
1 - Orlando da Costa - Concordia Chiajna
1 - Cristian Danci - FC Botoşani
1 - Răzvan Dâlbea - Corona Braşov
1 - Pablo de Lucas - Petrolul Ploieşti
1 - Miloš Deletić - Săgeata Năvodari
1 - Ciprian Dinu - FC Botoşani
1 - David Distéfano - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Elton Figueiredo - Dinamo Bucureşti
1 - Marius Ene - Corona Braşov
1 - Ioan Filip - Oţelul Galaţi
1 - Daniel Florea - Concordia Chiajna (1p)
1 - Diogo Fonseca - FC Braşov
1 - Rareş Forika - Corona Braşov
1 - Cosmin Frăsinescu - Gaz Metan Mediaş
1 - Denilson Gabionetta - CFR 1907 Cluj
1 - Valerică Găman - Astra Giurgiu
1 - Daniel Georgievski - Steaua Bucureşti
1 - Adrian Gheorghiu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Gheorghe Grozav - Petrolul Ploieşti (s-a transferat la Terek Grozny)
1 - Ovidiu Hoban - Petrolul Ploieşti
1 - Lóránt Kovács - Universitatea Cluj
1 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş
1 - Florin Lovin - Oţelul Galaţi
1 - Srdjan Luchin - Dinamo Bucureşti - s-a transferat la Botev Plovdiv
1 - Andrei Lungu - Universitatea Cluj
1 - Valeriu Lupu - Săgeata Năvodari
1 - Ricardo Machado - FC Braşov
1 - Žarko Marković - Gaz Metan Mediaş - s-a transferat la FC Kairat Almaty
1 - Laurenţiu Marinescu - Petrolul Ploieşti (1p)
1 - Ioan Mera - 1g Săgeata Năvodari, 0g ACS Poli Timişoara
1 - Ciprian Milea - Oţelul Galaţi
1 - Constantin Mișelăricu - Oţelul Galaţi
1 - Ionuț Mitriţă - Viitorul Constanţa
1 - Alexandru Muntean - Gaz Metan Mediaş
1 - Alexandru Munteanu - Gaz Metan Mediaş
1 - Vlad Munteanu - Corona Braşov
1 - Sony Mustivar - Petrolul Ploieşti
1 - Nicolae Muşat - FC Vaslui
1 - Sergiu Muth - Gaz Metan Mediaş
1 - Sergiu Neacşa - Corona Braşov
1 - Ionuţ Neagu - Oţelul (1g), Steaua (0g)
1 - Marian Neagu - Concordia Chiajna
1 - Dan Nistor - Pandurii Târgu-Jiu
1 - César Ortiz - FC Vaslui
1 - Emmanouil Papasterianos - Concordia Chiajna
1 - Paul Papp - Astra Giurgiu
1 - Adrian Pătulea - FC Vaslui
1 - Paul Pârvulescu - Steaua Bucureşti
1 - Pedro Santos - Astra Giurgiu - s-a transferat la Rio Ave FC
1 - Ciprian Petre - Gaz Metan Mediaş
1 - Felice Piccolo - CFR 1907 Cluj
1 - Iulian Popa - FC Braşov
1 - Alexandru Popovici - ACS Poli Timişoara
1 - Romário Pires - Petrolul Ploieşti
1 - Neluţ Roşu - Concordia Chiajna
1 - Adrian Sălăgeanu - FC Vaslui
1 - Serginho - FC Braşov
1 - Alexandru Sorian - Săgeata Năvodari - s-a transferat la FC Bihor Oradea
1 - Daniel Stana - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Raphael Stănescu - Corona Braşov
1 - Zsolt Szilágyi - Universitatea Cluj
1 - Enes Šipović - Oţelul Galaţi
1 - Ionuţ Şerban - Dinamo Bucureşti
1 - Andrei Şendroiu - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Leandro Tatu - Steaua Bucureşti - s-a transferat la Bangkok United
1 - Ionuţ Târnăcop - Universitatea Cluj
1 - Marius Tigoianu - Săgeata Năvodari
1 - Răzvan Tincu - FC Botoşani
1 - Robert Vâlceanu - Steaua Bucureşti
1 - Cătălin Vraciu - FC Botoşani
1 - Jakub Wilk - FC Vaslui - s-a transferat la Zalgiris Vilnius
1 - Radu Zaharia - Gaz Metan Mediaş

AUTOGOLURI
2 - Ionuţ Puţanu (Viitorul Constanţa) - pentru Steaua Bucureşti
1 - Jean Sony Alcénat (Petrolul Ploieşti) - pentru Astra Giurgiu
1 - Florin Bejan (Viitorul Constanţa) - pentru Oţelul Galaţi
1 - Ionuţ Cioiniac (Dinamo Bucureşti) - pentru FC Viitorul
1 - Andrei Cristea (FC Braşov) - pentru FC Botoşani
1 - Collins Fai (Dinamo Bucureşti) - pentru Steaua Bucureşti
1 - Valerică Găman (Astra Giurgiu) - pentru Universitatea Cluj
1 - Bruno Madeira (FC Braşov) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Paraskevas Christou (Pandurii Târgu-Jiu) - pentru Gaz Metan Mediaş
1 - Guilherme Haubert (Petrolul Ploieşti) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Andrei Mureşan (Astra Giurgiu) - pentru FC Vaslui
1 - Nuno Claro (ACS Poli Timişoara) - pentru Astra Giurgiu
1 - Paul Pârvulescu (Steaua Bucureşti) - pentru Oţelul Galaţi
1 - Cristian Scutaru (ACS Poli Timişoara) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Łukasz Szukała (Steaua Bucureşti) - pentru Corona Braşov
1 - Jasmin Trtovac (Gaz Metan Mediaş) - pentru CFR 1907 Cluj
1 - Bogdan Ţâru (FC Viitorul) - pentru Gaz Metan Mediaş






Taguri: golgheteri    Liga 1    sezonul 2013-14   

Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off şi play-out) 16 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (3p) (s-a transferat la FC Astana) 11 -...

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Clasamentul golgheterilor după etapa 34 Liga 1, sezonul 2011-12

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34




Top News

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta

-KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

-Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei

-Antoine Griezmann va pleca de la Atletico Madrid: Este momentul pentru noi provocări




S-au nascut azi

Alexandru Zaharia
România
29 ani

BRADFORD CITY
Anglia
116 ani

Carlos Bocanegra
SUA
40 ani

Daniel Passarella
Argentina
66 ani

Dany Mendes Ribeiro
Insula Capului Verde
31 ani

Demba Ba
Senegal
34 ani

Doru Dumitrescu
România
21 ani

Éder Aleixo de Assis
Brazilia
62 ani

Eduard Tismanăru
România
32 ani

Eugen Baciu
România
39 ani

Gaetano Scirea
Italia
66 ani

Geoffrey Castillion
Olanda
28 ani

Ilir Bozhiqi
Albania
54 ani

Luc Nilis
Belgia
52 ani

Lucian Chețan
România
33 ani

Marcos António
Brazilia
36 ani

Martin Jiránek
Cehia
40 ani

Patrick Bonner
Irlanda
59 ani

Răzvan Neagu
România
32 ani

Reinaldo da Silva
Brazilia
35 ani

Roger Milla
Camerun
67 ani

Wendel Gomes
Brazilia
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
21.05.2019 FC Hermannstadt FC Botoșani C
22.05.2019 Dunărea Călărași Concordia Chiajna C
22.05.2019 Dinamo București CSM Politehnica Iași C
23.05.2019 Gaz Metan Mediaș FC Voluntari C


1. Gaz Metan Mediaș 42
2. Dinamo București 42
3. FC Botoșani 38
4. CSM Politehnica Iași 31
5. FC Voluntari 27
6. Dunărea Călărași 25
7. FC Hermannstadt 24
8. Concordia Chiajna 16
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
24.05.2019 Academica Clinceni
0 - 1
FC Argeș Pitești   C
25.05.2019 Metaloglobus București
11:00
Energeticianul Petroşani   C
25.05.2019 Pandurii Târgu-Jiu
11:00
ASU Politehnica Timişoara   C
25.05.2019 FC Snagov
11:00
Aerostar Bacău   C
25.05.2019 ACS Poli Timișoara
11:00
CS Mioveni   C
25.05.2019 Ripensia Timișoara
11:00
ASC Daco-Getica Bucureşti   C
25.05.2019 Dacia Unirea Brăila
11:00
SSC Farul Constanţa   C
25.05.2019 CS Balotești
12:00
Universitatea Cluj   C
25.05.2019 Chindia Târgoviște
14:00
Luceafărul Oradea   C
26.05.2019 UTA Arad
14:00
Petrolul Ploiești   C


1. Chindia Târgoviște 82
2. Academica Clinceni 81
3. Petrolul Ploiești 74
4. Universitatea Cluj 73
5. FC Snagov 67
6. FC Argeș Pitești 65
7. CS Mioveni 53
8. Luceafărul Oradea 49
9. UTA Arad 47
10. ASU Politehnica Timişoara 46
11. Metaloglobus București 46
12. SSC Farul Constanţa 44
13. ASC Daco-Getica Bucureşti 43
14. Ripensia Timișoara 43
15. Pandurii Târgu-Jiu 41
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 35
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
17.05.2019 Metalul Buzău CSM Pașcani C
17.05.2019 Şomuz Fălticeni FC Botoşani II C
18.05.2019 Oțelul Galați CSM Râmnicu-Sărat C
18.05.2019 Sporting Liești Știința Miroslava C
18.05.2019 KSE Târgu-Secuiesc Sănătatea Darabani C
18.05.2019 CSM Roman
-
Ceahlăul Piatra-Neamț   C
18.05.2019 Foresta Suceava Gloria Buzău C
18.05.2019 CSM Foșcani Bucovina Rădăuți C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 54
3. Oțelul Galați 53
4. CSM Foșcani 49
5. Foresta Suceava 49
6. Știința Miroslava 47
7. Metalul Buzău 42
8. Sporting Liești 37
9. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
10. KSE Târgu-Secuiesc 34
11. Şomuz Fălticeni 26
12. CSM Pașcani 25
13. FC Botoşani II 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
17.05.2019 Înainte Modelu Rapid București C
17.05.2019 Fotbal Club FCSB II CS Făurei C
18.05.2019 Progresul Spartac București CS Afumați C
18.05.2019 Sportul Chiscani CSM Olteniţa C
18.05.2019 Delta Dobrogea Tulcea CSM Medgidia C
18.05.2019 SC Popeşti Leordeni
-
CSO Bragadiru   C
18.05.2019 CS Axiopolis Cernavodă Agricola Borcea C
18.05.2019 Unirea Slobozia CS Tunari C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 61
3. Progresul Spartac București 57
4. Unirea Slobozia 57
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 40
7. Înainte Modelu 36
8. CS Axiopolis Cernavodă 33
9. CSM Medgidia 32
10. CS Făurei 32
11. Agricola Borcea 30
12. Sportul Chiscani 28
13. Fotbal Club FCSB II 27
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
17.05.2019 Atletic Bradu FC Pucioasa C
17.05.2019 Flacăra Moreni FC Brașov C
17.05.2019 Viitorul Domnești Universitatea Craiova C
17.05.2019 FC Hermannstadt II FC Voluntari II C
17.05.2019 CS Universitatea Craiova II CSM Alexandria C
17.05.2019 ACSO Filiaşi Flacăra Horezu C
17.05.2019 Unirea Bascov Astra Giurgiu II C
18.05.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Turris Oltul Turnu-Măgurele C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 71
2. Universitatea Craiova 59
3. Flacăra Horezu 54
4. ACSO Filiaşi 49
5. CSM Alexandria 47
6. FC Brașov 43
7. CS Universitatea Craiova II 43
8. FC Pucioasa 42
9. Unirea Bascov 41
10. Flacăra Moreni 40
11. Astra Giurgiu II 37
12. FC Voluntari II 37
13. Atletic Bradu 30
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro