Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

17 - Gheorghe Bucur - FC Timişoara (3p)
17 - Florin Costea - Universitatea Craiova
17 - Juliano Gonçalves Spadacio - Rapid Bucureşti

12 - Ionel Dănciulescu - Dinamo Bucureşti
12 - Marius Niculae - Dinamo Bucureşti (1p)

11 - Pantelis Kapetanos - Steaua Bucureşti
11 - Bogdan Stancu - Steaua Bucureşti

10 - Yssouf Koné - CFR 1907 Cluj

9 - Andrei Cristea - 2g Dinamo Bucureşti, 7g Politehnica Iaşi
9 - Gabriel Paraschiv - Oţelul Galaţi
9 - Mike Temwanjera - FC Vaslui

8 - Marius Bilaşco - Unirea Urziceni
8 - Cristian Bud - Gaz metan Mediaş
8 - Francisco Jose Castro Fernandes Chico - Farul Constanţa
8 - Alexandru Curtean - 7g Gaz metan Mediaş, 1g FC Timişoara
8 - Artavazd Karamian - FC Timişoara (1p)
8 - Marius Onofraş - Unirea Urziceni
8 - Romeo Surdu - FC Braşov

7 - Florin Bratu - Dinamo Bucureşti (2p)
7 - Cristian Coroian - Gloria Bistriţa
7 - Adrian Dulcea - FC Argeş Piteşti
7 - Liviu Ganea - CS Otopeni
7 - Bogdan Mara - 5g Unirea Urziceni (3p), 2g CFR 1907 Cluj
7 - Gueye Mansour - Gloria Buzău
7 - Iulian Tameş - FC Argeş Piteşti (2p)
7 - Wesley Lopes Da Silva - FC Vaslui (1p)

6 - Cristian Bratu - Politehnica Iaşi (1p)
6 - Lucian Burdujan - FC Vaslui
6 - Marko Ljubinković - FC Vaslui
6 - Marius Pena - Oţelul Galaţi

5 - Sebastián Dubarbier - CFR 1907 Cluj
5 - Victoraş Iacob - CS Otopeni
5 - Robert Ilyeş - FC Braşov
5 - Arman Karamian - FC Timişoara
5 - Dayro Mauricio Moreno Galindo - Steaua Bucureşti
5 - Cosmin Năstăsie - FC Argeş Piteşti
5 - Claudiu Niculescu - Dinamo Bucureşti
5 - Winston Parks - FC Timişoara
5 - Raul Rusescu - Unirea Urziceni
5 - Dejan Rusmir - Farul Constanţa
5 - Alejandro Gabriel Viglianti - Oţelul Galaţi (1p)

4 - Joao Paulo Andrade - Rapid Bucureşti
4 - Michael Baird - Universitatea Craiova
4 - Tiberiu Bălan - Unirea Urziceni
4 - Carlos César dos Santos Césinha - Rapid Bucureşti
4 - Hristu Chiacu - CS Otopeni (1p)
4 - Mihai Costea - Universitatea Craiova
4 - Adrian Cristea - Dinamo Bucureşti
4 - George Galamaz - Unirea Urziceni
4 - Youssouf Kamara - FC Argeş Piteşti
4 - Lukáš Magera - FC Timişoara
4 - Romulus Miclea - Politehnica Iaşi
4 - Alexandru Piţurcă - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Sabrin Sburlea - FC Braşov
4 - Florin Stângă - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Cosmin Tilincă - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Dacian Varga - Unirea Urziceni
4 - Adrian Voiculeţ - FC Argeş Piteşti
4 - Dorel Zaharia - 1g FC Braşov, 3g Gloria Bistriţa

3 - Octavian Abrudan - FC Braşov
3 - Elías Iván Bazzi - FC Argeş Piteşti
3 - Ionuţ Bâlbă - Politehnica Iaşi
3 - Dominik Bersnjak - Politehnica Iaşi
3 - Claudiu Boaru - Gaz metan Mediaş
3 - Csaba Borbely - Gloria Bistriţa
3 - Marián Čišovský - FC Timişoara
3 - Cristian Dănălache - Unirea Urziceni
3 - Mihai Dina - Universitatea Craiova
3 - Diogo Emanuel Alves Ramos - Gloria Bistriţa
3 - Cătălin Doman - FC Argeş Piteşti
3 - Edson Aparecido Martins dos Santos Grillo - Gaz metan Mediaş
3 - Eric de Oliveira Pereira - Gaz metan Mediaş
3 - Gerlem William Jesus Almeida - Farul Constanţa
3 - Stanislav Ghencev - FC Vaslui
3 - Dorin Goga - FC Timişoara
3 - Ştefan Grigorie - Rapid Bucureşti
3 - Attila Hadnagy - FC Braşov
3 - Adrian Iordache - FC Argeş Piteşti
3 - Laurenţiu Iorga - Oţelul Galaţi
3 - Joao Pedro Azevedo Silva - Gloria Bistriţa
3 - Ousmane N'Doye - Dinamo Bucureşti (1p)
3 - Ioan Mera - Gloria Buzău
3 - Bănel Nicoliţă - Steaua Bucureşti
3 - Răzvan Pădureţu - Unirea Urziceni (2p)
3 - Alexandru Păcurar - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Ricardo Manuel da Silva Fernandes - Rapid Bucureşti
3 - Mihai Roman - FC Braşov
3 - Joshua Rose - Universitatea Craiova
3 - Diego Ruiz Scheuschner - CFR 1907 Cluj
3 - Dejan Rusič - FC Timişoara
3 - Florin Sabou - Gaz metan Mediaş
3 - António Sanches Semedo - Steaua Bucureşti
3 - Cristian Silvăşan - Gloria Bistriţa
3 - Dorel Stoica - Universitatea Craiova (2p)
3 - Marian Tănasă - Oţelul Galaţi
3 - Gabriel Torje - Dinamo Bucureşti
3 - Julius Gibrilla Woobay - Universitatea Craiova
3 - Ianis Zicu - Dinamo Bucureşti

2 - Denis Alibec - Farul Constanţa
2 - Iulian Apostol - Unirea Urziceni
2 - Valentin Bădoi - FC Timişoara
2 - Gabriel Cânu - FC Vaslui
2 - Cristian Constantin - CS Otopeni
2 - Ciprian Deac - CFR 1907 Cluj
2 - Didi Cleidimar Magalhaes - CFR 1907 Cluj
2 - José Diogo Machado Pereira da Silva - (Gloria Buzău)
2 - Radomir Djalović - Rapid Bucureşti
2 - Pavol Farkas - FC Vaslui
2 - Daniel Ghindeanu - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Nicolae Grigore - Rapid Bucureşti
2 - Ovidiu Herea - Rapid Bucureşti
2 - Ioan Hora - Gloria Bistriţa
2 - Hugo da Silva Alcantara - CFR 1907 Cluj
2 - Ike Ibeh - Oţelul Galaţi
2 - Claudiu Ionescu - Gloria Buzău
2 - Joao Paulo Pinto Ribeiro - Rapid Bucureşti
2 - Júlio César da Silva e Souza - Rapid Bucureşti
2 - Hristijan Kirovski - FC Vaslui
2 - Novak Martinović - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Florin Maxim - 1g Farul Constanţa, 1g FC Timişoara
2 - Osvaldo Noé Miranda - Dinamo Bucureşti
2 - José Arnulfo Montiel - Politehnica Iaşi
2 - Lucian Munteanu - Politehnica Iaşi
2 - Gabriel Mureşan - CFR 1907 Cluj
2 - Valentin Negru - CS Otopeni
2 - Nuno Miguel Pereira Diogo - CS Otopeni
2 - Cristian Panin - CFR 1907 Cluj
2 - Sixto Raimundo Peralta Salso - CFR 1907 Cluj
2 - Andrei Prepeliţă - Universitatea Craiova
2 - Ciprian Prodan - Gaz metan Mediaş
2 - Milanko Rašković - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Cristian Tănase - FC Argeş Piteşti
2 - Juan Carlos Toja - Steaua Bucureşti
2 - Thiago Tremonti - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Dinu Todoran - Unirea Urziceni
2 - Eugen Trică - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Anorthosis Famagusta)
2 - Ciprian Vasilache - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
2 - Jean Paul Yontcha - CS Otopeni (1p)
2 - Zhivko Zhelev - Oţelul Galaţi

1 - Alvaro Daniel Pereira Barragán - CFR 1907 Cluj
1 - Arthuro Henrique Bernhardt - Steaua (s-a transferat la Terek Groznyi)
1 - Mircea Axente - Gloria Buzău
1 - Cosmin Băcilă - Farul Constanţa
1 - Daniel Bălaşa - FC Argeş Piteşti
1 - Ştefan Bărboianu - Universitatea Craiova
1 - Eric Bicfalvi - Steaua Bucureşti
1 - Alexandru Bourceanu - Oţelul Galaţi (1p)
1 - Pierre Boya - Rapid Bucureşti (s-a transferat la Grenoble)
1 - Miloš Brezinsky - FC Timişoara
1 - Mugurel Buga - FC Braşov
1 - Cadú Ricardo Manuel Sousa - CFR 1907 Cluj
1 - Gabriel Caramarin - CS Otopeni
1 - Ionuţ Cazan - FC Argeş Piteşti
1 - Alin Chibulcutean - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Marian Chiţu - Gloria Buzău
1 - Mădălin Ciucă - Gloria Bistriţa
1 - Nicolae Constantin - FC Braşov
1 - Marian Cristescu - FC Braşov
1 - Emmanuel Juan Culio - CFR 1907 Cluj
1 - Daniel Ricardo Da Silva - CFR 1907 Cluj
1 - David Sánchez Rodríguez - Gloria Buzău
1 - Cătălin Dedu - FC Braşov
1 - Octavian Drăghici - CS Otopeni
1 - Robert Elek - Oţelul Galaţi
1 - Ezequias Roosevelt Tavares De Melo - FC Braşov
1 - Miguel Fallardo - Gloria Buzău
1 - Cosmin Frăsinescu - Gloria Bistriţa
1 - Sorin Frunză - Unirea Urziceni
1 - André Galiassi De Souza - CFR 1907 Cluj
1 - Valerică Găman - Universitatea Craiova
1 - Dorin Goian - Steaua Bucureşti (1p)
1 - Dragan Gosić - Farul Constanţa
1 - Ovidiu Hoban - Gaz metan Mediaş
1 - Hugo Duarte Sousa Luz - FC Vaslui
1 - Cristian Fabbiani - CFR Cluj ( s-a transferat la Newell's)
1 - Stojan Ignatov - Politehnica Iaşi
1 - Silviu Ilie - Oţelul Galaţi
1 - Nemanja Jovanović - FC Vaslui
1 - Petar Jovanović - Politehnica Iaşi
1 - Iosif Kalai - Politehnica Iaşi
1 - Sone Masue Kalle - CS Otopeni
1 - Emmanuel Koné - CFR 1907 Cluj
1 - Florin Lovin - Steaua Bucureşti
1 - Srdjan Luchin - FC Timişoara
1 - Vasile Maftei - Rapid Bucureşti
1 - Žarko Marković - Gaz metan Mediaş
1 - Marius Mălădărăşanu - FC Braşov
1 - Claudio ''Pitbull'' Mejolaro - Rapid Bucureşti
1 - Nemanja Milisavljević - FC Vaslui
1 - Josh Mitchell - Universitatea Craiova
1 - Cătălin Munteanu - FC Braşov
1 - Andrei Mureşan - Gloria Bistriţa
1 - Adrian Nalaţi - Gloria Bistriţa (1p)
1 - Dare Nibombe - 1g CS Otopeni, 0g FC Timişoara
1 - Jeremie Njock - Universitatea Craiova
1 - Cristian Oros - FC Braşov
1 - Jan Pahor - Farul Constanţa
1 - Sorin Pană - CS Otopeni
1 - Miloš Pavlović - FC Vaslui
1 - Lucian Pârvu - 1g Farul Constanţa, 0g Pandurii Târgu-Jiu
1 - Paul Pârvulescu - Gaz metan Mediaş
1 - Ciprian Petre - Gloria Bistriţa
1 - Ovidiu Petre - Steaua Bucureşti
1 - Dorinel Popa - Gloria Buzău
1 - Mirel Rădoi - Steaua Bucureşti (s-a transferat la Al Hial)
1 - Lucian Răduţă - Rapid Bucureşti
1 - Ricardo Vilana Gomez - Unirea Urziceni
1 - Daniel Sabou - Gloria Bistriţa
1 - Florin Sandu - Gloria Buzău
1 - Adrian Sălăgean - Oţelul Galaţi
1 - Adrian Scarlatache - 1g CS Otopeni, 0g Dinamo Bucureşti
1 - Sebastian Sfârlea - Politehnica Iaşi
1 - Mircea Stan - FC Argeş Piteşti
1 - Stelian Stancu - FC Timişoara
1 - Ovidiu Stoianof - Universitatea Craiova (s-a transferat la FC Caracal)
1 - Janos Szekely - Steaua Bucureşti (1p)
1 - Ciprian Tănasă - Politehnica Iaşi
1 - Ben Teekloh - Farul Constanţa
1 - Cristian Todea - Gaz metan Mediaş
1 - Lacina Traore - CFR 1907 Cluj
1 - Alexandru Tudose - 1g Gloria Buzău (1p), 0g Steaua Bucureşti
1 - Nemanja Vidaković - Gaz metan Mediaş
1 - Ştefan Vigariu - Gloria Buzău
1 - Frane Vitaić - Oţelul Galaţi
1 - Vitor Tiago de Freitas Vitinha - CS Otopeni
1 - Cătălin Vlaicu - Gloria Buzău
1 - Mircea Voicu - Gaz metan Mediaş
1 - Claudiu Voiculeţ - Farul Constanţa
1 - Denis Zmeu - FC Vaslui

AUTOGOLURI
1 - Octavian Abrudan (FC Braşov pentru CS Otopeni)
1 - Miloš Brezinský - (FC Timişoara pentru Dinamo Bucureşti)
1 - Miloš Brezinský - (FC Timişoara pentru Oţelul Galaţi)
1 - Bruno Martins Simao - (Dinamo Bucureşti pentru Farul Constanţa)
1 - Marian Cârjă - (Oţelul Galaţi pentru Gloria Buzău)
1 - Alexandre Cardoso - (Pandurii Târgu-Jiu pentru FC Timişoara)
1 - André Galiassi De Souza - (CFR 1907 Cluj pentru Unirea Urziceni)
1 - José Diogo Machado Pereira da Silva - (Gloria Buzău pentru CFR Cluj)
1 - José Diogo Machado Pereira da Silva - (Gloria Buzău pentru Dinamo)
1 - Daniel Lăcustă - (FC Argeş Piteşti pentru FC Timişoara)
1 - Srdjan Luchin - (FC Timişoara pentru FC Vaslui)
1 - Josh Mitchell (Universitatea Craiova pentru Gloria Bistriţa)
1 - Patrick Gerhardt Nyema - (CS Otopeni pentru Dinamo Bucureşti)
1 - Cristian Panin - (CFR 1907 Cluj pentru Oţelul Galaţi)
1 - Andrej Pečnik - (Politehnica Iaşi pentru Steaua Bucureşti)
1 - Dorel Stoica - (Universitatea Craiova pentru Farul Constanţa)
1 - Ben Teekloh - (Farul Constanţa pentru FC Timişoara)
1 - Alexandru Tudose - (Gloria Buzău pentru CFR 1907 Cluj)
1 - Cătălin Vlaicu - (Gloria Buzău pentru FC Vaslui)
1 - Ionuţ Voicu - (FC Braşov pentru FC Timişoara)
1 - Zhivko Zhelev (Oţelul Galaţi pentru Gaz metan Mediaş)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11








Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off şi play-out) 16 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (3p) (s-a transferat la FC Astana) 11 -...

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Clasamentul golgheterilor după etapa 34 Liga 1, sezonul 2011-12

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34




Top News

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Italia:Seria A - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 4

-Germania: Bundesliga - Etapa 3

-Franta: Ligue 1 - Etapa 5

-Anglia:Premier League - Etapa 5

-Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1




S-au nascut azi

Alexandru Ene I
România
91 ani

Alexandru Forminte
România
37 ani

Aristide Bancé
Burkina Faso
35 ani

Attila Vajda
România
38 ani

Carlos Mozer
Brazilia
59 ani

Chico
Portugalia
38 ani

Chris Kullmann
Germania
33 ani

Constantin Rontea
România
47 ani

Costel Ilie
România
45 ani

Daniel Predoi
România
44 ani

David Seaman
Anglia
56 ani

Dionisiu Bumb
România
46 ani

Eduardo Carvalho
Portugalia
37 ani

FK BODØ/GLIMT
Norvegia
103 ani

Franck Signorino
Franța
38 ani

Ion Neacșu
România
89 ani

IRLANDA
Irlanda
98 ani

Jorge López
Spania
41 ani

Kazimierz Kmiecik
Polonia
68 ani

Kieran Trippier
Anglia
29 ani

Laurențiu Reghecampf
România
44 ani

Ognjen Koroman
Serbia
41 ani

Savvas Gentsoglou
Grecia
29 ani

Sergey Ryzhikov
Rusia
39 ani

Sorin Bucă
România
33 ani

Ștefan Filotti
România
97 ani

Stelian Isac
România
38 ani

Tommaso Rocchi
Italia
42 ani

Ulrich Ramé
Franța
47 ani

Vasile Miriuță
România
51 ani

Vjekoslav Lokica
Croaţia
54 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.09.2019 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
13.09.2019 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
14.09.2019 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2019 Dinamo București FC Botoșani C
15.09.2019 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
15.09.2019 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
16.09.2019 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. FC Viitorul 18
3. Gaz Metan Mediaş 18
4. CSM Politehnica Iaşi 16
5. Universitatea Craiova 16
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 10
11. Fotbal Club FCSB 10
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad CS Mioveni C
15.09.2019 FC Argeș Pitești Rapid București C
16.09.2019 Petrolul Ploiești Sportul Snagov C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 15
4. UTA Arad 13
5. Rapid București 13
6. FC Argeș Pitești 12
7. Petrolul Ploiești 11
8. Viitorul Târgu-Jiu 11
9. Concordia Chiajna 11
10. Metaloglobus București 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017