Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

21 - Ionel Dănciulescu - Dinamo Bucureşti (3p)

17 - Emil Jula - Oţelul Galaţi (7p)

16 - Gheorghe Bucur - Politehnica Timişoara
16 - Marko Ljubinković - FC Vaslui (4p)

15 - Florin Costea - Universitatea Craiova

14 - Florin Bratu - Dinamo Bucureşti (2p)

13 - Eugen Trică - CFR 1907 Cluj-Napoca (1p)

11 - Cristian Coroian - Gloria Bistriţa (1p)
11 - Christian Fabbiani - CFR 1907 Cluj-Napoca

9 - Cristian Dănălache - Unirea Urziceni
9 - Nicolae Dică - Steaua Bucureşti (2p)
9 - Ionuţ Mazilu - Rapid Bucureşti (s-a transferat la Dnepr Dnepropetrovsk)

8 - Ionuţ Bâlbă - Politehnica Iaşi
8 - Dorin Goga - Universitatea Cluj
8 - Claudiu Ionescu - Gloria Buzău (1p)

7 - Pierre Boya - Rapid Bucureşti
7 - Adrian Cristea - Dinamo Bucureşti
7 - Didi Cleidimar Magalhaes - CFR 1907 Cluj-Napoca
7 - Mihai Dina - Universitatea Craiova

6 - Alexandru Bălţoi - FCM UTA Arad
6 - Marius Bilaşco - Unirea Urziceni
6 - Cristian Bratu - Dacia Mioveni
6 - Andrei Cristea - Politehnica Iaşi (3p)
6 - Lucian Burdujan - Rapid Bucureşti
6 - Ilie Iordache - Pandurii Târgu-Jiu (3p)
6 - Nemanja Jovanović - Universitatea Cluj
6 - Bogdan Mara - Unirea Urziceni
6 - Marius Onofraş - Unirea Urziceni
6 - Dejan Rusič - Politehnica Timişoara
6 - Dejan Rusmir - Ceahlăul Piatra-Neamţ (1p)
6 - Antonio Semedo - CFR 1907 Cluj-Napoca
6 - Bogdan Stancu - Unirea Urziceni (3p)
6 - Janos Szekely - Oţelul Galaţi
6 - Cosmin Tilincă - Gloria Bistriţa

5 - Carlos Césinha - Rapid Bucureşti
5 - Radu Doicaru - Ceahlăul Piatra-Neamţ
5 - Artavazd Karamian - Politehnica Timişoara
5 - Dayro Mauricio Moreno Galindo - Steaua Bucureşti
5 - José "Pepe" Alcides Moreno Mora - Steaua Bucureşti
5 - Gabriel Paraschiv - Oţelul Galaţi
5 - Alexandru Păcurar - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
5 - Mihăiţă Pleşan - (3g pentru Politehnica Timişoara, 2g pentru Steaua Bucureşti)
5 - Daniel Stan - Oţelul Galaţi (1p)
5 - Mike Temwanjera - FC Vaslui
5 - Zhivko Zhelev - Oţelul Galaţi

4 - Mugurel Buga - Rapid Bucureşti (cancelled his contract - round 19)
4 - Cadú Ricardo Manuel Sousa - CFR 1907 Cluj-Napoca (4p)
4 - Martin Cernoch - (3g pentru Politehnica Iaşi - 1g pentru Ceahlăul Piatra-Neamţ)
4 - Ranko Despotović - Rapid Bucureşti
4 - Răzvan Dobre - Gloria Bistriţa
4 - Edson Rolando Silva Sousa - FCM UTA Arad (1p)
4 - Sorin Frunză - FC Vaslui
4 - Viorel Frunză - Ceahlăul Piatra-Neamţ (s-a transferat la PAOK Thessaloniki)
4 - Valentin Ioviţă - Gloria Buzău
4 - Arman Karamian - Politehnica Timişoara
4 - Costin Lazăr - Rapid Bucureşti
4 - Alin Liţu - Gloria Buzău
4 - Romulus Miclea - Politehnica Iaşi
4 - Marius Nae - Farul Constanţa
4 - Robert Neagoe - Dacia Mioveni
4 - Alexandru Piţurcă - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Cristian Silvăşan - (1g Politehnica Iaşi, 3g (1p) pentru Universitatea Cluj)
4 - Ciprian Tănasă - Universitatea Craiova
4 - Julius Wobay- Universitatea Craiova

3 - Abiodun Agunbiade - Politehnica Timişoara
3 - Ibon Pérez Arrieta - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Milorad Bukvić - FC Vaslui
3 - Gabriel Cânu- Politehnica Timişoara
3 - Emil Dică - Rapid Bucureşti (3p)
3 - Sebastián Dubarbier - CFR 1907 Cluj-Napoca
3 - Alexandru Forminte - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - George Galamaz - Unirea Urziceni
3 - Ionel Ganea - Politehnica Timişoara
3 - Gerlem William Jesus Almeida - Farul Constanţa
3 - Haikel Gmamdia - Ceahlăul Piatra-Neamţ (1p)
3 - Liviu Mihai - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Adrian Neaga - Steaua Bucureşti
3 - Bănel Nicoliţă - Steaua Bucureşti
3 - Alin Paleacu - Gloria Buzău (2p)
3 - Alejandro Gabriel Viglianti - Oţelul Galaţi

2 - André Astorga Junior Izepon - Universitatea Cluj
2 - Valentin Badea - Steaua Bucureşti
2 - Michael Baird - Universitatea Craiova
2 - Dan Balauru - Dacia Mioveni
2 - Nicolae Băcilă - Farul Constanţa
2 - Lucian Băd - Universitatea Cluj
2 - Eric Bicfalvi - (1g Steaua Bucureşti, 1g Gloria Buzău)
2 - Daniel Chigou - Farul Constanţa
2 - Daniel Costescu - Dacia Mioveni (s-a transferat la Progresul Bucureşti)
2 - Mariko Daouda - Dacia Mioveni
2 - Ciprian Deac - Oţelul Galaţi
2 - Constant Djakpa - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
2 - Daniel Florea - Farul Constanţa
2 - Cornel Frăsineanu - Dacia Mioveni
2 - Cosmin Frăsinescu - Gloria Bistriţa
2 - Adrian Gheorghiu - FC Vaslui
2 - Dorin Goian - Steaua Bucureşti
2 - Alexandru Golban - Ceahlăul Piatra-Neamţ (s-a transferat la FC Tobol Kostanay)
2 - Ştefan Grigorie - Rapid Bucureşti
2 - Ioan Hora - FCM UTA Arad
2 - Florin Hidişan - FCM UTA Arad
2 - Victoraş Iacob - Steaua Bucureşti (s-a transferat la 1. FC Kaiserslautern)
2 - Mircea Ilie - FCM UTA Arad (1p)
2 - Petăr Jovanović- FC Vaslui
2 - Ionuţ Luţu - Universitatea Craiova
2 - Vasile Maftei - Rapid Bucureşti
2 - Elvio Raúl Martínez - Politehnica Timişoara
2 - Marius Matei - FC Vaslui
2 - Florin Maxim - Farul Constanţa (1p)
2 - Andrei Mărgăritescu- Dinamo Bucureşti
2 - Andrés Mendoza - Steaua Bucureşti
2 - Osvaldo Noé Miranda - Dinamo Bucureşti
2 - Leonard Naidin - Politehnica Iaşi (1p)
2 - Emil Nanu - Farul Constanţa
2 - Claudiu Niculescu - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la MSV Duisburg)
2 - Mircea Oprea - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Daniel Orac - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Daniel Pancu - Rapid Bucureşti
2 - Park Jae-Hong - Universitatea Cluj (s-a transferat la Gyeongnam FC)
2 - Ovidiu Petre - Steaua Bucureşti
2 - Roberto Ayza Berça - Ceahlăul Piatra-Neamţ (s-a transferat la FC Bihor Oradea)
2 - Diego Alejandro Ruiz - CFR 1907 Cluj-Napoca
2 - Radu Sabo - Universitatea Cluj (1p)
2 - Daniel Sabou - FC Vaslui
2 - Alin Savu - Universitatea Cluj
2 - Ionuţ Savu - Dacia Mioveni
2 - Ionuţ Săpunaru - Rapid Bucureşti
2 - Sebastian Sfârlea - Politehnica Iaşi
2 - Florin Stângă - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Marius Süller - Universitatea Clujc
2 - Cristian Şchiopu Farul Constanţa (1p)
2 - Călin Târnăvean - Gloria Bistriţa
2 - Cristian Todea - FCM UTA Arad
2 - Dinu Todoran - Farul Constanţa
2 - Norbert Varga - FCM UTA Arad
2 - Ciprian Vasilache - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Cătălin Vlaicu - Gloria Buzău
2 - Gabriel Torje - (1g pentru Politehnica Timişoara, 1g pentru Dinamo Bucureşti)
2 - Ianis Zicu - Dinamo Bucureşti

1 - Octavian Abrudan - Gloria Bistriţa (s-a transferat la FC Braşov)
1 - Dan Alexa - Politehnica Timişoara (1p)
1 - Marian Aliuţă - Politehnica Timişoara
1 - Euripedes Daniel Adao Amorereinha - FCM UTA Arad
1 - André Luis Correira Diogo Nunes - Gloria Buzău
1 - Dorian Andronic - FC Vaslui
1 - Iulian Apostol - Unirea Urziceni
1 - Ilie Baicu - Dacia Mioveni
1 - Laszlo Balint - Unirea Urziceni
1 - Valentin Bădoi - Politehnica Timişoara
1 - Dominik Bernsjak - Politehnica Iaşi
1 - Balázs Borbély - Politehnica Timişoara
1 - Silviu Bălace - FC Vaslui
1 - Pablo Daniel Brandán - Unirea Urziceni
1 - Bruno Martins Simao - FCM UTA Arad
1 - Vasile Buhăescu - FC Vaslui
1 - Zeno Bundea - Universitatea Cluj
1 - Romeo Bunică - Gloria Buzău (s-a transferat la CSM Râmnicu-Sărat)
1 - Cornel Buta - Politehnica Iaşi
1 - Eugeniu Cebotaru - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Francisco Jose Chico - Farul Constanţa
1 - Radu Ciobanu - Politehnica Iaşi
1 - Ştefan Ciobanu - Farul Constanţa (s-a transferat la CSM Ploieşti)
1 - Mădălin Ciucă - Universitatea Craiova (cancelled his contract - round 19)
1 - Sergiu Costin - Oţelul Galaţi
1 - Juan Emanuel Culio - CFR 1907 Cluj-Napoca
1 - Florin Dan - FCM UTA
1 - Daniel Ricardo Da Silva - CFR 1907 Cluj-Napoca
1 - Ionuţ Dobroiu - Rapid Bucureşti
1 - Mikael Dorsin - CFR 1907 Cluj-Napoca
1 - Adrian Drida - FCM UTA Arad (cancelled his contract - round 19)
1 - Ion Dumitra - Gloria Bistriţa
1 - Dino Eze - Gloria Buzău
1 - Ramses Gado - Oţelul Galaţi
1 - Cosmin Gângioveanu - Universitatea Craiova
1 - Sorin Ghionea - Steaua Bucureşti
1 - Lucian Goian - Dinamo Bucureşti
1 - Paweł Golański - Steaua Bucureşti
1 - Dragan Gosić - Farul Constanţa
1 - Nicolae Grigore - Rapid Bucureşti
1 - Mansour Gueye - Politehnica Timişoara
1 - Mahamadou Habibou - Steaua Bucureşti
1 - Sead Hadzibulić - Gloria Bistriţa
1 - Ike Ibeh - FCM UTA Arad
1 - Silviu Ilie - Oţelul Galaţi
1 - Milan Jovanović - Universitatea Cluj
1 - Nikola Jozić - Gloria Buzău
1 - Iosif Kalai - Politehnica Iaşi
1 - Kleyr Dos Santos - Gloria Buzău (cancelled his contract - round 19)
1 - Srdjan Luchin - Politehnica Timişoara
1 - Daniel Lupaşcu - Dacia Mioveni (s-a transferat la Arieşul Turda)
1 - Raul Marincău - FCM UTA Arad
1 - Dorin Mihuţ - FCM UTA Arad
1 - Svetozar Mijin - Politehnica Iaşi
1 - Ciprian Milea - Politehnica Iaşi
1 - Josh Mitchell - Universitatea Craiova
1 - Flavius Moldovan - Gloria Bistriţa
1 - Cosmin Moţi - Dinamo Bucureşti
1 - Cătălin Munteanu - Dinamo Bucureşti
1 - Ousmane N'Doye - FC Vaslui
1 - Marin Nejneru - Gloria Buzău
1 - Salif Nogo - Oţelul Galaţi
1 - Adrian Olah - Universitatea Cluj
1 - Mihai Olteanu - Dacia Mioveni
1 - Bogdan Onuţ - Politehnica Iaşi
1 - Cristian Panin - CFR 1907 Cluj-Napoca
1 - Clement Pălimaru - Politehnica Iaşi
1 - Gustavo Paruolo - Politehnica Iaşi
1 - Răzvan Pădureţu - Unirea Urziceni
1 - Lucian Pârvu - Gloria Bistriţa
1 - Ciprian Petre - Unirea Urziceni
1 - Florin Popete - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Andrei Prepeliţă - Universitatea Craiova
1 - Ionuţ Rada - Steaua Bucureşti
1 - Branko Radovanović - FCM UTA Arad
1 - Sorin Rădoi - (1g pentru Politehnica Timişoara, 0g pentru Universitatea Cluj)
1 - Narcis Răducan - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Joshua Rose - Universitatea Craiova
1 - Robert Roszel - FCM UTA Arad
1 - Alin Rus - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Mircea Rus - Gloria Bistriţa
1 - Dejan Rusmir - Ceahlăul Piatra Neamţ
1 - Adrian Rusu - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Niklas Sandberg - CFR 1907 Cluj-Napoca
1 - Valentin Simion - Gloria Buzău
1 - Dorel Stoica - Universitatea Craiova
1 - Jaka Štromajer - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Paul Tincu - Politehnica Iaşi
1 - Cristian Todea - FCM UTA Arad
1 - Dorin Toma - Gloria Bistriţa
1 - Tony Da Silva - CFR 1907 Cluj-Napoca
1 - Sorin Trofin - Dacia Mioveni
1 - Iasmin Trtovac - Gloria Bistriţa
1 - Andrei Viţelaru - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Vojislav Vranjković - (1g -penalty- pentru Ceahlăul Piatra Neamţ, 0g pentru Dinamo Bucureşti)
1 - Bogdan Vrăjitoarea - Dacia Mioveni
1 - Wandeir Oliveira dos Santos - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Dorel Zaharia - Steaua Bucureşti (s-a transferat la FCM UTA Arad)
1 - Denis Zmeu - FC Vaslui

AUTOGOLURI
2 - Park Jae-Hong - Universitatea Cluj (pentru Universitatea Craiova and Gloria Buzău)
1 - Euripedes Daniel Adao Amorereinha - FCM UTA Arad (pentru Farul Constanţa)
1 - Fábio Alves da Silva Bilica (Universitatea Cluj, pentru Pandurii Târgu-Jiu)
1 - Valentin Borş - Oţelul Galaţi (pentru Politehnica Timişoara)
1 - Vladimir Božović - Rapid Bucureşti (pentru Gloria Bistriţai)
1 - Andrei Cordoş - Universitatea Cluj (pentru Rapid Bucureşti)
1 - Ciprian Danciu - Gloria Bistriţa (pentru Unirea Urziceni)
1 - Mihai Dina - (Universitatea Craiova, pentru Politehnica Timişoara)
1 - Ion Dumitra - Gloria Bistriţa (pentru Politehnica Timişoara)
1 - André Galiassi De Souza - CFR 1907 Cluj-Napoca (pentru Pandurii Târgu-Jiu)
1 - Sead Hadzibulić - Gloria Bistriţa (pentru Steaua Bucureşti)
1 - Lars Hirschfeld - CFR 1907 Cluj-Napoca (pentru Steaua Bucureşti)
1 - Milan Jovanović - Universitatea Cluj (pentru Dacia Mioveni)
1 - Vasile Jula - Dacia Mioveni (pentru FC Vaslui)
1 - Bănel Nicoliţă - Steaua Bucureşti (pentru Politehnica Iaşi)
1 - Ivan Pecha - Ceahlăul Piatra-Neamţ (pentru Universitatea Craiova)
1 - Robert Roszel - FCM UTA Arad (pentru Oţelul Galaţi)
1 - Dorin Semeghin - Oţelul Galaţi (pentru Steaua Bucureşti)
1 - Cristian Şchiopu - Farul Constanţa (pentru Steaua Bucureşti)
1 - Dorin Toma - Gloria Bistriţa (pentru Steaua Bucureşti)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11








Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off şi play-out) 16 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (3p) (s-a transferat la FC Astana) 11 -...

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Clasamentul golgheterilor după etapa 34 Liga 1, sezonul 2011-12

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34




Top News

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

-Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Antoine Griezmann va pleca de la Atletico Madrid: Este momentul pentru noi provocări

-Real Madrid il va transfera pe Eden Hazard de la Chelsea




S-au nascut azi

Borislav Topić
Bosnia
35 ani

Carlos Aguilera
Spania
50 ani

Cha Bum-Kun
Coreea de Sud
66 ani

Filip Timov
Macedonia
27 ani

Florea Dumitrache
România
71 ani

Gabriel Boștină
România
42 ani

Gabriel Simion
România
21 ani

Garba Lawal
Nigeria
45 ani

George Best
Irlanda de Nord
73 ani

Igor Lediakov
Rusia
51 ani

Milan Đurić
Bosnia
29 ani

Nderim Nexhipi
Macedonia
35 ani

Pape M'Bow
Senegal
31 ani

Tranquillo Barnetta
Elveția
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
21.05.2019 FC Hermannstadt FC Botoșani C
22.05.2019 Dunărea Călărași
18:30
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.05.2019 Dinamo București
21:00
CSM Politehnica Iași Telekom Sport 1 C
23.05.2019 Gaz Metan Mediaș
21:00
FC Voluntari Telekom Sport 1 C


1. Dinamo București 41
2. Gaz Metan Mediaș 39
3. FC Botoșani 38
4. CSM Politehnica Iași 30
5. FC Voluntari 27
6. FC Hermannstadt 24
7. Dunărea Călărași 22
8. Concordia Chiajna 16
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
18.05.2019 FC Argeș Pitești UTA Arad C
18.05.2019 ASU Politehnica Timişoara CS Balotești C
18.05.2019 Luceafărul Oradea SSC Farul Constanţa C
18.05.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti Dacia Unirea Brăila C
19.05.2019 CS Mioveni Ripensia Timișoara C
19.05.2019 Aerostar Bacău Academica Clinceni C
19.05.2019 Energeticianul Petroşani Pandurii Târgu-Jiu C
19.05.2019 Chindia Târgoviște Metaloglobus București C
20.05.2019 Petrolul Ploiești ACS Poli Timișoara C
21.05.2019 Universitatea Cluj
0 - 0
FC Snagov   C


1. Chindia Târgoviște 82
2. Academica Clinceni 81
3. Petrolul Ploiești 74
4. Universitatea Cluj 73
5. FC Snagov 67
6. FC Argeș Pitești 65
7. CS Mioveni 53
8. Luceafărul Oradea 49
9. UTA Arad 47
10. ASU Politehnica Timişoara 46
11. Metaloglobus București 46
12. SSC Farul Constanţa 44
13. ASC Daco-Getica Bucureşti 43
14. Ripensia Timișoara 43
15. Pandurii Târgu-Jiu 41
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 35
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
17.05.2019 Metalul Buzău CSM Pașcani C
17.05.2019 Şomuz Fălticeni FC Botoşani II C
18.05.2019 Oțelul Galați CSM Râmnicu-Sărat C
18.05.2019 Sporting Liești Știința Miroslava C
18.05.2019 KSE Târgu-Secuiesc Sănătatea Darabani C
18.05.2019 CSM Roman
-
Ceahlăul Piatra-Neamț   C
18.05.2019 Foresta Suceava Gloria Buzău C
18.05.2019 CSM Foșcani Bucovina Rădăuți C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 54
3. Oțelul Galați 53
4. CSM Foșcani 49
5. Foresta Suceava 49
6. Știința Miroslava 47
7. Metalul Buzău 42
8. Sporting Liești 37
9. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
10. KSE Târgu-Secuiesc 34
11. Şomuz Fălticeni 26
12. CSM Pașcani 25
13. FC Botoşani II 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
30.11.2018 Unirea Bascov FC Pucioasa C
30.11.2018 ACSO Filiaşi Astra Giurgiu II C
30.11.2018 CS Universitatea Craiova II Flacăra Horezu C
30.11.2018 Sporting Roșiori-de-Vede CSM Alexandria C
30.11.2018 FC Hermannstadt II Turris Oltul Turnu-Măgurele C
30.11.2018 Viitorul Domnești FC Voluntari II C
30.11.2018 Flacăra Moreni Universitatea Craiova C
30.11.2018 Atletic Bradu FC Brașov C


1. ACSO Filiaşi 0
2. Astra Giurgiu II 0
3. Atletic Bradu 0
4. CS Universitatea Craiova II 0
5. CSM Alexandria 0
6. FC Brașov 0
7. FC Hermannstadt II 0
8. FC Pucioasa 0
9. FC Voluntari II 0
10. Flacăra Horezu 0
11. Flacăra Moreni 0
12. Sporting Roșiori-de-Vede 0
13. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
14. Unirea Bascov 0
15. Universitatea Craiova 0
16. Viitorul Domnești 0
Clasament C2

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro