Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2010-2011

CFR 1907 Cluj (antrenor Andrea Mandorlini -Italia- -confirmat-)
Au venit: Ionuţ Rada (fundaş, Al-Nasr SC Dubai), Nuno Miguel Pereira Diogo -Portugalia- (fundaş, FC Braşov), Dominique Kivuvu -Angola- (mijlocaş, NEC Nijmegen), Ioan Hora (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Emmanuel Koné -Coasta de Fildeş- (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Tomás Costa -Argentina- (mijlocaş, FC Porto), Rafael Bastos -Brazilia- (mijlocaş, Sporting Clube de Braga), Saša Bjelanović -Croaţia- (atacant, Vicenza Calcio), Paul Batin (atacant, FCM UTA Arad), Anselmo Ramon Alves Erculano -Brazilia- (atacant, Kashiwa Reysol), Ferdinando Sforzini -Italia- (atacant, AS Bari)
Au plecat: Nelson Cabrera -Paraguay- (fundaş, Deportivo Colo-Colo), Daniel Ricardo Da Silva -Portugalia- (fundaş, Iraklis Thessaloniki),  Davide Bottone -Italia- (mijlocaş, Frosinone Calcio), Nicolae Dică (mijlocaş, Manisaspor), Rade Veljović -Serbia- (atacant, FCM Târgu-Mureş), Didi Cleidimar Magalhaes -Brazilia- (atacant, FCM Târgu-Mureş), Claudinei Alexandre Aparecido "Nei" -Brazilia- (atacant, Changchun Yatai)

 Unirea Urziceni (antrenor Ronny Levy -Israel- -confirmat-)
Au venit: Dan Matei (fundaş, Gloria Bistriţa), Petre Marin (fundaş, Steaua Bucureşti), Maurice Junior Dalé -Franţa- (atacant, AC Arles-Avignon), Adrian Neaga (atacant, Neftchi Baku)
Au plecat: Daniel Munteanu (fundaş, Universitatea Cluj), Valeriu Bordeanu (fundaş, Dinamo Bucureşti, din etapa 7),

 FC Vaslui (antrenor Juan Ramón López Caro -Spania- -nou-)
Au venit: Vytautas Černiauskas -Lituania- (portar, FK Ekranas Panevėžys), David Rivas Rodríguez -Spania- (fundaş, Real Betis Balompié Sevilla), Richard Aticah -Ghana- (fundaş, Bechem Chelsea), Silviu Bălace (fundaş, Universitatea Craiova), Alejandro Campano Hernando -Spania- (mijlocaş, Gimnàstic de Tarragona), Daniel Pancu (atacant, CSKA Sofia), Rodolfo Bodipo Díaz -Spania- (atacant, Deportivo La Coruña)
Au plecat: Stéphane Zubar -Franţa- (fundaş, Plymouth Argyle), Bogdan Buhuş (fundaş, Universitatea Cluj), Serge Ognadon Akakpo -Togo- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Dinu Sânmărtean (fundaş, pus pe lista de transferuri),  Roberto Alfonso Delgado -Spania- (mijlocaş, Universitatea Cluj), Ionuţ Balaur (atacant, pus pe lista de transferuri), Carlo Yaír  Costly Molina -Honduras- (atacant, Atlas Guadalajara)

 Steaua Bucureşti (antrenor Victor Piţurcă -nou-)
Au venit: Răzvan Stanca (portar, Pandurii Târgu-Jiu), Yordan Todorov -Bulgaria- (fundaş, CSKA Sofia),  Stanislav Angelov -Bulgaria- (fundaş, FC Energie Cottbus), Éder Bonfim -Brazilia- (fundaş, FC Timişoara), Geraldo Washington Regufe Alves -Portugalia- (fundaş, AEK Athens), Florin Gardoş (fundaş, Concordia Chiajna), Octavian Abrudan (fundaş, FC Braşov), Novak Martinović -Serbia- (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Iasmin Latovlevici (fundaş, FC Timişoara), Dorel Stoica (mijlocaş, Al-Ettifaq FC), Mihai Răduţ (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Cosmin Matei (mijlocaş, Farul Constanţa), Alexandru Păcurar (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu)
Au plecat: Cosmin Vâtcă (portar, Gaz metan Mediaş), Petre Marin (fundaş, Unirea Urziceni), Stelios Parpas -Cipru- (fundaş, AEL Limassol), Zhivko Zhelev -Bulgaria- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Paweł Golański -Polonia- (fundaş, Korona Kielce), Gora Tall -Senegal- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Alexandru Tudose (fundaş, Gloria Bistriţa), Eugen Baciu (fundaş, pus pe lista de transferuri), Ovidiu Petre (mijlocaş, Al-Nassr Riyadh), Mihai Onicaş (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Alexandru Iacob (mijlocaş, Victoria Brăneşti), Artavazd Karamyan -Armenia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Juan Carlos  Toja Vega -Columbia-(mijlocaş, Aris Thessaloniki), Mihăiţă Pleşan (mijlocaş, FC Volga Nizhny Novgorod), José Pepe Moreno -Columbia- (atacant, şi-a reziliat contractul), Arman Karamyan -Armenia- (atacant, pus pe lista de transferuri), Ricardo Suarez Pedriel -Bolivia- (atacant, Sivasspor)

 FC Timişoara (antrenor Vladimir Petrović -Serbia- -nou-)
Au venit: Duško Dukić -Croaţia- (fundaş, FK Hajduk Kula), Ovidiu Burcă (fundaş, FC Energie Cottbus), Iulian Tameş (mijlocaş, FC Argeş Piteşti), Hristu Chiacu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Ianis Zicu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Mircea Axente (atacant, Oţelul Galaţi)
Au plecat: Nemanja Supić -Bosnia- (portar, pus pe lista de transferuri), Iasmin Latovlevici (fundaş, Steaua Bucureşti), Florin Maxim (fundaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Éder Bonfim -Brazilia- (fundaş, Steaua Bucureşti), Daré Nibombe -Togo- (fundaş, FK Baku), Christian de Jesús Mejía Martínez -Columbia- (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Aderito Waldemar Alves Carvalho "Dédé" -Angola- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Ján Kozák -Slovacia- (mijlocaş, AEL 1964 Larissa), Marian Chiţu (mijlocaş, Concordia Chiajna), Claudiu Ionescu (mijlocaş, FC Milsami Orhei), Răzvan Cociş (mijlocaş, Al-Nassr Riyadh), Winston Parks Tifet -Costa Rica- (atacant, Khazar Lankaran)

 Dinamo Bucureşti (antrenor Ioan Andone -nou-)
Au venit: Kristijan Naumovski -Macedonia- (portar, FK Rabotnički Skopje), Cristian Bălgrădean (portar, FCM UTA Arad), Sergiu Homei (fundaş, Gloria Bistriţa), Juan Pablo Garat -Argentina- (fundaş, Club Atlético Tigre), Elías Iván Bazzi -Argentina- (fundaş, FC Argeş Piteşti), Helder Maurico Da Silva Ferreira -Brazilia- (fundaş, Rapid Bucureşti), Valeriu Bordeanu (fundaş, Unirea Urziceni, din etapa 7), Oscar Rubio Fauria -Spania- (fundaş, Elche CF, din etapa 7), Cătălin Munteanu (fundaş, FC Braşov), Ajdin Maksumić -Bosnia- (mijlocaş, FK Sarajevo), Liviu Ganea (atacant, Astra Ploieşti), Georgian Păun (atacant, Politehnica Iaşi), Ionel Dănciulescu (atacant, Hércules CF Alicante)
Au plecat: Francisco Molinero -Spania- (fundaş, SD Huesca), Martin Živný -Cehia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Cristian Daminuţă (mijlocaş, AC Milan), Cornel Predescu (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Ianis Zicu (mijlocaş, FC Timişoara), Hristu Chiacu (mijlocaş, FC Timişoara), Claudiu Niculescu (mijlocaş, Universitatea Cluj), Gabriel Boştină (mijlocaş, Universitatea Cluj), Florin Bratu (atacant, Litex Lovech)

 Rapid Bucureşti (antrenor Marius Şumudică -nou-)
Au venit: Dănuţ Coman (portar, FC Braşov), Marcos António Elias Santos -Brazilia- (fundaş, Os Belenenses Lisboa), Gláuber Leandro Honorato Berti -Brazilia- (fundaş, São Caetano), Rui Sandro Carvalho Duarte -Portugalia- (fundaş, FC Braşov), Cândido Alves Moreira da Costa -Portugalia- (fundaş, CF Os Belenenses Lisboa), Ionuţ Stancu (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Ezequias Roosevelt Tavares de Melo -Brazilia- (fundaş, FC Braşov), Nicolae Grigore (mijlocaş, FC Braşov), Mihai Roman (mijlocaş, FC Braşov), Gustavo Nacarato Veronesi -Brazilia- (mijlocaş, AO Kerkyra), Sabrin Sburlea (atacant, FC Braşov), Cássio Vargas Barbosa -Brazilia- (atacant, União de Leiria)
Au plecat: Virgil Draghia (portar, Politehnica Iaşi), Diego Ciz -Uruguay- (fundaş, Club Sol de América), Cristian Săpunaru (fundaş, FC Porto), Helder Maurico Da Silva Ferreira -Brazilia- (fundaş, Dinamo Bucureşti), Cătălin Păun (fundaş, Petrolul Ploieşti), Adrian Iencsi (fundaş, Concordia Chiajna), Adrian Iordache (fundaş, Khazar Lankaran), Dacian Varga (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Tiberiu Bălan (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Edgars Gauračs -Lituania- (fundaş, FC Sheriff Tiraspol), Alexandru Ioniţă (atacant, 1. FC Köln)

 Oţelul Galaţi (antrenor Dorinel Munteanu -confirmat-)
Au venit: Stelian Cucu (fundaş, FCM Dunărea Galaţi), Laurenţiu Petean (fundaş, Delta Tulcea), Laurenţiu Buş (mijlocaş, Arieşul Turda), Csaba Borbely (atacant, liber de contract), Georgian Butoi (atacant, Farul Constanţa), Robert Elek (atacant, FC Bihor Oradea)
Au plecat: Zdenko Baotić -Bosnia- (portar, pus pe lista de transferuri), Gabriel Siminic (fundaş, şi-a reziliat contractul), Njegoš Goločevac -Serbia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), John Jackie Ike Ibeh -Nigeria- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Mircea Axente (atacant, FC Timişoara), Stevo Nikolić -Bosnia- (atacant, FK Borac Banja Luka)

 FC Braşov (antrenor Daniel Isăilă -nou-)
Au venit: Alexandru Marck (portar, Politehnica Iaşi), Valentin Bădoi (fundaş, Universitatea Craiova), Peter Majerník -Slovacia- (fundaş, MFK Ružomberok), Adrian Rusu (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Laurenţiu Dumitru (fundaş, Petrolul Ploieşti), Emanuel Creţulescu (fundaş, juniori), Darius Drăgan (fundaş, juniori), Daniel Bălaşa (fundaş, FC Argeş Piteşti, din etapa 7), Dejan Martinović -Croaţia- (mijlocaş, NK Široki Brijeg), José Williams da Silva Mendonça -Brazilia- (mijlocaş, Clube Desportivo Trofense), Nuno Viveiros -Portugalia- (mijlocaş, Politehnica Iaşi), Valentin Badea (atacant, Politehnica Iaşi), Cosmin Năstasie (atacant, FC Argeş Piteşti)
Au plecat: Dănuţ Coman (portar, Rapid Bucureşti), Nicolae Constantin (fundaş, Chimia Brazi), Octavian Abrudan (fundaş, Steaua Bucureşti), Rui Sandro Carvalho Duarte -Portugalia- (fundaş, Rapid Bucureşti), Ezequias Roosevelt Tavares de Melo -Brazilia- (fundaş, Rapid Bucureşti), Stelian Stancu (fundaş, Khazar Lankaran), Adrian Senin (fundaş, FC Astra II Giurgiu), Nuno Miguel Pereira Diogo -Portugalia- (fundaş, CFR 1907 Cluj), Cătălin Munteanu (fundaş, Dinamo Bucureşti), Nicolae Grigore (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Néné Adriano (mijlocaş, final de conract), Mihai Roman (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Marius Măldărăşanu (mijlocaş, final de conract), Julio Landauri -Peru- (mijlocaş, Universitario de Deportes), Sabrin Sburlea (atacant, Rapid Bucureşti), Dušan Savić -Macedonia- (atacant, Incheon United FC), Dorel Zaharia (atacant, Levadiakos FC)

 Gaz Metan Mediaş (antrenor Cristian Pustai  -confirmat-)
Au venit: Cosmin Vâtcă (portar, Steaua Bucureşti), Răzvan Pleşca (portar, Politehnica Iaşi), Edgars Portnojs -Letonia- (portar, Steaua Bucureşti II), Jaroslav Prekop -Slovacia- (mijlocaş, 1. FC Tatran Prešov), Gabriel Cruceru (mijlocaş, Gloria Buzău), Raúl del Campo -Spania- (mijlocaş, UD Merida), Romulus Miclea (mijlocaş, Politehnica Iaşi), Admir Aganović -Bosnia- (atacant, Neuchâtel Xamax), Paul Batin (atacant, CFR 1907 Cluj)
Au plecat: Raymond Fenny -Ghana- (portar, Gaz metan Mediaş II), Cosmin Vâtcă (portar, Steaua Bucureşti), Florin Nohai (fundaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Karel Kratochvíl -Republica Cehă- (fundaş, pus pe lista de transferuri)

 Gloria Bistriţa (antrenor Laurenţiu Reghecampf -nou-)
Au venit: Ionuţ Irimia (portar, FC Snagov), Łukasz Szukała -Polonia- (fundaş, Alemannia Aachen), Alexandru Tudose (fundaş, Steaua Bucureşti), Abdou Khadre Guirassy -Senegal- (mijlocaş, Nacional Madeira), Cornel Predescu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Gigel Ene (mijlocaş, FC Snagov), Adrian Nalaţi (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Claudiu Rogozan (mijlocaş, Gloria Bistriţa II), Miguel Tavares Veiga De Pina -Portugalia- (atacant, FC Red Star Saint-Ouen), Ygor Tadeu de Souza -Brazilia- (atacant, Osvaldo Cruz), Thaer Fayez Bawab -Iordania- (atacant, Club Deportivo Alfaro)
Au plecat: Ciprian Botoşer (portar, FCM Târgu-Mureş), Dan Matei (fundaş, Unirea Urziceni), Iasmin Latovlevici (fundaş, FC Timişoara), Mădălin Ciucă (fundaş, Universitatea Craiova), Alexandru Vagner (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Sergiu Homei (fundaş, Dinamo Bucureşti), Ioan Hora (mijlocaş, CFR 1907 Cluj), Bruno Dos Santos Moraes -Brazilia- (atacant, Rio Ave FC),  Zé Rui -Portugalia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri)

 Pandurii Târgu-Jiu (antrenor Ionuţ Badea -confirmat-)
Au venit: Marius Popa (portar, Internaţional Curtea-de-Argeş), Daniel Mutu (portar, Internaţional Curtea-de-Argeş), Gabriel Matei (fundaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Ousmane Viera (fundaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Mihai Pintilii (fundaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Vlad Chiricheş (fundaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Cosmin Băcilă (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Nasser Menassel (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Alexandru Ciucur (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Dan Nistor (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Claudiu Voiculeţ (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Christian de Jesús Mejía Martínez -Columbia- (mijlocaş, FC Timişoara), Ciprian Brata (mijlocaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Andrei Antohi (atacant, Internaţional Curtea-de-Argeş), Adrian Iordache (atacant, Internaţional Curtea-de-Argeş), Bogdan Apostu (atacant, Internaţional Curtea-de-Argeş)
Au plecat: Vladimir Livsit -Moldova- (portar, pus pe lista de transferuri), Ionuţ Stancu (fundaş, Rapid Bucureşti), Novak Martinović -Serbia- (fundaş, Steaua Bucureşti), Florin Popete  (FCM Târgu-Mureş), Adrian Rusu (fundaş, FC Braşov), Ionuţ Rada (fundaş, Pandurii II), Constantin Diaconu (fundaş, Pandurii II), Ionuţ Nae Stanciu (fundaş, Pandurii II), Alexandru Păcurar (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Mugurel Dedu (mijlocaş, Pandurii II), Ionuţ Tătaru (mijlocaş, Pandurii II), Marian Pleaşcă (mijlocaş, Săgeata Năvodari), Alexandru Avramescu (mijlocaş, Pandurii II), Adrian Nalaţi (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Ovidiu Vezan (mijlocaş, Săgeata Năvodari),  Thiago Tremonti -Brazilia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Predrag Lazić -Serbia- (mijlocaş, Sloboda Sevojno), Milanko Rašković -Serbia- (atacant, pus pe lista de transferuri), Youssouf Kamara -Coasta de Fildeş- (atacant, Politehnica Iaşi), Cosmin Tilincă (atacant, Arieşul Turda), Ibon Perez Arrieta -Spania- (atacant, Pandurii II)

 Universitatea Craiova (antrenor Aurel Ţicleanu -nou-)
Au venit: Dumitru Hotoboc (portar, Jiul Petroşani), Mădălin Ciucă (fundaş, Gloria Bistriţa), David Lopes -Brazilia- (fundaş, Córdoba CF), Emil Gargorov -Bulgaria- (mijlocaş, RC Strasbourg), Julius Wobay -Sierra Leone- (mijlocaş, Aris Limassol), Ovidiu Stoianof (atacant, Internaţional Curtea-de-Argeş)
Au plecat: Peter Merlier -Belgia- (portar, pus pe lista de transferuri), Silviu Bălace (fundaş, FC Vaslui), Radu Barbu (fundaş, Gaz Metan CFR Craiova), Valentin Bădoi (fundaş, FC Braşov), Eugen Trică (mijlocaş, Concordia Chiajna)

 Astra Ploieşti (antrenor Mihai Stoichiţă -nou-)
Au venit: Pierre Romain Owono Ebéde -Camerun- (portar, AEL Limassol), Salif Nogo -Burkina Faso- (fundaş, Politehnica Iaşi), Alexandru Măţel (fundaş, Farul Constanţa), Florin Pătraşcu (fundaş, Farul Constanţa), Kehinde Fatai (mijlocaş, Farul Constanţa), Viorel Dinu (mijlocaş, FC Snagov ), Ben Teekloh -Liberia- (mijlocaş, Farul Constanţa), Nikola Michellini -Bosnia- (mijlocaş, FK DAC 1904 Dunajská Streda), Pavle Popara -Serbia- (mijlocaş, Slavia Sofia), Atanas Bornosuzov -Bulgaria- (mijlocaş, Cherno More Varna), Raymond Lukacs (atacant, FC Bihor Oradea), Adrian Mihalcea (atacant, Aris Limassol), Osvaldo Noé Miranda -Argentina- (atacant, Club Atlético Belgrano), Tiago Adan Fonseca -Brazilia- (atacant, Arapongas Esporte Clube)
 Au plecat: George Gavrilaş (portar, Dunărea Giurgiu), Marcelo Méndez -Uruguay- (fundaş, Independiente Rivadavia), Alexis Ngambi -Camerun (fundaş, pus pe lista de transferuri), Robert Sankara -Burkina Faso- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Dorin Semeghin (fundaş, Astra Ploieşti II), Bruno Martins Simao -Portugalia- (fundaş, FK Khazar Lankaran), Vasile Gheorghe (mijlocaş, Universitatea Cluj), Danilo Carando -Argentina- (atacant, Club Deportivo Nublense), Diego Silva (striker, atacant), Bogdan Mihăilă (striker, Dunărea Giurgiu), Liviu Ganea (atacant, Dinamo Bucureşti), Dimitrie Gafiţa (atacant, CS Otopeni)

 Victoria Brăneşti (antrenor Ilie Stan -confirmat-)
Au venit: Cornel Cernea (portar, Unirea Alba-Iulia), Bogdan Străuţ (fundaş, Politehnica Iaşi), József Lörincz (fundaş, Gloria Buzău), Raul Marincău (fundaş, Gloria Buzău), Casian Maghici (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Alexandru Iacob (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Valentin Negru (mijlocaş, Politehnica Iaşi), Ciprian Prodan (atacant, FCM Târgu-Mureş), Valentin Simion (atacant, Steaua II Bucureşti)
Au plecat: Nicuşor Mărunţelu (portar, pus pe lista de transferuri), Nicolae Fulea (fundaş, pus pe lista de transferuri), George Ivan (fundaş, pus pe lista de transferuri), Marius Rotaru (fundaş, pus pe lista de transferuri), Marius Scurtu (fundaş, pus pe lista de transferuri), Florin Răuţă (atacant, Tricolorul Breaza)

 Sportul Studenţesc Bucureşti (antrenor Tibor Selymes -confirmat-)
Au venit: Florin Maxim (fundaş, FC Timişoara), Bogdan Pătraşcu (mijlocaş, Padova Calcio), Dacian Varga (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Tiberiu Bălan (mijlocaş, Rapid Bucureşti)
Au plecat: 

FCM Târgu-Mureş (antrenor Adrian Falub -confirmat-)
Au venit: Ciprian Botoşer (portar, Gloria Bistriţa), Andrei Cordoş (fundaş, Frosinone Calcio), Mario Donadoni -Italia- (fundaş, US Siracusa), Borislav Topić -Serbia- (fundaş, FK BSK Borča), Cristian Munteanu (fundaş, Politehnica Iaşi), Dan Matei (fundaş, Unirea Urziceni), Alexandru Vagner (fundaş, Gloria Bistriţa), Florin Dan (mijlocaş, Unirea Alba-Iulia), Mihai Onicaş (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Florin Stângă (mijlocaş, Skoda Xanthi FC), Călin Târnăvean (atacant, Mureşul Deva), Victoraş Astafei (atacant, Arieşul Turda), Carlos Casquero -Spania- (mijlocaş, CD Leganes), Edu Gallardo -Spania- (atacant,  Écija Balompié), Adrian Câmpeanu (atacant, FCM Bacău), Rade Veljović -Serbia- (atacant, CFR 1907 Cluj), Didi Cleidimar Magalhaes -Brazilia- (atacant, CFR 1907 Cluj)
Au plecat: Adrian Gongolea (fundaş, pus pe lista de transferuri), Casian Maghici (fundaş, Victoria Brăneşti), Ciprian Prodan (atacant, Victoria Brăneşti)

 Universitatea Cluj (antrenor Marian Pană -nou-)
Au venit: Ionuţ Boşneag (portar, FC Argeş Piteşti), Peter Čvirik -Slovacia- (fundaş, Lechia Gdańsk), Bogdan Buhuş (fundaş, FC Vaslui), Silviu Izvoranu (fundaş, Dinamo Bucureşti), Zoran Belošević -Serbia- (fundaş, FK Sarajevo), Daniel Munteanu (fundaş, Unirea Urziceni), Habib-Jean Baldé -Franţa- (mijlocaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Hélder Fernando Fereira de Castro -Portugalia- (mijlocaş, CD Feirense), Vasile Gheorghe (mijlocaş, Astra Ploieşti), Adrian Piţ (mijlocaş, Triestina Calcio), Gaston Mendy -Senegal- (mijlocaş, Farul Constanţa), Roberto Alfonso Delgado -Spania- (mijlocaş, FC Vaslui), Georgian Tobă (mijlocaş, FCM UTA Arad), Claudiu Niculescu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Gabriel Boştină (mijlocaş, Dinamo Bucureşti)
Au plecat: Cosmin Iuhas (fundaş, CS Otopeni), Paul Ţene (fundaş, CS Otopeni), Rareş Soporan (fundaş, FC Braşov), Vasile Pop (mijlocaş, CS Otopeni), George Negură (mijlocaş, FC Braşov), Miroslav Lecic -Serbia- (atacant, CS Otopeni)

RoMercato -Sezonul 2009-10- iarna

STRANIERI
Dorin Arbănaş (mijlocaş, Sheriff Tiraspol) -----> Khazar Lankaran
Vlad Bujor (atacant, Politehnica Iaşi) -----> Mersin İdmanyurdu
Florin Cernat (mijlocaş, Hajduk Split) -----> Kardemir Karabükspor
Dumitru Copil (mijlocaş, FCM UTA Arad) -----> Swindon Town
Cătălin
Doman (mijlocaş, FC Argeş Piteşti) -----> Khazar Lankaran
Tiberiu
Lung (portar, Onisilos Sotiras) -----> Mpumalanga Black Aces FC
Alexandru Maxim (mijlocaş, Espanyol Barcelona) -----> CF Badalona
Nicolae Mitea (mijlocaş, liber de contract) -----> Ionikos FC
Maximilian Nicu (mijlocaş, Hertha BSC Berlin) -----> SC Freiburg
Daniel Niculae (atacant, AJ Auxerre) -----> AS Monaco
George Ogăraru (fundaş, Ajax Amsterdam) -----> FC Sion
Adrian Piţ (mijlocaş, Triestina) -----> AS Roma
Mircea Rednic -----> Khazar Lankaran
Adrian Stoian (mijlocaş, AS Roma) -----> Pescara Calcio









» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2015-2016

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2015-2016 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de iarnă)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2013-2014.

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul: iarna 2011-2012

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2011-2012 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro




Top News

-Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

-Europa League: FC Milsami Orhei - FCSB 1-2

-Europa League: Universitatea Craiova - Sabail FK 3-2

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38




S-au nascut azi

Andriy Voronin
Ucraina
40 ani

Bruno Martins
Brazilia
33 ani

Cornel Ene
România
26 ani

Cosmin Ciocoteală
România
22 ani

Erik Mykland
Norvegia
48 ani

Joaquín
Spania
38 ani

Marcelo Bielsa
Argentina
64 ani

Milan Jovanović
Serbia
36 ani

Shinji Ono
Japonia
39 ani

Titus Bramble
Anglia
38 ani

Ubaldo Fillol
Argentina
69 ani

Vahid Hashemian
Iran
43 ani

Viktor Chanov
URSS
60 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.07.2019 FC Hermannstadt Gaz Metan Mediaş C
19.07.2019 Chindia Târgoviște FC Viitorul C
20.07.2019 FC Botoșani FC Voluntari C
20.07.2019 Academica Clinceni CFR 1907 Cluj C
21.07.2019 CSM Politehnica Iaşi
18:00
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C
21.07.2019 Dinamo București
21:00
Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
22.07.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. FC Viitorul 6
2. FC Botoșani 4
3. CFR 1907 Cluj 4
4. Gaz Metan Mediaş 4
5. Fotbal Club FCSB 3
6. Universitatea Craiova 3
7. Astra Giurgiu 1
8. CSM Politehnica Iaşi 1
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
10. Chindia Târgoviște 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
03.08.2019 Rapid București
-
SSC Farul Constanţa   C
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București   C
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
CS Mioveni   C
03.08.2019 CSM Reșița
-
Universitatea Cluj   C
03.08.2019 Luceafărul Oradea
-
Sportul Snagov   C
03.08.2019 FC Argeș Pitești
-
Ripensia Timișoara   C
03.08.2019 Gloria Buzău
-
AFK Csíkszereda   C
03.08.2019 Metaloglobus București
-
Petrolul Ploiești   C
03.08.2019 UTA Arad
-
Dunărea Călărași   C


1. AFK Csíkszereda 0
2. ASU Poli Timişoara 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Mioveni 0
5. CSM Reșița 0
6. Daco-Getica București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Argeș Pitești 0
9. Gloria Buzău 0
10. Luceafărul Oradea 0
11. Metaloglobus București 0
12. Pandurii Târgu-Jiu 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Ripensia Timișoara 0
16. Sportul Snagov 0
17. SSC Farul Constanţa 0
18. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017