Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Transferuri Liga 1 21.02.2015 - 23:59

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2014-2015

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2014-2015
STEAUA BUCUREȘTI (antrenor Constantin Gâlcă -confirmat-)
Au venit: Gabriel Tamaş (fundaş central, Watford), Guilherme Sityá -Brazilia- (fundaş stânga, SpVgg Greuther Fürth), Rareş Enceanu (mijlocaş stânga, FC Braşov), George Ţucudean (atacant, Charlton Athletic)
Au plecat: Gabriel Matei (fundaş dreapta, FC Braşov), Łukasz Szukała -Polonia- (fundaş central, Al-Ittihad FC), Paul Pârvulescu (fundaş stânga, FC Viitorul), Lucian Sânmărtean (mijlocaş central, Al-Ittihad FC), Claudiu Keserü (atacant, Al-Gharafa SC)

CFR 1907 CLUJ (antrenor Eugen Trică -nou-)
Au venit: Mihai Savin (fundaş dreapta, Rapid Bucureşti), Andrei Tânc (fundaş dreapta, Rapid Bucureşti), Horia Crişan (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Dragoș Firţulescu (mijlocaş dreapta, Dinamo Bucureşti), Filipe Nascimento -Portugalia- (mijlocaş central, Académico Viseu)
Au plecat: Mário Felgueiras -Portugalia- (portar, Torku Konyaspor), Mateo Sušić -Bosnia- (fundaş dreapta, Sherif Tiraspol), Ionuţ Rada (fundaş centra, AS Bari), Aitor Monroy -Spania- (mijlocaş defensiv, Győri ETO FC), Davide Petrucci -Italia- (mijlocaş ofensiv, Szombathelyi Haladás), Christian da Silva Fiel -Portugalia- (mijlocaş central, Nacional da Madeira), Mirko Ivanovski -Macedonia- (atacant, Videoton FC Székesfehérvár), Guima -Portugalia- (atacant, Shonan Bellmare)

PETROLUL PLOIEȘTI (antrenor Mircea Rednic -nou-)
Au venit: Rok Kronaveter -Slovenia- (mijlocaş ofensiv, Győri ETO FC), Alexandru Coman (mijlocaş defensiv, Rapid Bucureşti), Ciprian Vasilache (mijlocaş, Chungju Hummel), Mohamed Tchité -Burundi- (atacant, Club Brugge)
Au plecat: Shai Haddad -Israel- (fundaş dreapta, contract reziliat), Gerson -Brazilia- (fundaş central, Lechia Gdańsk), Soni Mustivar -Haiti- (mijlocaş defensiv, Sporting Kansas City), Njongo Priso -Camerun- (mijlocaş dreapta, Győri ETO FC), Juan Ángel Albín -Uruguay- (mijlocaş ofensiv, Tiburones Rojos de Veracruz), Sebastián Gallegos -Uruguay- (mijlocaş ofensiv, Olimpo de Bahía Blanca)

ASTRA GIURGIU (antrenor Oleg Protasov -Ucraina- -confirmat-)
Au venit: Toni Gorupec -Croaţia- (fundaş dreapta, Lokomotiva Zagreb), Ouzin N'Doye -Senegal- (fundaş central, White Star Bruxelles), Hubert Wołąkiewicz -Polonia- (fundaş central, Lech Poznan), Andrei Răuţă (fundaş, EA Guingamp), Mihnea Nicorescu (fundaş central, Astra Ciorani), Nuno Pinto -Portugalia- (fundaş stânga, Tavriya Simferopol), Célio Santos -Brazilia- (fundaş stânga, Tavriya Simferopol), Dan Spătaru -Moldova- (mijlocaş ofensiv, Zimbru Chişinău), Fwayo Tembo -Zambia- (mijlocaş dreapta, revenit după 17 luni), Maximiliano Calzada (mijlocaş defensiv, Nacional Montevideo), Iulian Roşu (atacant, Rapid Bucureşti)
Au plecat: Vasileios Pliatsikas -Grecia- (fundaş dreapta, Metalurh Donetsk), Alexandru Măţel (fundaş dreapta, Dinamo Zagreb), Alassane Touré -Franţa- (fundaş central, contract reziliat), Joãozinho -Portugalia- (fundaş stânga, Sporting Braga), Marian Cristescu (mijlocaş central, Dinamo Bucureşti), Sadat Bukari -Ghana- (atacant, Metalist Kharkiv)

ASA TÂRGU-MUREȘ (antrenor Liviu Ciobotariu -nou-)
Au venit: Iván González López -Spania- (fundaş central, Erzgebirge Aue), Silviu Ilie (fundaş stânga, Oţelul Galaţi), Miroslav Manolov -Bulgaria- (atacant, Cherno More Varna)
Au plecat: Ciprian Botoşer (portar, Gaz Metan Mediaş), Ionuţ Gugu (fundaş central, Metalul Reşiţa), Adrian Sălăgeanu (fundaş stânga, Olimpia Satu-Mare), Hélder Castro -Portugalia- (mijlocaş central, CD Feirense), Henrique de Jesus Bernardo -Brazilia (atacant, FC Viitorul)

CS UNIVERSITATEA CRAIOVA (antrenor Emil Săndoi -confirmat-)
Au venit: Andrei Dumitraş (fundaş dreapta, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Marius Briceag (fundaş stânga, CSM Râmnicu-Vâlcea)
Au plecat: Ionuț Irimia (portar, contract reziliat), Gabriel Velcovici (fundaş stânga, contract reziliat), Mihăiţă Pleşan (mijlocaş central, contract reziliat), Nerijus Valskis -Lituania- (atacant, Wigry Suwałki)

FC BOTOȘANI (antrenor Leontin Grozavu -confirmat-)
Au venit: Neluţ Roşu (mijlocaş defensiv, Concordia Chiajna)
Au plecat: Marian Anghelina (fundaş dreapta, FC Olt), Răzvan Atudorei (fundaş central, FCM Dorohoi), Valeriu Tiron -Moldova- (mijlocaş central, Rapid Suceava), Tudorel Tudurache (atacant, Știința Miroslava)

DINAMO BUCUREȘTI (antrenor Mihai Teja -nou-)
Au venit: Fabien Farnolle -Benin- (portar, Clermont Foot), Kristijan Naumovski -Macedonia- (portar, Levski Sofia), Gordan Bunoza -Bosnia- (fundaş central, Delfino Pescara 1936), Andrei Marc (fundaş central, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Ricardo Machado -Portugalia- (fundaş central, FC Braşov), Hatem Abd Elhamed -Israel- (fundaş stânga, FC Ashdod), Serginho (fundaş stânga, FC Braşov), Marian Cristescu (mijlocaş central, Astra Giurgiu), Nicolae Grigore (mijlocaş defensiv, Apollon Limassol), Gheorghe Grozav (atacant, Terek Grozny), Marius Niculae (atacant, liber de contract)
Au plecat: Cătălin Samoilă (portar, contract reziliat), Adrian Popa II (fundaş central, contract reziliat), Horia Crişan (fundaş central, CFR Cluj), Andrei Cordoş (fundaş central, Pandurii Târgu-Jiu), Constantin Grecu (fundaş Pandurii Târgu-Jiu), Dragoș Firţulescu (mijlocaş dreapta, CFR Cluj), Wanderson Miranda -Brazilia- mijlocaş defensiv, contract reziliat), Elton Figueiredo -Brazilia- (mijlocaş central, Apollon Limassol)

FC VIITORUL (antrenor Gheorghe Hagi -confirmat-)
Au venit: Călin Albuţ (portar, Săgeata Năvodari), Andrei Sava (fundaş central, Viitorul Axintele), Paul Pârvulescu (fundaş stânga, FC Viitorul), Bănel Nicoliţă (mijlocaş dreapta, FC Nantes), Fabrice Olinga -Camerun- (mijlocaş dreapta, Apollon Limassol), Andrei Vaștag (mijlocaş defensiv, Metalul Reșița), Cătălin Munteanu (mijlocaş central, FC Braşov), Henrique de Jesus Bernardo -Brazilia (atacant, ASA Târgu-Mureş)
Au plecat: Dragoş Balauru (portar, contract reziliat), Alin Şeroni (fundaş central, FC Braşov), Igor Célio -Brazilia- (fundaş, Club Atlético Torque), Marko Anđelković -Serbia- (mijlocaş central, contract reziliat), Adrian Mărkuş (atacant, contract reziliat), Florin Cioablă (atacant, Șoimii Pâncota)

FC BRAȘOV (antrenor Vjekoslav Lokica -Croaţia- -nou-)
Au venit: Gabriel Matei (fundaş dreapta, Steaua Bucureşti), Saša Novaković -Croaţia- (fundaş central, NK Osijek), Artjom Artjunin -Estonia- (fundaş central, Levadia Tallinn), Lucian Goian (fundaş central, Beijing Baxy), Alin Şeroni (fundaş central, FC Viitorul), Tomislav Jurić -Croaţia- (mijlocaş central, NK Krka Novo Mesto), Vlăduţ Boţia (mijlocaş central, FC Zagon), Damir Zlomislić -Bosnia- (mijlocaş central, HNK Rijeka), Leopold Novak -Croaţia- (mijlocaş stânga, NK Zagreb), Marko Bencun -Croaţia- (mijlocaş stânga, Hajduk Split), Cristian Ganea (mijlocaş stânga, Săgeata Năvodari)
Au plecat: Alexandru Vagner (fundaş dreapta, Concordia Chiajna), Ricardo Machado -Portugalia- (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Gabriel Frâncu (fundaş central, contract reziliat), Serginho (fundaş stânga, Dinamo Bucureşti), Horia Popa (mijlocaş dreapta, FC Caransebeş), Ştefan Grigorie (mijlocaş ofensiv, Concordia Chiajna), Vlad Ispas (mijlocaş, Metalurgistul Cugir), Bruno Madeira -Portugalia- (mijlocaş defensiv, Concordia Chiajna), Cătălin Munteanu (mijlocaş central, FC Viitorul), Rareş Enceanu (mijlocaş stânga, Steaua Bucureşti)

UNIVERSITATEA CLUJ (antrenor George Ogăraru -confirmat-)
Au venit: Daniel Martins -Portugalia- (fundaş stânga, CF Os Belenenses), Sergio Zijler -Olanda- (extremă dreapta, Achilles '29), Benjamin van den Broek -Olanda- (mijlocaş central, FC Den Bosch), Andreas Calcan (mijlocaş ofensiv, CSM Râmnicu-Vâlcea), Geoffrey Castillion -Olanda- (atacant, New England Revolution)
Au plecat: Vladimir Niculescu (portar, contract reziliat), Doru Bratu (fundaş central, contract reziliat), Nicolae Muşat (fundaş stânga, Concordia Chiajna), Emil Ducu Ninu (fundaş central, Levski Sofia), Karim Boutadjine -Franţa- (atacant, JS Kabylie), Dan Bucşă (mijlocaş defensiv, Győri ETO FC), Saša Stojanović -Serbia- (mijlocaş central, Crvena Zvezda Beograd), Florent Sauvadet -Franţa- (atacant, AS Yzeure)

PANDURII TÂRGU-JIU (antrenor Eduard Iordănescu -nou-)
Au venit: Andrei Cordoş (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Bogdan Şandru (fundaş central, Fortuna Poiana Câmpina), Nikola Vasiljević -Serbia- (fundaş central, OFK Belgrad), Filip Mrzljak -Croaţia- (mijlocaş defensiv, Lokomotiva Zagreb), Constantin Grecu (fundaş Dinamo Bucureşti), Mihai Pintilii (mijlocaş defensiv, Al Hilal Riyadh), Eric de Oliveira Pereira -Brazilia- (mijlocaş ofensiv, Al-Ahli SC), Ciprian Brata (mijlocaş stânga, liber de contract)
Au plecat: Nejc Mevlja -Slovenia- (fundaş central, HŠK Zrinjski Mostar), Laureţiu Iorga (mijlocaş dreapta, Oţelul Galaţi), Cornel Predescu (mijlocaş ofensiv, Zawisza Bydgoszcz)

GAZ METAN MEDIAȘ (antrenor Dan Matei -confirmat-)
Au venit: Ciprian Botoşer (portar, ASA Târgu-Mureș), Julián Velázquez -Argentina- (fundaş central, US Palermo), Octavian Abrudan (fundaş central, FC Milsami Orhei), Bogdan Vişa (fundaş central, CSMS Iaşi), Alexandru Munteanu (mijlocaş dreapta, liber de contract), Élton Lexandro de Oliveira Santos -Brazilia- (mijlocaş ofensiv), Godfred Apraku Bekoé -Ghana- (atacant, Chernomorets Burgas)
Au plecat: Miloš Buchta -Cehia- (portar, Rapid Bucureşti), Jasmin Trtovac -Serbia- (fundaş central, contract reziliat), Andrei Enescu (mijlocaş defensiv, CSMS Iaşi), Florin Dan (mijlocaş central, contract reziliat), Ovidiu Covaciu (mijlocaş central, contract reziliat), Alexandru Buziuc (Rapid Suceava)

CONCORDIA CHIAJNA (antrenor Marius Şumudică -confirmat-)
Au venit: Alexandru Vagner (fundaş dreapta, FC Braşov), Paulo Monteiro -Portugalia- (fundaş central, GD Chavez), Daniel Lung (fundaş central, Rapid Bucureşti), Nicolae Muşat (fundaş stânga, Universitatea Cluj), Ştefan Grigorie (mijlocaş ofensiv, FC Braşov), Bruno Madeira -Portugalia- (mijlocaş defensiv, FC Braşov), Alin Stoica (mijlocaş central, Standard Wetteren)
Au plecat: Stevan Reljić -Muntenegru- (fundaş dreapta, FK Rudar Pljevlja), Mario Brlečić -Croaţia- (fundaş central, contract reziliat), Neluţ Roşu (mijlocaş defensiv, FC Botoşani), Adrian Cristea (mijlocaş ofensiv, contract reziliat), Liviu Băjenaru (mijlocaş stânga, contract reziliat), Filip Timov -Macedonia- (atacant, contract reziliat), Leoh Digbeu -Coasta de Fildeş- (atacant, Național Sebiș), Donovan Deekman -Olanda- (atacant, Naft Tehran FC)

CEAHLĂUL PIATRA-NEAMȚ (antrenor Zé Maria -Brazilia- -nou-)
Au venit: Alessandro Vono -Italia- (portar, Livorno Calcio), Alexandru Aldea (fundaş central, Steaua Bucureşti), Vinko Buden -Croaţia- (fundaş central, NK Krka), Wellyson Luiz de Oliveira Sobral -Brazilia- (fundaş central, Guarani FC), Miloš Marković -Serbia- (fundaş dreapta, Rad Belgrad), Rafael Knief -Brazilia- (fundaş stânga, Carrarese Calcio), Christian Chirieletti -Italia- (fundaş, US Salernitana), Dimitris Sialmas -Grecia- (extremă dreapta, Platanias FC), Daniel Stana (mijlocaş stânga,Săgeata Năvodari), Olivér Nagy -Ungaria- (mijlocaş stânga, Szombathelyi Haladás), Valentin Balint (atacant, Rapid Bucureşti), Francisco Wagsley Rodrigues de Sousa Filho "Torres" -Brazilia- (atacant, Mikkelin Palloilijat)
Au plecat: Andrei Dumitraş (fundaş dreapta, CS Universitatea Craiova), Andrei Marc (fundaş central, Dinamo Bucureşti), Andrei Țepeș (fundaş stânga, contract reziliat), Vlad Achim (mijlocaş defensiv, şi-a depus memoriu), Oleg Clonin -Moldova- (mijlocaş defensiv, contract reziliat), Marius Onciu (mijlocaş defensiv, Rapid Suceava), Tudor Mândrușcă (atacant, contract reziliat), Robert Căruță (mijlocaş central, contract reziliat), Andrei Pavel (atacant, SC Bacău)

CSMS IAȘI (antrenor Nicolo Napoli -Italia- -confirmat-)
Au venit: Mădălin Ciucă (fundaş central, Metalul Reşiţa), Bojan Marković -Bosnia- (fundaş central, Mladost Velika Obarska), Andrei Enescu (mijlocaş defensiv, Gaz Metan Mediaş), Fábio Braga -Portugalia- (mijlocaş defensiv, Fluminense FC), Alexandru Boiciuc (atacant, juniori), Bojan Golubović -Bosnia- (atacant, SønderjyskE)
Au plecat: Cristian Munteanu (fundaş central, contract reziliat), Cristian Melinte (fundaş central, ACS Poli Timişoara), Bogdan Vişa (fundaş central, Gaz Metan Mediaş), Daniel Novac (mijlocaş central, contract reziliat), Leonard Dobre (atacant, contract reziliat), Wesley Lopes da Silva -Brazilia- (atacant, União Barbarense)

OȚELUL GALAȚI (antrenor Tibor Selymes -confirmat-)
Au venit: Yves Ma-Kalambay -RD Congo- (portar, Royal Antwerp FC), Athos Solomou -Cipru- (fundaş dreapta, Enosis Neon Paralimni), Mahamadou Sissoko -Franţa- (fundaş central, Veria FC), Jugurtha Hamroun -Algeria-(mijlocaş dreapta, JS Kabylie), Laureţiu Iorga (mijlocaş dreapta, Pandurii Târgu-Jiu), Robert Tătar (mijlocaş central, ACS Berceni), Emil Dică (mijlocaş defensiv, Rapid București), Sanaa Altama -Franţa- (mijlocaş defensiv, Royal Mouscron-Péruwelz), Jeanvion Yulu-Matondo -Belgia- (atacant, Al Ittihad Alexandria)
Au plecat: Alexandru Vlasie (portar, Metalosport Galaţi), Enes Šipović -Bosnia- (fundaş central, KVC Westerlo), Bryan Ottenhoff -Olanda- (fundaş central, SC Telstar), Silviu Ilie (fundaş stânga, ASA Târgu-Mureș), Marcel Avdić -Germania- (mijlocaş dreapta, contract reziliat), Karol Karlík -Slovacia- (mijlocaş defensiv, Chemnitzer FC), Tiberiu Stan (mijlocaş central, contract reziliat), José-Alex Ikeng -Camerun- (mijlocaş defensiv, FC Hansa Rostock)

RAPID BUCUREȘTI (antrenor Cristian Pustai -nou-)
Au venit: Miloš Buchta -Cehia- (portar, Gaz Metan Mediaş), Cristian Săpunaru (fundaş dreapta, liber de contract), Aritz Borda -Spania- (fundaş central, Muangthong United), Jérémy Sapina -Franţa- (fundaş central, RAEC Mons), Pavel Čmovš -Cehia- (fundaş central, Mumbai City), Tomáš Josl -Cehia- (fundaş stânga, NorthEast United FC), Joan Oriol -Spania- (fundaş stânga, Blackpool FC), Eduard Oriol -Spania- (mijlocaş dreapta, Blackpool FC), Andrei Cerlincă (mijlocaş dreapta, Rapid Suceava), Ricardo Alves -Portugalia- (mijlocaş central, liber de contract), Aritz López Garai -Spania- (mijlocaş central, Córdoba CF), Marcel Gecov -Cehia- (mijlocaş defensiv, Slavia Praga), João Coimbra -Portugalia- (mijlocaş defensiv, Académico Viseu), Rihairo Meulens -Curaçao- (atacant, FC Dordrecht), Daniel Niculae (atacant, liber de contract), Fred Benson -Ghana- (atacant, Sheriff Tiraspol)
Au plecat: Alexandru Mişa (portar, contract reziliat), Andrei Tânc (fundaş dreapta, CFR Cluj), Mihai Savin (fundaş dreapta, CFR Cluj), Andrei Dăruială (fundaş dreapta, contract reziliat), Ioan Mera (fundaş central, contract reziliat), Daniel Lung (fundaş central, Concordia Chiajna), Dan Săndulescu (fundaş central, contract reziliat), Marian Stoica (fundaş stânga, contract reziliat), Gaston Mendy -Senegal- (fundaş stânga, contract reziliat), Emil Dică (mijlocaş defensiv, Oțelul Galați), Valentin Negru (mijlocaş defensiv, contract reziliat), Florin Călin (mijlocaş central, contract reziliat), Alexandru Coman (mijlocaş defensiv, Petrolul Ploiești), Cătălin Doman (mijlocaş defensiv, ACS Poli Timişoara), Sebastian Cojocnean (mijlocaş dreapta, contract reziliat), Laurenţiu Buş (mijlocaş stânga, contract reziliat), Iulian Roşu (atacant, Astra Giurgiu), Nicolae Milinceanu -Moldova- (atacant, contract reziliat), Valentin Balint (atacant, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Andrei Ciolacu (atacant, Śląsk Wrocław)

STRANIERI
Liviu Antal (mijlocaş, Gençlerbirliği SK) -----> Beitar Jerusalem
Laurenţiu
Brănescu (portar, Juventus) -----> Szombathelyi Haladás
Sergiu Buş (atacant, CSKA Sofia) -----> Sheffield Wednesday
Cosmin
Contra (antrenor, Getafe CF) -----> Guangzhou R&F
Andrei Cristea (atacant, Qəbələ FK) -----> US Salernitana
Cristian Ianu (atacant, Lausanne-Sport) -----> FC Luzern
Costin Lazăr (mijlocaş, PAOK Salonic) -----> Panetolikos FC
Alexandru Pena (portar, AS Bari) -----> Matera Calcio
Cristian Pulhac (fundaş, Qəbələ FK) -----> Zawisza Bydgoszcz
Adrian Stoian (mijlocaş, AS Bari) -----> FC Crotone
Sabrin Sburlea (atacant, liber de contract) -----> Hansa Rostock







Sursa: Sorin Arotăriţei
Taguri: RoMercato    transferuri    Liga 1    sezonul 2014-2015    pauza de iarna   

» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2015-2016

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2015-2016 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2013-2014.

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul: iarna 2011-2012

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2011-2012 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro




Top News

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Alexander Frei
Elveția
40 ani

Alou Diarra
Franța
38 ani

Andrei Bălan
România
31 ani

Burak Yılmaz
Turcia
34 ani

Constantin Pană
România
52 ani

Cristian Cigan
România
32 ani

Cristian Dănălache
România
37 ani

Cristian Danci
România
31 ani

Danilo
Brazilia
28 ani

Dominik Beršnjak
Slovenia
38 ani

Édgar Barreto
Paraguay
35 ani

Emmanuel Kundé
Camerun
63 ani

Gheorghe Georgescu
România
108 ani

GLASGOW RANGERS
Scoția
146 ani

Graziano Pellè
Italia
34 ani

Juanfran García
Spania
43 ani

Mădălin Popa
România
37 ani

Marco Di Vaio
Italia
43 ani

Mario Kempes
Argentina
65 ani

Marius Păcurar
România
45 ani

Marius Stankevičus
Lituania
38 ani

Mihail Majearu
România
59 ani

Octavian Grigore
România
55 ani

Petar Mihtarski
Bulgaria
53 ani

Răzvan Tincu
România
32 ani

Sorin Bobariu
România
43 ani

Tiberiu Bier
România
32 ani

VERAYA STARA ZAGORA
Bulgaria
18 ani

Zhivko Milanov
Bulgaria
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
12.07.2019 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
13.07.2019 Astra Giurgiu FC Botoșani C
13.07.2019 CFR 1907 Cluj CSM Politehnica Iaşi C
14.07.2019 Universitatea Craiova Academica Clinceni C
14.07.2019 Fotbal Club FCSB FC Hermannstadt C
15.07.2019 Gaz Metan Mediaş Chindia Târgoviște C
15.07.2019 FC Viitorul Dinamo București C


1. FC Viitorul 3
2. Fotbal Club FCSB 3
3. Universitatea Craiova 3
4. FC Botoșani 1
5. Astra Giurgiu 1
6. Gaz Metan Mediaş 1
7. Chindia Târgoviște 1
8. CSM Politehnica Iaşi 1
9. CFR 1907 Cluj 1
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
31.05.2019 SSC Farul Constanţa Ripensia Timișoara C
31.05.2019 Aerostar Bacău CS Balotești C
31.05.2019 CS Mioveni UTA Arad C
01.06.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti ACS Poli Timișoara C
01.06.2019 ASU Politehnica Timişoara Metaloglobus București C
01.06.2019 Luceafărul Oradea Dacia Unirea Brăila C
01.06.2019 FC Argeș Pitești FC Snagov C
01.06.2019 Petrolul Ploiești Academica Clinceni C
01.06.2019 Universitatea Cluj Pandurii Târgu-Jiu C
01.06.2019 Energeticianul Petroşani Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 88
2. Academica Clinceni 87
3. Universitatea Cluj 82
4. Petrolul Ploiești 77
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 68
7. CS Mioveni 59
8. Luceafărul Oradea 52
9. ASU Politehnica Timişoara 49
10. Metaloglobus București 49
11. SSC Farul Constanţa 48
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 47
13. UTA Arad 47
14. Ripensia Timișoara 45
15. Pandurii Târgu-Jiu 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 38
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017