Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014
Steaua Bucureşti (antrenor Laurenţiu Reghecampf -confirmat-)
Au venit: Florin Niţă (portar, Chiajna), Nicuşor Stanciu (mijlocaş, FC Vaslui), Mihai Răduţ (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Adrian Cristea (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Federico Piovaccari -Italia- (atacant, Sampdoria Genova)
Au plecat: Răzvan Stanca (portar, Pandurii Târgu-Jiu), Valeriu Lupu (fundaş, Săgeata Năvodari), Ionuţ Năstăsie (mijlocaş, Viitorul Constanţa), Iulian Roşu (mijlocaş, Săgeata Năvodari), Raul Rusescu (atacant, Sevilla FC), Adi Rocha -Brazilia- (atacant, Gamba Osaka)

Pandurii Târgu-Jiu (antrenor Cristian Pustai -confirmat-)
Au venit: Răzvan Stanca (portar, Steaua Bucureşti), Marko Momčilović -Serbia- (fundaş, FK Javor Ivanjica), Christou Paraskevas -Cipru- (fundaş, Universitatea Cluj), Erico da Silva -Brazilia- (fundaş, liber de contract), Alin Buleică (mijlocaş, Universitatea Cluj), Dacian Varga (mijlocaş, Sportul Studenţesc), Viorel Ferfelea (mijlocaş, Sportul Studenţesc), Eric de Oliveira -Brazilia- (mijlocaş, Gaz Metan Mediaş), Nicandro Breeveld -Olanda- (mijlocaş, Gaz Metan Mediaş), Alexandru Ciucur (mijlocaş, CSMS Iaşi), Ciprian Brata (mijlocaş, CS Turnu-Severin), Viorel Nicoară (mijlocaş, CFR 1907 Cluj), Admir Adrović - Muntenegru- (atacant, FK Budućnost Podgorica), Costin Curelea (atacant, Sportul Studenţesc)
Au plecat: Alexandru Vlad (fundaş, Dnipro Dnipropetrovsk), Ousmane Viera -Coasta de Fildeş- (fundaş, Çaykur Rizespor), Adrian Rusu (fundaş, Poli Timişoara), Ionuţ Tătaru (fundaş, Rapid Bucureşti), Mihai Răduţ (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Cosmin Băcilă (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), John Ibeh -Nigeria- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Claudiu Voiculeţ (mijlocaş, CFR 1907 Cluj), Alexandru Dan (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Karim Boutadjine -Franţa- (atacant, pus pe lista de transferuri), Saša Popin -Serbia- (atacant, şi-a reziliat contractul), Albert Voinea (atacant, Universitatea Craiova), Alexandru Grigoraş (atacant, Rapid Bucureşti)

Petrolul Ploieşti (antrenor Cosmin Contra -confirmat-)
Au venit: Peterson Peçanha -Brazilia- (portar, Rapid Bucureşti), Alexandru Benga (fundaş, Oţelul Galaţi), Adrian Cristea (mijlocaş, Standard Liège), Pablo de Lucas -Spania- (mijlocaş, UD Salamanca), Filipe Teixeira -Portugalia- (mijlocaş, Al-Shaab CSC), Njongo Priso -Camerun- (mijlocaş, CSKA Sofia), Nini Popescu (mijlocaş, juniori), Adrian Ilie (atacant, juniori), Rubén Ramos Martínez -Spania- (atacant, CF Fuenlabrada), Abel Camará-Guinea-Bissau- (atacant, SC Beira-Mar), Férébory Doré -Congo- (atacant, Angers SCO)
Au plecat: Vasili Hamutovski -Belarus- (portar, Torpedo Zhodino), Constantin Grecu (fundaş, Dinamo Bucureşti), Ionuţ Neag (fundaş, Universitatea Cluj), Marian Cristescu (mijlocaş, Astra Giurgiu), Renan Da Silva -Brazilia- (mijlocaş, Al Nahda), Florent Sauvadet -Franţa- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Adrian Cristea (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Gualberto Mojica -Bolivia- (mijlocaş, Chongqing Lifan), Jeremy Bokila -RD Congo- (atacant, a plecat de la echipă)

Astra Giurgiu (antrenor Daniel Isăilă -confirmat-)
Au venit: Dănuţ Coman (portar, FC Vaslui), Roberto Dias Correia Filho -Brazilia- (fundaş, Paços de Ferreira), Marian Cristescu (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Leonard Manole (mijlocaş, FC Argeş Piteşti), Vincent Laban Franţa/Cipru (mijlocaş, Anorthosis Famagusta)
Au plecat: Mihai Neagoe (portar, şi-a reziliat contractul), Selim Ben Djemia -Tunisia- (fundaş, Stade Lavallois), Cristian Melinte (fundaş, Concordia Chiajna), George Florescu (mijlocaş, Dinamo Moscova), David Distéfano -Argentina- (mijlocaş, Unión San Felipe), Bruno Coutinho -Brazilia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul)

FC Vaslui (antrenor Ilie Stan -nou-)
Au venit: Raul Avram (portar, FC Bihor Oradea), Robert Dragnea (portar, Farul Constanţa), César Ortiz -Spania- (fundaş, Atlético Madrid "B"), Anej Lovrečič -Slovenia- (mijlocaş, Olimpija Ljubljana), Jakub Wilk -Polonia- (mijlocaş, Žalgiris Vilnius), Cristian Daminuţă (fundaş), Andrei Enescu (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Nuno Viveiros -Portugalia- (mijlocaş, FC Braşov), Denis Pozder -Bosnia- (atacant, Alemannia Aachen)
Au plecat: Dănuţ Coman (portar, Astra Giurgiu), Zhivko Milanov -Bulgaria- (fundaş, Tom Tomsk), Elias Charalambous -Cipru- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Gabriel Cânu (fundaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Ousmane N'Doye -Senegal- (mijlocaş, Săgeata Năvodari), Eduardo Jumisse -Mozambique- (mijlocaş, a plecat de la echipă), Raul Costin (mijlocaş, FK Simurq), Nicuşor Stanciu (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Emile Paul Tendeng -Senegal- (atacantşi-a reziliat contractul)

Dinamo Bucureşti (antrenor Gheorghe Mulţescu -nou-)
Au venit: Collins Fai -Camerun- (fundaş, Union Douala), Alexandre Durimel -Franţa- (fundaş, CS Turnu-Severin), Ionuţ Şerban (fundaş, Sportul Studenţesc), Antonio Asanović -Croaţia- (fundaş, CS Turnu-Severin), Steven Thicot -Franţa- (fundaş, Naval 1º de Maio), Constantin Grecu (fundaş, Petrolul Ploieşti), Elton Figueiredo -Brazilia- (mijjlocaş, FC Santa Cruz), Mirza Hasanović -Bosnia- (mijlocaş, CS Turnu-Severin), Valentin Lazăr (mijlocaş, Sportul Studenţesc), Joël Thomas -Franţa- (atacant, CS Turnu-Severin), Pape Abdoulaye Ndaw -Senegal- (atacant, Niary Tally)
Au plecat: Constantin Nica (fundaş, Atalanta Bergamo), Cristian Scutaru (fundaş, ACS Poli Timişoara), Alexandru Dandea (fundaş, Hoverla Uzhhorod), Alexandru Tudose (fundaş, şi-a reziliat contractul), Nicolae Muşat (fundaş, şi-a reziliat contractul), Sorin Strătilă (mijlocaş, Concordia Chiajna), Raphael Stănescu (mijlocaş, Corona Braşov), Marius Alexe (atacant, Sassuolo Calcio), Mircea Axente (atacant, Viitorul Constanţa), Andrei Cristea (atacant, FC Braşov)

FC Braşov (antrenor Adrian Szabo -confirmat-)
Au venit: Florin Iacob (portar, Unirea Tărlungeni), Sérgio Fernando Silva Rodrigues "Serginho" -Portugalia- (fundaş, CD Santa Clara), Florin Purece (mijlocaş, Concordia Chiajna), Diogo de Almeida Santos -Portugalia- (mijlocaş, UD Oliveirense), Diogo Fonseca -Portugalia- (atacant, CD Tondela), Andrei Cristea (atacant, Dinamo Bucureşti)
Au plecat: Javier Velayos -Spania- (fundaş, CFR 1907 Cluj), Cristian Munteanu (fundaş, Săgeata Năvodari), Nuno Viveiros -Portugalia- (mijlocaş, FC Vaslui), Paul Batin (atacant, CFR 1907 Cluj), Ayhan Güçlü -Turcia- (atacant, final de contract)

CFR 1907 Cluj (antrenor Mircea Rednic -nou-)
Au venit: Gonçalo Jardim Brandão -Portugalia- (fundaş, AC Cesena), Javier Velayos -Spania- (fundaş, FC Braşov), Edimar Fraga -Brazilia- (mijlocaş, Rio Ave FC), Claudiu Voiculeţ (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Sergiu Negruţ (mijlocaş, Damila Măciuca), Damjan Đoković -Croaţia- (mijlocaş, AC Cesena),  Florin Costea (atacant, CS Turnu-Severin), Paul Batin (atacant, FC Braşov), Grégory Tadé -Franţa- (atacant, St. Johnstone FC), Derick Ogbu Chuka -Nigeria- (atacant, Oud-Heverlee Leuven)
Au plecat: Nuno Claro -Portugalia- (portar, Poli Timişoara), Ivo Pinto -Portugalia- (fundaş, Dinamo Zagreb), Lionn -Brazilia- (fundaş, Rio Ave FC), Cristian Panin (fundaş, final de contract), Vasile Maftei (fundaş, pus pe lista de transferuri), Nuno Diogo -Portugalia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Edimar Fraga -Brazilia- (mijlocaş, Rio Ave FC), Pedro Celestino -Capul Verde- (mijlocaş, şi-a reziliat ccontractul), Dominique Kivuvu -Olanda- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Nicolas Godemèche -Franţa- (mijlocaş, KSK Beveren), Viorel Nicoară (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Diogo Valente -Portugalia- (mijlocaş, Académica Coimbra), Gabriel Mureşan (mijlocaş, Tom Tomsk), Bakary Saré -Coasta de Fildeş- (mijlocaş, Dinamo Zagreb), Ádám Vass -Ungaria- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Saša Bjelanović -Croaţia- (atacant, pus pe lista de transferuri), Weldon -Brazilia- (atacant, pus pe lista de transferuri), Sergiu Buş (atacant, Corona Braşov), Cristian Bud (atacant, Debreceni VSC), Ronny -Brazilia- (atacant, Rio Ave FC)

Gaz Metan Mediaş (antrenor Cristian Dulca -nou-)
Au venit: Florin Sandu (fundaş, liber de contract), Andrei Bozeşan (mijlocaş, Săgeata Năvodari), Cristian Silvăşan (atacant, UTA Arad), Jordan Robertson -Anglia- (atacant, Global FC)
Au plecat: Aleksandar Radović -Muntenegru- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Valentin Negru (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Nicandro Breeveld -Olanda- (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Florin Dan (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Eric de Oliveira -Brazilia- (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Octavian Drăghici (atacant, FC Olt)

Oţelul Galaţi (antrenor Ionuţ Badea -nou-)
Au venit: Ionuţ Boşneag (portar, Universitatea Cluj), Constantin Mişelăricu (fundaş, Delta Tulcea), Ciprian Milea (mijlocaş, CSMS Iaşi), Bogdan Chipirliu (atacant, Dunărea Galaţi), Diego Nahuel Sevillano -Argentina- (atacant, CD Godoy Cruz)
Au plecat: Zoran Ljubinković -Serbia- (fundaş, Universitatea Craiova), Alexandru Benga (fundaş, Petrolul Ploieşti), Enes Šipović -Bosnia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Marian Cârjă (fundaş, şi-a reziliat contractul), Jaka Štromajer -Slovenia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Cosmin Vancea (atacant, Saipa Alborz FC), Daúd Gazale -Chile- (atacant, şi-a reziliat contractul)

Viitorul Constanţa (antrenor Cătălin Anghel -confirmat-)
Au venit: Thiago Luiz Moreira de Araújo -Brazilia- (fundaş, Central Sport Club), Bogdan Mitrea (fundaş, CSMS Iaşi), Sorin Ghionea (fundaş, Concordia Chiajna), Sorin Rădoi (fundaş, Chindia Târgovişte), Mădălin Mihăescu (mijlocaş, Chindia Târgovişte), Alexandru Băluţă (mijlocaş, Chindia Târgovişte), Marco Muscă (mijlocaş, AFC Buftea), Marcelina Emerson -Brazilia- (mijlocaş, Jabaquara AC), Ionuţ Şerban (mijlocaş, Chindia Târgovişte), Ionuţ Năstăsie (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Mircea Axente (atacant, Dinamo Bucureşti)
Au plecat: Sebastian Mladen (fundaş, AS Roma), Andrei Vaştag (mijlocaş, Corona Braşov), Mihai Onicaş (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Aurelian Chiţu (mijlocaş, Valenciennes FC), Vasilică Cristocea (mijlocaş, Universitatea Cluj), Denis Alibec (atacant, Bologna FC)

Ceahlăul Piatra-Neamţ (antrenor Vasile Miriuţă -nou-)
Au venit: Gabriel Cânu (fundaş, Ceahlăul FC Vaslui), Andrei Ţepeş (fundaş, FC Botoşani), Edon Hasani -Albania- (mijlocaş, Litex Lovech), Emil Jula (atacant, VfL Osnabrück)
Au plecat: Bogdan Miron (portar, CSMS Iaşi), Sergei Lepmets -Estonia- (portar, CSMS Iaşi), Daniel Barna (fundaş, şi-a reziliat contractul), Antonio Moreno -Spania- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Aloisio Mohamed -Spania- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Aitor Monroy -Spania- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Nikola Tolimir -Slovenia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Ionuţ Bădescu (mijlocaş, CSMS Iaşi), Darko Lukanović -Suedia- (atacant, şi-a reziliat contractul), Mario Titone -Italia- (atacant, şi-a reziliat contractul), Alexandru Margină (atacant, FC Clinceni)

FC Botoşani (antrenor Cristian Popovici -confirmat-)
Au venit: Dorian Perianu (portar, Chindia Târgovişte), Constantin Drugă (fundaş, Farul Constanţa), Florin Plămadă (fundaş, Rapid Suceava), Răzvan Tincu (fundaş, CSMS Iaşi), Claudiu Codoban (mijlocaş, CS Buftea), Sebastian Ghinga (mijlocaş, Sportul Studenţesc), Ionuţ Plămadă (atacant, Rapid Suceava), Marian Tănasă (FC Baia-Mare)
Au plecat: Daniel Sergiu Vlad (portar, CSMS Iaşi), Andrei Lozneanu  (fundaş, SC Bacău), Andrei Ţepeş (fundaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Valeriu Bordeianu  (fundaş, retras), Dorin Mărmăneanu (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Paul Păcurar (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Emmanuel Mbella -Camerun- (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Alin Ignea (mijlocaş, FC Olt), Cristinel Gafiţa (atacant, şi-a reziliat contractul)

Săgeata Năvodari (antrenor Tibor Selymes -nou-)
Au venit: Leonidas Panagopoulos -Grecia- (portar, CS Turnu-Severin), Andrei Peteleu (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Nenad Savić -Serbia- (fundaş, Beitar Shimshon Tel Aviv), Ioan Mera (fundaş, Alania Vladikavkaz), Cristian Munteanu (fundaş, FC Braşov), Andrei Dăruială (fundaş, CS Turnu-Severin), Valeriu Lupu (fundaş, Steaua Bucureşti), Iulian Roşu (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Apostol Muzac (mijlocaş, Universitatea Cluj),  Gabriel Ghinea (mijlocaş, ACS Berceni), Raul Costin (mijlocaş, FC Vaslui), Ousmane N'Doye -Senegal- (mijlocaş, FC Vaslui), Florin Achim (mijlocaş, FC Baia-Mare), Ilie Iordache (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Viorel Dinu (atacant, Universitatea Cluj), Mihai Roman (atacant, CS Turnu-Severin), Sorin Chiţu (atacant, Farul Constanţa), Andrei Florean (atacant, FC Bihor Oradea)
Au plecat: Adrian Viciu (portar, şi-a reziliat contractul), Gheorghe Goşa (fundaş, şi-a reziliat contractul), Florin Nazâru (fundaş, şi-a reziliat contractul), Sergiu Bar (fundaş, şi-a reziliat contractul), Florin Bold (fundaş, şi-a reziliat contractul), Alassane Diaby (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Vasile Sicu (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Alexandru Ologu (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Cristian Coconaşu (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Andrei Bozeşan (mijlocaş, şi-a Gaz Metan Mediaş), Florin Aniţoiu (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Cristian Pantelie (atacant, şi-a reziliat contractul), Dorel Zaharia (atacant, şi-a reziliat contractul)

Corona Braşov (antrenor Nicolae Manea -nou-)
Au venit: Remo Amadio -Italia- (portar, UTA Arad), Florin Ilie (fundaş, Concordia Chiajna), Wilfried Kanon -Coasta de Fildeş- (fundaş, Gloria Bistriţa), Óscar Darío Arce Valenzuela -Columbia- (mijlocaş, Rampla Juniors FC), Andrei Vaştag (mijlocaş, Viitorul Constanţa), Sergiu Neacşa (mijlocaş, CS Turnu-Severin), Mihai Stere (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Vasile Olariu (mijlocaş, FC Braşov), Raphael Stănescu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Sergiu Buş (atacant, CFR 1907 Cluj)
Au plecat: Marius Martac (fundaş, Rapid Bucureşti), Victor Avram (fundaş, şi-a reziliat contractul), Florin Fizeşan (fundaş, Gloria Bistriţa), George Ştefan (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Radu Leonte (mijlocaş, FC Zagon), Alexandru Ţuţu (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Sorin Marin (mijlocaş, Unirea Tărlungeni)

ACS Poli Timişoara (antrenor Valentin Velcea -confirmat-)
Au venit: Nuno Claro -Portugalia- (portar, CFR 1907 Cluj), Cristian Scutaru (fundaş, Dinamo Bucureşti), Eduard Nicola (fundaş, Universitatea Cluj), Adrian Rusu (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Claudiu Belu (fundaş, Concordia Chiajna), Florin Ilie (fundaş, Concordia Chiajna), Ion Dragu (fundaş, CS Mioveni), Răzvan Moldovan (mijlocaş, Universitatea Cluj), Isaque Júnior -Brazilia- (mijlocaş, Esporte Clube Bahia II), Nicolás Martín Gorobsov -Argentina- (mijlocaş, FC Torino), Souleymane Keita -Senegal- (mijlocaş, CSMS Iaşi), Alexandru Popovici (mijlocaş, Concordia Chiajna), Jorge Luis Ruiz -Venezuela- (atacant, Tucanes de Amazonas), Anthony Nwakaeme -Nigeria- (atacant, Universitatea Cluj)
Au plecat: Mario Kirev -Bulgaria- (portar, pus pe lista de transferuri), Silviu Bălace (fundaş, pus pe lista de transferuri), Adrian Rusu (fundaş, Şoimii Pâncota), Eugen Miculescu (fundaş, pus pe lista de transferuri), Răzvan Dobricean (mijlocaş, final de contract), Andrei Artean (mijlocaş, final de contract), Marco Enciu (atacant, pus pe lista de transferuri), Alexandru Boștină (atacant, final de contract)

Universitatea Cluj (antrenor Ioan Viorel Ganea -confirmat-)
Au venit: Emilian Dolha (portar, Gloria Bistriţa), Stuart van Dotten -Olanda- (fundaş, Etar Veliko Tarnovo), Ionuţ Târnăcop (mijlocaş, FC Bihor Oradea), Daniel Lung (fundaş, Sportul Studenţesc), Ionuţ Neag (fundaş, Petrolul Ploieşti), Dan Săndulescu (mijlocaş, CS Mioveni), Faysal Shayesteh -Afganistan/Olanda- (mijlocaş, Etar Veliko Tarnovo), Vasilică Cristocea (mijlocaş, Viitorul Constanţa), Ersin Kozak -Turcia- (mijlocaş,  VfB Fichte Bielefeld II), Roy Odiaka -Nigeria- (atacant, Walton & Hersham FC)
Au plecat: Ionuţ Boşneag (portar, Oţelul Galaţi), Dinu Moldovan (portar, şi-a reziliat contractul), Cătălin Samoilă (portar, şi-a reziliat contractul), Eduard Nicola (fundaş, Poli Timişoara), Erico Da Silva -Brazilia- (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Gaston Mendy -Senegal- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Apostol Muzac (mijlocaş, Săgeata Năvodari), János Székely (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Vasile Gheorghe (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Florin Hidişan (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Alin Buleică (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Viorel Dinu (atacant, Săgeata Năvodari), Anthony Nwakaeme -Nigeria- (atacant, şi-a reziliat contractul), Bogdan Apostu (atacant, Melbourne Heart)

Rapid Bucureşti (antrenor Marian Rada -confirmat-)
Au venit: Dragoș Balauru (portar, FCM Târgu-Mureş), Marius Martac (fundaş, Corona Braşov), Ionuţ Tătaru (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Daniel Lung (fundaş, Sportul Studenţesc), Alexandru Iacob (fundaş, Delta Tulcea), Valentin Negru (mijlocaş, Gaz Metan Mediaş), Alexandru Păcurar (mijlocaş, CSKA Sofia), Cătălin Doman (mijlocaş, FC Argeş Piteşti), Tiberiu Bălan (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Ciprian Tănasă (atacant, Sheriff Tiraspol), Alexandru Grigoraş (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Adrian Pătulea (atacant, CSMS Iaşi)
Au plecat: Peterson Peçanha -Brazilia- (portar, Petrolul Ploieşti), Cristian Oros (fundaş, FK Baku), Octavian Abrudan (fundaş, şi-a reziliat contractul), Nicolae Grigore (mijlocaş, Al-Ettifaq), Ştefan Grigorie (mijlocaş, Al-Ittihad), Mihai Roman (mijlocaş, Toulouse FC), Ovidiu Herea (atacant, FC Sion), Alexandru Ioniţă I (atacant, Orduspor)

STRANIERI
Ioan Andone (antrenor, liber de contract) ---> FC Astana
Laurenţiu
Brănescu (portar, Juventus Torino) -----> SS Juve Stabia
Dorin Goga
(atacant, Hapoel Ramat Gan) ----> Dinamo Tbilisi
Dorin
Goian (fundaş, Spezia Calcio) ----> Asteras Tripolis
Claudiu
Keserü (atacant, Angers SCO) -----> SC Bastia
Dorinel Munteanu (antrenor, Mordovia Saransk) -----> Kuban Krasnodar
Marius Niculae (atacant, Shandong Luneng ---> Hoverla Uzhhorod
Răzvan Raţ  (fundaş, Şahtior Doneţk) -----> West Ham United
Cristian Săpunaru (fundaş, Real Zaragoza) -----> Elche CF
Bogdan Stancu (atacant, Orduspor ---> Gençlerbirliği SK

ultima actualizare: 14.08.2013






Taguri: Transferuri Liga 1    vara 2013-2014    RoMercato   

» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2015-2016

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2015-2016 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de iarnă)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul: iarna 2011-2012

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2011-2012 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro




Top News

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Anders Svensson
Suedia
43 ani

Andrea Mandorlini
Italia
59 ani

Claudio López
Argentina
45 ani

Dorel Purdea
România
56 ani

Emil Dică
România
37 ani

Gheorghe Pahonțu
România
86 ani

Jaap Stam
Olanda
47 ani

Jan Wouters
Olanda
59 ani

Juan Ángel Albín
Uruguay
33 ani

Marcos Senna
Spania
43 ani

Ovidiu Haţegan
România
39 ani

STADE LAVALLOIS
Franţa
117 ani

Traian Ionescu
România
96 ani

Valentin Borș
România
36 ani

Wilfried Dalmat
Franța
56 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
12.07.2019 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
13.07.2019 Astra Giurgiu FC Botoșani C
13.07.2019 CFR 1907 Cluj CSM Politehnica Iaşi C
14.07.2019 Universitatea Craiova Academica Clinceni C
14.07.2019 Fotbal Club FCSB FC Hermannstadt C
15.07.2019 Gaz Metan Mediaş Chindia Târgoviște C
15.07.2019 FC Viitorul Dinamo București C


1. FC Viitorul 3
2. Fotbal Club FCSB 3
3. Universitatea Craiova 3
4. FC Botoșani 1
5. Astra Giurgiu 1
6. Gaz Metan Mediaş 1
7. Chindia Târgoviște 1
8. CSM Politehnica Iaşi 1
9. CFR 1907 Cluj 1
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
03.08.2019 Rapid București
-
SSC Farul Constanţa   C
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București   C
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
CS Mioveni   C
03.08.2019 CSM Reșița
-
Universitatea Cluj   C
03.08.2019 Luceafărul Oradea
-
Sportul Snagov   C
03.08.2019 FC Argeș Pitești
-
Ripensia Timișoara   C
03.08.2019 Gloria Buzău
-
AFK Csíkszereda   C
03.08.2019 Metaloglobus București
-
Petrolul Ploiești   C
03.08.2019 UTA Arad
-
Dunărea Călărași   C


1. AFK Csíkszereda 0
2. ASU Poli Timişoara 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Mioveni 0
5. CSM Reșița 0
6. Daco-Getica București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Argeș Pitești 0
9. Gloria Buzău 0
10. Luceafărul Oradea 0
11. Metaloglobus București 0
12. Pandurii Târgu-Jiu 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Ripensia Timișoara 0
16. Sportul Snagov 0
17. SSC Farul Constanţa 0
18. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017