Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2009-2010

CFR 1907 Cluj (antrenor Andrea Mandorlini -Italia- -confirmat-)
Au venit: Felice Piccolo -Italia- (fundaş, Chievo Verona), Leonardo Henrique Veloso -Brazilia- (fundaş, Willem II Tilburg), Patrick Kanyuka -DR Congo- (fundaş, Northampton Town), Davide Bottone -Italia- (mijlocaş, Torino FC), Roberto De Zerbi -Italia- (mijlocaş, Avellino Calcio), Nicolae Dică (mijlocaş, Iraklis Thessaloniki), Cristian Bud (atacant, Gaz Metan Mediaş)
Au plecat: Darío Antonio Flores Bistolfi -Uruguay- (fundaş, Racing Club de Montevideo), Patrick Kanyuka -DR Congo- (fundaş, Unirea Alba-Iulia), André Filipe Ribeiro Leao -Portugalia- (mijlocaş, FC Paços de Ferreira), Didi Cleidimar Magalhaes -Brazilia- (atacant, Leixões Sport Club), Bogdan Mara (atacant, Iraklis Thessaloniki), Sebastián Dubarbier -Argentina- (atacant, FC Lorient)

Unirea Urziceni (antrenor Ronny Levy -Israel- nou)
Au venit: 
Au plecat: Tiberiu Bălan (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Dacian Varga (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Cristian Dănălache (atacant, Al-Ettifaq Football Club)

Steaua Bucureşti (antrenor Mihai Stoichiţă -confirmat-)
Au venit: Stelios Parpas -Cipru- (fundaş, AEL Limassol), Zhivko Zhelev -Bulgaria- (fundaş, Oţelul Galaţi), Gora Tall -Senegal- (fundaş, APOP Kinyras Peyias FC), Artavazd Karamyan -Armenia- (mijlocaş, FC Timişoara), Arman Karamyan -Armenia- (mijlocaş, FC Timişoara), José Alcides "Pepe" Moreno Mora -Columbia- (atacant, Club Juan Aurich de Chiclayo)
Au plecat: Sorin Ghionea (fundaş, FK Rostov), Ionuţ Rada (fundaş, Al Nasr Dubai), Emil Ninu (fundaş, Farul Constanţa), Mihai Onicaş (mijlocaş, Politehnica Iaşi), Andrei Ionescu (mijlocaş, Politehnica Iaşi), Dayro Moreno -Columbia- (mijlocaş, Once Caldas), Răzvan Ochiroşii (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Krum Bibishkov -Bulgaria- (atacant, Academica Coimbra)

FC Timişoara (antrenor Ioan Ovidiu Sabău -confirmat-)
Au venit: Cosmin Contra (fundaş, Getafe CF), László Sepsi (fundaş, Racing Santander), José Ribeiro Tiago Costa -Portugalia- (fundaş, Futebol Clube de Vizela), Răzvan Cociş (mijlocaş, Lokomotiv Moskva), Ján Kozák -Slovacia- (mijlocaş, ŠK Slovan Bratislava), Aderito Waldemar Alves Carvalho "Dédé" -Angola- (mijlocaş, AC Arles-Avignon)
Au plecat: Stelian Stancu (fundaş, FC Braşov), Iasmin Latovlevici (fundaş, Gloria Bistriţa), Dare Vršič -Slovenia- (mijlocaş, Football Club Koper), Balázs Borbély -Slovacia- (mijlocaş, AEL Limassol), Artavazd Karamyan -Armenia- (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Arman Karamyan -Armenia- (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Dejan Rusič -Slovenia- (atacant, Spartak Nalchik), Gheorghe Bucur (atacant, Kuban Krasnodar)

Rapid Bucureşti (antrenor Nicolae Manea -confirmat-)
Au venit: Diego Ciz -Uruguay- (fundaş, Club Olimpia Asunción), Cristian Săpunaru (fundaş, FC Porto), Tiberiu Bălan (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Alexandru Coman (mijlocaş, Rapid Bucureşti II), Dacian Varga (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Ilie Iordache (mijlocaş, AEK Atena), Edgars Gauračs -Letonia- (atacant, FK Ventspils)
Au plecat: Andrei Marinescu (portar, Petrolul Ploieşti), Mugurel Buga (mijlocaş, Skoda Xanthi FC), Joao Paulo Pinto Ribeiro -Portugalia- (atacant, Leixões Sport Club)

FC Vaslui (antrenor Marius Lăcătuş -confirmat-)
Au venit: Zhivko Milanov -Bulgaria- (fundaş, PFC Levski Sofia), Gladstone Pereira della Valentina -Brazilia- (fundaş, Clube Náutico Capibaribe), Dinu Sânmărtean (fundaş, Gloria Bistriţa), Paul Papp (fundaş, Farul Constanţa), Lucian Sânmărtean (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Răzvan Neagu (atacant, Gloria Bistriţa), Carlo Yaír Costly Molina -Honduras- (atacant, GKS Bełchatów)
Au plecat: Silviu Bălace (fundaş, Universitatea Craiova), Neven Marković -Serbia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Dorian Andronic (fundaş, CS Otopeni), Marko Ljubinković -Serbia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Constantin Gangioveanu (mijlocaş, Universitatea Craiova), Marius Ştefoi (mijlocaş, FC Vaslui II), Nemanja Jovanović -Serbia- (atacant, Unirea Alba-Iulia), Vasile Buhăescu (atacant, Concordia Chiajna), Hristijan Kirovski -Macedonia- (atacant, pus pe lista de transferuri)

FC Braşov (antrenor Viorel Moldovan -confirmat-)
Au venit: Stelian Stancu (fundaş, FC Timişoara), Julio César Landauri Ventura -Peru- (mijlocaş, Club Universitario de Deportes), Dušan Savić -Macedonia- (atacant, Rabotnički Kometal)
Au plecat: Bogdan Nicolae (fundaş, şi-a reziliat contractul), Adrian Senin (fundaş, şi-a reziliat contractul), Alexandru Piţurcă (atacant, Universitatea Craiova)

Dinamo Bucureşti (antrenor Cornel Ţălnar -confirmat-)
Au venit: Cristian Munteanu (portar, Astra Ploieşti), Martin Živný -Cehia- (fundaş, SK Austria Kärnten), Andrei Mărgăritescu (mijlocaş, Terek Groznyi), Cristian Daminuţă (mijlocaş, Modena FC/ Internazionale Milano)
Au plecat: Florin Matache (portar, Universitatea Cluj), Zé Kalanga Nsimba Paulo Baptista -Angola- (mijlocaş, Clube Recreativo Desportivo do Libolo), Gabriel Tamaş (fundaş, West Bromwich Albion), Georgian Păun (atacant, Politehnica Iaşi)

Oţelul Galaţi (antrenor Dorinel Munteanu -confirmat-)
Au venit: Branko Grahovac -Muntenegru- (portar, FK Borac Čačak), Cătălin Hristian (fundaş, Politehnica Galaţi), Răzvan Ochiroşii (mijlocaş, Steaua Bucureşti)
Au plecat: Stoian Kolev -Bulgaria- (portar, Chernomorets Burgas), Zhivko Zhelev -Bulgaria- (fundaş, Steaua Bucureşti), Daniel David (fundaş, pus pe lista de transferuri), Gjorgji Mojsov -Macedonia- (mijlocaş, Győri ETO FC), Arthur Pătraş -Moldova- (mijlocaş, Concordia Chiajna), Marius Matei (atacant, FC Botoşani), Jean Christian N'Kongue -Camerun- (atacant, FCM Târgu-Mureş), Marian Tănasă (atacant, pus pe lista de transferuri)

Gaz Metan Mediaş (antrenor Cristian Pustai -confirmat-)
Au venit: Dan Bozeşan (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Ionuţ Hlinca (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Alin Liţu (atacant, ASIL Lysi), Vasiliev Galanis -Grecia- (atacant, Koropi AO)
Au plecat: Marius Radu (fundaş, pus pe lista de transferuri), Claudiu Boaru (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Mircea Voicu (mijlocaş, Săgeata Stejaru), Cristian Bud (atacant, CFR 1907 Cluj), Nemanja Vidaković -Serbia- (atacant, pus pe lista de transferuri)

Pandurii Târgu-Jiu (antrenor Liviu Ciobotariu -confirmat-)
Au venit: Stojan Vranješ -Bosnia- (FK Borac Banja Luka), Daniel Orac (mijlocaş, Panthrakikos FC Komotini), Youssouf Kamara -Coasta de Fildeş- (atacant, FC Argeş Piteşti)
Au plecat: Ionuţ Stancu (fundaş, pus pe lista de transferuri), Nenad Kutlačić  -Serbia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Marko Basara -Serbia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Florin Stângă ((mijlocaş, Skoda Xanthi FC), Enache Câju (atacant, Delta Tulcea)

Astra Ploieşti (antrenor Nicolo Napoli -Italia- -confirmat-)
Au venit: Gonzalo Danilo Salgueiro -Uruguay- (portar, AO Kalamata), Alessandro Kruchowski -Argentina- (fundaş, Santiango Morning), Marcelo Fabián Méndez Russo -Uruguay- (fundaş, Montevideo Wanderers), Srđan Urošević -Serbia- (mijlocaş, Hamarkameratene),  Maximiliano Arrias -Uruguay- (mijlocaş, Centro Atlético Fénix), Lucian Condrea (mijlocaş, Interstar Sibiu), Diego Emilio Silva -Uruguay- (atacant, CA River Plate Montevideo), Danilo Ezequiel Carando -Argentina- (atacant, Club Deportivo Nublense), Vitali Gussev -Estonia- (atacant, FC Levadia Tallinn)
Au plecat: Cristian Munteanu (portar, Dinamo Bucureşti), Florn Popa (portar, Dunărea Giurgiu), Abel Valdes -Paraguay- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Cătălin Vlaicu (fundaş, Gloria Buzău), Kevin Hatchi -Franţa- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Marius Tigoianu (mijlocaş, Dunărea Giurgiu), Tiberiu Păduraru (mijlocaş, Dunărea Giurgiu), Cornel Cornea (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Georgian Păun (atacant, Dinamo Bucureşti), Osvaldo Noé Miranda -Argentina- (atacant, Club Atlético Belgrano), Dušan Đokić -Serbia- (atacant, Incheon United), Cristinel Gafiţa (atacant, CS Otopeni)

Politehnica Iaşi (antrenor Petre Grigoraş -confirmat-)
Au venit: Salif Nogo -Burkina Faso- (fundaş, Troyes AC), Adrian Cuciula (fundaş, Liberty Salonta), Mihai Onicaş (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Andrei Ionescu (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Valentin Badea (atacant, Universitatea Craiova), Georgian Păun (atacant, Dinamo Bucureşti)
Au plecat: Cornel Buta (fundaş, pus pe lista de transferuri), Andrej Pečnik -Slovenia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Dominik Beršnjak -Slovenia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Marius Croitoru (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Ciprian Milea (mijlocaş, Chimia Brazi), Viorel Frunză -Moldova- (atacant, FK Atirau), Ibraima Fali Balde -Guinea Bissau- (atacant, pus pe lista de transferuri), Cristian Bratu (atacant, pus pe lista de transferuri)

Universitatea Craiova (antrenor Mark Wotte -Olanda- -nou-)
Au venit: Valentin Iliev -Bulgaria- (fundaş, Terek Grozny), Silviu Bălace (fundaş, FC Vaslui), Alin Buleică (fundaş, Gaz Metan CFR Craiova), Constantin Gângioveanu (mijlocaş, FC Vaslui), Ivan Paunović -Serbia- (mijlocaş, FK Srem Sremska Mitrovica), Cătălin Crăciun (atacant, Gaz Metan CFR Craiova), Alexandru Piţurcă (atacant, FC Braşov)
Au plecat: Josh Mitchell -Australia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Florin Şoavă (mijlocaş, Arsenal Kyiv), Dorel Stoica (mijlocaş, Al-Ettifaq Football Club), Joshua Rose -Australia- (mijlocaş, Central Coast Mariners FC), Valentin Badea (atacant, Politehnica Iaşi), Julius Gibrilla Wobay -Sierra Leone- (atacant, Aris Limassol), Michael Baird -Australia- (atacant, pus pe lista de transferuri)

Internaţional Curtea-de-Argeş (antrenor Ionuţ Badea -nou-)
Au venit: Mihai Pintilii (fundaş, Jiul Petroşani), George Blay -Ghana- (fundaş, liber de contract), Bogdan Apostu (atacant, Diósgyori VTK), Andrei Antohi (atacant, Jiul Petroşani)
Au plecat: Dan Matei (fundaş, Gloria Bistriţa), Silviu Izvoranu (fundaş, pus pe lista de transferuri), Lucian Itu (atacant, Minerul Lupeni), Claudiu Ionescu (atacant, pus pe lista de transferuri)

Unirea Alba-Iulia (antrenor Adrian Falub -confirmat-)
Au venit: Patrick Kanyuka -DR Congo- (fundaş, CFR 1907 Cluj), De Souza André Felipe Galiassi -Brazilia- (fundaş, Kasımpaşa), Ionuţ Andrea (fundaş, venit de la CFR II Cluj), Alexandru Giurgiu (fundaş, Unirea II Alba-Iulia), Florin Ilie (fundaş, Unirea II Alba-Iulia), Eduard Schuller (fundaş, Unirea II Alba-Iulia), Romeo Stancu (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Enzo Alejandro Bruno -Argentina- (mijlocaş, Club Atlético Independiente), Nemanja Jovanović -Serbia- (atacant, FC Vaslui), Alexandru Bălţoi (atacant, FC Braşov)
Au plecat: Constantin Bumbac (fundaş, pus pe lista de transferuri), Ioan Grozav (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Ciprian Pepenar (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Sergiu Costea (atacant, pus pe lista de transferuri), Bobi Verdeş (atacant, pus pe lista de transferuri), Jonhes Elias Pinto Dos Santos -Brazilia (atacant, şi-a reziliat contractul), Gheorghe Grozav (atacant, Standard Liège)

Gloria Bistriţa (antrenori Marius Şumudică & Remus Vlad -noi-)
Au venit: Dan Matei (fundaş, Internaţional Curtea-de-Argeş), Iasmin Latovlevici (fundaş, FC Timişoara), Andrei Mureşan (mijlocaş, FC Kuban Krasnodar), José Rui Tavares da Veiga "Zé Rui" -Portugalia- (mijlocaş, CSKA Sofia), Aluísio Chaves Ribeiro Moraes Júnior -Brazilia- (atacant, Santos Futebol Clube)
Au plecat: Alexandru Vagner (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Alin Rus (fundaş, Arieşul Turda), Dinu Sânmărtean (fundaş, FC Vaslui), Paul Anton (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Dan Bozeşan (mijlocaş, Gaz Metan Mediaş), Ionuţ Hlinca (mijlocaş, Gaz Metan Mediaş), Lucian Sânmărtean (mijlocaş, FC Vaslui), Csaba Borbely (atacant, şi-a reziliat contractul), Călin Târnăvean (atacant, şi-a reziliat contractul), Răzvan Neagu (atacant, FC Vaslui), Adrian Anca (atacant, Luceafărul Oradea)

Ceahlăul Piatra-Neamţ (antrenor Gheorghe Mulţescu -confirmat-)
Au venit: Thomas Villadsen -Danemarca- (portar, FC Nordsjælland), Alexandru Barna (portar, Ceahlăul Piatra-Neamţ II), Cosmin Bărăcuan (fundaş, OFI Heraklion), Alin Ilin (fundaş, Jiul Petroşani), Habib-Jean Baldé -Franţa- (fundaş, US Ivry), Şerban Moraru (fundaş, liber de contract), Georges Ambourouet -Gabon- (fundaş, FK Vardar Skopje), Alexandru Dragomir (fundaş, FC Sopron), Slaviša Jeremić -Serbia- (mijlocaş, FK Rad Belgrade), Ciprian Vasilache (mijlocaş, liber de contract), Sasha Stević -Bosnia- (mijlocaş), Cătălin Tudor (mijlocaş), Edson Rolando Silva Sousa -Portugalia- (atacant, UTA Arad), Jimmy Mulisa -Rwanda- (atacant, KSK Beveren), Andrej Butrik -Letonia- (atacant, FK Ventspils), Krste Velkovski -Macedonia- (atacant, FK Metalurg Skopje)
Au plecat: Ersin Veli -Turcia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Dănuţ Prodan (atacant, Farul Constanţa), Radu Doicaru (atacant, Farul Constanţa)


STRANIERI
Daniel Bălan (fundaş, Aris Limassol) -----> SKA Energia Khabarovsk
Răzvan
Cociş (mijlocaş, Lokomotiv Moskva) -----> Portsmouth FC
Florentin Petre
(mijlocaş, Terek Groznyi) -----> CSKA Sofia
Daniel Pancu (mijlocaş, Terek Groznyi) -----> CSKA Sofia
Adrian Piţ (mijlocaş, AS Roma) -----> Triestina Calcio
Claudiu Keserü (atacant, FC Nantes-Atlantique) -----> Angers SCO



 









» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2015-2016

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2015-2016 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de iarnă)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2013-2014.

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul: iarna 2011-2012

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2011-2012 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro




Top News

-Biletul zilei la pariuri - 23.04.2019

-Cristiano Ronaldo a asigurat că rămâne la Juventus

-Mircea Rednic: Nu ştiu dacă e o revanşă de luat cu FC Botoşani

-Mircea Rednic spune că şi l-ar dori pe Florentin Matei, dar liber de contract

-Juventus Torino a câştigat pentru a opta oară consecutiv titlul în Italia

-Biletul zilei la pariuri - 21.04.2019

-Mihai Teja: Mi s-a transmis că pot pleca oricând de la FCSB




S-au nascut azi

Andrea Parola
Italia
40 ani

Antonio Ghomsi
Camerun
33 ani

Cornel Cernea
România
43 ani

Cristian Bărbuț
România
24 ani

Cristian Pantelie
România
34 ani

David Luiz
Brazilia
32 ani

David Mateos
Spania
32 ani

Egil Olsen
Norvegia
77 ani

Gelu Velici
România
27 ani

Gheorghe Liliac
România
60 ani

Igor Budan
Croația
39 ani

Ionuț Târnăcop
România
32 ani

Ivaylo Yordanov
Bulgaria
51 ani

Ján Kozák
Slovacia
39 ani

Jasper Cillessen
Olanda
30 ani

John Obi Mikel
Nigeria
32 ani

KAKÁ
Brazilia
37 ani

Lukáš Droppa
Republica Cehă
30 ani

Marcin Żewłakow
Polonia
43 ani

Mark van Bommel
Olanda
42 ani

Nelson Cabrera
Paraguay
36 ani

Nicușor Boubătrân
România
32 ani

Pape Moussa Diakhatè
Senegal
30 ani

Pedro Santos
Portugalia
31 ani

Raymond Kalla
Camerun
44 ani

Roberto Carvalho
Brazilia
32 ani

Simone Dell'Agnello
Italia
27 ani

Tiago Costa
Portugalia
34 ani

Tudorel Cristea
România
55 ani

Viktor Faizulin
Rusia
33 ani

Zoltán Gera
Ungaria
40 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
19.04.2019 Astra Giurgiu Universitatea Craiova C
20.04.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe CFR 1907 Cluj C
21.04.2019 FC Viitorul Fotbal Club FCSB C


1. CFR 1907 Cluj 41
2. Fotbal Club FCSB 36
3. Universitatea Craiova 33
4. FC Viitorul 30
5. Astra Giurgiu 25
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
19.04.2019 FC Hermannstadt FC Voluntari C
21.04.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
22.04.2019 CSM Politehnica Iași
18:00
Concordia Chiajna Telekom Sport 1 C
22.04.2019 Dinamo București
21:00
FC Botoșani Telekom Sport 1 C


1. Gaz Metan Mediaș 32
2. Dinamo București 28
3. CSM Politehnica Iași 23
4. FC Voluntari 22
5. FC Botoșani 22
6. FC Hermannstadt 18
7. Dunărea Călărași 17
8. Concordia Chiajna 14
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
20.04.2019 CS Balotești Luceafărul Oradea C
20.04.2019 FC Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
20.04.2019 Academica Clinceni Metaloglobus București C
20.04.2019 ACS Poli Timișoara Energeticianul Petroşani C
20.04.2019 SSC Farul Constanţa Aerostar Bacău C
20.04.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti FC Argeș Pitești C
20.04.2019 UTA Arad Chindia Târgoviște C
20.04.2019 Ripensia Timișoara ASU Politehnica Timişoara C
21.04.2019 Dacia Unirea Brăila Universitatea Cluj C
23.04.2019 CS Mioveni
19:30
Petrolul Ploiești   C


1. Academica Clinceni 73
2. Chindia Târgoviște 67
3. Universitatea Cluj 66
4. FC Snagov 63
5. Petrolul Ploiești 59
6. FC Argeș Pitești 56
7. CS Mioveni 46
8. UTA Arad 43
9. ASU Politehnica Timişoara 39
10. Luceafărul Oradea 38
11. Ripensia Timișoara 37
12. SSC Farul Constanţa 37
13. Metaloglobus București 37
14. Pandurii Târgu-Jiu 34
15. Energeticianul Petroşani 34
16. ASC Daco-Getica Bucureşti 33
17. Aerostar Bacău 29
18. CS Balotești 24
19. ACS Poli Timișoara 23
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro