Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2010-2011

Oţelul Galaţi (antrenor Dorinel Munteanu -confirmat-)
Au venit: Constantin Mişelăricu (fundaş, Delta Tulcea), Ciprian Milea (mijlocaş, Chimia Brazi), Alin Floruţ (mijlocaş, FC Bihor Oradea), Bratislav Punoševac -Serbia- (atacant, Napredak Kruševac)
Au plecat: Willian Bermúdez -Columbia- (portar, Callatis Mangalia), Sorin Cucu (fundaş, Delta Tulcea), Florin Stoica (fundaş, Callatis Mangalia), Andrei Schwartz (mijlocaş, ASC Bacău), Sebastian Agache (fundaş, ACSMU Poli Iaşi), Cosmin Blănaru (mijlocaş, ASC Bacău), Ionuţ Miron (mijlocaş, ASC Bacău), Cosmin Gârleanu (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Andrei Duman (mijlocaş, ASC Braşov), Alexandru Avram (mijlocaş, Delta Tulcea), Iulian Ginghină (atacant, ASC Bacău), Robert Elek (atacant, ACSMU Poli Iaşi)

 FC Timişoara (antrenor Dušan Uhrin, Jr. -Cehia- nou-)
Au venit: Sergei Lepmets -Estonia- (portar, Levadia Tallinn), Sorin Ghionea (fundaş, FC Rostov), Nikola Ignjatijević -Serbia- (fundaş, Crvena Zvezda Beograd), Ionuţ Matei (portar, FC Botoşani), Rafael Rocha -Brazila- (fundaş, Botafogo de Futebol), Jiří Krejčí -Cehia- (fundaş, FK Baumit Jablonec), Tosaint Ricketts -Canada- (atacant, Myllykosken Pallo-47), Andrei Zăgrean (atacant, FC Silvania Şimleu-Silvaniei)
Au plecat: Cosmin Contra (fundaş, şi-a reziliat contractul), Ioan Mera (fundaş, Unirea Urziceni), Igor Popović -Serbia- (fundaş, OFK Beograd), Arthur Pătraş -Moldova- (mijlocaş, Unirea Urziceni), Hristu Chiacu (mijlocaş, FK Khazar Lankaran)

 FC Vaslui (antrenor Viorel Hizo -confirmat-)
Au venit: Petar Jovanović -Serbia- (fundaş, FK Sloboda Sevojno), Ionuţ Balaur (atacant, CS Otopeni)
Au plecat: Cristian Hăisan (portar, FC Braşov), Hugo Luz -Portugalia- (fundaş, final de contract), William Gerlen -Brazilia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Lucian Burdujan (atacant, Steaua Bucureşti), Daniel Pancu (atacant, Rapid Bucureşti), Vasile Buhăescu (atacant, Petrolul Ploieşti)

 Rapid Bucureşti (antrenor Marius Şumudică -confirmat-)
Au venit: Pavel Vidanov -Bulgaria- (fundaş, CSKA Sofia), Olberdam de Oliveira Serra -Brazilia- (mijlocaş, Atlético Paranaense), Andrei Ciolacu (atacant, Rapid II Bucureşti), Daniel Pancu (atacant, FC Vaslui)
Au plecat: Ricardo Fernandes -Portugalia- (fundaş, Rio Ave FC), Ştefan Mardare (fundaş, Debreceni VSC), Ionuţ Stancu (fundaş, şi-a reziliat contractul), Alexandru Coman (mijlocaş, CSM Râmnicu-Vâlcea), Lucian Răduţă (atacant, FCM Târgu-Mureş), Ionuţ Dobroiu (atacant, Pandurii Târgu-Jiu)

 Gaz Metan Mediaş (antrenor Cristian Pustai -confirmat-)
Au venit: Ivan Vukadinović -Serbia- (fundaş, FK BSK Borča), Dan Roman (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Florin Bratu (atacant, Dinamo Bucureşti), Thaer Bawab -Iordania- (atacant, Gloria Bistriţa)
Au plecat: Sergiu Muth (fundaş, ACSMU Poli Iaşi), Marko Marović -Serbia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Jaroslav Prekop -Slovacia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Gabriel Cruceru (mijlocaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Vasilios Galanis -Grecia- (atacant, pus pe lista de transferuri), Cristian Cigan (atacant, FC Bihor Oradea), Cristian Silvăşan (atacant, şi-a reziliat contractul)

 Dinamo Bucureşti (antrenor Ioan Andone -confirmat-)
Au venit: Cristian Bălgrădean (portar, Unirea Chiajna), Eugen Crăciun (fundaş, Astra Ploieşti), Raul Crişan (fundaş, FC Silvania Şimleu-Silvaniei), Ersin Memedović -Serbia- (fundaş, Unirea Urziceni), Ştefan Bărboianu (fundaş, Universitatea Craiova), Sergiu Scărlătescu (mijlocaş, Farul Constanţa), Bogdan Pătraşcu (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Elis Bakaj -Albania- (mijlocaş, Dinamo Tiranë), Vlad Munteanu (mijlocaş, FSV Frankfurt), George Ţucudean (atacant, FCM UTA Arad)
Au plecat: George Curcă (portar, Unirea Urziceni), Sergiu Homei (fundaş, Unirea Urziceni), Adrian Scarlatache (fundaş, FK Khazar Lankaran), Elías Iván Bazzi -Argentina- (fundaş, Universitatea Cluj), Juan Pablo Garat -Argentina- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Marius Ioniţă (fundaş, Unirea Urziceni), Sergiu Scărlătescu (mijlocaş, Unirea Urziceni), Nino Pekarić -Serbia- (fundaş, FK Inđija), Adrian Cristea (mijlocaş, Universitatea Cluj), Laurenţiu Rus (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Ousmane N'Doye -Senegal- (mijlocaş, Astra Ploieşti), Florin Bratu (atacant, Gaz Metan Mediaş), Andrei Cristea (atacant, Karlsruher SC), Marius Niculae (atacant, Kavala FC), Georgian Marcu (atacant, Unirea Urziceni)

 Steaua Bucureşti (antrenor Marius Lăcătuş -confirmat-)
Au venit: Răzvan Stanca (portar, Universitatea Craiova), Dragoş Măcelaru (portar, Steaua II Bucureşti), Valentin Iliev -Bulgaria- (fundaş, Universitatea Craiova), Mihai Onicaş (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Nicolae Dică (atacant, Manisaspor), Lucian Burdujan (atacant, FC Vaslui), Maicon Pereira de Oliveira -Brazila- (atacant, FC Volyn Lutsk)
Au plecat: Róbinson Zapata Montano -Columbia- (portar, Galatasaray Istanbul), Octavian Abrudan (fundaş, Universitatea Cluj), Iulian Apostol (mijlocaş, Unirea Chiajna), Stanislav Angelov -Bulgaria- (mijlocaş, Anorthosis Famagusta), Mihai Onicaş (mijlocaş, Unirea Urziceni), Pantelis Kapetanos -Grecia- (atacant, CFR 1907 Cluj), Bogdan Stancu (atacant, Galatasaray Istanbul)

 CFR 1907 Cluj (antrenor Alin Minteuan -confirmat-)
Au venit: Mihai Mincă (portar, FC Braşov), Remo Amadio -Italia- (portar, Nuova Cassino), Viorel Nicoară (mijlocaş, Victoria Brăneşti), Vasile Maftei (fundaş, Unirea Urziceni), Bakary Saré -Coasta de Fildeş- (mijlocaş, Anderlecht Brussels), Flavien Tamou -Coasta de Fildeş- (atacant, FC Nantes - juniori), Pantelis Kapetanos -Grecia- (atacant, Steaua Bucureşti)
Au plecat: Eduard Stăncioiu (portar, pus pe lista de transferuri), Boris Peškovič -Slovacia- (portar, pus pe lista de transferuri), Tony da Silva -Franţa- (fundaş, Vitória Guimarães), Hugo Alcântara -Brazilia- (fundaş, Montedio Yamagata), Tomás Costa -Argentina- (mijlocaş, Universidad Católica), Emmanuel Juan Culio -Argentina- (mijlocaş, Galatasaray Istanbul), Yssouf Koné -Burkina Faso- (atacant, Vålerenga Fotball), Anselmo Ramon -Brazilia- (atacant, Oeste FC), Ferdinando Sforzini -Italia- (atacant, Grosseto Calcio), Rade Veljović -Serbia- (atacant, FK Borac Banja Luka), Saša Bjelanović -Croaţia- (atacant, Atalanta Bergamo), Lacina Traore -Coasta de Fildeş- (atacant, Kuban Krasnodar)

 Astra Ploieşti (antrenor Tibor Selymes -confirmat-)
Au venit: Dan Pânzaru (portar, Prahova Tomşani), Júnior Maranhão -Brazila- (fundaş, SC Freamunde), Ousmane N'Doye -Senegal- (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Marius Croitoru (mijlocaş, FC Atyrau), Alexandru Ţigănaşu (mijlocaş, FC Botoşani) Bogdan Rusu (atacant, Farul Constanţa), Constantin Budescu (atacant, Petrolul Ploieşti)
Au plecat: Pierre Ebéde -Camerun- (portar, scos din lot, la echipa a treia!), Valentin Sandu (fundaş, scos din lot, echipa a treia!), Eugen Crăciun (fundaş, Dinamo Bucureşti), Marian Florea (fundaş, ACSMU Poli Iaşi), Gheorghe Rohat (fundaş, final de carieră), Pavle Popara -Serbia- (mijlocaş, Slavia Sofia), Georgi Kakalov -Bulgaria- (mijlocaş, Maccabi Netanya), Viorel Dinu (mijlocaş, FC Snagov), Florin Pătraşcu (mijlocaş, ACSMU Poli Iaşi), Atanas Bornosuzov -Bulgaria- (mijlocaş, Bnei Sakhnin FC), Claudiu Tudor (mijlocaş, ACSMU Poli Iaşi), Raymond Lukacs (atacant, ACSMU Poli Iaşi), Adrian Mihalcea (atacant, Unirea Urziceni)

 Universitatea Craiova (antrenor Nicolo Napoli -Italia- -nou-)
Au venit: Marco Zoro -Coasta de Fildeş- (fundaş, Vitoria Setúbal), Sorin Buşu (fundaş, Gaz Metan CFR Craiova), Dănuţ Gugu (fundaş, FC Primăvara Craiova), Wendel Gomes -Brazilia- (mijlocaş, Santo André FC), Olivian Surugiu (mijlocaş, Gaz Metan CFR Craiova), Jackie Nicolae (mijlocaş, CSM Râmncu-Vâlcea), Vlad Bujor (atacant, Mersin Idmanyurdu), Danijel Subotić -Serbia- (atacant, US Grosseto FC)
Au plecat: Răzvan Stanca (portar, Steaua Bucureşti), Valentin Iliev -Bulgaria- (fundaş, Steaua Bucureşti), Valerică Găman (fundaş, a plecat de la echipă; este în conflict cu patronul Mititelu), Ştefan Bărboianu (fundaş, Dinamo Bucureşti), Radu Barbu (fundaş, Petrolul Ploieşti), Spaše Dilevski -Australia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Julius Wobay -Sierra Leone- (mijlocaş, FK Khazar Lankaran), Emil Gargorov -Bulgaria- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Mihai Dina (atacant, FK Khazar Lankaran), Alexandru Piţurcă (atacant, FK Khazar Lankaran)

 Gloria Bistriţa (antrenor Nicolae Manea -confirmat-)
Au venit: Ciprian Botoşer (portar, FCM Târgu-Mureş), Riccardo Corallo -Italia- (fundaş, USp Pro Vercelli Calcio), Fagner Ferreira Da Silva -Brazila- (fundaş, Alecrim Futebol Clube), Ionuţ Costache (fundaş, Politehnica Iaşi), Allan Olesen -Danemarca- (fundaş, FK Haugesund), Antonino D'Agostino -Italia- (mijlocaş, Ascoli Calcio 1898), Marian Aliuţă (mijlocaş, liber de contract), Fernando Cafasso -Argentina- (mijlocaş, Club Guaraní), Otniel Sighiartău (atacant, FC Silvania Şimleu-Silvaniei), Marius Curtuiuş (atacant, Arieşul Turda), Ionuţ Bâlbă (atacant, FC Botoşani), Simone Cavalli -Italia- (atacant, AS Andria BAT)
Au plecat: Petru Ţurcaş (portar, şi-a reziliat contractul), Cosmin Frăsinescu (fundaş, FK Khazar Lankaran), Andrei Mureşan (mijlocaş, FK Khazar Lankaran), Mikhail Perez -Republica Dominicană- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Ygor de Souza -Brazilia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Miguel De Pina -Portugalia- (atacant, pus pe lista de transferuri), Thaer Bawab -Iordania- (atacant, Gaz Metan Mediaş), Bruno Moraes -Brazilia- (atacant, pus pe lista de transferuri), Júnior Moraes -Brazila- (atacant, Metalurh Donetsk), Tibor Moldovan (atacant, pus pe lista de transferuri)

 FC Braşov (antrenor Antonio Conceição da Silva Oliveira -Portugalia- -nou-)
Au venit: Cristian Hăisan (portar, FC Vaslui), Filipe Teixeira -Portugalia- (fundaş, Metalurh Donetsk), Diego Gaúcho Goldim -Brazilia- (fundaş, União de Leiria), David Andrés Distefano -Argentina- (mijlocaş, Unión San Felipe), Florin Stângă (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Juan Andrés Toloza Cortés -Chile- (mijlocaş, Unión San Felipe), Josías Paulo Cardoso Júnior -Brazilia- (atacant, Club Sol de América)
Au plecat: Mihai Mincă (portar, CFR 1907 Cluj), Darius Drăgan (fundaş, SCM Braşov), Laurenţiu Dumitru (fundaş, şi-a reziliat contractul), Daniel Bălaşa (fundaş, şi-a reziliat contractul), Valentin Bădoi (fundaş, Al-Ain SCC), Lamine Diarrassouba -Coasta de Fildeş- (atacant, şi-a reziliat contractul), Valentin Badea (atacant, Al-Ain SCC)

 FCM Târgu-Mureş (antrenor Ioan Ovidiu Sabău -confirmat-)
Au venit: Dragoş Balauru (portar, FC Snagov), Adrian Iencsi (fundaş, Concordia Chiajna), Luigi Lavecchia -Italia- (mijlocaş, Bologna FC), George Petcuţ (mijlocaş, FC Silvania Şimleu-Silvaniei), Laurenţiu Rus (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Dorel Zaharia (atacant, Levadiakos FC), Lucian Răduţă (atacant, Rapid Bucureşti)
Au plecat: Ciprian Botoşer (portar, Gloria Bistriţa), Alessandro Caparco -Italia- (portar, şi-a reziliat contractul), Florin Popete (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Sebastian Ilea (fundaş, Unirea Alba-Iulia), Cristian Sosa -Uruguay- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Mario Donadoni -Italia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Casian Miclăuş (fundaş, trimis la echipa a doua), Marius Bălău (fundaş, trimis la echipa a doua), Cristian Pop (fundaş, Arieşul Turda), Mihai Onicaş (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Cristian Lupuţ (mijlocaş, Arieşul Turda), Sebastian Sfârlea (mijlocaş, CS Mioveni), Dan Roman (mijlocaş, Gaz Metan Mediaş), Florin Stângă (mijlocaş, FC Braşov), Carlos Casquero -Spania- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Cosmin Vancea (atacant, Medan Bintang FC), Rade Veljović -Serbia- (atacant, CFR 1907 Cluj), Alin Biţiş (mijlocaş, trimis la echipa a doua), Edu Gallardo -Spania- (atacant, şi-a reziliat contractul), Călin Târnăvean (atacant, Ceahlăul Piatra-Neamţ)

 Universitatea Cluj (antrenor Ionuţ Badea -confirmat-)
Au venit: Marius Popa (portar, Pandurii Târgu-Jiu), Nicola Ascoli -Italia- (fundaş, Frosinone Calcio), Octavian Abrudan (fundaş, Steaua Bucureşti), Steven Pelé -Franţa- (fundaş, Racing Club de Strasbourg), Elías Iván Bazzi -Argentina- (fundaş, Dinamo Bucureşti), Nasser Menassel -Franţa- (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Adrian Cristea (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Nwakaeme Anthony Nuatuzor "Tony" -Nigeria- (atacant, Arieşul Turda), Vlăduţ Morar (atacant, Ardealul Cluj)
 Au plecat: Sebastian Huţan (portar, ACSMU Poli Iaşi), Peter Čvirik -Slovacia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Boban Cenić -Serbia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Silviu Izvoranu (fundaş, FC Volyn Lutsk), Giorgian Buşcă (fundaş, Unirea Urziceni), Zoran Belošević -Serbia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Hélder Castro -Portugalia- (mijlocaş, Portimonense SC), Paul Ţene (mijlocaş, Unirea Urziceni), Noé Acosta Rivera -Spania- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Adrian Piţ (mijlocaş, FK Khazar Lankaran), Georgian Tobă (mijlocaş, Unirea Urziceni), Adrian Ionescu (mijlocaş, Delta Tulcea), Reinaldo da Silva -Brazilia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Valentin Lemnaru (atacant, Universitatea Cluj)

 Victoria Brăneşti (antrenor Ilie Stan -confirmat-)
Au venit: George Savu (portar, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Bogdan Matei (fundaş, Electrosid Titu), Andrei Poverlovici (fundaş, Unirea Alba-Iulia), George Călinţaru (mijlocaş, Juventus Bucureşti), Dinu Todoran (mijlocaş, Unirea Chiajna)
Au plecat: Viorel Nicoară (mijlocaş, CFR 1907 Cluj), Ciprian Prodan (atacant, Spicul Mopan Bucureşti)

 Pandurii Târgu-Jiu (antrenor Petre Grigoraş -confirmat-)
Au venit: David Lazar (portar, Voinţa Sibiu), Florin Popete (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Călin Cristea (mijlocaş, Unirea Alba-Iulia), Valentin Lemnaru (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Ionuţ Dobroiu (atacant, Rapid Bucureşti)
Au plecat: Marius Popa (portar, Universitatea Cluj), Daniel Mutu (portar, ACSMU Poli Iaşi), Ajdin Maksumić -Bosnia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Daniel Ghindeanu (fundaş, Alro Slatina), Alin Chibulcutean (fundaş, Pandurii II Târgu-Jiu), Vojislav Vranjković -Serbia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Ilie Iordache (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Mădălin Murgan (mijlocaş, Alro Slatina), Nasser Menassel -Franţa- (mijlocaş, Universitatea Cluj), Dragoş Militaru (mijlocaş, FC Silvania Şimleu-Silvaniei), Alexandru Ciucur (mijlocaş, CS Mioveni), Daniel Orac (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Adrian Iordache (atacant, CS Otopeni), Andrei Antohi (atacant, pus pe lista de transferuri)

Unirea Urziceni (antrenor Marian Pană -nou-)
Au venit:  George Curcă (portar, Dinamo Bucureşti), Bogdan Mustaţă (fundaş, Steaua Bucureşti II), Sergiu Homei (fundaş, Dinamo Bucureşti), Fabian Teuşan (fundaş, Arieşul Turda), Adrian Senin (fundaş, FC Astra II Giurgiu), Ioan Mera (fundaş, FC Timişoara), Giorgian Buşcă (fundaş, Universitatea Cluj), Marius Ioniţă (fundaş, Dinamo Bucureşti), Iulian Apostol (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Arthur Pătraş -Moldova- (mijlocaş, FC Timişoara), Sergiu Scărlătescu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Georgian Tobă (mijlocaş, Universitatea Cluj), Ilie Iordache (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Paul Ţene (mijlocaş, Universitatea Cluj), Mihai Onicaş (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Georgian Marcu (atacant, Dinamo Bucureşti), Adrian Mihalcea (atacant, Astra Ploieşti)
Au plecat: Daniel Tudor (portar, Juventus Bucureşti), Cristian Bălgrădean (portar, Dinamo Bucureşti), Petre Marin (fundaş, Concordia Chiajna), Vasile Maftei (fundaş, CFR 1907 Cluj), Nicolae Muşat (fundaş, FK Khazar Lankaran), Ersin Memedović -Serbia- (fundaş, Dinamo Bucureşti), Artavazd Karamyan -Armenia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Arman Karamyan -Armenia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Dinu Todoran (mijlocaş, Victoria Brăneşti), António Semedo -Portugalia- (mijlocaş, Alki Larnaca FC)

 Sportul Studenţesc Bucureşti (antrenor Gabriel Popescu -nou-)
Au venit: 
Au plecat: Bogdan Pătraşcu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Dacian Varga (mijlocaş, Kuban Krasnodar)

ultima actualizare: 24.02.2011, ora 11:28

RoMercato -Sezonul 2010-11- vara

STRANIERI
Paul Codrea (atacant, AC Siena) -----> AS Bari
Sergiu
Radu (atacant, Energie Cottbus) -----> Alemannia Aachen









» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2015-2016

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2015-2016 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de iarnă)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2013-2014.

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul: iarna 2011-2012

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2011-2012 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro




Top News

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta

-KRC Genk, campioană a Belgiei pentru a 4-a oară

-Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei




S-au nascut azi

Alexandru Greab
România
27 ani

Alexandru Vlăduți
România
30 ani

Cerilio Cijntje
Olanda
27 ani

Christian Thonhofer
Austria
34 ani

Chrysis Michael
Cipru
42 ani

Demy de Zeeuw
Olanda
36 ani

Diogo Luis Santo
Brazilia
32 ani

FC AARAU
Elveția
83 ani

Fernando Carralero
Spania
33 ani

Hasan Kabze
Turcia
37 ani

Juan Cuadrado
Columbia
31 ani

Luca Toni
Italia
42 ani

Marius Ene
România
37 ani

Nicolae Fulea
România
27 ani

Răzvan Raț
România
38 ani

Łukasz Szukała
Polonia
35 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
21.05.2019 FC Hermannstadt FC Botoșani C
22.05.2019 Dunărea Călărași Concordia Chiajna C
22.05.2019 Dinamo București CSM Politehnica Iași C
23.05.2019 Gaz Metan Mediaș FC Voluntari C


1. Gaz Metan Mediaș 42
2. Dinamo București 42
3. FC Botoșani 38
4. CSM Politehnica Iași 31
5. FC Voluntari 27
6. Dunărea Călărași 25
7. FC Hermannstadt 24
8. Concordia Chiajna 16
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
24.05.2019 Academica Clinceni FC Argeș Pitești C
25.05.2019 Metaloglobus București Energeticianul Petroşani C
25.05.2019 Pandurii Târgu-Jiu ASU Politehnica Timişoara C
25.05.2019 FC Snagov Aerostar Bacău C
25.05.2019 ACS Poli Timișoara CS Mioveni C
25.05.2019 Ripensia Timișoara ASC Daco-Getica Bucureşti C
25.05.2019 Dacia Unirea Brăila SSC Farul Constanţa C
25.05.2019 CS Balotești Universitatea Cluj C
25.05.2019 Chindia Târgoviște Luceafărul Oradea C
26.05.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C


1. Chindia Târgoviște 85
2. Academica Clinceni 84
3. Petrolul Ploiești 77
4. Universitatea Cluj 76
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 65
7. CS Mioveni 56
8. Luceafărul Oradea 49
9. Metaloglobus București 49
10. UTA Arad 47
11. SSC Farul Constanţa 47
12. ASU Politehnica Timişoara 46
13. ASC Daco-Getica Bucureşti 44
14. Pandurii Târgu-Jiu 44
15. Ripensia Timișoara 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 35
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro