Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


America de Sud 21.06.2013 - 07:34

Cupa Confederatiilor: Uruguay a invins Nigeria cu 2-1

Cupa Confederatiilor: Uruguay a invins Nigeria cu 2-1
Naționala de fotbal a Uruguayului a învins, joi noaptea, cu scorul de 2-1, reprezentativa Nigeriei, într-un meci contând pentru Grupa B de la Cupa Confederațiilor. În meciul jucat în orașul Salvador, din Brazilia, golurile uruguayenilor au fost marcate de Lugano în minutul 19 și Forlan în minutul 51, în timp ce pentru afriani a punctat John Obi Mikel în minutul 37.

În urma acestei victorii, sud-americanii i-au egalat pe nigerieni la puncte (3), cele două selecționate urmând să se dueleze în ultima etapă a hripelor pentru poziția a doua, în condițiile în care lidera Spania (6) e deja calificată.

21 iunie 2013, ora 01:00 - Salvador (Itaipava Arena Fonte Nova)

Nigeria 1-2 Uruguay

Au marcat: John Obi Mikel 37 - Diego Lugano 19, Diego Forlán 51

Nigeria: 1. Vincent Enyeama - 5. Efe Ambrose, 2. Godfrey Oboabona, 22. Kenneth Omeruo, 3. Uwa Elderson Echiéjilé - 4. John Ogu (66, 19. Sunday Mba), 10. John Obi Mikel, 13. Fegor Ogude - 20. Nnamdi Oduamadi (45, 15. Michael Babatunde), 8. Brown Ideye (73, 9. Joseph Akpala), 7. Ahmed Musa.

Uruguay: 1. Fernando Muslera - 3. Diego Godín, 2. Diego Lugano, 22. Martín Cáceres - 16. Maxi Pereira, 17. Egidio Arévalo, 10. Diego Forlán, 20. Álvaro González, 7. Cristian Rodríguez (88, 6. Álvaro Pereira) - 9. Luis Suárez (83, 4. Sebastián Coates), 21. Edinson Cavani.

Cartonașe galbene: Babatunde, Akpala - Lugano, Coates.

Arbitru: Björn Kuipers (Olanda).






Sursa: RomanianSoccer
Taguri: Cupa Confederatiilor    uruguay    nigeria      

Comenteaza

Ultimele stiri - America de Sud

Maradona l-a criticat dur pe Messi, în care nu vede un lider

Fostul mare jucător argentinian Diego Maradona l-a criticat dur pe compatriotul său Lionel Messi, în care nu vede un lider.   Obişnuit cu ieşirile şocante, Maradona nu l-a...

Messi nu va juca pentru naţionala Argentinei în meciurile amicale cu Irak şi Brazilia

Vedeta Lionel Messi nu va juca în naţionala de fotbal a Argentinei la meciurile amicale cu Irak şi Brazilia, pe 11 şi 16 noiembrie, în Arabia Saudită.   Anunţul...

Premiile The Best FIFA: Peru, recompensată pentru cei mai frumoşi suporteri

Fanii naţionalei de fotbal a statului Peru au fost premiaţi cu titlul de cei mai frumoşi suporteri, luni seara, în cadrul Galei Premiilor ''The Best'', organizată de Federaţia...

Diego Maradona a debutat cu dreptul ca antrenor în Mexic

Diego Armando Maradona, fostul star al fotbalului argentinian, a debutat cu dreptul în postul de antrenor al echipei mexicane de fotbal Dorados de Sinaloa, care a învins pe...

Brazilia a surclasat El Salvador în meci amical | Remiză albă între Argentina şi Columbia

Selecţionata Braziliei a surclasat reprezentativa statului El Salvador cu scorul de 5-0 (3-0), marţi, într-un meci amical jucat la Landover (Maryland), în Statele Unite....

Neymar, numit căpitan permanent al naţionalei Braziliei

Vedeta echipei franceze de fotbal Paris SG, Neymar, a fost numit căpitan permanent al naţionalei Braziliei, punându-se astfel capăt sistemului rotativ de purtare a banderolei impus de...

Jorge Sampaoli a fost demis de la naţionala Argentinei

Tehnicianul Jorge Sampaoli şi-a reziliat contractul de selecţioner al Argentinei, el ajungând la un acord cu forul argentinian pentru încetarea colaborării, a anunţat...

Diego Maradona: Echipa națională a continuat să-și păstreze respectul lumii

Diego Armando Maradona a declarat, miercuri, că este "foarte fericit'' pentru faptul că echipa Argentinei a continuat să-și păstreze respectul lumii, după calificarea la Cupa...

Preliminariile CM 2018 - Messi și Argentina pregătesc derby-ul cu Uruguay

Argentina și vedeta sa Lionel Messi au început, luni, să pregătească meciul contra selecționatei Uruguayului, programat joi la Montevideo, o partidă crucială pentru calificarea la...

Messi şi Antonella au concediat-o pe organizatoarea nunţii lor, soţia primarului Buenos Aires

Fotbalistul Lionel Messi şi Antonella Roccuzzo, cu care urmează să se căsătorească pe 30 iunie, au concediat-o pe organizatoarea nunţii lor, Bárbara Díez, soţia...

VIDEO | Amical: Argentina - Brazilia 1-0

Reprezentativa Argentinei a învins, vineri, cu scorul de 1-0, selecţionata Braziliei, într-un meci amical disputat la Melbourne, primul cu Jorge Sampaoli la conducerea tehnică. Singurul gol al...




Top News

-Biletul zilei "sigur" din fotbal pentru aceasta saptamana

-István Kovács va arbitra meciul Turcia - Suedia, din Liga Naţiunilor

-Liga Naţiunilor: Italianul Marco Guida va arbitra meciul România - Lituania

-Gnohere, suspendat două etape după eliminarea din derbiul cu Dinamo

-Gigi Becali: Jucăm la Piteşti

-Elveţia, învinsă surprinzător de Qatar, în meci amical

-Autorităţile belgiene anchetează felul în care clubul Mouscron a obţinut licenţa în ultimii ani




Care este echipa ta preferată din America de Sud?
CA Boca Juniors
FC São Paulo
Peñarol Montevideo
Deportivo Colo-Colo
Botafogo Rio de Janeiro
Independiente Avellaneda
Olimpia Asunción
CA River Plate
Palmeiras São Paulo
San Lorenzo de Almagro
Flamengo Rio de Janeiro
Argentinos Juniors
Nacional Montevideo
Internacional Porto Alegre
Grêmio Porto Alegre
Independiente Medellín
Cruzeiro Belo Horizonte
FC Santos
Deportivo Quito
CR Vasco da Gama
  » rezultate   » arhiva

Care este echipa națională cu care simpatizezi din America de Sud?
Argentina
Brazilia
Uruguay
Paraguay
Columbia
Peru
Ecuador
Chile
Bolivia
Venezuela
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Fronea
România
85 ani

Boris Živković
Croația
43 ani

Cristian Petre
România
51 ani

Diego Gaúcho
Brazilia
37 ani

Drissa Diarrassouba
Coasta de Fildeş
24 ani

Isaiah Osbourne
Anglia
31 ani

John Heitinga
Olanda
35 ani

Josemi
Spania
39 ani

Kalu Uche
Nigeria
36 ani

Lucian Marinof
România
58 ani

Mario Galinović
Croația
42 ani

Octavian Ursu
România
24 ani

Ousman Thiandoum
Senegal
40 ani

Patrick Mboma
Camerun
48 ani

Patrick Osiako
Kenya
32 ani

Paulo Dybala
Argentina
25 ani

Petre Grigoraș
România
54 ani

Robert Pecl
Austria
53 ani

Rui Miguel
Portugalia
35 ani

Sérgio Conceição
Portugalia
44 ani

Sorin Henzel
România
51 ani

Uli Stielike
Germania
64 ani

Volodymyr Yezerskiy
Ucraina
42 ani

Zlatko Kranjčar
Croația
62 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    


2018-2019


Liga 1 2018-2019
09.11.2018 CS Universitatea Craiova Sepsi Sfântu Gheorghe C
10.11.2018 Astra Giurgiu CSM Politehnica Iaşi C
10.11.2018 FC Viitorul Concordia Chiajna C
10.11.2018 CFR 1907 Cluj Dunărea Călărași C
11.11.2018 Dinamo București Fotbal Club FCSB C
12.11.2018 FC Hermannstadt FC Botoșani C
12.11.2018 Gaz Metan Mediaș FC Voluntari C


1. CFR 1907 Cluj 30
2. Fotbal Club FCSB 28
3. CS Universitatea Craiova 26
4. FC Viitorul 26
5. Gaz Metan Mediaș 25
6. Astra Giurgiu 20
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
8. Dunărea Călărași 17
9. Dinamo București 17
10. Concordia Chiajna 17
11. CSM Politehnica Iaşi 17
12. FC Botoșani 16
13. FC Hermannstadt 15
14. FC Voluntari 8
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
09.11.2018 CS Mioveni Dacia Unirea Brăila C
09.11.2018 Petrolul Ploiești Ripensia Timișoara C
10.11.2018 Luceafărul Oradea Metaloglobus București C
10.11.2018 ACS Energeticianul Petroșani CS Balotești C
10.11.2018 Aerostar Bacău UTA Arad C
10.11.2018 FC Argeș Pitești ACS Poli Timișoara C
10.11.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti SSC Farul Constanţa C
10.11.2018 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C
11.11.2018 Universitatea Cluj Academica Clinceni C
12.11.2018 ASU Politehnica Timişoara
18:00
FC Snagov   C


1. Chindia Târgoviște 38
2. Petrolul Ploiești 35
3. Universitatea Cluj 33
4. Academica Clinceni 33
5. FC Snagov 33
6. FC Argeș Pitești 32
7. CS Mioveni 30
8. ACS Energeticianul Petroșani 24
9. UTA Arad 23
10. Pandurii Târgu-Jiu 21
11. ASC Daco-Getica Bucureşti 21
12. ASU Politehnica Timişoara 21
13. Metaloglobus București 20
14. Luceafărul Oradea 18
15. Aerostar Bacău 18
16. SSC Farul Constanţa 14
17. Ripensia Timișoara 12
18. CS Balotești 11
19. ACS Poli Timișoara 5
20. Dacia Unirea Brăila 5
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro