Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Stiri Externe 17.06.2017 - 18:11

Cupa Confederațiilor: Jucătorii germani vor purta banderole negre în memoria lui Helmut Kohl

Jucătorii reprezentativei de fotbal a Germaniei vor purta banderole negre la braț, în memoria fostului calendar Helmut Kohl, la partida cu Australia de la Cupa Confederațiilor 2017, programată duminică, informează agenția EFE.
Anunțul a fost făcut sâmbătă de FIFA, care a precizat că Nationalmannschaft, campioana mondială en titre, vrea să-i aducă astfel un omagiu lui Kohl, care a încetat din viață vineri, la vârsta de 87 de ani.
 
Helmut Kohl era un mare iubitor al fotbalului, în special al echipei FC Kaiserslautern, și a fost prezent în tribune la finalele Cupelor Mondiale din 1986 și 1990, între Germania și Argentina, cea de-a doua fiind câștigată de compatrioții săi.
 
Meciul dintre Germania și Australia se va disputa pe stadionul Fisht din Soci, pe țărmul Mării Negre, unde actualul cancelar german Angela Merkel s-a întâlnit, în luna mai, cu președintele Rusiei, Vladimir Putin.






Sursa: Agerpres
Taguri: Cupa Confederațiilor    rusia    germani    helmuth kohl   

Comenteaza

Ultimele stiri - Stiri Externe

Germania: Bundesliga - Etapa 15

Vineri 8 decembrie 2017   08.12.2017, 21:30 VfB Stuttgart - Bayer Leverkusen 0 - 2 (0-1) Au marcat: 0-1 Havertz (20), 0-2 Bender (80)   Sambata 9 decembrie 2017   09.12.2017, 16:30...

Anglia: Premier League - Etapa 16

Sambata 9 decembrie 2017   09.12.2017, 14:30 West Ham - Chelsea FC 1 - 0 (1-0) A marcat: 1-0 Arnautovic (6)   09.12.2017, 17:00 Burnley FC - Watford FC 1 - 0 (1-0) A marcat: 1-0 Arfield...

Spania: Primera Division - Etapa 15

Vineri 8 decembrie 2017   08.12.2017, 22:00 Deportivo Alavés - UD Las Palmas 2 - 0 (1-0) Au marcat: 1-0 Ibai (23), 2-0 El Haddadi (55)   Sambata 9 decembrie 2017   09.12.2017, 14:00 Getafe...

Italia: Serie A - Etapa 16

Sambata 9 decembrie 2017   09.12.2017, 19:00 Cagliari Calcio - Sampdoria 2 - 2 (0-2) Au marcat: 0-1 Quagliarella (12), 0-2 Quagliarella (19), 1-2 Farias (56), 2-2 Pavoletti (60)...

Franta: Ligue 1 - Etapa 17

Vineri 8 decembrie 2017   08.12.2017, 21:45 Girondins Bordeaux - Strasbourg 0 - 3 (0-2) Au marcat: 0-1 Bahoken (2), 0-2 Lienard (38), 0-3 Terrier (64)   Sambata 9 decembrie 2017  ...

Spania: Primera Division - Etapa 14

Vineri 1 decembrie 2017   01.12.2017, 22:00 Málaga CF - Levante UD 0 - 0 (0-0)   Sambata 2 decembrie 2017   02.12.2017, 14:00 FC Barcelona - Celta de Vigo 2 - 2 (1-1) Au marcat: 0-1 Aspas...

Italia: Serie A - Etapa 15

Vineri 1 decembrie 2017   01.12.2017, 19:30 AS Roma - SPAL 1907 3 - 1 (2-0) Au marcat: 1-0 Dzeko (19), 2-0 Strootman (32), 3-0 Pellegrini (53), 3-1 Viviani (55)   01.12.2017, 21:45 SSC...

Franta: Ligue 1 - Etapa 16

Vineri 1 decembrie 2017   01.12.2017, 21:45 Dijon FCO - Girondins Bordeaux 3 - 2 (1-2) Au marcat: 0-1 Cafu (13), 1-1 Yambere (34), 1-2 Malcom (36), 2-2 Jeannot (52), 3-2 Said (86)   Sambata 2...

Germania: Bundesliga - Etapa 14

Vineri 1 decembrie 2017   01.12.2017, 21:30 SC Freiburg - Hamburger SV 0 - 0 (0-0)   Sambata 2 decembrie 2017   02.12.2017, 16:30 Bayer Leverkusen - Borussia Dortmund 1 - 1 (1-0) Au...

Anglia: Premier League - Etapa 14

Sambata 2 decembrie 2017   02.12.2017, 14:30 Chelsea FC - Newcastle Utd 3 - 1 (2-1) Au marcat: 0-1 Gayle (12), 1-1 Hazard (21), 2-1 Morata (33), 3-1 Hazard (74 penalty)   02.12.2017, 17:00...

Franta: Ligue 1 - Etapa 14

Vineri 24 noiembrie 2017   24.11.2017, 21:45 AS Saint-Étienne - Strasbourg 2 - 2 (1-1) Au marcat: 1-0 Hernani (41), 1-1 Aholou (45), 2-1 Monnet-Paquet (56), 2-2 Martin (63 penalty)   Sambata...



Top News

-Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 21: Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu 0-1

-FCSB, învinsă de FC Lugano cu 2-1, a ratat câștigarea Grupei G a Europa League

-Costel Enache: Adversarii din campionat sunt favoriții noștri în seara asta

-Sevilla, Liverpool, Șahtior Donețk și Porto s-au calificat în optimile Ligii Campionilor

-Nicolae Dică: Avem nevoie de victorie cu Lugano pentru a câștiga grupa

-Vlad Chiricheș își va prelungi contractul cu Napoli, scrie presa italiană




Care a fost cel mai mare fotbalist din lume?
Pelé
Maradona
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Abderrahim Ouakili
Maroc
47 ani

Aleksandar Stoimirović
Serbia
35 ani

Alparslan Erdem
Turcia
29 ani

Andrei Enyedi
România
45 ani

Andrei Gusin
Ucraina
45 ani

Ari Da Silva
Brazilia
32 ani

Benjamín Galindo
Mexic
57 ani

Chris Hughton
Irlanda
59 ani

Craig Fagan
Anglia
35 ani

Danny Ward
Anglia
26 ani

Denis Pozder
Bosnia
28 ani

Diogo Fonseca
Portugalia
33 ani

Fabian Johnson
Germania
30 ani

Francesco Scardina
Italia
36 ani

Ivan Buljan
Yugoslavia
68 ani

Javier Saviola
Argentina
36 ani

Jorge da Silva
Uruguay
56 ani

Kim Kyong-Il
Coreea de Nord
29 ani

Leandro Da Silva
Brazilia
28 ani

Leighton Baines
Anglia
33 ani

Mohamed Zidan
Egipt
36 ani

Paulo Santos
Portugalia
45 ani

Ricardo Giusti
Argentina
61 ani

Roberto Baronio
Italia
40 ani

Sami Al-Jaber
Arabia Saudită
45 ani

Sebastian Mladen
România
26 ani

Sigurd Rushfeldt
Norvegia
45 ani

Steve Nicol
Scoția
56 ani

Stig Inge Bjørnebye
Norvegia
48 ani

Timmy Simons
Belgia
41 ani

Valentin Păvăluță
România
43 ani

Yero Bello
Nigeria
30 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2017-2018


Liga 1 2017-2018
08.12.2017 Juventus București Astra Giurgiu C
09.12.2017 FC Viitorul Concordia Chiajna C
09.12.2017 CFR 1907 Cluj ACS Poli Timișoara C
10.12.2017 Gaz Metan Mediaș CS Universitatea Craiova C
10.12.2017 FC Botoșani Steaua București C
11.12.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe CSM Politehnica Iași C
11.12.2017 Dinamo București
20:00
FC Voluntari Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 44
3. CS Universitatea Craiova 40
4. FC Botoșani 35
5. FC Viitorul 34
6. Astra Giurgiu 34
7. Dinamo București 30
8. CSM Politehnica Iași 27
9. ACS Poli Timișoara 25
10. Concordia Chiajna 23
11. FC Voluntari 22
12. Gaz Metan Mediaș 14
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 12
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5