Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Stiri: Cupa Olandei



16.05.2019 - 10:54
Ajax Amsterdam, noua campioană a Olandei
Ajax a reuşit eventul în Olanda Ajax Amsterdam a avut un sezon foarte bun în care a câştigat campionatul, Cupa Olandei şi a fost la câteva secunde de finala Ligii...

17.09.2016 - 10:35
Arbitraj video in Cupa Olandei, o premiera intr-o competitie oficiala
Federația olandeză de fotbal (KNVB) va utiliza pentru prima dată arbitrajul video, miercuri, într-un meci din Cupa Olandei, o premieră într-o competiție oficială. "Va fi primul test de...


25.04.2016 - 08:00
Finala Cupei Olandei: Feyenoord - FC Utrecht 2-1
Formaţia Feyenoord Rotterdam a câştigat, duminică, pentru a 12-a oară Cupa Olandei, prima dată după 2008, impunându-se cu scorul de 2-1 în finala cu FC Utrecht. Golurile învingătorilor...

17.02.2016 - 14:17
Andrei Ionescu a semnat pana la vara cu FC Eindhoven
Andrei Ionescu, fost jucător la Universitatea Craiova şi Steaua, a semnat un contract valabil până în vară cu FC Eindhoven, echipă care ocupă locul trei în liga a doua din Olanda. Liber de...


21.04.2014 - 11:21
PEC Zwolle a castigat Cupa Olandei
Formația PEC Zwolle a câștigat pentru prima dată Cupa Olandei, după ce a învins, la Rotterdam, echipa Ajax Amsterdam, scor 5-1, în finala ediției 2013-2014 a competiției. Golurile...

01.03.2013 - 10:48
Ajax, eliminata din semifinalele Cupei Olandei
Ajax Amsterdam continuă să acuze șocul eliminării din Europa League de către Steaua și a părăsit și Cupa Olandei, după ce a fost învinsă de AZ Alkmaar cu scorul de 3-0, chiar pe teren...


01.02.2013 - 10:51
Clubul Den Bosch isi va sanctiona fanii vinovati de rasism
Divizionara secundă FC Den Bosch își va sancționa fanii care s-au făcut vinovați de un comportament rasist la meciul cu AZ Alkmaar (0-5) din sferturile de finală ale Cupei Olandei la fotbal....

21.12.2012 - 11:49
Cupa Olandei: Feyenoord si Ajax, in sferturile de finala
Echipa Feyenoord Rotterdam, pregătită de Ronald Koeman, s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Olandei la fotbal după ce a învins cu 7-6 la loviturile de departajare formația...


24.03.2012 - 11:24
Cupa Olandei - Heracles Almelo, in finala cu PSV Eindhoven
Heracles Almelo s-a calificat în finala Cupei Olandei, pentru prima dată în istoria sa, după ce a reușit să învingă în deplasare, cu scorul de 4-2 dp, formația AZ Alkmaar, în penultimul...

03.02.2012 - 12:41
PSV Eindhoven, in semifinalele Cupei Olandei
PSV Eindhoven, liderul din Eredivisie, s-a calificat în semifinalele Cupei Olandei la fotbal, învingând cu scorul de 3-2 (3-2) formația NEC Nijmegen, într-o partidă din sferturile de finală...


21.01.2012 - 07:30
Ajax Amsterdam a fost eliminata din Cupa Olandei
Echipa Ajax Amsterdam a fost eliminată din Cupa Olandei, fiind învinsă pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de AZ Alkmaar, într-o partidă contând pentru optimile de finală ale competiției....

30.12.2011 - 11:08
Ajax si AZ Alkmaar vor rejuca meciul din optimile Cupei Olandei fara spectatori
Meciul din optimile de finală ale Cupei Olandei la fotbal dintre echipele Ajax Amsterdam și AZ Alkmaar, întrerupt după ce un suporter a încercat să-l lovească pe portarul lui Alkmaar, va fi...


24.12.2011 - 11:49
Twente Enschede a fost eliminata din Cupa Olandei de PSV Eindhoven
Echipa de fotbal Twente Enschede, adversara Stelei în șaisprezecimile de finală ale Europa League, a fost eliminată de PSV Eindhoven în optimile de finală ale Cupei Olandei, cedând cu 1-2 pe...

27.10.2011 - 16:30
PSV Eindhoven s-a calificat in optimile Cupei Olandei
PSV Eindhoven, adversara formației Rapid în Europa League, s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, după ce a învins miercuri seara pe teren propriu formația de liga...


09.05.2011 - 04:00
Twente a castigat Cupa Olandei, 3-2 cu Ajax
FC Twente Enschede a câștigat Cupa Olandei la fotbal, impunându-se în finală în fața formației Ajax Amsterdam, cu 3-2, după prelungiri (2-2 la sfârșitul timpului regulamentar) duminică...

28.01.2011 - 06:00
Ajax s-a calificat in semifinalele Cupei Olandei
Ajax Amsterdam s-a calificat joi seara în semifinalele Cupei Olandei al fotbal după ce a întrecut pe NAC Breda cu scorul de 4-1, pe teren propriu. Breda a deschis scorul prin Fouad Idabdelhay...


27.01.2011 - 05:00
Utrecht, calificata in semifinalele Cupei Olandei
FC Utrecht, cu Mihăiță Neșu integralist, s-a calificat miercuri seara în semifinalele Cupei Olandei la fotbal, în urma victoriei cu scorul de 3-2, pe teren propriu, în fața formației FC...

26.01.2011 - 08:30
Waalwijk, calificata in semifinalele Cupei Olandei
RKC Waalwijk, acum în liga a doua, s-a calificat în semifinalele Cupei Olandei la fotbal, după ce a surclasat în sferturile de finală formația de liga a treia Noordwijk cu scorul de 6-0....


24.12.2010 - 08:15
Ajax, calificata in sferturile Cupei Olandei
Ajax Amsterdam s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, după ce a învins cu scorul de 1-0 formația AZ Alkmaar, pe teren propriu. Miralem Sulejmani a marcat unicul gol...

23.12.2010 - 08:30
Echipa lui Nesu, calificata in sferturile de finala ale Cupei Olandei
Echipa lui Mihai Neșu, FC Utrecht, s-a calificat miercuri în sferturile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, după ce a trecut acasă cu 1-0 de divizionara secundă FC Volendam, grație...


12.11.2010 - 05:00
Heracles, invins de Achilles in Cupa Olandei
Echipa de amatori Achilles '29 Groesbeek a produs surpriza turului IV al Cupei Olandei la fotbal, reușind să se impună cu scorul de 5-3, pe teren propriu, în fața lui Heracles Almelo, club din...

10.11.2010 - 05:00
Rezultate din saisprezecimile de finala ale Cupei Olandei
FC Twente Enschede, deținătoarea titlului de campioană, s-a calificat marți cu emoții în optimile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, după ce la capătul loviturilor de departajare a...


24.09.2010 - 07:00
FC Utrecht, invingatoare in Cupa Olandei
FC Utrecht, adversara Stelei în Europa League, la care joacă fotbalistul român Mihai Neșu, s-a calificat miercuri în turul 4 al Cupei Olandei, grație victoriei de pe terenul lui De...

07.05.2010 - 07:00
Roy Makaay a spus adio fotbalului
Fostul internațional olandez Roy Makaay, în vârstă de 35 ani, a disputat joi seara ultimul meci din cariera sa, cu ocazia manșei secunde a finalei Cupei Olandei la fotbal, pe care echipa sa,...


07.05.2010 - 05:00
Ajax Amsterdam a castigat Cupa Olandei
Echipa de fotbal Ajax Amsterdam a câștigat Cupa Olandei, pentru a 18-a oară în istoria sa, în urma victoriei cu 4-1 înregistrată în fața formației Feyenoord, joi seara la Rotterdam, în...

26.03.2010 - 05:00
Finala Ajax-Feyenoord in Cupa Olandei
Marile rivale Ajax Amsterdam și Feyenoord Rotterdam se vor întâlni, pentru a doua oară în istoria lor, în finala Cupei Olandei la fotbal, informează agenția Reuters.


29.10.2009 - 06:00
PSV Eindhoven si FC Twente Enschede, invingatoare in Cupa Olandei
Echipele PSV Eindhoven și FC Twente Enschede, adversarele echipelor CFR Cluj și, respectiv, Steaua București în grupele Europa League, s-au calificat în optimile de finală ale Cupei Olandei,...

28.10.2009 - 06:00
Cupa Olandei: Principalele favorite, calificate in optimile de finala
Echipele de primă divizie Feyenoord Rotterdam, NAC Breda, Heracles Almelo și Sparta Rotterdam s-au calificat în optimile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, în urma meciurilor disputate...


18.05.2009 - 06:00
SC Heerenveen a castigat Cupa Olandei
Echipa SC Heerenveen a câștigat, pentru prima oară în istoria sa, Cupa Olandei la fotbal, învingând în finală formația FC Twente Enschede, cu 5-4 la loviturile de departajare, duminică...

26.09.2008 - 12:00
Nesu, eliminat in meciul Ajax - Utrecht, din Cupa Olandei
Fundașul român Mihăiță Neșu a văzut cartonașul roșu în meciul pe care formația sa, FC Utrecht, l-a pierdut cu 0-2, la Amsterdam, în fața echipei Ajax, joi seara, în turul II al Cupei...




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1987-88

-Dinamo Bucuresti in 1986-87: Gheata de aur mai slabă decât 17 Nentori Tirana

-Liga 1 - Etapa 26: Rezultate şi marcatori

-Dinamo Bucuresti in 1985-86

-Anglia: Premier League - Etapa 27

-Franta: Ligue 1 - Etapa 26

-Spania: Primera Division - Etapa 25




Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29  

S-au nascut azi

Alessandro Budel
Italia
39 ani

Andreas Glockner
Germania
32 ani

Arnor Angeli
Belgia
29 ani

Chris Baird
Irlanda de Nord
38 ani

Cristian Silvășan
România
38 ani

Denis Hăruț
România
21 ani

Didier Konan
Coasta de Fildeș
36 ani

Dimitrios Koutroumanos
Grecia
33 ani

E d u a r d o
Croația
37 ani

Erman Muratagic
Germania
29 ani

Friedrich Koncilia
Austria
72 ani

GAZIANTEPSPOR
Turcia
51 ani

Giampiero Marini
Italia
69 ani

Hérita Ilunga
RD Congo
38 ani

Hernán Pérez
Paraguay
31 ani

Ionuț Boroștean
România
33 ani

Ivan Ivanov
Bulgaria
32 ani

J o s e t x o
Spania
45 ani

Josh Thompson
Anglia
29 ani

Josh Wolff
SUA
43 ani

Jurica Jerković
Yugoslavia
70 ani

Manu del Moral
Spania
36 ani

Marc Emmers
Belgia
54 ani

Marian Nejneru
România
36 ani

Marian Zeciu
România
43 ani

Mircea Constantinescu
România
75 ani

Morten Wieghorst
Danemarca
49 ani

Nabil Dirar
Maroc
34 ani

Nadjib Baouia
Algeria
28 ani

Ole Qvist
Danemarca
70 ani

Park Ji-Sung
Coreea de Sud
39 ani

Pierluigi Cera
Italia
79 ani

R o n n y
Brazilia
37 ani

Rafael Romo
Venezuela
30 ani

Stéphane Tritz
Franța
33 ani

Steve Olfers
Olanda
38 ani

Valerică Găman
România
31 ani

Wilson Piazza
Brazilia
77 ani

Yazid Mansouri
Algeria
42 ani

Yuji Nakazawa
Japonia
42 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-


2019-2020


Liga 1 2019-2020
22.02.2020 FC Voluntari FC Hermannstadt C
22.02.2020 Fotbal Club FCSB Chindia Târgoviște C
23.02.2020 FC Viitorul Academica Clinceni C
23.02.2020 Gaz Metan Mediaş Dinamo București C
23.02.2020 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C
23.02.2020 Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
24.02.2020 FC Botoșani CSM Politehnica Iaşi C


1. CFR 1907 Cluj 52
2. Universitatea Craiova 46
3. FC Botoșani 45
4. Fotbal Club FCSB 44
5. Gaz Metan Mediaş 43
6. Astra Giurgiu 42
7. FC Viitorul 40
8. Dinamo București 34
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 33
10. Chindia Târgoviște 25
11. FC Hermannstadt 25
12. CSM Politehnica Iaşi 22
13. Academica Clinceni 22
14. FC Voluntari 20
Clasament 2019-2020

Play-off


Liga 1 Play-off
29.02.2020 FC Botoșani
20:30
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
01.03.2020 Universitatea Craiova
19:15
Gaz Metan Mediaș Telekom Sport 1 C
02.03.2020 CFR 1907 Cluj
20:30
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 0
2. CFR 1907 Cluj 0
3. FC Botoșani 0
4. Fotbal Club FCSB 0
5. Gaz Metan Mediaș 0
6. Universitatea Craiova 0
Clasament Play-off

Play-out


Liga 1 Play-out
28.02.2020 Sepsi Sfântu Gheorghe
18:00
CSM Politehnica Iaşi Telekom Sport 1 C
28.02.2020 Dinamo București
20:30
Academica Clinceni Telekom Sport 1 C
29.02.2020 FC Viitorul
17:30
FC Voluntari Telekom Sport 1 C
02.03.2020 FC Hermannstadt
18:00
Chindia Târgoviște Telekom Sport 1 C


1. Academica Clinceni 0
2. Chindia Târgoviște 0
3. CSM Politehnica Iaşi 0
4. Dinamo București 0
5. FC Hermannstadt 0
6. FC Viitorul 0
7. FC Voluntari 0
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 0
Clasament Play-out

Liga 2


Liga 2
21.02.2020 Daco-Getica București
-
ASU Poli Timişoara ANULAT C
21.02.2020 Universitatea Cluj FC Argeș Pitești C
22.02.2020 SSC Farul Constanţa Concordia Chiajna C
22.02.2020 CS Mioveni Viitorul Târgu-Jiu C
22.02.2020 Sportul Snagov Gloria Buzău C
22.02.2020 Ripensia Timișoara Metaloglobus București C
22.02.2020 Petrolul Ploiești Dunărea Călărași C
22.02.2020 Pandurii Târgu-Jiu CSM Reșița C
24.02.2020 AFK Csíkszereda UTA Arad C
25.02.2020 Rapid București
19:00
Turris Oltul Turnu-Măgurele   C


1. UTA Arad 44
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 34
5. Petrolul Ploiești 34
6. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
7. SSC Farul Constanţa 32
8. ASU Poli Timişoara 31
9. Gloria Buzău 31
10. Metaloglobus București 31
11. Viitorul Târgu-Jiu 30
12. Dunărea Călărași 27
13. Ripensia Timișoara 27
14. Universitatea Cluj 25
15. AFK Csíkszereda 24
16. CSM Reșița 21
17. Concordia Chiajna 21
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017