Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Anglia: Premier League 30.04.2018 - 23:57

Anglia: Premier League - Etapa 36

Anglia: Premier League - Etapa 36
Sambata 28 aprilie 2018
 
28.04.2018, 14:30
Liverpool FC - Stoke City 0 - 0 (0-0)
 
28.04.2018, 17:00
Burnley FC - Brighton 0 - 0 (0-0)
 
28.04.2018, 17:00
Crystal Palace - Leicester City 5 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Zaha (17), 2-0 McArthur (38), 3-0 Loftus-Cheek (81), 4-0 van Aanholt (84), 5-0 Benteke (90 penalty)
 
28.04.2018, 17:00
Huddersfield - Everton FC 0 - 2 (0-1)
Au marcat: 0-1 Tosun (39), 0-2 Gueye (77)
 
28.04.2018, 17:00
Newcastle Utd - West Bromwich 0 - 1 (0-1)
A marcat: 0-1 Phillips (29)
 
28.04.2018, 17:00
Southampton - Bournemouth 2 - 1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Tadic (25), 1-1 King (45+1), 2-1 Tadic (54)
 
28.04.2018, 19:30
Swansea City - Chelsea FC 0 - 1 (0-1)
A marcat: 0-1 Fabregas (4)
 
Duminica 29 aprilie 2018
 
29.04.2018, 16:15
West Ham - Manchester City 1 - 4 (1-2)
Au marcat: 0-1 Sane (13), 0-2 Zabaleta (27 autogol), 1-2 Cresswell (42), 1-3 Jesus (53), 1-4 Fernandinho (64)
 
29.04.2018, 18:30
Manchester United - Arsenal 2 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Pogba (16), 1-1 Mkhitaryan (51), 2-1 Fellaini (90+1)
 
Luni 30 aprilie 2018
 
30.04.2018, 22:00
Tottenham - Watford FC 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Alli (16), 2-0 Kane (48)
 
 
Etapa urmatoare (04.05.2018)
Brighton - Manchester United
Stoke City - Crystal Palace
Bournemouth - Swansea City
Leicester City - West Ham
Watford FC - Newcastle Utd
West Bromwich - Tottenham
Everton FC - Southampton
Manchester City - Huddersfield
Arsenal - Burnley FC
Chelsea FC - Liverpool FC






Taguri: Anglia    Premier League    Etapa 36   

» Clasament Anglia - Premier League
» Clasament Championship Anglia
Comenteaza

Ultimele stiri - Anglia: Premier League

Manchester City este campioana Angliei pentru al doilea sezon consecutiv

În ultima etapa a acestui sezon al Premier League, Manchester City s-a impus cu 4-1 pe terenul lui Brighton şi a obţinut al doilea titlu consecutiv sub comanda lui Pep Guardiola. Spaniolul a...

Manchester City a câştigat pentru al doilea an consecutiv titlul de campioană a Angliei

Manchester City nu s-a încurcat la Brighton Manchester City a câştigat cu scorul de 4-1 meciul disputat pe stadionul "Falmer" cu Brighton & Hove Albion, în ultima etapă a...

Anglia: Premier League - Etapa 38

Duminica 12 mai 2019   12.05.2019, 17:00 Brighton - Manchester City 1 - 4 (1-2) Au marcat: 1-0 Murray (27), 1-1 Aguero (28), 1-2 Laporte (38), 1-3 Mahrez (63), 1-4 Gundogan (72)  ...

Anglia: Premier League - Etapa 37

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 22:00 Everton FC - Burnley FC 2 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Mee (17 autogol), 2-0 Coleman (20)   Sambata 4 mai 2019   04.05.2019, 14:30 Bournemouth -...

West Ham United va lansa propria criptomonedă începând cu sezonul 2019/2020

Clubul West Ham United din Premier League va lansa propria criptomonedă începând cu sezonul 2019/2020, prin intermediul unei platforme online care va permite suporterilor să...

Virgil van Dijk, desemnat fotbalistul anului de Asociaţia engleză a jucătorilor profesionişti

Fundaşul echipei FC Liverpool, olandezul Virgil van Dijk, a fost desemnat fotbalistul anului 2019 de către Asociaţia jucătorilor profesionişti din Anglia.   Van Dijk, care...

Raheem Sterling, jucătorul anului 2019, potrivit Asociaţiei jurnaliştilor de fotbal

Asociaţia jurnaliştilor de fotbal (FWA) l-a desemnat luni pe atacantul lui Manchester City, Raheem Sterling, drept jucătorul anului 2019, scrie AFP.   Sterling a adunat 62% din...

Anglia: Premier League - Etapa 36

Vineri 26 aprilie 2019   26.04.2019, 22:00 Liverpool FC - Huddersfield 5 - 0 (3-0) Au marcat: 1-0 Keita (1), 2-0 Mane (23), 3-0 Salah (45+1), 4-0 Mane (66), 5-0 Salah (83)   Sambata 27...

Anglia: Premier League - Etapa 35

Sambata 20 aprilie 2019   20.04.2019, 14:30 Manchester City - Tottenham 1 - 0 (1-0) A marcat: 1-0 Foden (5)   20.04.2019, 17:00 Bournemouth - Fulham FC 0 - 1 (0-0) Aumarcat: 0-1 Mitrovic...

Anglia: Premier League - Etapa 34

Vineri 12 aprilie 2019   12.04.2019, 22:00 Leicester City - Newcastle Utd 0 - 1 (0-1) A marcat: 0-1 Perez (32)   Sambata 13 aprilie 2019   13.04.2019, 14:30 Tottenham - Huddersfield...

Maurizio Sarri consideră că 100 milioane lire sterline pentru Hazard ar fi "prea puţin"

Italianul Maurizio Sarri, antrenorul echipei Chelsea Londra, a afirmat luni seara, după meciul de campionat cu West Ham, că 100 de milioane de lire sterline (117 milioane euro), suma avansată de...




Top News

-Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

-Europa League: FC Milsami Orhei - FCSB 1-2

-Europa League: Universitatea Craiova - Sabail FK 3-2

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38




Care este echipa ta preferată din Anglia?
Manchester United
Chelsea Londra
Arsenal Londra
FC Liverpool
Everton FC
FC Aston Villa
Manchester City
Tottenham Hotspur
West Ham United
Blackburn Rovers
Newcastle United
Wolverhampton
QPR
Nottingham Forest
Wigan Athletic
Sheffield United
FC Middlesbrough
Bolton Wanderers
FC Fulham
Crystal Palace
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alessandro Lucarelli
Italia
42 ani

Alexandru Filip
România
32 ani

Alexandru Gudea
România
23 ani

AS ROMA
Italia
92 ani

Cyril Domoraud
Coasta de Fildeș
48 ani

Dennis Rommedahl
Danemarca
41 ani

Dirk Kuyt
Olanda
39 ani

Djakaridja Koné
Coasta de Fildeș
33 ani

Dušan Simić
Serbia
39 ani

Emilio Butragueño
Spania
56 ani

Jaime Pacheco
Portugalia
61 ani

Júnior Morais
Portugalia
33 ani

Marco Marchionni
Italia
39 ani

René Vandereycken
Belgia
66 ani

Thomas Kraft
Germania
31 ani

Wederson
Brazilia
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.07.2019 FC Hermannstadt Gaz Metan Mediaş C
19.07.2019 Chindia Târgoviște FC Viitorul C
20.07.2019 FC Botoșani FC Voluntari C
20.07.2019 Academica Clinceni CFR 1907 Cluj C
21.07.2019 CSM Politehnica Iaşi Astra Giurgiu C
21.07.2019 Dinamo București Universitatea Craiova C
22.07.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. FC Viitorul 6
2. Universitatea Craiova 6
3. FC Botoșani 4
4. CFR 1907 Cluj 4
5. Gaz Metan Mediaş 4
6. CSM Politehnica Iaşi 4
7. Fotbal Club FCSB 3
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
9. Astra Giurgiu 1
10. Chindia Târgoviște 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
03.08.2019 Rapid București
-
SSC Farul Constanţa   C
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București   C
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
CS Mioveni   C
03.08.2019 CSM Reșița
-
Universitatea Cluj   C
03.08.2019 Luceafărul Oradea
-
Sportul Snagov   C
03.08.2019 FC Argeș Pitești
-
Ripensia Timișoara   C
03.08.2019 Gloria Buzău
-
AFK Csíkszereda   C
03.08.2019 Metaloglobus București
-
Petrolul Ploiești   C
03.08.2019 UTA Arad
-
Dunărea Călărași   C


1. AFK Csíkszereda 0
2. ASU Poli Timişoara 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Mioveni 0
5. CSM Reșița 0
6. Daco-Getica București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Argeș Pitești 0
9. Gloria Buzău 0
10. Luceafărul Oradea 0
11. Metaloglobus București 0
12. Pandurii Târgu-Jiu 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Ripensia Timișoara 0
16. Sportul Snagov 0
17. SSC Farul Constanţa 0
18. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017