Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013
CFR 1907 Cluj (antrenor Ioan Andone -confirmat-)
Au venit: Mário Felgueiras -Portugalia- (portar, FC Braşov), Ivo Pinto -Portugalia- (fundaş, União Leiria), Ionuţ Rada (fundaş, Karlsruher SC), László Sepsi (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Edimar Curitiba Fraga -Brazilia- (fundaş, Skoda Xanthi), Ádám Vass -Ungaria- (mijlocaş, Brescia Calcio), Diogo Valente -Portugalia- (mijlocaş, Académica Coimbra), Ciprian Deac (mijlocaş, FC Schalke 04)
Au plecat: António Beto -Portugalia- (portar, Sporting Braga), Sixto Peralta -Argentina- (mijlocaş, Universidad Católica), Roberto De Zerbi -Italia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Stojan Vranjes -Bosnia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Sergiu Negruț (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Paul Batin (atacant, FC Braşov)

 FC Vaslui (antrenor Marius Șumudică -nou-)
Au venit: Dănuţ Coman (portar, Rapid Bucureşti), Piotr Celeban -Polonia- (fundaş, Śląsk Wrocław), Elias Charalambous -Cipru- (fundaş, Karlsruher SC), Fernando Varela -Portugalia- (fundaş, CD Feirense), Andrei Cordoş (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Adrian Sălăgean (fundaş, Oţelul Galaţi), Daniel Mif (mijlocaş, Olimpia Satu-Mare), Mike Tukura -Nigeria- (mijlocaş, Rubin Kazan), Eduardo Jumisse -Mozambic- (mijlocaş, Leixões SC), Liviu Antal (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Davide Dias -Portugalia- (mijlocaş, FC Braşov), Cauê Cecilio da Silva -Brazilia- (mijlocaş, SC Olhanense), Deivdy Reis Marques do Nascimento -Brazilia- (atacant, Cruzeiro EC), Sabrin Sburlea (atacant, Rapid Bucureşti), Marius Niculae (atacant, Dinamo Bucureşti)
Au plecat: Milan Borjan -Canada- (portar, Sivasspor), Claudiu Puia (portar, liber de contract), Mihai Luca (portar, liber de contract), Marius Constantin (fundaş, Rapid Bucureşti), Paul Papp (fundaş, Chievo Verona), Petar Jovanović -Serbia- (CSMS Iaşi), Paíto -Mozambic- (fundaş, liber de contract), Pavol Farkaš -Slovacia- (fundaş, Chievo Verona), Gladstone Pereira -Brazilia- (mijlocaş, ABC Futebol Clube), Sergiu Popovici (mijlocaş, Voinţa Sibiu), Adaílton Martins Bolzan -Brazilia- (mijlocaş, liber de contract), Anderson do Ó -Brazilia- (mijlocaş, PFC Simurq), Nemanja Milisavljević -Serbia- (mijlocaş, Rapid Bucureşti), Jaime Bragança -Portugalia- (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Savio Nsereko -Uganda- (atacant, AC Fiorentina), Yero Bello -Nigeria- (atacant, Hapoel Bnei Sakhnin), Răzvan Neagu (atacant, CS Turnu-Severin)

Steaua Bucureşti (antrenor Laurenţiu Reghecampf -nou-)
Au venit: Daniel Georgievski -Macedonia- (fundaş, HNK Šibenik), Andrei Dumitraş (fundaş, Ceahlăul Piatra-Neamţ), Doru Bratu (fundaş, Concordia Chiajna), Lucian Filip (mijlocaş, Concordia Chiajna), Mihai Pintilii (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Cristian Pușkaș (mijlocaş, Gloria Buzău), Adi Rocha Sobrinho Filho -Brazilia- (atacant, Concordia Chiajna)
Au plecat: Ovidiu Dănănae (fundaş, pus pe lista de transferuri), Bogdan Mustaţă (fundaş, Viitorul Constanța), Geraldo Alves -Portugalia- (fundaş, Petrolul Ploieşti), Valentin Iliev -Bulgaria- (fundaş, Volyn Lutsk), Eric Bicfalvi (mijlocaş, Volyn Lutsk)), Mihai Răduţ (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Leandro Tatu -Brazilia- (atacant, liber de contract)

Rapid Bucureşti (antrenor Ioan Ovidiu Sabău -nou-)
Au venit: Călin Albuţ (portar, FCM Târgu-Mureş), Ionuț Voicu (fundaş, CS Mioveni), Octavian Abrudan (fundaş, Universitatea Cluj), Marius Constantin (fundaş, FC Vaslui), Wallace da Silva -Brazilia- (fundaş, Girom Albota), Paul Codrea (mijlocaş, AC Siena), Iulian Apostol (mijlocaş, Rapid II Bucureşti), Alexandru Coman (mijlocaş, ALRO Slatina), Renan Silva -Brazilia- (mijlocaş, Flamengo Rio de Janeiro), Nemanja Milisavljević -Serbia- (mijlocaş, FC Vaslui), Dorin Goga (atacant, FC Timişoara), Baže Ilijoski -Macedonia- (atacant, FC Braşov), Andrei Ciolacu (atacant, CS Otopeni), Stefan Figueiredo Pereira -Brazilia- (atacant, America TO)
Au plecat: Dănuţ Coman -Spania- (portar, FC Vaslui), Cosmin Vâtcă (portar, Viitorul Constanţa), Valentin Creţu (fundaş, Concordia Chiajna), Marcos António -Brazilia- (fundaş, 1. FC Nürnberg), Ezequias -Brazilia- (fundaş, liber de contract), Dan Alexa (mijlocaş, Anorthosis Famagusta), Ciprian Deac (mijlocaş, FC Schalke 04), Alexandru Ioniţă (atacant, 1. FC Köln), Juan Sánchez Sotelo -Argentina- (atacant, Olimpo de Bahía Blanca), Sabrin Sburlea (atacant, FC Vaslui)

Dinamo Bucureşti (antrenor Dario Bonetti -Italia- -confirmat-)
Au venit: Cristian Scutaru (fundaş, FC Timişoara), Steliano Filip (mijlocaş, Avicola Buziaş), Sergiu Homei (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Alin Dobrosavlevici (fundaş, LPS Banatul Timişoara), Boris Galchev -Bulgaria- (mijlocaş, CSKA Sofia), Boubacar Mansaly -Senegal- (mijlocaş, JA Drancy), Issa Ba -Senegal- (mijlocaş, Gaz Metan Mediaş), Mircea Axente  (atacant, FC Timişoara), Andrei Cristea (atacant, Karlsruher SC)
Au plecat: George Curcă (portar, Farul Constanţa), Cosmin Moţi (fundaş, Ludogorets Razgrad), Adrian Scarlatache (fundaş, Khazar Lankaran), Andrei Nițu (fundaş, CS Buftea), Nicolae Zuluf (mijlocaş, Concordia Chiajna), Sorin Ispir (mijlocaş, Concordia Chiajna), Sergiu Scărlătescu (mijlocaş, liber de contract), Djakaridja Koné -Burkina Faso- (mijlocaş, Evian Thonon Gaillard), Dorel Stoica (mijlocaş, Al-Shorta SC Damascus), Iulian Tameş (mijlocaş, FC Braşov), Michel Platini Mesquita -Brazilia- (atacant, CSKA Sofia), Nelu Bucă (atacant, CS Otopeni), Marius Niculae (atacant, FC Vaslui)

Oţelul Galaţi (antrenor Dorinel Munteanu -confirmat-)
Au venit: Ştefan Mardare (fundaş, Debreceni VSC), Enes Sipović -Bosnia- (fundaş, Farul Constanţa), Lucian Murgoci (fundaş, Oţelul Galaţi II), Marian Cârjă (fundaş, Delta Tulcea), Liviu Băjenaru (mijlocaş, Astra Ploieşti), Bruce Pascal Inkango -RD Congo/Franţa- (atacant, KS Kastrioti)
Au plecat: Samuel Cojoc (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Nejc Skubic -Slovenia- (fundaş, NK Domžale), Adrian Sălăgean (fundaş, FC Valsui), Liviu Antal (mijlocaş, FC Valsui), Sorin Frunză (mijlocaş, FC Botoșani)

Pandurii Târgu-Jiu (antrenor Petre Grigoraş -confirmat-)
Au venit: Iulian Mamele (fundaş, Concordia Chiajna), Alin Ignea (mijlocaş, UTA Arad), Mihai Răduţ (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Deivydas Matulevičius -Lituania- (atacant, KS Cracovia Kraków), Karim Boutadjine -Franţa/Algeria- (atacant, Evian Thonon Gaillard)
Au plecat: Daniel Mutu (portar, FC Braşov), Carlos Alexandre Cardoso -Brazilia- (mijlocaş, Alania Vladikavkaz), Alexandru Dan (mijlocaş, FCM Târgu-Mureș), Mihai Pintilii (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Emmanuel Mbella -Franţa- (mijlocaş, FC Botoșani), Stojan Vranjes -Bosnia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Ciprian Brata (mijlocaş, FC Braşov), Paul Batin (atacant, CFR 1907 Cluj), Alexandru Ciucur (atacant, CSMS Iași)

Universitatea Cluj (antrenor Claudiu Niculescu -confirmat-)
Au venit: Dragoş Balauru (portar, FCM Târgu-Mureş), Plamen Krumov -Bulgaria- (fundaş, Concordia Chiajna), Raul Ciupe (fundaş, FC Braşov), Adrian Popa II (fundaş, Concordia Chiajna), Paraskevas Christou -Cipru- (fundaş, Alki Larnaca), Erico da Silva -Brazilia- (fundaş, SE Palmeiras II), Aléx da Silva Braz -Brazilia- (fundaş, Taboão da Serra), Eduard Nicola (fundaş, Voinţa Sibiu), Roberto Iancu (mijlocaş, Concordia Chiajna), Viorel Dinu (mijlocaş, Concordia Chiajna), Dragoş Firţulescu (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Apostol Muzac (mijlocaş, Concordia Chiajna), Paulinho Dinarte -Portugalia- (mijlocaş, Concordia Chiajna), Vasile Gheorghe (mijlocaş, CS Mioveni), Alex Santiago Monteiro -Brazilia- (mijlocaş, FC Snagov), Bogdan Pătraşcu (mijlocaş, Astra Ploieşti), Andrei Voican (atacant, Petrolul Ploieşti), Alex dos Santos -Brazilia- (atacant, Concordia Chiajna), Cleiton -Brazilia- (atacant, Associação Portuguesa de Desportos), Mihai Roman (atacant, Petrolul Ploieşti)
Au plecat: Mircea Bornescu (portar, Petrolul Ploieşti), Sebastian Achim (fundaş, Petrolul Ploieşti), Łukasz Szukała -Polonia- (fundaş, Petrolul Ploieşti), Constantin Grecu (fundaş, Petrolul Ploieşti), Ionuţ Neag (fundaş, Petrolul Ploieşti), George Galamaz (fundaş, Petrolul Ploieşti), Steven Pelé -Franţa- (fundaş, liber de contract), Octavian Abrudan (fundaş, Rapid Bucureşti), Gaston Mendy -Senegal- (fundaş, Petrolul Ploieşti), Ovidiu Hoban (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Marian Cristescu (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Nasser Menassel -Franţa- (mijlocaş, FC Braşov), Sebastian Cojocnean (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Laurenţiu Marinescu (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Adrian Cristea (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Claudiu Niculescu (mijlocaş, retras), Gabriel Boștină (mijlocaş, retras), Tony Nwakaeme -Nigeria-(atacant, Petrolul Ploieşti), Gheorghe Grozav (atacant, Petrolul Ploieşti), Vlad Morar (atacant, Petrolul Ploieşti)

Concordia Chiajna (antrenor Ilie Stan -nou-)
Au venit: Sergei Lepmets -Estonia- (portar, FC Timişoara), Alberto Cobrea (portar, CS Mioveni), Valentin Creţu (fundaş, Rapid București), Claudiu Belu (fundaş, FC Timisoara), Mihai Leca (fundaş, Concordia Chiajna II), Egzon Belica -Macedonia- (fundaş, FK Ohrid 2004), Florin Sandu (fundaş, FC Timisoara), Florin Ilie (fundaş, FC Timisoara), Sorin Ghionea (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Cătălin Crețu (fundaş, CS Mioveni), Florin Maxim (fundaş, Petrolul Ploieşti), Sorin Paraschiv (mijlocaş, Farul Constanţa), Flavius Purece (mijlocaş, UTA Arad), Georgian Damian (mijlocaş, Concordia Chiajna II), Daniel Stan (mijlocaş, Universitatea Cluj II), Rafael Rocha -Brazilia- (mijlocaş, FC Timisoara), Radu Ciupitu (mijlocaş, Concordia Chiajna II), Tiberiu Serediuc (mijlocaş, CS Otopeni), Sorin Ispir (mijlocaş, CS Mioveni), Alexandru Popovici (mijlocaş, FC Timişoara), Valentin Simion (atacant, Viitorul Constanţa), Rover Cârstea (atacant, FC Timişoara), Florin Razdan (atacant, Concordia Chiajna II), Andrei Bălan (atacant, FC Zalău), Welington Carlos Da Silva -Brazilia- (atacant, Sertãozinho FC)
Au plecat: Edan Baruch -Israel- (portar, CSM Râmnicu-Vâlcea), Yordan Kolev Gospodinov -Bulgaria- (portar, Lokomotiv Plovdiv), Plamen Krumov -Bulgaria- (fundaş, Universitatea Cluj), Milen Lahchev -Bulgaria- (fundaş, FK Montana Mihailovgrad), Aleksandar Petrović -Serbia- (fundaş, ACS Poli Timişoara), Adrian Popa II (fundaş, Universitatea Cluj), Doru Bratu (fundaş, Steaua București), Iulian Mamele (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Ilie Iordache (mijlocaş, liber de contract), Alexandru Radu (mijlocaş, liber de contract), Apostol Muzac (mijlocaş, Universitatea Cluj), Paulinho Dinarte -Portugalia- (mijlocaş, Universitatea Cluj), Roberto Iancu, (mijlocaş, Universitatea Cluj), Viorel Dinu (mijlocaş, Universitatea Cluj), Guilherme Haubert Sitya -Brazilia- (fundaş, Petrolul Ploieşti), Lucian Filip (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Vlad Munteanu (mijlocaş, FC Erzgebirge Aue), Marian Chițu (mijlocaş, liber de contract), Hristu Chiacu (mijlocaş, liber de contract), Edenilson Simão Dos Santos -Brazilia- (mijlocaş, liber de contract), Adi Rocha Sobrinho Filho -Brazilia- (atacant, Steaua Bucureşti), Alex dos Santos -Brazilia- (atacant, Universitatea Cluj), Adrian Mihalcea (atacant, Unirea Slobozia), Victoraș Iacob (atacant, Niki Volos)

FC Braşov (antrenor Ionuţ Badea -confirmat-)
Au venit: Pedro Taborda -Portugalia- (portar, Naval 1º de Maio), Daniel Mutu (portar, Pandurii Târgu-Jiu), Adrian Dărăbanţ (portar, Unirea Tărlungeni), Bogdan Străuţ (fundaş, Petrolul Ploieşti), Alexandru David (fundaş, Arieşul Turda), Radu Barbu (fundaş, CS Mioveni), Vlad Potecu (fundaş, tineret), Iulian Tameş (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Ciprian Brata (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Nasser Menassel -Franţa- (mijlocaş, Universitatea Cluj), Paul Batin (atacant, Pandurii Târgu-Jiu) , Iulian Popa (atacant, Voinţa Sibiu)
Au plecat: Mário Felgueiras -Portugalia- (portar, CFR 1907 Cluj), Florin Iacob (portar, Unirea Tărlungeni), Hélder Godinho -Portugalia- (portar, CD Santa Clara), Raul Ciupe (fundaş, Universitatea Cluj), Peter Majerník -Slovacia- (fundaş,Spartak Myjava), Diogo Silva -Portugalia- (fundaş, Naval 1º de Maio), Florin Stângă (mijlocaş, Corona Brașov), David Distéfano -Argentina- (mijlocaş, Astra Ploieşti), Davide Dias -Portugalia- (mijlocaş, FC Vaslui), Mauro Alonso -Brazilia- (mijlocaş, liber de contract), Chigozie Udoji -Nigeria- (mijlocaş, Platanias Chania), Pedro Moutinho -Portugalia- (atacant, liber de contract), Baže Ilijoski -Macedonia- (atacant, Atlético Baleares)

Ceahlăul Piatra-Neamţ (antrenor Costel Enache -confirmat-)
Au venit: Bogdan Miron (portar, Voinţa Sibiu), Cătălin Chiş (mijlocaş, FC Timişoara), George Șofroni (mijlocaş, Callatis Mangalia), Nikola Tolimir -Slovenia- (mijlocaş, Rudar Velenje), Darko Lukanović -Suedia- (atacant, Voinţa Sibiu)
Au plecat: Thomas Villadsen -Danemarca- (portar, FC Nordsjælland), Andrei Dumitraş (fundaş, Steaua Bucureşti), Vinicius de Oliveira Fabbron -Brazilia- (atacant, liber de contract)

Astra Ploieşti (antrenor Bogdan Stelea -nou-)
Au venit: Dinu Moldovan (portar, Espanyol Barcelona "B"), Cristian Melinte (fundaş, Petrolul Ploieşti), Syam Ben Youssef -Franţa- (fundaş, Leyton Orient), Selim Ben Djemia -Tunisia- (Petrolul Ploieşti), Ionuț Stelea jr. (fundaş, FC Snagov), Fwayo Tembo -Zambia- (mijlocaş, FC Basel), Andrei Mureşan (mijlocaş, Khazar Lankaran), Seydou Yahaya -Ghana- (mijlocaş, Maccabi Haifa), David Distéfano -Argentina- (mijlocaş, FC Braşov), Gabriel Enache (mijlocaş, CS Mioveni), Mirko Ivanovski -Macedonia- (atacant, Arka Gdynia), Sadat Bukari -Ghana- (atacant, US Monastir)
Au plecat: Cătălin Grigore (portar, liber de contract), Eugen Crăciun (fundaş, Dinamo Bucureşti II), Radek Opršal -Cehia- (fundaş, liber de contract), Alexandru Ţigănaşu (fundaş, CSMS Iaşi), Ben Teekloh -Liberia- (fundaş, liber de contract), Liviu Băjenaru (mijlocaş, Oţelul Galaţi), Ricardo Nascimento dos Santos -Brazilia- (fundaş, Portimonense SC), Florin Pătrașcu (mijlocaş, CS Turnu-Severin), Alexandru Ologu (mijlocaş, CS Turnu-Severin), Marius Țigoianu (mijlocaş Săgeata Năvodari), Daniel Vădrariu (mijlocaş, Astra II Giurgiu), Rui Miguel -Portugalia- (mijlocaş, AEL Limassol), Juliano Spadacio -Brazilia- (mijlocaş, Anorthosis Famagusta), Alexandru Stan (mijlocaş, liber de contract), Bogdan Pătraşcu (mijlocaş, Universitatea Cluj), Laionel Silva Ramalho -Brazilia- (atacant, Clube do Remo), Bogdan Rusu (atacant, Astra II Giurgiu), Tomáš Oravec -Slovacia- (atacant, Enosis Neon Paralimni)

Gaz Metan Mediaş (antrenor Cristian Pustai -confirmat-)
Au venit: Akaki Khubutia -Georgia- (fundaş, Samsunspor Kulübü), Florin Dan (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Valentin Negru (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Ciprian Vasilache (mijlocaş, FCM Târgu-Mureş), Sergiu Buş (atacant, CFR 1907 Cluj), Cristian Bud (atacant, CFR 1907 Cluj -prelungire împrumut-), Victoraş Astafei (atacant, FCM Târgu-Mureş)
Au plecat: Dan Bozeşan (mijlocaş, liber de contract), Doru Dudiţă (mijlocaş, Voinţa Sibiu), Issa Ba -Senegal- (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Alin Liţu (atacant, liber de contract), Florin Bratu (atacant, Gloria Bistriţa), Raúl del Campo -Spania- (atacant, liber de contract)

Petrolul Ploieşti (antrenor Mircea Rednic -nou-)
Au venit: Mircea Bornescu (portar, Universitatea Cluj), Manassé Enza-Yamissi -Republica centrafricană- (fundaş, Amiens SC), Jean Sony Alcenat -Haiti- (fundaş, Rio Ave FC), Guilherme Haubert Sitya -Brazilia- (fundaş, Concordia Chiajna), Sebastian Achim (fundaş, Universitatea Cluj), Łukasz Szukała -Polonia- (fundaş, Universitatea Cluj), Gaston Mendy -Senegal- (fundaş, Universitatea Cluj), Constantin Grecu (fundaş, Universitatea Cluj), Ionuţ Neag (fundaş, Universitatea Cluj), George Galamaz (fundaş, Universitatea Cluj), Ovidiu Hoban (mijlocaş, Universitatea Cluj), Marian Cristescu (mijlocaş, Universitatea Cluj), Laurenţiu Marinescu (mijlocaş, Universitatea Cluj), Sebastian Cojocnean (mijlocaş, Universitatea Cluj), Adrian Cristea (mijlocaş, Universitatea Cluj), Tony Nwakaeme -Nigeria-(atacant, Universitatea Cluj), Gheorghe Grozav (atacant, Universitatea Cluj), Vlad Morar (atacant, Universitatea Cluj), Jeremy Bokila -RD Congo- (atacant, Sparta Rotterdam)
Au plecat: Matteo Gritti -Italia- (portar, liber de contract), Eduard Zimmerman (portar, liber de contract), Bogdan Străuţ (fundaş, FC Braşov), Alin Buleică (fundaş, CS Turnu-Severin), Vincent Bikana -Camerun- (fundaş, liber de contract), Mihai Tudor (fundaş, liber de contract), Cristian Melinte (fundaş, Astra Ploieşti), Selim Ben Djemia -Tunisia- (Astra Ploieşti), Álvaro Silva Linares -Spania- (fundaş, Xerez CD), Florin Maxim (fundaş, Concordia Chiajna), Pompiliu Stoica (fundaş, retras), Valentin Negru (mijlocaş, Gaz Metan Mediaş), Aleksandar Stoimirović -Serbia- (mijlocaş, Pécsi MFC), Patrick Osiako -Kenya- (mijlocaş, Hapoel Beer Sheva), Valentin Bărbulescu (mijlocaş, Damila Măciuca), Olivian Surugiu (mijlocaş, liber de contract), Mihai Dina (mijlocaş, liber de contract), Florentin Dumitru (mijlocaş, retras), Adrian Borza (mijlocaş, FC Braşov), Andrei Voican (atacant, Universitatea Cluj), Răzvan Neagu (atacant, FC Vaslui), Alexandru Buhuși (atacant, liber de contract), Denis Sytnik -Ucraina- (atacant, liber de contract), Monsef Zerka -Franţa- (atacant, liber de contract), Mihai Roman (atacant, Universitatea Cluj)

Viitorul Constanţa (antrenor Cătălin Anghel -confirmat-)
Au venit: Cosmin Vâtcă (portar, Rapid Bucureşti), Sebastian Mladen (fundaş, AS Roma), Alin Toşca (fundaş, Săgeata Năvodari), Andrei Vaştag (mijlocaş, Săgeata Năvodari), Denis Alibec (atacant, Internazionale Milano)
Au plecat: Cosmin Costea (portar, liber de contract), Vişan Creţu (fundaş, Delta Tulcea), Marius Rusu (fundaş, Universitatea Cluj), Liviu Ștefan (fundaş, retras), Emil Ducu Ninu (fundaş, CS Turnu-Severin), Florentin Tudorache (fundaş, Săgeata Năvodari), Ştefan Soldat (mijlocaş, Săgeata Năvodari), Vasilică Cristocea (mijlocaş, liber de contract), Marco Muscă (mijlocaş, UTA Arad), Marius Jianu (atacant, ALRO Slatina), Cristian Pantelie (atacant, Delta Tulcea), Valentin Simion (atacant, Concordia Chiajna), Dan Marian (atacant, UTA Arad)

 CSMS Iaşi (antrenor Ionuţ Popa -confirmat-)
Au venit: Cezar Lungu (portar, Sportul Studenţesc Bucureşti), Ionel Mihălăchioaie (fundaş, FCM Bacău), Petar Jovanović -Serbia- (FC Vaslui), Alexandru Ţigănaşu (fundaş, Astra Ploieşi), Souleymane Keita -Senegal- (mijlocaş, CSMS Iaşi),  Claudiu Ionescu (atacant, CS Mioveni), Alexandru Ciucur (atacant, Pandurii Târgu-Jiu), Cătălin Curiliuc (atacant, FCM Bacău)
Au plecat: Cristian Hăisan (portar, CS Buftea), Daniel Vlad (portar, liber de contract), Cătălin Popa (portar, liber de contract), Yamoudou Camara -Franţa- (fundaş, liber de contract), George Cotigă (fundaş, liber de contract), Laurenţiu Florea (fundaş, liber de contract), Vasile Ghindaru (mijlocaş, liber de contract), Mirel Dulgheru (mijlocaş, liber de contract), Daniel Orac (mijlocaş, liber de contract), George Codrea (atacant, liber de contract), Rodoljub Marjanović -Serbia- (atacant, liber de contract)

 Gloria Bistriţa (antrenor Nicolae Manea -confirmat-)
Au venit: Octavian Ionescu (fundaş, Girom Albota), Dos Santos Moraes Marcos "Markisio" -Brazilia- (mijlocaş, Vasco da Gama), Andrei Enescu (mijlocaş, Mezőkövesd-Zsóry SE), Jaime Bragança -Portugalia- (mijlocaş, FC Vaslui), Roberto Ayza -Brazilia- (atacant, CS Mioveni), Florin Bratu (atacant, Gaz Metan Mediaş), Layo Azeredo dos Santos -Brazilia- (atacant, Duque de Caxias FC)
Au plecat: Ciprian Botoșer (portar, FCM Târgu-Mureş), Vlad Niculescu (portar, şi-a reziliat contractul), Claudiu Rogozan  (fundaş, Universitatea Cluj), Stelian Isac (fundaş, şi-a reziliat contractul), Ionuţ Costache (fundaş, şi-a reziliat contractul), Souleymane Keita -Senegal- (mijlocaş, CSMS Iaşi), Radu Mărginean (mijlocaş, FCM UTA Arad), Albert Voinea (atacant, Pandurii Târgu-Jiu)

 CS Turnu-Severin (antrenor Marian Bondrea -confirmat-)
Au venit: Andrei Marinescu (portar, ALRO Slatina), Emil Ducu Ninu (fundaş, Viitorul Constanța), Alin Buleică (fundaş, Petrolul Ploiești), Alexandru Ologu (mijlocaş, Astra Ploiești), Florin Pătrașcu (mijlocaş, Astra Ploiești), Jovan Golić -Bosnia- (mijlocaş, Spartak Nalchik), Dragoș Dragalina (atacant, FC Olt), Joël Thomas -Franţa- (atacant, Hamilton Academical), Răzvan Neagu (atacant, FC Vaslui)
Au plecat: Mihai Neagoe (portar, pus pe lista de transferuri), Dan Ignat (fundaş, şi-a reziliat contractul), Liviu Rusu (fundaş, şi-a reziliat contractul), Bogdan Mustaţă (fundaş, Steaua București), Florin Pârvu (mijlocaş, retras), Alexandru Marin (atacant, FC Olt)

STRANIERI
Daniel Niculae (atacant, AS Nancy) -----> Kuban Krasnodar
Gabriel Torje (mijlocaş, Udinese Calcio) -----> Granada CF
Bogdan Stancu (atacant, Galatasaray Istanbul) -----> Orduspor Kulübü
Adrian Stoian (mijlocaş, AS Roma) -----> Chievo Verona
Ianis Zicu (mijlocaş, Pohang Steelers) -----> Gangwon FC

ultima actualizare: 28.07.2012, ora 10:20






Taguri: RoMercato    transferuri    Liga 1    vara    2012-2013   

» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2015-2016

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2015-2016 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de iarnă)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2013-2014.

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul: iarna 2011-2012

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2011-2012 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro




Top News

-Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori




S-au nascut azi

Andriy Voronin
Ucraina
40 ani

Bruno Martins
Brazilia
33 ani

Cornel Ene
România
26 ani

Cosmin Ciocoteală
România
22 ani

Erik Mykland
Norvegia
48 ani

Joaquín
Spania
38 ani

Marcelo Bielsa
Argentina
64 ani

Milan Jovanović
Serbia
36 ani

Shinji Ono
Japonia
39 ani

Titus Bramble
Anglia
38 ani

Ubaldo Fillol
Argentina
69 ani

Vahid Hashemian
Iran
43 ani

Viktor Chanov
URSS
60 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.07.2019 FC Hermannstadt Gaz Metan Mediaş C
19.07.2019 Chindia Târgoviște FC Viitorul C
20.07.2019 FC Botoșani FC Voluntari C
20.07.2019 Academica Clinceni CFR 1907 Cluj C
21.07.2019 CSM Politehnica Iaşi
18:00
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C
21.07.2019 Dinamo București
21:00
Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
22.07.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. FC Viitorul 6
2. FC Botoșani 4
3. CFR 1907 Cluj 4
4. Gaz Metan Mediaş 4
5. Fotbal Club FCSB 3
6. Universitatea Craiova 3
7. Astra Giurgiu 1
8. CSM Politehnica Iaşi 1
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
10. Chindia Târgoviște 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
03.08.2019 Rapid București
-
SSC Farul Constanţa   C
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București   C
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
CS Mioveni   C
03.08.2019 CSM Reșița
-
Universitatea Cluj   C
03.08.2019 Luceafărul Oradea
-
Sportul Snagov   C
03.08.2019 FC Argeș Pitești
-
Ripensia Timișoara   C
03.08.2019 Gloria Buzău
-
AFK Csíkszereda   C
03.08.2019 Metaloglobus București
-
Petrolul Ploiești   C
03.08.2019 UTA Arad
-
Dunărea Călărași   C


1. AFK Csíkszereda 0
2. ASU Poli Timişoara 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Mioveni 0
5. CSM Reșița 0
6. Daco-Getica București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Argeș Pitești 0
9. Gloria Buzău 0
10. Luceafărul Oradea 0
11. Metaloglobus București 0
12. Pandurii Târgu-Jiu 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Ripensia Timișoara 0
16. Sportul Snagov 0
17. SSC Farul Constanţa 0
18. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017