Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34 (ultima actualizare 21 mai 2012, ora 23:55)

27 - Wesley Lopes - FC Vaslui (5p)

19 - Marius Niculae - Dinamo Bucureşti (6p)

13 - Ionel Dănciulescu - Dinamo Bucureşti (1p)
13 - Ovidiu Herea - Rapid Bucureşti (9p)
13 - Raul Rusescu - Steaua Bucureşti (2p)

12 - Pantelis Kapetanos - CFR 1907 Cluj
12 - Hamza Younes - Petrolul Ploieşti

11 - Daniel Opriţa - Petrolul Ploieşti (5p)

10 - Bojan Golubović - Ceahlăul Piatra-Neamţ (3p)
10 - Kehinde Fatai - Astra Ploieşti (1p)

9 - Ciprian Deac - Rapid Bucureşti (2p)
9 - Modou Sougou - CFR 1907 Cluj (1p)

8 - Adi Rocha - Concordia Chiajna
8 - Thaer Bawab - Gaz Metan Mediaş (2p)
8 - Adrian Cristea - Universitatea Cluj (3p)
8 - Didi Cleidimar - Oţelul Galaţi
8 - Valentin Lemnaru - Pandurii Târgu-Jiu

7 - Alexandru Chipciu - 5g FC Braşov; 2g Steaua
7 - Mihai Costea - Steaua Bucureşti (1p)
7 - Pedro Moutinho - FC Braşov (1p)
7 - Daniel Pancu - Rapid Bucureşti
7 - Tony Nwakaeme - Universitatea Cluj
7 - Mike Temwanjera - FC Vaslui
7 - Stojan Vranjes - 5g Pandurii; 2g CFR 1907 Cluj
7 - Weldon - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Changchun Yatai)

6 - Adailton Martins - FC Vaslui
6 - Victor Astafei - FCM Târgu-Mureş
6 - Cristian Bud - Gaz Metan Mediaş
6 - Sergiu Buş - FCM Târgu-Mureş (1p)
6 - Gheorghe Grozav - Universitatea Cluj
6 - Baže Ilijoski - FC Braşov (1p)
6 - Robert Ilyeş - FCM Târgu-Mureş (1p)
6 - Iulian Popa - Voinţa Sibiu

5 - Marius Alexe - Dinamo Bucureşti (1p)
5 - Paul Batin - Pandurii Târgu-Jiu
5 - Ricardo Cadú - CFR 1907 Cluj (4p)
5 - Alexandre Cardoso - Pandurii Târgu-Jiu
5 - Viorel Ferfelea - Sportul Studenţesc Bucureşti (1p)
5 - Nicolae Grigore - Rapid Bucureşti
5 - Laurenţiu Iorga - Oţelul Galaţi
5 - Andrei Lungu - Sportul Studenţesc Bucureşti
5 - Claudiu Niculescu - Universitatea Cluj (2p)
5 - Ronny da Silva - CFR 1907 Cluj
5 - Romeo Surdu - Rapid Bucureşti
5 - Daniel Stana - Ceahlăul Piatra-Neamţ

4 - Alex Dos Santos - Concordia Chiajna
4 - Liviu Antal - Oţelul Galaţi
4 - Ionuţ Bădescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Marian Constantinescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Costin Curelea - Sportul Studenţesc Bucureşti
4 - Viorel Dinu - Concordia Chiajna
4 - Valentin Iliev - Steaua Bucureşti
4 - Valentin Lazăr - Sportul Studenţesc Bucureşti
4 - Novak Martinović - Steaua Bucureşti
4 - Alexandru Maxim - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Ousmane N'Doye - 2g Astra(2p); 2g Vaslui
4 - Marius Pena - Oţelul Galaţi (2p)
4 - Doru Pintilii - Pandurii Târgu-Jiu (4p)
4 - Dan Roman - Gaz Metan Mediaş
4 - Cristian Tănase - Steaua Bucureşti
4 - Filipe Teixeira - Rapid Bucureşti
4 - Vitinho Medeiros - Gaz Metan Mediaş
4 - Claudiu Voiculeţ - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Andrei Zăgrean - Voinţa Sibiu

3 - Vlad Achim - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Dan Alexa - Rapid Bucureşti
3 - Rafael Bastos - CFR 1907 Cluj
3 - Alexandru Bălţoi - Concordia (s-a transferat la Kaisar Kyzylorda)
3 - Yero Bello - FC Vaslui
3 - Damien Boudjemaa - Petrolul Ploieşti
3 - Mugurel Buga - FC Braşov
3 - Claudiu Bumba - FCM Târgu-Mureş
3 - Sebastian Cojocnean - Universitatea Cluj
3 - Marian Cristescu - 3g Braşov (1p); 0g "U"
3 - Roberto De Zerbi - CFR 1907 Cluj
3 - Leonard Dobre - Sportul Studenţesc Bucureşti
3 - Octavian Drăghici - Universitatea Cluj
3 - Lucian Filip - Concordia Chiajna
3 - Cristinel Gafiţa - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Valerică Găman - Astra Ploieşti
3 - Sebastian Ghinga - Sportul Studenţesc Bucureşti
3 - Ştefan Grigorie - Rapid Bucureşti
3 - Attila Hadnagy - FC Braşov
3 - Ilie Iordache - Concordia Chiajna
3 - Cosmin Matei - 1g Astra, 2g Dinamo
3 - Vlad Morar - Universitatea Cluj
3 - Gabriel Mureşan - CFR 1907 Cluj
3 - Cosmin Năstăsie - CS Mioveni
3 - Constantin Nistor - Sportul Studenţesc Bucureşti
3 - Paulinho Dinarte - Concordia Chiajna
3 - Ciprian Petre - Gaz Metan Mediaş
3 - Adrian Popa - Concordia Chiajna
3 - Bratislav Punoševac - Oţelul Galaţi
3 - Renan Garcia - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Sampdoria)
3 - Mihai Roman - Rapid Bucureşti
3 - Juliano Spadacio - Astra Ploieşti
3 - Jaka Štromajer - 3g Pandurii; 0g Oţelul
3 - Leandro Tatu - Steaua Bucureşti
3 - Ciprian Tănasă - CS Mioveni (s-a transferat la Alki Larnaca)
3 - Ousmane Viera - Pandurii Târgu-Jiu

2 - Bogdan Apostu - FCM Târgu-Mureş
2 - Roberto Ayza - CS Mioveni
2 - Tiberiu Bălan - Steaua Bucureşti
2 - Gabriel Boştină - Universitatea Cluj
2 - Bruno Miguel - Astra Ploieşti
2 - Vasile Buhăescu - FC Vaslui
2 - Eugeniu Cebotaru - Ceahlăul (s-a transferat la Spartak Nalchik)
2 - Sergiu Costin - Oţelul Galaţi
2 - Alexandru Curtean - Dinamo Bucureşti
2 - Florin Dan - FCM Târgu-Mureş
2 - Davide Dias - FC Braşov
2 - David Distéfano - FC Braşov
2 - Ioan Filip - Oţelul Galaţi
2 - Ştefan Forika - Voinţa Sibiu
2 - Cosmin Frăsinescu - Gaz Metan Mediaş
2 - Ovidiu Hoban - 2g Gaz Metan Mediaş, 0g "U"
2 - John Ibeh - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
2 - Nikola Komazec - Petrolul Ploieşti (s-a transferat la ?)
2 - Plamen Krumov - Concordia Chiajna
2 - Florin Lazăr - Gaz Metan Mediaş
2 - Vasile Maftei - CFR 1907 Cluj
2 - Laurenţiu Marinescu - Universitatea Cluj
2 - Zarko Marković - Gaz Metan Mediaş
2 - Florin Maxim - Sportul Studenţesc Bucureşti (1p)
2 - Ovidiu Mihalache - Astra Ploieşti
2 - Cosmin Moţi - Dinamo Bucureşti
2 - Cătălin Munteanu - Dinamo Bucureşti (2p)
2 - Sony Mustivar - Petrolul Ploieşti
2 - Valentin Negru - Petrolul Ploieşti
2 - Stefan Nikolić - Steaua Bucureşti (1p)
2 - Dan Nistor - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Nuno Viveiros - FC Braşov
2 - Mihai Olteanu - CS Mioveni
2 - Gabriel Paraschiv - Oţelul Galaţi
2 - Paul Pârvulescu - 1g Gaz Metan; 1g Steaua
2 - Steven Pelé - Universitatea Cluj
2 - Alexandru Radu - Concordia Chiajna
2 - Dan Săndulescu - CS Mioveni
2 - Lucian Sânmărtean - FC Vaslui
2 - Cristian Sârghi - Oţelul Galaţi
2 - Daniel Subotić - FCM Târgu-Mureş
2 - George Ţucudean - Dinamo Bucureşti
2 - Wiliam De Amorim - Astra Ploieşti
2 - Monsef Zerka - Petrolul Ploieşti

1 - Cristian Apostol - Voinţa Sibiu
1 - Răzvan Avram - Gaz Metan Mediaş
1 - Valentin Badea - Concordia Chiajna (s-a transferat la Farul)
1 - Elis Bakaj - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la Chornomorets Odesa)
1 - Daniel Barna - Ceahlăul (s-a transferat la Rapid Chişinău)
1 - Silviu Bălace - FC Vaslui (s-a transferat la Gaz Metan Severin)
1 - Ştefan Bărboianu - Astra Ploieşti
1 - Eugen Beza - Voinţa Sibiu
1 - Eric Bicfalvi - Steaua Bucureşti
1 - Adrian Borza - Petrolul Ploieşti
1 - Florin Bratu - Gaz Metan Mediaş
1 - Alexandru Buhuşi - Petrolul Ploieşti
1 - Claudiu Bunea - Voinţa Sibiu
1 - Ovidiu Burcă - Rapid Bucureşti
1 - Marius Burlacu - Voinţa Sibiu
1 - Mario Camora - CFR 1907 Cluj
1 - Simone Cavalli - FCM Târgu-Mureş (s-a transferat la ?)
1 - Lucian Cazan - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Pedro Celestino - CFR 1907 Cluj
1 - Celsinho - FCM Târgu-Mureş
1 - Lucian Cheţan - Sportul Studenţesc Bucureşti
1 - Cornel Coman - Voinţa Sibiu
1 - Marius Constantin - FC Vaslui
1 - Andrei Cordoș - FCM Târgu-Mureş
1 - Florin Costea - Steaua Bucureşti
1 - Raul Costin - FC Vaslui
1 - Valentin Coşereanu - CS Mioveni
1 - Călin Cristea - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Răzvan Dâlbea - Voinţa Sibiu
1 - Nicolae Dică - CS Mioveni (1p) (s-a transferat la Viitorul Constanţa)
1 - Rui Duarte - Rapid Bucureşti
1 - Liviu Ganea - 1g Dinamo, 0g CFR
1 - Geraldo Alves - Steaua Bucureşti
1 - Willian Gerlem - FC Vaslui
1 - Vasile Gheorghe - CS Mioveni (1p) (s-a transferat la ?)
1 - Gabriel Giurgiu - Oţelul Galaţi
1 - Lucian Goian - Astra Ploieşti
1 - Alexandru Grigoraş - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Dragoş Grigore - Dinamo Bucureşti
1 - Nicolae Grigore - Voinţa Sibiu (1p)
1 - Ioan Hora - CFR 1907 Cluj
1 - Adrian Iencsi - FCM Târgu-Mureş
1 - Ciprian Iliescu - Concordia Chiajna (s-a transferat la CS Otopeni)
1 - Claudiu Ionescu - CS Mioveni (1p)
1 - Alexandru Ioniţă - Rapid Bucureşti
1 - Adrian Iordache - CS Mioveni
1 - Cristian Irimia - Sportul Studenţesc Bucureşti (s-a transferat la ?)
1 - Djakaridja Koné - Dinamo Bucureşti
1 - Laionel Silva Ramalho - Astra Ploieşti
1 - Iasmin Latovlevici - Steaua Bucureşti (1p)
1 - José Lionn - CFR 1907 Cluj
1 - Goran Ljubojević - FCM Târgu-Mureş
1 - Lucas Lopez García - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Darko Lukanović - Voinţa Sibiu
1 - Gabriel Machado - 1g "U", 0g Steaua
1 - Ricardo Machado - FC Braşov
1 - Peter Majernik - FC Braşov
1 - Alexandru Mateiu - FC Braşov
1 - Romulus Miclea - Voinţa Sibiu
1 - Adrian Mihalcea - Concordia Chiajna
1 - Nicolae Mitea - Petrolul Ploieşti (s-a retras)
1 - Lucian Munteanu - FC Braşov
1 - Vlad Munteanu - Concordia Chiajna
1 - Cristian Muscalu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Radu Neguţ - Voinţa Sibiu
1 - Epaminonda Nicu - FCM Târgu-Mureş
1 - Nuno Diogo - CFR 1907 Cluj
1 - Vasile Olariu - FC Braşov (1p)
1 - Radek Opršal - Astra Ploieşti
1 - Patrick Osiako - Petrolul Ploieşti
1 - Martinho Paito - FC Vaslui
1 - Sorin Pană - Concordia Chiajna (s-a transferat la CS Otopeni)
1 - Paul Papp - FC Vaslui
1 - Andrei Pavel - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Alexandru Păcurar - Universitatea Cluj
1 - Bogdan Pătraşcu - Astra Ploieşti
1 - Florin Pătraşcu - Astra Ploieşti
1 - Milan Perendija - Oţelul Galaţi
1 - Felice Piccolo - CFR 1907 Cluj
1 - Laurenţiu Rus - Dinamo Bucureşti
1 - Yannick Salem - Concordia Chiajna (s-a transferat la?)
1 - Takayuki Seto - Astra Ploieşti
1 - Nicolae Stanciu - FC Vaslui
1 - Stelian Stancu - Sportul Studenţesc Bucureşti
1 - Raphael Stănescu - Dinamo Bucureşti
1 - Bogdan Stoica - CS Mioveni
1 - Dorel Stoica - Dinamo Bucureşti
1 - Aleksandar Stoimirović - Petrolul Ploieşti
1 - Sorin Strătilă - 1g Astra, 0g Dinamo
1 - Iulian Tameş - Dinamo Bucureşti
1 - Daniel Tătar - Voinţa Sibiu
1 - Ionuţ Târnăcop - Sportul Studenţesc Bucureşti
1 - Gabriel Torje - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la Udinese)
1 - Jasmin Trtovac - Gaz Metan Mediaş
1 - Alexandru Ţigănaşu - Astra Ploieşti
1 - Vitinha Fernandes - Concordia (s-a transferat la Ludogorets Razgrad)
1 - Radu Zaharia - Gaz Metan Mediaş
1 - Denis Zmeu - FC Vaslui
1 - Nicolae Zuluf - CS Mioveni

AUTOGOLURI
1 - Bruno Miguel (Astra Ploieşti) - pentru FC Braşov
1 - Eugen Crăciun (CS Mioveni) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Nicolae Dică (CS Mioveni) - pentru CFR 1907 Cluj
1 - Pavol Farkaš (FC Vaslui) - pentru FCM Târgu-Mureş
1 - Nicolae Grigore (Rapid Bucureşti) - pentru Gaz Metan Mediaş
1 - Žarko Marković (Gaz Metan Mediaş) - pentru FC Vaslui
1 - Nuno Viveiros (FC Braşov) - pentru Voinţa Sibiu
1 - Rui Duarte (Rapid Bucureşti) - pentru Universitatea Cluj
1 - Steven Pelé (Universitatea Cluj) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Aleksandar Petrović (Concordia Chiajna) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Alin Raţiu (Sportul Studenţesc Bucureşti) - pentru CS Mioveni
1 - Ivan Vukadinović (Gaz Metan Mediaş) - pentru Petrolul Ploieşti


21.05.2012, Piatra-Neamt, Stadion: "Ceahlaul", ora: 21:30, live Digi Sport
Ceahlaul Piatra-Neamt - Gaz Metan Medias 2 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Bojan Golubović (10), 2-0 Ionuţ Bădescu (39)








Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off şi play-out) 16 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (3p) (s-a transferat la FC Astana) 11 -...

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34




Top News

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Italia:Seria A - Etapa 3

-Spania: Primera Division - Etapa 4

-Germania: Bundesliga - Etapa 3

-Franta: Ligue 1 - Etapa 5

-Anglia:Premier League - Etapa 5

-Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1




S-au nascut azi

Alexandru Ene I
România
91 ani

Alexandru Forminte
România
37 ani

Aristide Bancé
Burkina Faso
35 ani

Attila Vajda
România
38 ani

Carlos Mozer
Brazilia
59 ani

Chico
Portugalia
38 ani

Chris Kullmann
Germania
33 ani

Constantin Rontea
România
47 ani

Costel Ilie
România
45 ani

Daniel Predoi
România
44 ani

David Seaman
Anglia
56 ani

Dionisiu Bumb
România
46 ani

Eduardo Carvalho
Portugalia
37 ani

FK BODØ/GLIMT
Norvegia
103 ani

Franck Signorino
Franța
38 ani

Ion Neacșu
România
89 ani

IRLANDA
Irlanda
98 ani

Jorge López
Spania
41 ani

Kazimierz Kmiecik
Polonia
68 ani

Kieran Trippier
Anglia
29 ani

Laurențiu Reghecampf
România
44 ani

Ognjen Koroman
Serbia
41 ani

Savvas Gentsoglou
Grecia
29 ani

Sergey Ryzhikov
Rusia
39 ani

Sorin Bucă
România
33 ani

Ștefan Filotti
România
97 ani

Stelian Isac
România
38 ani

Tommaso Rocchi
Italia
42 ani

Ulrich Ramé
Franța
47 ani

Vasile Miriuță
România
51 ani

Vjekoslav Lokica
Croaţia
54 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.09.2019 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
13.09.2019 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
14.09.2019 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2019 Dinamo București FC Botoșani C
15.09.2019 CSM Politehnica Iaşi FC Hermannstadt C
15.09.2019 Universitatea Craiova Fotbal Club FCSB C
16.09.2019 FC Viitorul Gaz Metan Mediaş C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. FC Viitorul 18
3. Gaz Metan Mediaş 18
4. CSM Politehnica Iaşi 16
5. Universitatea Craiova 16
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 10
11. Fotbal Club FCSB 10
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad CS Mioveni C
15.09.2019 FC Argeș Pitești Rapid București C
16.09.2019 Petrolul Ploiești Sportul Snagov C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 15
4. UTA Arad 13
5. Rapid București 13
6. FC Argeș Pitești 12
7. Petrolul Ploiești 11
8. Viitorul Târgu-Jiu 11
9. Concordia Chiajna 11
10. Metaloglobus București 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 1
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017