Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


America de Sud 06.02.2017 - 08:00

VIDEO | Incidente soldate cu 40 de raniti, la un meci din prima liga ecuadoriana

VIDEO | Incidente soldate cu 40 de raniti, la un meci din prima liga ecuadoriana
Patruzeci de persoane au fost rănite în violenţele care au avut loc, duminică, în timpul meciului Barcelona Sporting Club Guayaquil - CSD Macará, din prima ligă ecuadoriană. Dintre răniţi, şapte sunt în stare gravă.

Violenţele au început după doar 11 minute de joc, protagoniştii fiind suporteri din galeria "Sur Oscura" a echipei Barcelona Guayaquil. Aceştia s-au bătut între ei şi aruncat cu sticle şi cu alte obiecte.

Partida a fost suspendată şi reprogramată pentru luni, când se va disputa cu porţile închise.







Taguri: Barcelona Sporting Club Guayaquil    CSD Macara    Sur Oscura    prima liga ecuadoriana   

Comenteaza

Ultimele stiri - America de Sud

Gonzalo Higuaín şi-a anunţat retragerea din selecţionata Argentinei

Atacantul Gonzalo Higuaín, care a evoluat de 75 de ori pentru naţionala Argentinei, a anunţat că pune capăt carierei sale internaţionale, explicând că ciclul său...

Maradona, convins că noul selecţioner "Tata" Martino va aduce multe victorii Mexicului

Argentinianul Diego Armando Maradona, antrenorul echipei de fotbal Dorados de Sinaloa din campionatul Mexicului, este convins că Gerardo "Tata" Martino, compatriotul său, va...

Stadionul Monumental, arhiplin când jucătorii lui River Plate au prezentat Copa Libertadores

Stadionul "Monumental" din Buenos Aires, privat de finala retur a Copei Libertadores din cauza violenţelor comise de fani, a fost arhiplin duminică, în ziua...

River Plate, locul 3 la Cupa Mondială a cluburilor

Echipa argentiniană River Plate s-a clasat pe locul al treilea la Cupa Mondială a cluburilor de fotbal, după ce a învins formaţia japoneză Kashima Antlers cu scorul de 4-0 (1-0),...

Atletico Paranaense a câştigat Copa Sudamericana la loviturile de departajare

Echipa braziliană de fotbal Atletico Paranaense a cucerit primul trofeu internaţional din istoria sa de 94 ani, învingând cu 4-3, la loviturile de departajare, formaţia...

Copa Libertadores: Argentina, cu 25 de titluri, s-a distanţat faţă de Brazilia (18)

Argentina, care a câştigat duminică al 25-lea său titlu din Copa Libertadores la fotbal, graţie succesului echipei River Plate, şi-a consolidat statutul de ţară cu cele mai multe victorii...

River Plate a câştigat Copa Libertadores, după prelungiri

Echipa de fotbal River Plate a câştigat Copa Libertadores 2018, după ce a învins cu scorul de 3-1, după prelungiri, formaţia Boca Juniors, în manşa secundă a...

Copa Libertadores - CONMEBOL a respins recursul clubului Boca Juniors

Confederaţia sud-americană de fotbal (CONMEBOL) a respins recursul clubului Boca Juniors, care solicita victoria la masa verde în faţa rivalei argentiniene River Plate, din cauza...

Pele îl consideră pe Maradona mai bun decât Messi şi îl critică pe Neymar

Legenda fotbalului brazilian Edson Arantes do Nascimento, supranumit ''Pele'', a declarat într-un interviu acordat cotidianului Folha de Sao Paulo că argentinianul Diego Maradona este...

River Plate nu vrea să joace pe Santiago Bernabéu returul finalei Copei Libertadores

Clubul River Plate a respins decizia de programare a returului finalei Copei Libertadores pe stadionul Santiago Bernabéu din Madrid, după ce meciul cu Boca Juniors a fost...

Amical: Argentina - Mexic 2-0

Naţionala de fotbal a Argentinei, lipsită de vedetele sale Lionel Messi, Sergio Aguero şi Angel Di Maria, a învins-o cu scorul de 2-0 pe cea a Mexicului într-un meci de...




Top News

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Andrei Radu şi Iulian Cristea, convocaţi de Cosmin Contra pentru meciurile cu Norvegia şi Malta




Care este echipa ta preferată din America de Sud?
CA Boca Juniors
FC São Paulo
Peñarol Montevideo
Deportivo Colo-Colo
Botafogo Rio de Janeiro
Independiente Avellaneda
Olimpia Asunción
CA River Plate
Palmeiras São Paulo
San Lorenzo de Almagro
Flamengo Rio de Janeiro
Argentinos Juniors
Nacional Montevideo
Internacional Porto Alegre
Grêmio Porto Alegre
Independiente Medellín
Cruzeiro Belo Horizonte
FC Santos
Deportivo Quito
CR Vasco da Gama
  » rezultate   » arhiva

Care este echipa națională cu care simpatizezi din America de Sud?
Argentina
Brazilia
Uruguay
Paraguay
Columbia
Peru
Ecuador
Chile
Bolivia
Venezuela
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Aleksandrs Kolinko
Letonia
44 ani

Alen Halilović
Croația
23 ani

Ante Rukavina
Croația
33 ani

Cătălin Căbuz
România
23 ani

Cătălin Țâră
România
25 ani

Fabio Capello
Italia
73 ani

Florin Ilie
România
27 ani

GABRIEL de Moura
Brazilia
31 ani

Jason McAteer
Irlanda
48 ani

Jorge Bermúdez
Columbia
48 ani

Josip Šoljić
Croaţia
32 ani

LUDOGORETS RAZGRAD
Bulgaria
18 ani

Marcelo Moreno
Bolivia
32 ani

Marco Borriello
Italia
37 ani

Marco Streller
Elveția
38 ani

Mateus da Costa
Angola
35 ani

Matías Abelairas
Argentina
34 ani

Nélson Pedroso
Portugalia
34 ani

PIAST GLIWICE
Polonia
74 ani

Raúl Bobadilla
Argentina
32 ani

Roger Lemerre
Franța
78 ani

Romulus Ciobanu
România
42 ani

Ștefan Preda
România
49 ani

Stefan Schwarz
Suedia
50 ani

Tiberiu Ghioane
România
38 ani

Vincenzo Montella
Italia
45 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


2018-2019


Liga 1 2018-2019
01.03.2019 Dinamo București Concordia Chiajna C
02.03.2019 Gaz Metan Mediaș Dunărea Călărași C
02.03.2019 FC Voluntari Fotbal Club FCSB C
03.03.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
03.03.2019 FC Viitorul FC Botoșani C
03.03.2019 CFR 1907 Cluj Sepsi Sfântu Gheorghe C
04.03.2019 CS Universitatea Craiova Astra Giurgiu C


1. CFR 1907 Cluj 54
2. Fotbal Club FCSB 49
3. CS Universitatea Craiova 45
4. Astra Giurgiu 42
5. FC Viitorul 38
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 37
7. FC Botoșani 36
8. CSM Politehnica Iaşi 34
9. Dinamo București 32
10. FC Hermannstadt 32
11. Gaz Metan Mediaș 31
12. Dunărea Călărași 24
13. FC Voluntari 21
14. Concordia Chiajna 18
Clasament 2018-2019

Baraj


Liga 1 Baraj
09.06.2019 Universitatea Cluj
0 - 2
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C


1. FC Hermannstadt 3
2. Universitatea Cluj 0
Clasament Baraj

Play-Off


Liga 1 Play-Off
18.05.2019 Universitatea Craiova FC Viitorul C
19.05.2019 Fotbal Club FCSB CFR 1907 Cluj C
20.05.2019 Astra Giurgiu Sepsi Sfântu Gheorghe C


1. CFR 1907 Cluj 50
2. Fotbal Club FCSB 48
3. FC Viitorul 39
4. Universitatea Craiova 36
5. Astra Giurgiu 28
6. Sepsi Sfântu Gheorghe 20
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
31.05.2019 CSM Politehnica Iași FC Botoșani C
31.05.2019 Dinamo București FC Voluntari C
02.06.2019 FC Hermannstadt Dunărea Călărași C
02.06.2019 Gaz Metan Mediaș Concordia Chiajna C


1. Gaz Metan Mediaș 48
2. FC Botoșani 44
3. Dinamo București 43
4. FC Voluntari 31
5. CSM Politehnica Iași 31
6. FC Hermannstadt 27
7. Dunărea Călărași 25
8. Concordia Chiajna 19
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
31.05.2019 SSC Farul Constanţa Ripensia Timișoara C
31.05.2019 Aerostar Bacău CS Balotești C
31.05.2019 CS Mioveni UTA Arad C
01.06.2019 ASC Daco-Getica Bucureşti ACS Poli Timișoara C
01.06.2019 ASU Politehnica Timişoara Metaloglobus București C
01.06.2019 Luceafărul Oradea Dacia Unirea Brăila C
01.06.2019 FC Argeș Pitești FC Snagov C
01.06.2019 Petrolul Ploiești Academica Clinceni C
01.06.2019 Universitatea Cluj Pandurii Târgu-Jiu C
01.06.2019 Energeticianul Petroşani Chindia Târgoviște C


1. Chindia Târgoviște 88
2. Academica Clinceni 87
3. Universitatea Cluj 82
4. Petrolul Ploiești 77
5. FC Snagov 70
6. FC Argeș Pitești 68
7. CS Mioveni 59
8. Luceafărul Oradea 52
9. ASU Politehnica Timişoara 49
10. Metaloglobus București 49
11. SSC Farul Constanţa 48
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 47
13. UTA Arad 47
14. Ripensia Timișoara 45
15. Pandurii Târgu-Jiu 44
16. Energeticianul Petroşani 39
17. Aerostar Bacău 38
18. ACS Poli Timișoara 29
19. CS Balotești 24
20. Dacia Unirea Brăila 19
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro