Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Olanda: Eredivisie 19.03.2017 - 19:46

Olanda: Eredivisie - Etapa 27

Vineri 17 martie 2017
 
17.03.2017, 21:00
Roda Kerkrade - FC Twente 0 - 3 (0-2)
Au marcat: 0-1 Jensen (30), 0-2 Jensen (43), 0-3 Unal (77)
 
Sambata 18 martie 2017
 
18.03.2017, 19:30
FC Groningen - Willem II Tilburg 1 - 1 (0-0)
Au marcat: 1-0 Jenssen (49), 1-1 Oulare (54)
 
18.03.2017, 20:45
NEC Nijmegen - FC Utrecht 0 - 3 (0-2)
Au marcat: 0-1 Labyad (28), 0-2 Ayoub (37), 0-3 Haller (63)
 
18.03.2017, 20:45
PSV Eindhoven - Vitesse Arnhem 1 - 0 (0-0)
A marcat: 1-0 de Jong (50)
 
18.03.2017, 21:45
Sparta Rotterdam - Heracles Almelo 3 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Sanusi (29), 2-0 Pusic (53), 3-0 Pusic (73), 3-1 Pelupessy (89)
 
Duminica 19 martie 2017
 
19.03.2017, 13:30
SC Heerenveen - Feyenoord 1 - 2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Ghoochannejhad (18 penalty), 1-1 Jorgensen (56), 1-2 Vilhena (70)
 
19.03.2017, 15:30
Go Ahead Eagles - PEC Zwolle 1 - 3 (1-1)
Au marcat: 1-0 Chirivella (3), 1-1 Menig (5), 1-2 Warmerdam (83), 1-3 van Polen (88 penalty)
 
19.03.2017, 15:30
SBV Excelsior - AFC Ajax 1 - 1 (1-1)
Au marcat: 1-0 Tete (26 autogol), 1-1 Kluivert (32)
 
19.03.2017, 17:45
AZ Alkmaar - ADO Den Haag 4 - 0 (3-0)
Au marcat: 1-0 Santos Souza (7), 2-0 Santos Souza (13), 3-0 van Overeem (34), 4-0 Friday (60)
 
 
Etapa urmatoare (01.04.2017)
AZ Alkmaar - FC Groningen
PEC Zwolle - SBV Excelsior
Sparta Rotterdam - PSV Eindhoven
FC Utrecht - Willem II Tilburg
Heracles Almelo - SC Heerenveen
Vitesse Arnhem - NEC Nijmegen
ADO Den Haag - Roda Kerkrade
AFC Ajax - Feyenoord
FC Twente - Go Ahead Eagles






Taguri: Olanda    Eredivisie    Etapa 27   

» Clasament Olanda - Eredivisie
Comenteaza

Ultimele stiri - Olanda: Eredivisie

Olanda a învins Maroc, scor 2-1, într-un meci amical

Echipa naţională a Olandei, aflată la prima partidă de la revenirea lui Dick Advocaat în postul de selecţioner, a învins, miercuri, în deplasare, cu scorul de 2-1...

Feyenoord, pentru a 15-a oară campioană după o triplă reușită de Kuyt

Feyenoord Rotterdam a devenit campioană a Olandei pentru a 15-a oară în istoria sa, după victoria de duminică în fața lui Heracles Almelo, cu scorul de 3-1, grație unei triple a...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 14 mai 2017   14.05.2017, 15:30 ADO Den Haag - SBV Excelsior 4 - 1 (3-1) Au marcat: 1-0 Becker (8), 1-1 Fortes (20), 2-1 Haenaar (25), 3-1 El Khayati (33), 4-1 Kanon (65)...

Olanda: Eredivisie - Etapa 33

Duminica 7 mai 2017   07.05.2017, 15:30 AFC Ajax - Go Ahead Eagles 4 - 0 (2-0) Au marcat: 1-0 Kluivert (24), 2-0 Dolberg (29), 3-0 de Jong (48), 4-0 Cassierra (71)  ...

Dick Advocaat va fi numit selectioner al Olandei

Dick Advocaat va fi numit selecţioner al Olandei. El va pregăti naţionala olandeză pentru a treia oară.    Advocaat va fi numit după ce Louis van Gaal, Ronald Koeman, Frank de...

Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele lui Johan Cruyff

Stadionul echipei Ajax Amsterdam va purta numele fostului internaţional olandez Johan Cruyff, decedat în martie 2016.   Amsterdam ArenA, cu o capacitate de 51.000 de locuri, se...

Olanda: Eredivisie - Etapa 32

Vineri 21 aprilie 2017   21.04.2017, 21:00 SC Heerenveen - Willem II Tilburg 1 - 0 (1-0) A marcat: 1-0 Larsson (40)   Sambata 22 aprilie 2017   22.04.2017, 19:30 NEC Nijmegen - SBV...

Olanda: Eredivisie - Etapa 31

Vineri 14 aprilie 2017   14.04.2017, 21:00 Heracles Almelo - AZ Alkmaar 1 - 2 (0-0) Au marcat: 0-1 Weghrost (53), 0-2 Jahanbakhsh (82), 1-2 Kuwas (90+2)   Sambata 15 aprilie 2017  ...

Olanda: Eredivisie - Etapa 30

Vineri 7 aprilie 2017   07.04.2017, 21:00 Sparta Rotterdam - SBV Excelsior 2 - 3 (1-2) Au marcat: 1-0 Koolwijk (10 autogol), 1-1 Hasselbaink (24), 1-2 Elbers (44), 1-3 Hasselbaink (48), 2-3...

Olanda: Eredivisie - Etapa 28

Sambata 1 aprilie 2017   01.04.2017, 19:30 AZ Alkmaar - FC Groningen 0 - 0 (0-0)   01.04.2017, 19:30 PEC Zwolle - SBV Excelsior 1 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Warmerdam (26), 1-1 Bruins (34)  ...

Selecționerul Olandei, Danny Blind, demis după înfrângerea cu Bulgaria, din preliminariile CM 2018

Selecționerul naționalei de fotbal a Olandei, Danny Blind, a fost demis, duminică, după înfrângerea suferită de "portocala mecanică" în fața...



Top News

-Cifre de la derby. Al 10-lea autohton care debutează în Liga 1 la un derby

-Liga 1 - Etapa 12: Rezultate şi marcatori

-Meciul Dinamo - Concordia Chiajna, amânat

-Dembele, operat cu succes

-Christoph Daum ar putea prelua pe Anderlecht

-Etapa 10. Impresionanta Astra

-Liga 1 - Etapa 10: Rezultate şi marcatori




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

AC REGGIANA
Italia
98 ani

Amara Traoré
Senegal
52 ani

Angelo Palombo
Italia
36 ani

Cornel Mihart
România
43 ani

Costel Mișelăricu
România
28 ani

Daniel Fernandes
Portugalia
34 ani

Dumitru Halostă
România
47 ani

Gavril Serfőző
România
91 ani

Gianluigi Donnarumma
Italia
18 ani

Gökhan Güleç
Turcia
32 ani

Igor Belanov
URSS
57 ani

Jamie O'Hara
Anglia
31 ani

Jason Koumas
Țara Galilor
38 ani

Juande Ramos
Spania
63 ani

Karl-Heinz Rummenigge
Germania
62 ani

Lucian Asanache
România
23 ani

Lucian Asanache
România
23 ani

Lucian Dobre
România
39 ani

Lucian Filip
România
27 ani

Marvin Matip
Germania
32 ani

Matías Silvestre
Argentina
33 ani

Michael Gardawski
Germania
27 ani

Mustafa Yumlu
Turcia
30 ani

Nicolai Müller
Germania
30 ani

Nikola Žigić
Serbia
37 ani

Olivier Dacourt
Franța
43 ani

Péter Halmosi
Ungaria
38 ani

Petit
Portugalia
41 ani

R. Van Ruyskensvelde
Belgia
28 ani

Rafael Martín Vázquez
Spania
52 ani

Ricardo Gardner
Jamaica
39 ani

Ronald Whelan
Irlanda
56 ani

Salvatore Bagni
Italia
61 ani

Sergiu Dănilă
România
32 ani

Siphiwe Tshabalala
Africa de Sud
33 ani

Tijani Babangida
Nigeria
44 ani

Tonći Kukoč
Croaţia
27 ani

Virgil Lascarache
România
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  


2017-2018


Liga 1 2017-2018
22.09.2017 CS Universitatea Craiova FC Voluntari C
23.09.2017 Concordia Chiajna Sepsi Sfântu Gheorghe C
24.09.2017 Juventus București Gaz Metan Mediaș C
24.09.2017 CSM Politehnica Iași ACS Poli Timișoara C
24.09.2017 Steaua București Dinamo București C
25.09.2017 FC Botoșani
18:00
FC Viitorul Dolce Sport 1 C
25.09.2017 Astra Giurgiu
20:30
CFR 1907 Cluj Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 26
2. Steaua București 25
3. CS Universitatea Craiova 23
4. Astra Giurgiu 22
5. FC Botoșani 20
6. ACS Poli Timișoara 18
7. Dinamo București 16
8. FC Voluntari 15
9. CSM Politehnica Iași 15
10. FC Viitorul 14
11. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
12. Concordia Chiajna 8
13. Gaz Metan Mediaș 6
14. Juventus București 4
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
23.09.2017 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
23.09.2017 Metaloglobus București ASA Târgu-Mureș C
23.09.2017 Academica Clinceni Ripensia Timișoara C
23.09.2017 CS Mioveni Luceafărul Oradea C
23.09.2017 FC Hermannstadt Foresta Suceava C
23.09.2017 CS Balotești Știința Miroslava C
23.09.2017 CS Afumați ASU Poli Timişoara C
23.09.2017 Dunărea Călărași Pandurii Târgu-Jiu C
23.09.2017 Olimpia Satu-Mare FC UTA Arad C
24.09.2017 Chindia Târgoviște Dacia Unirea Brăila C


1. FC Hermannstadt 24
2. Dunărea Călărași 19
3. Ripensia Timișoara 17
4. Chindia Târgoviște 17
5. Academica Clinceni 17
6. ASA Târgu-Mureș 17
7. CS Mioveni 14
8. FC Argeș Pitești 14
9. Sportul Snagov 14
10. ASU Poli Timişoara 13
11. Pandurii Târgu-Jiu 12
12. Dacia Unirea Brăila 11
13. Metaloglobus București 11
14. CS Afumați 11
15. Olimpia Satu-Mare 10
16. FC UTA Arad 9
17. Știința Miroslava 7
18. CS Balotești 6
19. Luceafărul Oradea 5
20. Foresta Suceava 4
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5