Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 14.04.2017 - 01:45

Anderlecht a remizat cu Manchester United, în sferturile Europa League

Rezultatele din Europa League: Anderlecht a remizat cu Manchester United, în sferturile Europa League
Anderlecht Bruxelles a a terminat la egalitate cu Manchester United, 1-1, joi seara, pe teren propriu, în prima manșă a sferturilor de finală ale Europa League.
 
La Anderlecht au jucat ambii români, fără a se remarca în mod deosebit: Nicolae Stanciu a fost titular și a evoluat până în minutul 65, când a fost înlocuit cu Hanni, iar Alex Chipciu a fost introdus în minutul 58 în locul lui Bruno.
 
United a deschis corul prin armeanul Henrikh Mkhitaryan (37), după ce Lingard avusese o bară (17). Anderlecht a egalat prin Leander Dendoncker (86), la singura minge trimisă pe spațiul porții de vicecampioana Belgiei.
 
Sigura echipă care a luat o opțiune pentru semifinale este Ajax, victorioasă cu 2-0 la Amsterdam în fața formației germane Schalke 04. Ambele goluri au fost marcate de Davy Klaassen.
 
Celta Vigo a dispus cu 3-2 de Genk, după ce oaspeții au deschis scorul.
 
Meciul dintre Olympique Lyon și Beșiktaș İstanbul a început cu o întârziere de 45 de minute, din cauza faptului că spectatorii au pătruns pe teren. OL s-a impus cu 2-1, după ce Beșiktaș a condus timp de 70 de minute.

► Rezultate:
 
► Ajax Amsterdam - Schalke 04 Gelsenkirchen 2-0 (1-0) 
A marcat: Davy Klaassen 23 - penalty, 52.
 
► Anderlecht Bruxelles - Manchester United 1-1 (0-1) 
Au marcat: Leander Dendoncker 86, respectiv Henrikh Mkhitaryan 37
 
► Celta Vigo - KRC Genk 3-2 (3-1) 
Au marcat: Pione Sisto 15, Iago Aspas 18, John Guidetti 38, respectiv Jean-Paul Boetius 10, Thomas Buffel 67.
 
► Olympique Lyon - Beșiktaș İstanbul 2-1 (0-1) 
Au marcat: Corentin Tolisso 83, Jeremy Morel 85, respectiv Ryan Babel 15.
 
Partidele retur vor avea loc pe 20 aprilie.






Taguri: Europa League    Anderlecht Bruxelles    Manchester United    Nicolae Stanciu    Henrikh Mkhitaryan    Leander Dendoncker   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Europa League: Cosmin Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad

Fundașul român Cosmin Moți a marcat un gol pentru formația bulgară Ludogoreț Razgrad, care a învins cu scorul de 2-0 formația portugheză Sporting Braga, joi, în...

Rezultatele din Europa League: Hapoel Beer Sheva - FC Lugano 2-1, în grupa formației FCSB

Echipa israeliană Hapoel Beer Sheva a învins formația elvețiană FC Lugano cu scorul de 2-1, joi seara, într-un meci din Grupa G a Europa League la fotbal, din care face parte și...

Pavel Vrba (Plzen) - FCSB a fost tot timpul peste noi, de aceea a câștigat azi

Antrenorul echipei de fotbal Viktoria Plzen, Pavel Vrba, a declarat, joi seara, după înfrângerea cu 3-0 suferită pe Arena Națională în fața formației FCSB,...

Pavel Vrba (Plzen), înaintea meciului cu FCSB - Dacă întâlneam o altă echipă eram mai liniștit

Antrenorul echipei de fotbal Viktoria Plzen, Pavel Vrba, a declarat, miercuri seara, într-o conferință de presă, că nu e dezamăgit că va juca din nou cu FCSB, după ce a pierdut dubla din...

Daniel Kolar (Plzen) - Avem un respect deosebit pentru FCSB, dar am venit la București să câștigăm

Fotbalistul echipei Viktoria Plzen, Daniel Kolar, a declarat, miercuri seara, într-o conferință de presă, că are un respect deosebit pentru FCSB, adversara din partida de joi din grupele...

S-au stabilit grupele Ligii Europa. FCSB va întâlni, din nou, pe Viktoria Plzen

Echipele Viktoria Plzen (Cehia), Hapoel Beer Sheva (Israel) și FC Lugano (Elveția) vor fi adversarele vicecampioanei României, FCSB, în Grupa G a Ligii Europa, în urma...

Bruges, PAOK, Fenerbahce, Ajax și FC Krasnodar au ratat calificarea în grupele Europa League

Echipele FC Bruges, PAOK, Dinamo Zagreb, Fenerbahce, Legia, Ajax și FC Krasnodar au ratat calificarea în grupele Europa League la fotbal, în urma meciurilor de joi din manșa...

Utrecht - Zenit Sankt Petersburg 1-0, în play-off-ul Europa League

Formația olandeză Utrecht a învins echipa rusă Zenit Sankt Petersburg cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara, pe teren propriu, într-o partidă din prima manșă a play-off-ului...

Antrenorul echipei Red Bull Salzburg nu se lasă păcălit de rezultatele mai slabe ale Viitorului

Germanul Marco Rose, antrenorul echipei austriece de fotbal Red Bull Salzburg, a declarat că nu se lasă păcălit de rezultatele mai slabe ale formației FC Viitorul Constanța înaintea...

CS Universitatea Craiova, învinsă cu 2-0 de AC Milan

Echipa de fotbal CS Universitatea Craiova a fost eliminată din Europa League de formația italiană AC Milan, care a învins cu scorul de 2-0 (1-0), joi seara pe stadionul ''San Siro'', în manșa...

Astra Giurgiu, eliminată din Europa League de FK Oleksandria, victorioasă cu 1-0

Echipa de fotbal Astra Giurgiu a ratat calificarea în play-off-ul Europa League, după ce a fost învinsă de formația ucraineană FK Oleksandria cu scorul de 1-0 (1-0), joi seara, pe stadionul Nika...



Top News

-Gino Iorgulescu: În noul mandat vreau să aducem lumea la stadion

-Liga 1 - Etapa 15: Rezultate şi marcatori

-Europa League: Cosmin Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad

-Europa League - Grupa G: Hapoel Beer Sheva - FCSB 1-2

-Liga Campionilor - Victorii clare pentru PSG și Bayern München

-Real Madrid, ținută în șah de Tottenham (1-1), în Liga Campionilor

-Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

A. Vanden Borre
Belgia
30 ani

Aljoša Vojnović
Croaţia
32 ani

Carlos Edwards
Trinidad Tobago
39 ani

Christoph Daum
Germania
64 ani

Costin Pogonschi
România
42 ani

Eugen Lakatos
România
105 ani

Frode Grodås
Norvegia
53 ani

Georgian Păun
România
32 ani

Giacomo Bulgarelli
Italia
77 ani

İlkay Gündoğan
Germania
27 ani

Iván Kaviedes
Ecuador
40 ani

Jack Colback
Anglia
28 ani

Jackie McNamara
Scoția
44 ani

John Ruddy
Anglia
31 ani

Kemal Aslan
Turcia
36 ani

Matthew Amoah
Ghana
37 ani

Mikkel Beckmann
Danemarca
34 ani

Niko Bungert
Germania
31 ani

Ognjen Vranješ
Bosnia
28 ani

Roman Abramovich
Rusia
51 ani

Silviu Bindea
România
105 ani

Tiberiu Șerban
România
40 ani

Uroš Ćosić
Serbia
25 ani

Valentin Munteanu
România
28 ani

Vincent Candela
Franța
44 ani

Wayne Rooney
Anglia
32 ani

Wojciech Rudy
Polonia
65 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2017-2018


Liga 1 2017-2018
20.10.2017 Gaz Metan Mediaș CSM Politehnica Iași C
20.10.2017 Concordia Chiajna CS Universitatea Craiova C
21.10.2017 Juventus București Sepsi Sfântu Gheorghe C
21.10.2017 FC Viitorul CFR 1907 Cluj C
22.10.2017 Astra Giurgiu FC Voluntari C
22.10.2017 Steaua București ACS Poli Timișoara C
23.10.2017 FC Botoșani Dinamo București C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Steaua București 32
3. CS Universitatea Craiova 32
4. FC Botoșani 25
5. Astra Giurgiu 24
6. FC Viitorul 23
7. Dinamo București 21
8. FC Voluntari 19
9. CSM Politehnica Iași 18
10. ACS Poli Timișoara 18
11. Concordia Chiajna 17
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 9
14. Juventus București 7
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
21.10.2017 Metaloglobus București Sportul Snagov C
21.10.2017 Academica Clinceni Chindia Târgoviște C
21.10.2017 CS Balotești ASA Târgu-Mureș C
21.10.2017 CS Afumați Ripensia Timișoara C
21.10.2017 Dunărea Călărași Luceafărul Oradea C
21.10.2017 Olimpia Satu-Mare Foresta Suceava C
21.10.2017 FC UTA Arad Știința Miroslava C
21.10.2017 Pandurii Târgu-Jiu ASU Poli Timişoara C
21.10.2017 CS Mioveni FC Argeș Pitești C
22.10.2017 FC Hermannstadt Dacia Unirea Brăila C


1. FC Hermannstadt 32
2. Dunărea Călărași 31
3. Chindia Târgoviște 27
4. ASA Târgu-Mureș 22
5. CS Mioveni 22
6. Academica Clinceni 22
7. ASU Poli Timişoara 20
8. CS Afumați 19
9. FC Argeș Pitești 18
10. Ripensia Timișoara 17
11. Sportul Snagov 16
12. Olimpia Satu-Mare 16
13. Dacia Unirea Brăila 15
14. Pandurii Târgu-Jiu 15
15. Metaloglobus București 15
16. FC UTA Arad 14
17. Știința Miroslava 11
18. CS Balotești 10
19. Foresta Suceava 8
20. Luceafărul Oradea 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5