Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 21.04.2017 - 14:22

Celta Vigo - Manchester United şi Ajax - Lyon, în semifinalele Europa League

Celta Vigo - Manchester United şi Ajax - Lyon, în semifinalele Europa League
Celta Vigo - Manchester United şi Ajax Amsterdam - Olympique Lyon sunt partidele din cadrul semifinalelor Europa League, conform tragerii la sorţi care a avut loc, vineri, la Nyon.
 
Partidele tur din semifinale se vor disputa pe 4 mai, în timp ce returul va avea loc pe 11 mai. Manchester United şi Olympique Lyon vor disputa manşele retur pe teren propriu.
 
Dincolo de trofeul pus în joc şi bonusurile oferite de UEFA, marea miză e reprezentată de faptul că formaţia care va câştiga Europa League va fi calificată direct în viitoarea ediţie a Ligii Campionilor, indiferent de poziţia ocupată în campionatul intern.
 
Finala competiţiei va avea loc la Stockholm, pe "Friends Arena", pe 24 mai, de la 21:45.






Taguri: Europa League    Celta Vigo    Manchester United    Ajax Amsterdam    Olympique Lyon   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Europa League: Celta, Manchester United, Ajax și Lyon, calificate în semifinale

Celta Vigo, Manchester United, Ajax Amsterdam și Olympique Lyon s-au calificat, joi seara, în semifinalele Europa League la fotbal, după meciurile din manșa secundă a sferturilor de...

Lyon și Beșiktaș, excluse din următoarea competiție europeană, cu o perioadă de probațiune de 2 ani

Comisia de disciplină a UEFA a anunțat miercuri că grupările Olympique Lyon și Beșiktaș İstanbul vor fi excluse din următoarea competiție europeană la care se vor califica, cu o...

UEFA va lua o decizie "la sfârșitul zilei" de miercuri după incidentele de la meciul Lyon - Beșiktaș

UEFA va lua o decizie "la sfârșitul zilei" de miercuri după violențele comise de suporteri la meciul Olympique Lyon - Beșiktaș İstanbul (2-1), disputat pe 13...

Ovidiu Hațegan va arbitra meciul Schalke - Ajax, din Europa League

Arbitrul Ovidiu Hațegan a fost delegat de UEFA să conducă meciul dintre formația germană Schalke 04 și echipa olandeză Ajax Amsterdam, care va avea loc joi, la Gelsenkirchen, de la ora 22:05...

UEFA a decis proceduri disciplinare împotriva cluburilor Olympique Lyon și Beșiktaș

Uniunea Europeană de Fotbal a deschis vineri proceduri disciplinare împotriva cluburilor Olympique Lyon și Beșiktaș İstanbul, după violențele care au avut loc joi seara, pe...

Anderlecht a remizat cu Manchester United, în sferturile Europa League

Anderlecht Bruxelles a a terminat la egalitate cu Manchester United, 1-1, joi seara, pe teren propriu, în prima manșă a sferturilor de finală ale Europa League.   La...

"Vulturii negri", aproape de o surpriză la Lyon

Formaţia Olympique Lyon a învins, joi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Beşiktaş İstanbul, în prima manşă a sferturilor de finală ale Europa League.  ...

Terenul stadionului "Parc OL", invadat de suporteri înaintea meciului Olympique Lyon - Beșiktaș

Partida dintre Olympique Lyon și Beșiktaș İstanbul, din prima manșă a sferturilor de finală ale Europa League la fotbal, a început, joi seara, cu o întârziere...

José Mourinho: Premier League își împiedică echipele să reușească în Europa

Calendarul Premier League este în mare parte responsabil de slaba reprezentare a cluburilor engleze în sferturile de finală ale competițiilor europene și de accidentarea lui...

Laurențiu Reghecampf: Sper ca Stanciu și Chipciu să joace finala Europa League

Antrenorul echipei de fotbal Steaua București, Laurențiu Reghecampf, a declarat, vineri, că speră ca foștii săi jucători, Nicolae Stanciu și Alexandru Chipciu, să joace finala Europa...

Stanciu şi Chipciu vor întâlni cu Anderlecht pe Manchester United, în sferturile de finală ale Europa League

Echipa belgiană Anderlecht Bruxelles, unde sunt legitimaţi mijlocaşii Nicolae Stanciu şi Alexandru Chipciu, va întâlni formaţia engleză Manchester United, în sferturile de finală ale...



Top News

-Marius Şumudică: Am ratat cât un campionat întreg

-Cupa României - semifinală - tur: Astra Giurgiu - ACS Poli Timișoara 4-1

-Etapele 7 play-off şi play-out. Încă mai avem miză

-Liga 1 - Etapa 7 (play-off & play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 7 - play-off: Steaua Bucureşti - FC Viitorul 1-1

-Liga 1 - Etapa 7 - play-out: CSM Politehnica Iaşi - ASA Târgu-Mureş 0-0

-FC Barcelona, învingătoare în El Clasico, 3-2 cu Real Madrid pe "Santiago Bernabéu"




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Cristian López
Spania
28 ani

Cristian Stellini
Italia
43 ani

Florin Negru
România
30 ani

Güngör Kaya
Turcia
27 ani

Jaime Junior
Brazilia
38 ani

Jordi Codina
Spania
35 ani

Kim Hyung-Il
Coreea de Sud
33 ani

Laionel
Brazilia
31 ani

Lars Bender
Germania
28 ani

Luís Pedro
Olanda
27 ani

Martin Kelly
Anglia
27 ani

Paolo Pulici
Italia
67 ani

Radu Crişan
România
21 ani

Raul Marincău
România
36 ani

Ryszard Tarasiewicz
Polonia
55 ani

Sven Bender
Germania
28 ani

Walter Pandiani
Uruguay
41 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2016-2017


Liga 1 2016-2017
04.03.2017
Cronica
ACS Poli Timișoara Concordia Chiajna C
04.03.2017
Cronica
Steaua București ASA Târgu-Mureș C
05.03.2017
Cronica
CS Universitatea Craiova Gaz Metan Mediaş C
05.03.2017
Cronica
CFR 1907 Cluj FC Viitorul C
05.03.2017
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu Dinamo București C
06.03.2017
Cronica
FC Voluntari CSM Politehnica Iaşi C
06.03.2017
Cronica
Astra Giurgiu FC Botoșani C


1. FC Viitorul 51
2. Steaua București 47
3. Astra Giurgiu 44
4. CS Universitatea Craiova 43
5. CFR 1907 Cluj 43
6. Dinamo București 41
7. Gaz Metan Mediaş 39
8. FC Botoșani 32
9. FC Voluntari 30
10. CSM Politehnica Iaşi 29
11. Concordia Chiajna 25
12. Pandurii Târgu-Jiu 19
13. ACS Poli Timișoara 14
14. ASA Târgu-Mureș 12
Clasament 2016-2017

Play-Off


Liga 1 Play-Off
22.04.2017
Cronica
Astra Giurgiu CFR 1907 Cluj C
22.04.2017
Cronica
CS Universitatea Craiova Dinamo București C
24.04.2017
Cronica
Steaua București FC Viitorul C


1. Steaua București 38
2. FC Viitorul 35
3. Dinamo București 33
4. CFR 1907 Cluj 33
5. CS Universitatea Craiova 28
6. Astra Giurgiu 26
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
20.04.2017
Cronica
ACS Poli Timișoara Gaz Metan Mediaș C
21.04.2017
Cronica
Concordia Chiajna FC Voluntari C
21.04.2017
Cronica
Pandurii Târgu-Jiu FC Botoșani C
24.04.2017
Cronica
CSM Politehnica Iași ASA Târgu-Mureș C


1. CSM Politehnica Iași 30
2. Gaz Metan Mediaș 29
3. FC Botoșani 25
4. FC Voluntari 24
5. ACS Poli Timișoara 21
6. Pandurii Târgu-Jiu 17
7. Concordia Chiajna 16
8. ASA Târgu-Mureș 12
Clasament Play-Out

Liga 2


Liga 2
29.04.2017 Academica Clinceni Unirea Tărlungeni C
29.04.2017 Șoimii Pâncota
-
Foresta Suceava   C
29.04.2017 Luceafărul Oradea CSM Râmnicu-Vâlcea C
29.04.2017 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
-
ACS Berceni   C
29.04.2017 CS Mioveni
11:00
Metalul Reșița   C
29.04.2017 CS Afumați
11:00
Chindia Târgoviște   C
29.04.2017 Olimpia Satu-Mare
11:00
ASU Poli Timişoara   C
30.04.2017 Juventus București
11:00
CS Balotești   C
30.04.2017 Dunărea Călărași
11:30
UTA Bătrâna Doamnă   C
02.05.2017 FC Brașov
17:00
Dacia Unirea Brăila   C


1. Juventus București 66
2. UTA Bătrâna Doamnă 56
3. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 54
4. FC Brașov 53
5. CS Mioveni 51
6. Chindia Târgoviște 50
7. Olimpia Satu-Mare 44
8. Dacia Unirea Brăila 43
9. Dunărea Călărași 41
10. Foresta Suceava 38
11. Luceafărul Oradea 37
12. CS Afumați 35
13. Academica Clinceni 34
14. ASU Poli Timişoara 28
15. CS Balotești 27
16. Metalul Reșița 20
17. CSM Râmnicu-Vâlcea 19
18. Unirea Tărlungeni 11
19. ACS Berceni 0
20. Șoimii Pâncota 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
22.04.2017 Aerostar Bacău
-
Atletico Vaslui AMANAT C
22.04.2017 SC Bacău Olimpia Râmnicu-Sărat C
22.04.2017 Olimpic Cetate Râşnov CSM Pașcani C
22.04.2017 Sportul Chişcani AFC Hărman C
22.04.2017 Metalosport Galaţi AFK Csíkszereda C
22.04.2017 Avântul Valea Mărului AFC Odorheiu-Secuiesc C
23.04.2017 Sporting Liești Știința Miroslava C


1. AFC Hărman 52
2. AFK Csíkszereda 50
3. Știința Miroslava 48
4. Aerostar Bacău 35
5. CSM Roman 33
6. Sporting Liești 31
7. Olimpia Râmnicu-Sărat 29
8. Atletico Vaslui 29
9. Olimpic Cetate Râşnov 29
10. Avântul Valea Mărului 28
11. Metalosport Galaţi 26
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 22
13. CSM Pașcani 20
14. Sportul Chişcani 12
15. SC Bacău -4
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
21.04.2017 Dinamo II București CS Tunari C
21.04.2017 Metaloglobus București CSM Olteniţa C
22.04.2017 Viitorul Domnești Petrolistul Boldești C
22.04.2017 Delta Dobrogea Tulcea Astra Giurgiu II C
22.04.2017 Înainte Modelu FC Viitorul II C
22.04.2017 SC Popeşti Leordeni Arsenal Malu C
22.04.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Unirea Slobozia C


1. Metaloglobus București 54
2. Unirea Slobozia 39
3. CS Tunari 36
4. FC Viitorul II 34
5. Viitorul Domnești 34
6. Astra Giurgiu II 32
7. Delta Dobrogea Tulcea 31
8. SC Popeşti Leordeni 30
9. Axiopolis Sport Cernavodă 30
10. Dinamo II București 29
11. CSM Olteniţa 25
12. Înainte Modelu 21
13. Petrolistul Boldești 16
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
21.04.2017 SCM Argeș Pitești 2012 ACS URBAN Titu C
21.04.2017 ACSO Filiaşi Sporting Roșiori-de-Vede C
22.04.2017 Concordia Chiajna II CS Universitatea Craiova II C
22.04.2017 FC Aninoasa Atletic Bradu C
22.04.2017 Steaua București II ACS Şirineasa C
22.04.2017 FCM Alexandria FC Voluntari II C
22.04.2017 CS Podari Flacăra Moreni C


1. SCM Argeș Pitești 2012 59
2. Atletic Bradu 35
3. Flacăra Moreni 34
4. FC Voluntari II 34
5. Concordia Chiajna II 33
6. Sporting Roșiori-de-Vede 32
7. FC Aninoasa 31
8. FCM Alexandria 30
9. CS Mioveni II 30
10. Steaua București II 30
11. ACSO Filiaşi 29
12. CS Universitatea Craiova II 24
13. CS Podari 21
14. ACS URBAN Titu 17
15. ACS Şirineasa 17
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
21.04.2017 ACS Poli Timişoara II Pandurii Târgu-Jiu II C
21.04.2017 Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic Performanţa Ighiu C
21.04.2017 Unirea 1924 Alba-Iulia CSM Lugoj C
21.04.2017 Cetate Deva CSM Şcolar Reşiţa C
21.04.2017 Millenium Giarmata UTA Bătrâna Doamnă II C
22.04.2017 Industria Galda de Jos CS Național Sebiș C
22.04.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Ripensia Timișoara C


1. Industria Galda de Jos 42
2. Ripensia Timișoara 40
3. CS Național Sebiș 40
4. CSM Şcolar Reşiţa 39
5. Cetate Deva 37
6. CSM Lugoj 36
7. Performanţa Ighiu 29
8. ACS Poli Timişoara II 27
9. Pandurii Târgu-Jiu II 23
10. Millenium Giarmata 23
11. Gloria Lunca Teuz Cermei 21
12. Unirea 1924 Alba-Iulia 20
13. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
14. UTA Bătrâna Doamnă II 16
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
21.04.2017 Unirea Jucu ASA Târgu-Mureş II C
21.04.2017 Sănătatea Cluj CS Oşorhei C
21.04.2017 FC Zalău Metalurgistul Cugir C
21.04.2017 FC Hermannstadt CS Iernut C
21.04.2017 Gaz Metan Mediaș II Avântul Reghin C
22.04.2017 Recolta Dorolţ Viitorul Ulmeni C
22.04.2017 FC Bistriţa Unirea Dej C


1. FC Hermannstadt 56
2. Metalurgistul Cugir 48
3. ASF Comuna Recea 45
4. FC Zalău 42
5. Sănătatea Cluj 42
6. Unirea Jucu 39
7. Gaz Metan Mediaș II 39
8. Avântul Reghin 30
9. Unirea Dej 29
10. Viitorul Ulmeni 27
11. ASA Târgu-Mureş II 22
12. CS Iernut 19
13. CS Oşorhei 17
14. Recolta Dorolţ 14
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5