Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Turcia: Super Lig 22.05.2017 - 22:06

Turcia: Super Lig - Etapa 32

Vineri 19 mai 2017
 
19.05.2017, 20:00
Galatasaray SK - Osmanlispor FK 2 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Sneijder (24), 2-0 Gumus (35)
 
Sambata 20 mai 2017
 
20.05.2017, 13:30
Rizespor - Gaziantepspor 2 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Edomwonyi (26), 2-0 Kweuke (81)
 
20.05.2017, 16:00
Kayserispor - Adanaspor 1 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Sow (34), 1-1 Foquinho (81)
 
20.05.2017, 19:00
Antalyaspor - Bursaspor 2 - 1 (1-0)
Au marcat: 1-0 Eto'o (32), 1-1 Bakis (47), 2-1 Eto'o (80)
 
20.05.2017, 19:00
Besiktas JK - Kasımpaşa SK 4 - 1 (2-1)
Au marcat: 1-0 Aboubakar (2), 1-1 Eduok (4), 2-1 Quaresma (33 penalty)
 
Duminica 21 mai 2017
 
21.05.2017, 16:00
Konyaspor - Kardemir Karabükspor 3 - 0 (2-0)
Au marcat: 1-0 Bajic (23), 2-0 Sahiner (27), 3-0 Hora (90+2)
 
21.05.2017, 19:00
Trabzonspor - Istanbul Basaksehir 0 - 0 (0-0)

Luni 22 mai 2017
 
22.05.2017, 20:00
Akhisar Bld. - Alanyaspor 3 - 0 (1-0)
Au marcat: 1-0 Lopes (11), 2-0 Cikalleshi (69), 3-0 Hurmaci (84)
 
22.05.2017, 20:00
Genclerbirligi - Fenerbahçe SK 1 - 2 (1-0)
Au marcat: 1-0 Sahin (45+2), 1-1 van Persie (49), 1-2 van Persie (75 penalty)
 
 
Etapa viitoare (26.05.2017)
Osmanlispor FK - Rizespor
Istanbul Basaksehir - Adanaspor
Kasımpaşa SK - Antalyaspor
Fenerbahçe SK - Trabzonspor
Konyaspor - Akhisar Bld.
Bursaspor - Genclerbirligi
Kardemir Karabükspor - Kayserispor
Gaziantepspor - Besiktas JK
Alanyaspor - Galatasaray SK






Taguri: Turcia    Super Lig    Etapa 32   

» Clasament Turcia - Super Lig
Comenteaza

Ultimele stiri - Turcia: Super Lig

CNN Turk: Bogdan Stancu părăseşte Bursaspor

Fotbalistul Bogdan Stancu a decis să îşi rezilieze contractul cu gruparea Bursaspor şi deja şi-a luat rămas bun de la colegi, informează cnnturk.com.   Potrivit sursei...

Sabah: Şenol Güneş poate lua locul lui Lucescu la naţionala Turciei dacă se va despărţi de Beşiktaş

Tehnicianul Şenol Güneş poate lua locul lui Mircea Lucescu la naţionala Turciei, dacă se va despărţi de Beşiktaş İstanbul, notează jurnalul Sabah, precizând că...

Phillip Cocu a fost dat afară de la conducerea tehnică a echipei Fenerbahçe

Antrenorul olandez Phillip Cocu a fost demis de la conducerea tehnică a echipei Fenerbahçe, din cauza rezultatelor slabe înregistrate de formaţia din Istanbul.  ...

Fatih Terim şi-a prelungit contractul cu Galatasaray

Antrenorul Fatih Terim şi-a prelungit contractul cu Galatasaray Istanbul, scadent la finalul acestui sezon, informează lequipe.fr.   Noua înţelegere este valabilă...

Atacantul spaniol Alvaro Negredo, de la Beşiktaş la Al Nasr Dubai

Atacantul spaniol Alvaro Negredo (Beşiktaş) a semnat marţi un contract pe două sezoane cu gruparea Al Nasr Dubai (Emiratele Arabe Unite), scrie L'Equipe.   Conform sursei, valoarea...

Pepe le-a dat angajaţilor clubului Beşiktaş o mare parte din primele din acest sezon

Fotbalistul portughez Pepe, component al echipei Beşiktaş, le-a dăruit angajaţilor clubului din Istanbul o mare parte din suma de 56.000 de euro reprezentând primele pentru punctele...

FC Liverpool a scăpat de portarul Loris Karius

Germanul Loris Karius, portarul echipei engleze de fotbal FC Liverpool, autorul a două gafe monumentale în finala ultimei ediţii a Ligii Campionilor, urmează să fie...

Galatasaray a câştigat pentru a 21-a oară campionatul Turciei

Formaţia Galatasaray, la care este legitimat Iasmin Latovlevici, a câştigat, sâmbătă, pentru 21-a oară campionatul Turciei, după ce a învins în ultima...

Beşiktaş nu s-a prezentat la continuarea meciului cu Fenerbahçe, întrerupt la 19 aprilie

Formaţia Beşiktaş a refuzat să se prezinte, joi, la continuarea meciului din deplasare cu Fenerbahçe, din returul semifinalelor Cupei Turciei, întrerupt, la 19 aprilie,...

Şenol Güneş, rănit în timpul meciului din Cupa Turciei cu Fenerbahce

Antrenorul echipei Beşiktaş İstanbul, Şenol Güneş, a fost spitalizat joi seara după ce a fost rănit la cap de un obiect aruncat din tribune, în cursul derby-ului cu rivala...

UEFA a deschis procedură disciplinară împotriva clubului Beşiktaş

UEFA a deschis o procedură disciplinară împotriva clubului turc de fotbal Beşiktaş Istanbul, după ce o pisică a intrat pe teren la partida cu Bayern Munchen (1-3), miercuri seara,...




Top News

-Dinamo s-a despărţit şi de portarul panamez Penedo

-Panamezul Armando Cooper şi-a reziliat contractul cu Dinamo

-Tottenham, Liverpool şi PSG, în optimile Ligii Campionilor; Napoli şi Inter, în 16-imile Europa League

-România, în grupă cu Danemarca, Ucraina, Finlanda, Irlanda de Nord şi Malta, în preliminariile CE Under 21 din 2021

-Cristiano Ronaldo: Juventus ''este mai mult o familie'' decât Real Madrid

-Neymar a făcut deplasarea la Belgrad cu lotul PSG pentru meciul cu Steaua Roşie

-Clubul Bayern Munchen, amendat din cauza comportamentului suporterilor săi




Care este echipa ta preferată din Turcia?
Beșiktaș
Fenerbahçe
Galatasaray
Trabzonspor
Bursaspor
Sivasspor
Gaziantepspor
Samsunspor
Gençlerbirligi
Kocaelispor
Konyaspor
Altay Izmir
Ankaragücü
Kayserispor
Manisaspor
Orduspor
Kasımpaşa
Bucaspor
Karabükspor
Eskișehirspor
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alassane N'Dour
Senegal
37 ani

Alexandru Gego
România
35 ani

Antonio Buscé
Italia
43 ani

Cătălin Floricel
România
30 ani

Craig Moore
Australia
43 ani

Cristian Boldea
România
33 ani

Daniel Agger
Danemarca
34 ani

Dorin Goian
România
38 ani

Florin Cotora
România
46 ani

Gary Breen
Irlanda
45 ani

Ibrahim Cle Kano
Burkina Faso
36 ani

Lázár Szentes
Ungaria
63 ani

Lică Nunweiller
România
80 ani

Luciano Castellini
Italia
73 ani

Mário Felgueiras
Portugalia
32 ani

Maurizio Gaudino
Germania
52 ani

Michael Uwezu
Nigeria
28 ani

Milen Radukanov
Bulgaria
46 ani

Mohammed Chaouch
Maroc
52 ani

Nicolae Dumitru
România
90 ani

Nikola Ignjatijević
Serbia
35 ani

Pedro Ríos
Spania
37 ani

Përparim Hetemaj
Finlanda
32 ani

Razundara Tjikuzu
Namibia
39 ani

Sebastian Mailat
România
21 ani

Simone Grippo
Elveția
30 ani

Sorin Csipkar
România
44 ani

Steven Warnock
Anglia
37 ani

Tiberiu Csik
România
47 ani

Tommaso Scuffia
Italia
27 ani

Victor Moses
Anglia
28 ani

Walter Kogler
Austria
51 ani

ZAGŁĘBIE WAŁBRZYCH
Polonia
73 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


2018-2019


Liga 1 2018-2019
08.12.2018 FC Hermannstadt Dinamo București C
08.12.2018 CFR 1907 Cluj Gaz Metan Mediaș C
09.12.2018 CSM Politehnica Iaşi Dunărea Călărași C
09.12.2018 Astra Giurgiu Concordia Chiajna C
10.12.2018 Sepsi Sfântu Gheorghe FC Botoșani C
10.12.2018 CS Universitatea Craiova FC Voluntari C
10.12.2018 Fotbal Club FCSB FC Viitorul C


1. CFR 1907 Cluj 40
2. Fotbal Club FCSB 37
3. CS Universitatea Craiova 35
4. FC Viitorul 33
5. Gaz Metan Mediaș 28
6. Astra Giurgiu 27
7. Sepsi Sfântu Gheorghe 27
8. CSM Politehnica Iaşi 24
9. FC Botoșani 23
10. FC Hermannstadt 22
11. Dinamo București 19
12. Dunărea Călărași 17
13. Concordia Chiajna 17
14. FC Voluntari 11
Clasament 2018-2019

Liga 2


Liga 2
07.12.2018 FC Argeș Pitești Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2018 Universitatea Cluj Chindia Târgoviște C
08.12.2018 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
08.12.2018 Dacia Unirea Brăila ACS Poli Timișoara C
08.12.2018 ASC Daco-Getica Bucureşti Academica Clinceni C
08.12.2018 CS Mioveni FC Snagov C
08.12.2018 Aerostar Bacău Metaloglobus București C
08.12.2018 SSC Farul Constanţa UTA Arad C
08.12.2018 ASU Politehnica Timişoara ACS Energeticianul Petroșani C
09.12.2018 Petrolul Ploiești CS Balotești C


1. Academica Clinceni 45
2. Petrolul Ploiești 45
3. Universitatea Cluj 44
4. Chindia Târgoviște 44
5. FC Snagov 43
6. FC Argeș Pitești 41
7. CS Mioveni 32
8. ACS Energeticianul Petroșani 29
9. UTA Arad 29
10. Pandurii Târgu-Jiu 28
11. ASU Politehnica Timişoara 26
12. ASC Daco-Getica Bucureşti 24
13. Ripensia Timișoara 23
14. Luceafărul Oradea 23
15. Aerostar Bacău 22
16. SSC Farul Constanţa 21
17. Metaloglobus București 21
18. CS Balotești 19
19. Dacia Unirea Brăila 12
20. ACS Poli Timișoara 10
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017
Gazduit de HostX.ro