Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Europa League 25.08.2017 - 01:54

Bruges, PAOK, Fenerbahce, Ajax și FC Krasnodar au ratat calificarea în grupele Europa League

Echipele FC Bruges, PAOK, Dinamo Zagreb, Fenerbahce, Legia, Ajax și FC Krasnodar au ratat calificarea în grupele Europa League la fotbal, în urma meciurilor de joi din manșa secundă a play-off-ului competiției.
FC Bruges, formație la care e legitimat românul Dorin Rotariu, a fost învinsă cu 3-0 de AEK Atena, după 0-0 în prima partidă.
 
PAOK Salonic, formație antrenată de Răzvan Lucescu, a fost eliminată de echipa suedeză Ostersunds FK, victorioasă cu 2-0 pe teren propriu, după ce grecii câștigaseră cu 3-1 în primul meci. 
 
Dinamo Zagreb a pierdut și ea intrarea în grupe din cauza regulii golurilor marcate în deplasare, după 1-1 acasă și 0-0 în deplasare cu albanezii de la Skenderbeu. Alexandru Mățel a fost doar rezervă la vicecampioana Croației.
 
Sheriff Tiraspol a eliminat-o pe Legia Varșovia, tot după două rezultate de egalitate, 1-1 în Polonia și 0-0 în Republica Moldova.
 
FC Krasnodar a ratat grupele tot din cauza regulii amintite, fiind învinsă de Steaua Roșie cu 2-1, la Belgrad, după 3-2 pe teren propriu. Unicul gol al rușilor a fost marcat din penalty de suedezul Granqvist, după un fault comis asupra internaționalului român Andrei Ivan. Ivan a fost introdus pe teren în min. 65, la 0-2.
 
Fenerbahce a fost eliminată de echipa macedoneană Vardar Skopje, care s-a impus cu 2-1 la Istanbul, după 2-0 în prima partidă. 
 
Ajax a pierdut și manșa a doua cu Rosenborg, cu 2-3, la Trondheim, după 0-1 la Amsterdam.
 
Campioana Bulgariei, Ludogoreț Razgrad, s-a calificat în grupe după 0-0 cu lituanienii de la Suduva Marijampole. La Ludogoreț, victorioasă cu 2-0, în tur, nu a jucat fundașul român Cosmin Moți, iar Claudiu Keșeru a intrat în min. 88. 
 
Tragerea la sorți va avea loc vineri, de la ora 14,00 (ora României), la Grimaldi Forum din Monaco.
 
 
 






Sursa: Agerpres
Taguri: Europa League    Rezultate    play-off    grupe   

» Europa League - rezultate meciuri, etape
Comenteaza

Ultimele stiri - Europa League

Europa League: Cosmin Moți a marcat pentru Ludogoreț Razgrad

Fundașul român Cosmin Moți a marcat un gol pentru formația bulgară Ludogoreț Razgrad, care a învins cu scorul de 2-0 formația portugheză Sporting Braga, joi, în...

Rezultatele din Europa League: Hapoel Beer Sheva - FC Lugano 2-1, în grupa formației FCSB

Echipa israeliană Hapoel Beer Sheva a învins formația elvețiană FC Lugano cu scorul de 2-1, joi seara, într-un meci din Grupa G a Europa League la fotbal, din care face parte și...

Pavel Vrba (Plzen) - FCSB a fost tot timpul peste noi, de aceea a câștigat azi

Antrenorul echipei de fotbal Viktoria Plzen, Pavel Vrba, a declarat, joi seara, după înfrângerea cu 3-0 suferită pe Arena Națională în fața formației FCSB,...

Pavel Vrba (Plzen), înaintea meciului cu FCSB - Dacă întâlneam o altă echipă eram mai liniștit

Antrenorul echipei de fotbal Viktoria Plzen, Pavel Vrba, a declarat, miercuri seara, într-o conferință de presă, că nu e dezamăgit că va juca din nou cu FCSB, după ce a pierdut dubla din...

Daniel Kolar (Plzen) - Avem un respect deosebit pentru FCSB, dar am venit la București să câștigăm

Fotbalistul echipei Viktoria Plzen, Daniel Kolar, a declarat, miercuri seara, într-o conferință de presă, că are un respect deosebit pentru FCSB, adversara din partida de joi din grupele...

S-au stabilit grupele Ligii Europa. FCSB va întâlni, din nou, pe Viktoria Plzen

Echipele Viktoria Plzen (Cehia), Hapoel Beer Sheva (Israel) și FC Lugano (Elveția) vor fi adversarele vicecampioanei României, FCSB, în Grupa G a Ligii Europa, în urma...

Utrecht - Zenit Sankt Petersburg 1-0, în play-off-ul Europa League

Formația olandeză Utrecht a învins echipa rusă Zenit Sankt Petersburg cu scorul de 1-0 (0-0), miercuri seara, pe teren propriu, într-o partidă din prima manșă a play-off-ului...

Antrenorul echipei Red Bull Salzburg nu se lasă păcălit de rezultatele mai slabe ale Viitorului

Germanul Marco Rose, antrenorul echipei austriece de fotbal Red Bull Salzburg, a declarat că nu se lasă păcălit de rezultatele mai slabe ale formației FC Viitorul Constanța înaintea...

CS Universitatea Craiova, învinsă cu 2-0 de AC Milan

Echipa de fotbal CS Universitatea Craiova a fost eliminată din Europa League de formația italiană AC Milan, care a învins cu scorul de 2-0 (1-0), joi seara pe stadionul ''San Siro'', în manșa...

Astra Giurgiu, eliminată din Europa League de FK Oleksandria, victorioasă cu 1-0

Echipa de fotbal Astra Giurgiu a ratat calificarea în play-off-ul Europa League, după ce a fost învinsă de formația ucraineană FK Oleksandria cu scorul de 1-0 (1-0), joi seara, pe stadionul Nika...

Europa League: Athletic Bilbao - Dinamo București 3-0

Dinamo București a părăsit Europa League la fotbal după ce a fost învinsă de formația spaniolă Athletic Bilbao cu scorul de 3-0 (2-0), joi seara, pe stadionul San Mames din Bilbao,...



Top News

-Dan Petrescu: Cred că e cea mai grea deplasare din acest campionat

-Mihai Roman: O să răsplătesc încrederea tuturor!

-Gigi Becali: Alibec n-are nimic! N-are nimic, doar se alintă!

-Real Madrid, în finala Cupei Mondiale a cluburilor

-Etapa 21. Terenuri grele, capete sparte, oase rupte

-Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 21: Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu 0-1




Care echipă va câștiga Europa League în sezonul 2016-2017?
Manchester United
Olympique Lyon
Ajax Amsterdam
Celta Vigo
Beșiktaș İstanbul
KRC Genk
Anderlecht Bruxelles
Schalke 04
KAA Gent
FC Rostov
Olympiakos Pireu
Zenit Sankt Petersburg
FC Copenhaga
APOEL Nicosia
FC Krasnodar
AZ Alkmaar
ACF Fiorentina
AS Roma
Tottenham Hotspur
Borussia Mönchengladbach
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Ali Bilgin
Turcia
36 ani

André Ayew
Ghana
28 ani

Andrés Fernández
Spania
31 ani

Andrew Davies
Anglia
33 ani

Besart Ibraimi
Macedonia
31 ani

Boubacar Sanogo
Coasta de Fildeș
35 ani

Chidi Odiah
Nigeria
34 ani

Claudio Suárez
Mexic
49 ani

Cristian Oncică
România
34 ani

Daniele Portanova
Italia
39 ani

David Belenguer
Spania
45 ani

Epaminonda Nicu
România
38 ani

Ferenc Bene
Ungaria
73 ani

Liedson
Portugalia
40 ani

Marcel Risse
Germania
28 ani

Martin Ødegaard
Norvegia
19 ani

Nicolae Lupescu
România
77 ani

Patrick Müller
Elveția
41 ani

Ray Wilson
Anglia
83 ani

Răzvan Horj
România
22 ani

Seo Jung-Won
Coreea de Sud
47 ani

Tim Wiese
Germania
36 ani

Toño
Spania
38 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași Juventus București C
17.12.2017 Steaua București
20:00
FC Viitorul Dolce Sport 1 C
18.12.2017 FC Voluntari
17:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Dolce Sport 1 C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara
20:00
Dinamo București Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 44
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 33
8. CSM Politehnica Iași 27
9. ACS Poli Timișoara 25
10. Concordia Chiajna 24
11. FC Voluntari 22
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5