Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 04.11.2012 - 20:11
Roda - ADO Den Haag 0 - 0, Ajax - Vitesse 0 - 2, Willem II - Utrecht 1 - 5, PSV Eindhoven - Heracles 4 - 0, Groningen - NEC Nijmegen 1 - 2, AZ Alkmaar - Venlo 1 - 2, Twente - Feyenoord 3 - 0, Heerenveen - PEC Zwolle 2 - 1, NAC Breda - Waalwijk 2 - 1



Olanda: Eredivisie 28.10.2012 - 19:45
Utrecht - Groningen 1 - 0, ADO Den Haag - Willem II 2 - 0, NEC Nijmegen - Roda 0 - 0, Venlo - NAC Breda 1 - 4, Feyenoord - Ajax 2 - 2, Waalwijk - Twente 0 - 1, PEC Zwolle - PSV Eindhoven 1 - 2, Heracles - Heerenveen 6 - 3, Vitesse - AZ Alkmaar 1 - 2


Olanda: Eredivisie 21.10.2012 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 9 Heracles - Ajax 3 - 3, PSV Eindhoven - Willem II 3 - 2, Roda - Twente 1 - 1, NAC Breda - Vitesse 0 - 3, AZ Alkmaar - NEC Nijmegen 0 - 2, ADO Den Haag - Utrecht 1 - 2, Heerenveen - Groningen 3 - 0, Venlo - Feyenoord 2 - 3, Waalwijk - PEC Zwolle 1 - 2



Olanda: Eredivisie 07.10.2012 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 8 NEC Nijmegen - ADO Den Haag 1 - 1, Willem II - Waalwijk 1 - 0, PEC Zwolle - Heracles 0 - 3, Vitesse - Heerenveen 3 - 3, Roda - Venlo 3 - 0, Ajax - Utrecht 1 - 1, Groningen - Feyenoord 2 - 2, PSV Eindhoven - NAC Breda 4 - 0, Twente - AZ Alkmaar 3 - 0


Olanda: Eredivisie 30.09.2012 - 20:07
Heerenveen - NAC Breda 2 - 0, Heracles - ADO Den Haag 3 - 3, Feyenoord - NEC Nijmegen 5 - 1, Utrecht - Vitesse 1 - 2, Ajax - Twente 1 - 0, AZ Alkmaar - Waalwijk 3 - 3, Groningen - Roda 3 - 2, Willem II - PEC Zwolle 0 - 1, Venlo - PSV Eindhoven 0 - 6


Olanda: Eredivisie 23.09.2012 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 6 Roda - Utrecht 0 - 1, PEC Zwolle - Groningen 1 - 2, Vitesse - Heracles 1 - 1, Waalwijk - Venlo 1 - 1, NEC Nijmegen - Willem II 0 - 0, ADO Den Haag - Ajax 1 - 1, NAC Breda - AZ Alkmaar 2 - 1, Twente - Heerenveen 1 - 0, PSV Eindhoven - Feyenoord 3 - 0


Olanda: Eredivisie 16.09.2012 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 5 Ajax Amsterdam - RKC Waalwijk 2 - 0, Willem II - Twente Enschede 2 - 6, VVV Venlo - NEC Nijmegen 2 - 2, Hereenveen - ADO Den Haag 1- 3, Feyenoord - FC Zwolle 2 - 0, Heracles Almelo - NAC Breda 2 - 1, AZ Alkmaar - Roda JC 4 - 0, FC Utrecht - PSV Eindhoven 1 - 0, FC Groningen - SBV Vitesse 0 - 3


Olanda: Eredivisie 12.09.2012 - 10:23
Gazprom va deveni sponsorul echipei Vitesse Gigantul rus Gazprom va deveni sponsorul echipei olandeze de fotbal Vitesse Arnhem, informează portalul local AjaxShowTime, citat de Lenta.ru. Deocamdată, nu se precizează ce sumă va fi oferită de compania rusă drept sponsorizare și pe ce durată este prevăzut contractul. ÃŽn Rusia, Gazprom deține clubul de fotbal Zenit.


Olanda: Eredivisie 02.09.2012 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 4 ADO Den Haag - FC Groningen 0 - 1, Roda Kerkrade - Willem II Tilburg 3 - 0, PEC Zwolle - NEC Nijmegen 0 - 4, RKC Waalwijk - Heracles Almelo 1 - 1, NAC Breda - FC Utrecht 1 - 1, Vitesse Arnhem - Feyenoord 1 - 0, FC Twente - VVV Venlo 1 - 0, PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 5 - 1, SC Heerenveen - AFC Ajax 2 - 2


Olanda: Eredivisie 26.08.2012 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 3 RKC Waalwijk - Roda Kerkrade 1 - 0, FC Utrecht - PEC Zwolle 1 - 1, VVV Venlo - ADO Den Haag 2 - 4, AFC Ajax - NAC Breda 5 - 0, AZ Alkmaar - SC Heerenveen 0 - 0, Heracles Almelo - Feyenoord 1 - 2, NEC Nijmegen - FC Twente 1 - 3, Willem II Tilburg - Vitesse Arnhem 0 - 2, FC Groningen - PSV Eindhoven 1 - 3


Olanda: Eredivisie 19.08.2012 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 2 PSV Eindhoven - Roda Kerkrade 5 - 0, NAC Breda - FC Twente 0 - 1, PEC Zwolle - Vitesse Arnhem 0 - 1, VVV Venlo - FC Utrecht 1 - 3, Feyenoord - SC Heerenveen 1 - 1, FC Groningen - Willem II Tilburg 1 - 1, ADO Den Haag - RKC Waalwijk 2 - 2, AZ Alkmaar - Heracles Almelo 3 - 1, NEC Nijmegen - AFC Ajax 1 - 6


Olanda: Eredivisie 12.08.2012 - 19:35
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 Willem II Tilburg - NAC Breda 1 - 1, RKC Waalwijk - PSV Eindhoven 3 - 2, Roda Kerkrade - PEC Zwolle 1 - 1, Heracles Almelo - VVV Venlo 1 - 1, FC Utrecht - Feyenoord 0 - 1, FC Twente - FC Groningen 4 - 1, SC Heerenveen - NEC Nijmegen 0 - 2, Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 2 - 2, AFC Ajax - AZ Alkmaar 2 - 2


Olanda: Eredivisie 09.08.2012 - 11:49
PSV ataca titlul in Olanda cu Advocaat si Van Bommel Antrenorul echipei PSV Eindhoven, Dick Advocaat, susține că fostul jucător al echipei AC Milan, Mark van Bommel, este persoana potrivită pentru a-i oferi gruparii olandeze o mentalitate de învingător. PSV s-a întărit grație revenirii unor oameni importanți în această vară și privește cu optimism spre noua ediție Eredivisie.


Olanda: Eredivisie 05.08.2012 - 13:10
Ajax si PSV se infrunta in Supercupa Olandei ÃŽn Olanda, la fel ca-n multe alte țări europene, sezonul se deschide cu disputarea Supercupei. De la ora 19:00, două echipe de tradiție din Olanda, Ajax Amsterdam și PSV Eindhoven se vor afla față în față pe teren neutru, la Rotterdam. Pariorii o dau că favorită pe Ajax, oferind în medie o cotă de 2.10 pentru un succes.


Olanda: Eredivisie 03.05.2012 - 10:24
Ajax Amsterdam, pentru a 31-a oara campioana a Olandei Ajax Amsterdam și-a asigurat al 31-lea titlu de campioană a Olandei la fotbal din istorie, în urma victoriei cu 2-0 (ambele goluri marcate de Siem de Jong), miercuri, în partida cu VVV-Venlo, contând pentru etapa a 33-a. Cu o etapă înainte de încheierea competiției, echipa lui Frank de Boer are 73 de puncte.


Olanda: Eredivisie 02.05.2012 - 22:30
AFC Ajax - VVV Venlo 2 - 0, De Graafschap - SBV Excelsior 2 - 2, FC Groningen - NAC Breda 1 - 1, FC Twente - SC Heerenveen 3 - 4, FC Utrecht - Vitesse Arnhem 2 - 2, Feyenoord - Heracles Almelo 4 - 1, NEC Nijmegen - AZ Alkmaar 1 - 1, PSV Eindhoven - ADO Den Haag 5 - 0, RKC Waalwijk - Roda Kerkrade 5 - 2


Olanda: Eredivisie 01.05.2012 - 11:01
Advocaat o va antrena pe PSV Eindhoven Antrenorul Dick Advocaat o va antrena pe PSV Eindhoven, din sezonul viitor. Antrenorul olandez a anunțat ieri că va părăsi naționala de Rusiei, după încheierea Campionatului European din 2012. "Am ajuns la un acord verbal cu PSV, ceea ce mai lipsește este semnarea contractului", a explicat olandezul.


Olanda: Eredivisie 29.04.2012 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 32 FC Groningen - De Graafschap 1 - 1, Heracles Almelo - SC Heerenveen 2 - 4, FC Utrecht - NAC Breda 1 - 3, Vitesse Arnhem - SBV Excelsior 3 - 2, VVV Venlo - ADO Den Haag 2 - 1, Roda Kerkrade - PSV Eindhoven 1 - 3, FC Twente - AFC Ajax 1 - 2, Feyenoord - AZ Alkmaar 1 - 0, NEC Nijmegen - RKC Waalwijk 1 - 1


Olanda: Eredivisie 22.04.2012 - 20:10
Olanda: Eredivisie - Etapa 31 NAC Breda - Roda Kerkrade 0 - 3, SC Heerenveen - Vitesse Arnhem 1 - 1, De Graafschap - Heracles Almelo 2 - 3, RKC Waalwijk - FC Utrecht 0 - 2, SBV Excelsior - FC Twente 0 - 1, ADO Den Haag - Feyenoord 1 - 2, AZ Alkmaar - VVV Venlo 2 - 1, PSV Eindhoven - NEC Nijmegen 2 - 1, AFC Ajax - FC Groningen 2 - 0


Olanda: Eredivisie 18.04.2012 - 11:09
Finlandezul Moisander de la AZ Alkmaar, dorit de Ajax Amsterdam Ajax Amsterdam, liderul campionatului Olandei, este interesat de achiziționarea internaționalului finlandez Niklas Moisander, ce joacă în prezent la AZ Alkmaar. Dezvăluirea a fost făcută de Earnest Stewart, directorul sportiv al clubului din Alkmaar, care a declarat pentru publicația Voetebal International:


Olanda: Eredivisie 15.04.2012 - 21:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 30 PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 3 - 2, Feyenoord - SBV Excelsior 3 - 0, NEC Nijmegen - SC Heerenveen 2 - 4, FC Twente - NAC Breda 2 - 2, FC Groningen - Roda Kerkrade 0 - 1, AFC Ajax - De Graafschap 3 - 1, FC Utrecht - VVV Venlo 4 - 2, Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 1 - 0, Heracles Almelo - RKC Waalwijk 1 - 1


Olanda: Eredivisie 12.04.2012 - 23:57
Olanda: Eredivisie - Etapa 29 SBV Excelsior - NEC Nijmegen 0 - 2, AZ Alkmaar - FC Twente 2 - 2, NAC Breda - Heracles Almelo 1 - 2, RKC Waalwijk - PSV Eindhoven 2 - 1, Roda Kerkrade - Feyenoord 0 - 0, SC Heerenveen - AFC Ajax 0 - 5, De Graafschap - FC Utrecht 3 - 0, VVV Venlo - Vitesse Arnhem 1 - 3, ADO Den Haag - FC Groningen 3 - 0


Olanda: Eredivisie 01.04.2012 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 28 FC Utrecht - SBV Excelsior 3 - 2, FC Groningen - SC Heerenveen 1 - 3, FC Twente - Roda Kerkrade 2 - 0, PSV Eindhoven - VVV Venlo 2 - 0, Feyenoord - NAC Breda 3 - 1, NEC Nijmegen - De Graafschap 2 - 0, AFC Ajax - Heracles Almelo 6 - 0, RKC Waalwijk - ADO Den Haag 1 - 0, Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 2 - 2


Olanda: Eredivisie 25.03.2012 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 27 SBV Excelsior - FC Groningen 0 - 1, Roda Kerkrade - Vitesse Arnhem 3 - 1, NAC Breda - NEC Nijmegen 1 - 1, SC Heerenveen - VVV Venlo 4 - 1, ADO Den Haag - FC Twente 1 - 1, AZ Alkmaar - RKC Waalwijk 1 - 0, De Graafschap - Feyenoord 0 - 3, Heracles Almelo - FC Utrecht 3 - 1, AFC Ajax - PSV Eindhoven 2 - 0


Olanda: Eredivisie 24.03.2012 - 11:24
Cupa Olandei - Heracles Almelo, in finala cu PSV Eindhoven Heracles Almelo s-a calificat în finala Cupei Olandei, pentru prima dată în istoria sa, după ce a reușit să învingă în deplasare, cu scorul de 4-2 dp, formația AZ Alkmaar, în penultimul act al competiției. Heracles Almelo va întâlni în finala programată programată pe 8 aprilie, la Rotterdam, formația PSV Eindhoven.


Olanda: Eredivisie 18.03.2012 - 19:50
Olanda: Eredivisie - Etapa 26 Vitesse Arnhem - Heracles Almelo 2 - 0, RKC Waalwijk - De Graafschap 1 - 0, SBV Excelsior - Roda Kerkrade 2 - 1, VVV Venlo - NEC Nijmegen 0 - 2, ADO Den Haag - AFC Ajax 0 - 2, FC Twente - Feyenoord 0 - 2, FC Utrecht - FC Groningen 3 - 1, PSV Eindhoven - SC Heerenveen 5 - 1, AZ Alkmaar - NAC Breda 0 - 0


Olanda: Eredivisie 14.03.2012 - 10:45
Ooijer se retrage la finalul acestui sezon Internaționalul olandez Andre Ooijer, fundașul echipei Ajax Amsterdam, a anunțat că se va retrage din activitate la finalul actualei ediții din Eredivisie, punând astfel capăt unei cariere profesionale de 18 ani. Ooijer, în vârstă de 38 ani, are în palmares șase titluri de campion al Olandei, cucerite cu Ajax și PSV.


Olanda: Eredivisie 12.03.2012 - 23:59
PSV l-a instalat pe Cocu in functia de antrenor Conducerea clubului olandez PSV Eindhoven a decis să schimbe antrenorul. Fred Rutten a fost demis în urma rezultatelor slabe obținute de echipă în ultimul timp, iar în locul sau a fost instalat fostul internațional Phillip Cocu, în vârstă de 41 de ani. PSV Eindhoven ocupă acum locul al patrulea în campionat.


Olanda: Eredivisie 12.03.2012 - 16:30
Antrenorul lui PSV Eindhoven a fost demis Antrenorul echipei olandeze de fotbal PSV Eindhoven, Fred Rutten, a fost demis luni după o serie de rezultate catastrofale, ce pun în pericol șansele la titlu. Rutten pregătea formația din Eindhoven din 2009, după ce a fost concediat de echipa germană Schalke 04. Tehnicianul urma să plece de la PSV la finalul sezonului.


Olanda: Eredivisie 11.03.2012 - 19:50
Olanda: Eredivisie - Etapa 25 Roda Kerkrade - VVV Venlo 3 - 1, FC Groningen - Vitesse Arnhem 1 - 3, Heracles Almelo - ADO Den Haag 0 - 2, SC Heerenveen - SBV Excelsior 4 - 2, NAC Breda - PSV Eindhoven 3 - 1, AFC Ajax - RKC Waalwijk 3 - 0, Feyenoord - FC Utrecht 1 - 1, NEC Nijmegen - FC Twente 3 - 1, De Graafschap - AZ Alkmaar 0 - 2


Olanda: Eredivisie 04.03.2012 - 18:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 24 ADO Den Haag - SC Heerenveen 0 - 0, RKC Waalwijk - SBV Excelsior 1 - 0, VVV Venlo - NAC Breda 2 - 1, AZ Alkmaar - Heracles Almelo 3 - 1, Vitesse Arnhem - De Graafschap 2 -0, AFC Ajax - Roda Kerkrade 4 - 1, FC Utrecht - NEC Nijmegen 0 - 0, Feyenoord - FC Groningen 1 - 0, PSV Eindhoven - FC Twente 2 - 6


Olanda: Eredivisie 26.02.2012 - 20:10
Olanda: Eredivisie - Etapa 23 RKC Waalwijk - Vitesse Arnhem 1 - 0, NAC Breda - ADO Den Haag 4 - 0, Roda Kerkrade - De Graafschap 0 - 2, VVV Venlo - Heracles Almelo 3 - 1, NEC Nijmegen - FC Groningen 4 - 0, SBV Excelsior - AFC Ajax 1 - 4, FC Twente - FC Utrecht 1 - 0, PSV Eindhoven - Feyenoord 3 - 2, AZ Alkmaar - SC Heerenveen 3 - 3


Olanda: Eredivisie 20.02.2012 - 11:15
Vitesse Arnhem - FC Twente Enschde, scor 1-4, in campionatul Olandei Echipa VFC Twente Enschede, adversara Stelei în 16-imile de finală ale Europa League, a învins, duminică, în deplasare, cu scorul de 4-1 (1-0), formația Vitesse Arnhem, într-un meci din etapa 22-a a campionatului olandez. Twente a jucat în inferioritate numerică din minutul 80, după eliminarea lui Wisgerhof.


Olanda: Eredivisie 19.02.2012 - 20:10
Olanda: Eredivisie - Etapa 22 SC Heerenveen - NAC Breda 1 - 0, Feyenoord - RKC Waalwijk 1 - 1, ADO Den Haag - SBV Excelsior 1 - 1, De Graafschap - VVV Venlo 1 - 4, Heracles Almelo - Roda Kerkrade 2 - 1, FC Groningen - PSV Eindhoven 3 - 0, AFC Ajax - NEC Nijmegen 4 - 1, FC Utrecht - AZ Alkmaar 3 - 0, Vitesse Arnhem - FC Twente 1 - 4


Olanda: Eredivisie 14.02.2012 - 10:29
Marco van Basten, viitorul antrenor al echipei Heerenveen Fostul internațional olandez Marco Van Bsten va antrena echipa de fotbal SC Heerenveen începând din sezonul viitor, în locul lui Ron Jans, care a anunțat că va renunța la funcția sa după încheierea actualei ediții din Eredivisie. Potrivit clubului din nordul Olandei, Van Basten a semnat un contract pe doi ani.


Olanda: Eredivisie 12.02.2012 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 21 FC Twente - Heracles Almelo 2 - 3, AZ Alkmaar - SBV Excelsior 2 - 0, Roda Kerkrade - NEC Nijmegen 1 - 0, VVV Venlo - FC Groningen 2 - 0, NAC Breda - AFC Ajax 0 - 2


Olanda: Eredivisie 11.02.2012 - 13:04
Esec pentru Twente in campionatul Olandei inaintea meciului cu Steaua Formația FC Twente Enschede, adversara Stelei în 16-imile de finală ale Europa League, a fost învinsă, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de echipa Heracles Almelo, într-un meci din etapa a 21-a a campionatului Olandei. Golurile echipei Twente au fost marcate de De Jong în minutele 76 și 90+3.


Olanda: Eredivisie 10.02.2012 - 11:08
Consiliul director al clubului Ajax a demisionat Conducerea clubului Ajax Amsterdam, din care face parte și Johann Cruyff, și-a anunțat joi demisia, după luni de lupte interne între fostul jucător și antrenor al Barcelonei și ceilalți 4 membri ai consiliului director. Conducerea clubului Ajax și-a anunțat demisia pentru a permite numirea unor succesori.


Olanda: Eredivisie 05.02.2012 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 20 SC Heerenveen - Roda Kerkrade 4 - 3, ADO Den Haag - AZ Alkmaar (amanat), SBV Excelsior - VVV Venlo 3 - 1, Vitesse Arnhem - NAC Breda 1 - 0, AFC Ajax - FC Utrecht 0 - 2, De Graafschap - FC Twente (amanat), Heracles Almelo - PSV Eindhoven 1 - 1, NEC Nijmegen - Feyenoord 0 - 2, FC Groningen - RKC Waalwijk 0 - 3


Olanda: Eredivisie 03.02.2012 - 12:41
PSV Eindhoven, in semifinalele Cupei Olandei PSV Eindhoven, liderul din Eredivisie, s-a calificat în semifinalele Cupei Olandei la fotbal, învingând cu scorul de 3-2 (3-2) formația NEC Nijmegen, într-o partidă din sferturile de finală ale competiției, disputată joi seara. Celelalte meciuri din sferturile Cupei Olandei s-au încheiat cu următoarele rezultate:


Olanda: Eredivisie 02.02.2012 - 11:56
Twente i-a achizitionat pe atacantii Plet si Verhoek Adversara Stelei în șaisprezecimile de finală ale Europa League, FC Twente Enschede, a achiziționat doi atacanți, pe Glynor Plet de la Heracles Almelo și pe Wesley Verhoek de la ADO Den Haag. Plet a semnat pe o perioadă de trei ani și jumătate cu echipa olandeză cu opțiune de prelungire a contractului cu încă un sezon.


Olanda: Eredivisie 29.01.2012 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 19 PSV Eindhoven - Vitesse Arnhem 3 - 1, SC Heerenveen - FC Utrecht 2 - 0, Heracles Almelo - SBV Excelsior 3 - 0, NAC Breda - De Graafschap 1 - 1, Feyenoord - AFC Ajax 4 - 2, FC Twente - FC Groningen 4 - 1, RKC Waalwijk - VVV Venlo 4 - 0, NEC Nijmegen - ADO Den Haag 2 - 0


Olanda: Eredivisie 23.01.2012 - 10:08
FC Twente, 5-0 cu RKC Waalwijk, in etapa a 18-a a campionatului Olandei FC Twente Enschede, adversara Stelei în șaisprezecimile de finală ale Europa League, a surclasat pe RKC Waalwijk cu scorul de 5-0, sâmbătă seara, pe teren propriu, într-un meci din etapa a 18-a a campionatului olandez de fotbal. La primul meci al antrenorului englez Steve McClaren, Twentea evoluat în formula:


Olanda: Eredivisie 22.01.2012 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 18 ADO Den Haag - Roda Kerkrade 3 - 3, De Graafschap - SC Heerenveen 0 - 2, SBV Excelsior - NAC Breda 3 - 0, FC Twente - RKC Waalwijk 5 - 0


Olanda: Eredivisie 21.01.2012 - 07:30
Ajax Amsterdam a fost eliminata din Cupa Olandei Echipa Ajax Amsterdam a fost eliminată din Cupa Olandei, fiind învinsă pe teren propriu, cu scorul de 3-2, de AZ Alkmaar, într-o partidă contând pentru optimile de finală ale competiției. Meciul, programat inițial pe 21 decembrie, când a fost întrerupt în minutul 37, după ce un suporter a intrat pe teren.


Olanda: Eredivisie 20.01.2012 - 10:39
Olanda va disputa un amical cu Italia in februarie 2013 Reprezentativa Olandei, viitoarea adversară a României în preliminariile Cupei Mondiale de fotbal ediția 2014, va disputa un meci amical în compania selecționatei Italiei, la începutul anului 2013, a confirmat FIGC. ÃŽntâlnirea dintre cele două puteri ale fotbalului european urmează să se dispute pe Amsterdam Arena.


Olanda: Eredivisie 17.01.2012 - 15:31
Ronald Koeman si-a prelungit contractul cu Feyenoord Rotterdam Fostul internațional olandez Ronald Koeman și-a prelungit, marți, contractul de antrenor cu echipa Feyenoord Rotterdam pentru încă un an, a anunțat site-ul oficial al FIFA. La finalul turului, Feyenoord Rotterdam ocupă locul cinci în clasament, cu 31 de puncte, la șapte puncte în urma liderului AZ'67 Alkmaar.


Olanda: Eredivisie 03.01.2012 - 15:01
Antrenorul Steve McClaren revine la Twente Enschede Steve McClaren, fostul selecționer al Angliei, va reveni la FC Twente Enschede, adversara echipei de fotbal Steaua București în șaisprezecimile de finală ale competiției Europa League, urmând să-l înlocuiască pe actualul antrenor, Co Adriaanse. Tehnicianul englez a cucerit titlul cu Twente în 2010.


Olanda: Eredivisie 30.12.2011 - 11:08
Ajax Amsterdam si AZ Alkmaar vor rejuca meciul din optimile Cupei Olandei fara spectatori Meciul din optimile de finală ale Cupei Olandei la fotbal dintre echipele Ajax Amsterdam și AZ Alkmaar, întrerupt după ce un suporter a încercat să-l lovească pe portarul lui Alkmaar, va fi rejucat cu porțile închise pe data de 19 ianuarie, conform deciziei de astăzi a Federației olandeze de fotbal.


Olanda: Eredivisie 24.12.2011 - 11:49
Twente Enschede a fost eliminată din Cupa Olandei de PSV Eindhoven Echipa de fotbal Twente Enschede, adversara Stelei în șaisprezecimile de finală ale Europa League, a fost eliminată de PSV Eindhoven în optimile de finală ale Cupei Olandei, cedând cu 1-2 pe teren propriu, după prelungiri. Twente Enschede era deținătoarea trofeului.




Case de pariuri online

Pe langa toate informatiile si statisticile din fotbal pe care le prezentam pe site, incercam zilnic sa aducem ponturi pariuri alese pe biletul zilei de catre specialistii nostri. Bineinteles, inainte de a plasa un bilet la pariu va sfatuim sa treceti recomandarile prin propriile filtre de analiza si apoi sa decideti daca merita jucat sau nu.

Top News

-Italia:Seria A - Etapa 3

-Germania: Bundesliga - Etapa 3

-Franta: Ligue 1 - Etapa 5

-Anglia:Premier League - etapa 5

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Spania: Primera Division - Etapa 4

-Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexander Stephan
Germania
33 ani

Ciprian Manea
România
51 ani

Darko Lazović
Serbia
29 ani

Dejan Savićević
Serbia
53 ani

Dirk Medved
Belgia
51 ani

Eiður Guðjohnsen
Islanda
41 ani

Emil Barbu Popescu
România
81 ani

Gabriel Răduță
România
52 ani

Gigi Ion
România
52 ani

Jean-Claude Pagal
Camerun
55 ani

Johan Neeskens
Olanda
68 ani

Jukka Raitala
Finlanda
31 ani

Kew Jaliens
Olanda
41 ani

Leonard Naidin
România
40 ani

Márcio Santos
Brazilia
50 ani

Mario Contra
România
20 ani

Marko Pantelić
Serbia
41 ani

Mihai Dina
România
34 ani

Murat Yakın
Elveția
45 ani

Mustafa Keçeli
Turcia
41 ani

Neny Bihombele
Franța
40 ani

Oliver Gill
Anglia
29 ani

Per Nilsson
Suedia
37 ani

Rasimcan Değirmenci
Turcia
27 ani

Roussel Ngankam
Camerun
26 ani

Stelian Bordeianu
România
51 ani

Tomáš Sivok
Cehia
36 ani

TROMSØ IL
Norvegia
99 ani

Wilmer Cabrera
Columbia
52 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.09.2019 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
13.09.2019 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
14.09.2019 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2019 Dinamo București FC Botoșani C
15.09.2019 CSM Politehnica Iaşi
18:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
15.09.2019 Universitatea Craiova
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
16.09.2019 FC Viitorul
21:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. Gaz Metan Mediaş 18
3. Universitatea Craiova 16
4. FC Viitorul 15
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 9
11. Fotbal Club FCSB 7
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad
11:30
CS Mioveni   C
15.09.2019 FC Argeș Pitești
15:30
Rapid București   C
16.09.2019 Petrolul Ploiești
18:00
Sportul Snagov   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 14
4. UTA Arad 12
5. FC Argeș Pitești 12
6. Viitorul Târgu-Jiu 11
7. Concordia Chiajna 11
8. Metaloglobus București 10
9. Rapid București 10
10. Petrolul Ploiești 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017