Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 05.01.2011 - 09:15
Egipteanul Mido paraseste Ajax dupa numai 4 luni Atacantul egiptean Ahmed Hossam "Mido" a părăsit formația Ajax Amsterdam la numai 4 luni de la venirea sa în Olanda, nemulțumit de statutul de rezervă, relatează BBC. Mido a jucat la numeroase cluburi europene în cariera sa, precum Marseille, Celta Vigo, Roma, Tottenham sau West Ham.



Olanda: Eredivisie 24.12.2010 - 08:15
Ajax, calificata in sferturile Cupei Olandei Ajax Amsterdam s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, după ce a învins cu scorul de 1-0 formația AZ Alkmaar, pe teren propriu. Miralem Sulejmani a marcat unicul gol al partidei, în min. 42, oaspeții terminând jocul în 10 oameni, după eliminarea lui Pontus Wernbloom (72).


Olanda: Eredivisie 23.12.2010 - 08:30
Echipa lui Nesu, calificata in sferturile de finala ale Cupei Olandei Echipa lui Mihai Neșu, FC Utrecht, s-a calificat miercuri în sferturile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, după ce a trecut acasă cu 1-0 de divizionara secundă FC Volendam, grație golului înscris în minutul 88 de Barry Maguire (din penalty), intrat de 3 minute în locul jucătorului român.



Olanda: Eredivisie 19.12.2010 - 17:00
SC Heerenveen - De Graafschap 4 - 0, NAC Breda - Vitesse Arnhem 1 - 1, SBV Excelsior - FC Groningen 2 - 2, ADO Den Haag - Willem II Tilburg 2 - 1, PSV Eindhoven - Roda Kerkrade 3 - 1.


Olanda: Eredivisie 12.12.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 18 Heracles Almelo - VVV Venlo 2 - 2, NAC Breda - FC Utrecht 3 - 1, NEC Nijmegen - Willem II Tilburg 3 - 1, Roda Kerkrade - ADO Den Haag 1 - 1, De Graafschap - PSV Eindhoven 0 - 0, Vitesse Arnhem - AFC Ajax 0 - 1, FC Groningen - AZ Alkmaar 2 - 0, Feyenoord - SBV Excelsior 1 - 0, SC Heerenveen - FC Twente 6 - 2.


Olanda: Eredivisie 05.12.2010 - 18:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 17 FC Groningen - Vitesse Arnhem 4 - 1, SBV Excelsior - NAC Breda (amanat), AFC Ajax - NEC Nijmegen 1 - 1, PSV Eindhoven - Heracles Almelo 5 - 2, FC Twente - De Graafschap 2 - 0, Willem II Tilburg - Feyenoord 1 - 1, ADO Den Haag - AZ Alkmaar 0 - 2, FC Utrecht - SC Heerenveen 2 - 1, VVV Venlo - Roda Kerkrade (amanat).


Olanda: Eredivisie 28.11.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 16 NAC Breda - PSV Eindhoven 4 - 2, AZ Alkmaar - SC Heerenveen 2 - 2, Roda Kerkrade - FC Groningen 1 - 0, Willem II Tilburg - SBV Excelsior 1 - 1, NEC Nijmegen - FC Twente 2 - 4.


Olanda: Eredivisie 24.11.2010 - 09:30
Federatia olandeza cere o suspendare de sapte meciuri in cazul lui Luis Suarez Federația olandeză de fotbal a cerut o suspendare de șapte meciuri pentru Luis Suarez, atacantul lui Ajax Amsterdam, care l-a mușcat de gât pe Otman Bakkal, mijlocașul lui PSV Eindhoven, în meciul de sâmbătă din campionat dintre cele două echipe, informează AP.


Olanda: Eredivisie 21.11.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 15 SBV Excelsior - VVV Venlo 1 - 0, De Graafschap - Roda Kerkrade 3 - 1, FC Twente - AZ Alkmaar 1 - 2, Vitesse Arnhem - Heracles Almelo 2 - 0.


Olanda: Eredivisie 14.11.2010 - 19:30
Willem II Tilburg - ABD De Graafschap 0 - 0, Roda Kerkrade - FC Utrecht (amanat), PSV Eindhoven - SBV Excelsior 4 - 2, NAC Breda - FC Twente 2 - 1, AZ Alkmaar - AFC Ajax 2 - 0, NEC Nijmegen - ADO Den Haag 1 - 1, VVV Venlo - Vitesse Arnhem 1 - 5, Feyenoord - SC Heerenveen 2 - 2, Heracles Almelo - FC Groningen 3 - 0.


Olanda: Eredivisie 12.11.2010 - 05:00
Heracles, invins de Achilles in Cupa Olandei Echipa de amatori Achilles '29 Groesbeek a produs surpriza turului IV al Cupei Olandei la fotbal, reușind să se impună cu scorul de 5-3, pe teren propriu, în fața lui Heracles Almelo, club din prima divizie a campionatului batav.


Olanda: Eredivisie 10.11.2010 - 05:00
Rezultate din saisprezecimile de finala ale Cupei Olandei FC Twente Enschede, deținătoarea titlului de campioană, s-a calificat marți cu emoții în optimile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, după ce la capătul loviturilor de departajare a trecut cu 5-3 de echipa de ligă secundă Zwolle, la sfârșitul timpului regulamentar scorul fiind 1-1.


Olanda: Eredivisie 07.11.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 13 Willem II Tilburg - VVV Venlo 1 - 4, FC Groningen - NAC Breda 2 - 1, SC Heerenveen - Heracles Almelo 3 - 2, FC Twente - SBV Excelsior 2 - 1, De Graafschap - NEC Nijmegen 1 - 4, AFC Ajax - ADO Den Haag 0 - 1, FC Utrecht - PSV Eindhoven 1 - 2, Feyenoord - Roda Kerkrade 1 - 1, Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 1 - 1.


Olanda: Eredivisie 01.11.2010 - 06:00
nfrangere pentru FC Utrecht in campionatul Olandei Formația FC Utrecht, adversara Stelei în grupa K a Europa League, a fost învinsă, duminică, în deplasare, cu scorul de 1-0, de echipa ADO Den Haag, într-un meci din etapa a 12-a a campionatului Olandei. Unicul gol al meciului a fost marcat de Lex Immers, în minutul 45.


Olanda: Eredivisie 31.10.2010 - 17:40
Olanda: Eredivisie - Etapa 12 VVV Venlo - FC Groningen 3 - 5, Heracles Almelo - AFC Ajax 1 - 4, NAC Breda - De Graafschap 2 - 0, SBV Excelsior - SC Heerenveen 0 - 2, PSV Eindhoven - FC Twente 0 - 1.


Olanda: Eredivisie 29.10.2010 - 09:30
Feyenoord vrea sa vanda actiuni de 17 milioane de euro Feyenoord Rotterdam va încerca să obțină cel puțin 17 milioane de euro din vânzarea de acțiuni către investitori, a anunțat directorul general al clubului olandez, Eric Gudde, la mai puțin de o săptămână după cea mai grea înfrângere din istoria fostei câștigătoare a Cupei Campionilor la fotbal.


Olanda: Eredivisie 25.10.2010 - 04:00
Campionatul Olandei: PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 10-0!!! Feyenoord Rotterdam, una dintre cele mai titrate echipe din fotbalul olandez, cu 14 titluri naționale în palmares, a suferit cel mai umilitor eșec din istoria sa, fiind învinsă cu un neverosimil 10-0 pe terenul rivalei PSV Eindhoven, duminică, într-o partidă din cadrul etapei a 10-a din Eredivisie.


Olanda: Eredivisie 24.10.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 10 NAC Breda - Roda Kerkrade 1 - 2, De Graafschap - Heracles Almelo 1 - 1, NEC Nijmegen - FC Groningen 3 - 2, SC Heerenveen - VVV Venlo 2 - 0, SBV Excelsior - AFC Ajax 2 - 2, AZ Alkmaar - Willem II Tilburg 3 - 0, FC Twente - ADO Den Haag 3 - 2, PSV Eindhoven - Feyenoord 10 - 0, Vitesse Arnhem - FC Utrecht 1 - 4.


Olanda: Eredivisie 18.10.2010 - 04:00
Remiza pentru FC Utrecht inaintea intalnirii cu Steaua, scor 2-2 cu De Graafschap Formația FC Utrecht a terminat la egalitate, scor 2-2, partida disputată, pe teren propriu, în compania echipei De Graafschap, în etapa a 9-a a campionatului Olandei, ultima dinaintea întâlnirii din Olanda cu Steaua, din Europa League. Golurile echipei FC Utrecht au fost marcate de Wuytens 2 și Mulenga 11.


Olanda: Eredivisie 17.10.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 9 Feyenoord - FC Twente 0 - 1, ADO Den Haag - SBV Excelsior 2 - 1, FC Utrecht - De Graafschap 2 - 2, VVV Venlo - AZ Alkmaar 0 - 1, AFC Ajax - NAC Breda 3 - 0, FC Groningen - SC Heerenveen 1 - 0, Roda Kerkrade - Vitesse Arnhem 4 - 1, Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 2 - 4, Heracles Almelo - NEC Nijmegen 3 - 2.


Olanda: Eredivisie 03.10.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 8 Vitesse Arnhem - Willem II Tilburg 0 - 0, NAC Breda - NEC Nijmegen 2 - 0, SBV Excelsior - Roda Kerkrade 1 - 2.


Olanda: Eredivisie 26.09.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 7 SC Heerenveen - Roda Kerkrade 2 - 2, ADO Den Haag - Heracles Almelo 3 - 2, AZ Alkmaar - FC Utrecht 1 - 0, PSV Eindhoven - FC Groningen 1 - 1, FC Twente - AFC Ajax 2 - 2


Olanda: Eredivisie 24.09.2010 - 07:00
FC Utrecht, invingatoare in Cupa Olandei FC Utrecht, adversara Stelei în Europa League, la care joacă fotbalistul român Mihai Neșu, s-a calificat miercuri în turul 4 al Cupei Olandei, grație victoriei de pe terenul lui De Graafschap, 4-3 în urma executării loviturilor de departajare, după ce la sfârșitul prelungirilor scorul a fost 1-1.


Olanda: Eredivisie 19.09.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 6 De Graafschap - SC Heerenveen 3 - 2, FC Groningen - SBV Excelsior 2 - 0, Vitesse Arnhem - NAC Breda 0 - 0, Willem II Tilburg - ADO Den Haag 2 - 4, Feyenoord - AFC Ajax 1 - 2, FC Utrecht - VVV Venlo 3 - 2, NEC Nijmegen - AZ Alkmaar 0 - 1, Roda Kerkrade - PSV Eindhoven 0 - 0, Heracles Almelo - FC Twente 0 - 0.


Olanda: Eredivisie 12.09.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 5 AFC Ajax Amsterdam - Willem II Tilburg 2 - 0, VVV Venlo - FC Twente Enschede 1 - 2, PSV Eindhoven - NEC Nijmegen 3 - 1, SC Heerenveen - SBV Vitesse Arnhem 2 - 1, SBV Excelsior Rotterdam - Heracles Almelo 2 - 1, AZ Alkmaar - Roda JC Kerkrade 1 - 2.


Olanda: Eredivisie 29.08.2010 - 18:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 4 Willem II Tilburg - FC Groningen 0 - 3, NAC Breda - VVV Venlo 2 - 0, Roda JC Kerkrade - Heracles Almelo 4 - 2, NEC Nijmegen - SC Heerenveen 2 - 2, De Graafschap Doetinchem - AFC Ajax Amsterdam 0 - 5, ADO Den Haag - PSV Eindhoven 2 - 2, FC Twente Enschede - FC Utrecht 4 - 0, Feyenoord Rotterdam - SBV Vitesse Arnhem 4 - 0, AZ Alkmaar - SBV Excelsior Rotterdam 1 - 1.


Olanda: Eredivisie 22.08.2010 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 3 Excelsior Rotterdam - NEC Nijmegen 4 - 2, Vitesse Arnhem - FC Twente Enschede 0 - 3, FC Groningen - De Graafschap Doetinchem 2 - 1, SC Heerenveen - NAC Breda 3 - 1, Ajax Amsterdam - Roda JC Kerkrade 3 - 0, FC Utrecht - Willem II Tilburg 3 - 0, Heracles Almelo - Feyenoord Rotterdam 1 - 1, VVV Venlo - ADO Den Haag 2 - 3, PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 3 - 1.


Olanda: Eredivisie 17.08.2010 - 07:00
Clubul olandez Vitesse Arnhem, cumparat de un om de afaceri georgian Merab Jordania, fostul președinte al Federației Georgiene de Fotbal, a achiziționat clubul olandez Vitesse Arnhem, care a devenit astfel prima grupare din Eredivisie cu proprietar străin. Detaliile financiare ale tranzacției nu au fost dezvăluite.


Olanda: Eredivisie 15.08.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 2 Ajax Amsterdam - Vitesse Arnhem 4 - 2, AZ Alkmaar - FC Groningen 1 - 1, PSV Eindhoven - De Graafschap Doetinchem 6 - 0, VVV Venlo - Heracles Almelo 1 - 0, FC Twente Enschede - SC Heerenveen 0 - 0, Excelsior Rotterdam - Feyenoord Rotterdam 3 - 2, ADO Den Haag - Roda JC Kerkrade 1 - 3, FC Utrecht - NAC Breda 3 - 1, Willem II Tilburg - NEC Nijmegen 3 - 5.


Olanda: Eredivisie 10.08.2010 - 08:30
Andre Ooijer a semnat cu Ajax Fundașul internațional olandez Andre Ooijer a semnat un contract pe un an cu Ajax Amsterdam, a anunțat luni clubul, citat de Reuters. Ooijer, 36 de ani, care a făcut parte din lotul Olandei pentru Cupa Mondială din Africa de Sud, era liber de contract după despărțirea de PSV Eindhoven.


Olanda: Eredivisie 08.08.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 Feyenoord Rotterdam - FC Utrecht 3 - 1, FC Groningen - Ajax Amsterdam 2 - 2, Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 3 - 1, NAC Breda - AZ Alkmaar 1 - 1.


Olanda: Eredivisie 15.05.2010 - 06:00
Englezul Steve McClaren, care a adus echipei Twente primul titlu de campioană, a devenit, vineri, primul tehnician din străinătate ales antrenorul sezonului în Olanda.


Olanda: Eredivisie 13.05.2010 - 05:00
Van Bronckhorst isi va incheia cariera dupa Mondialul din Africa de Sud Fundașul olandez Giovanni van Bronckhorst (35 ani) își va încheia cariera după Campionatul Mondial de fotbal 2010 (11 iunie-11 iulie), potrivit anunțului făcut de el în cadrul unei conferințe de presă, la stadionul De Kuip din Rotterdam.


Olanda: Eredivisie 07.05.2010 - 07:00
Roy Makaay a spus adio fotbalului Fostul internațional olandez Roy Makaay, în vârstă de 35 ani, a disputat joi seara ultimul meci din cariera sa, cu ocazia manșei secunde a finalei Cupei Olandei la fotbal, pe care echipa sa, Feyenoord Rotterdam, a pierdut-o pe teren propriu în fața formației Ajax Amsterdam (1-4).


Olanda: Eredivisie 07.05.2010 - 05:00
Ajax Amsterdam a castigat Cupa Olandei Echipa de fotbal Ajax Amsterdam a câștigat Cupa Olandei, pentru a 18-a oară în istoria sa, în urma victoriei cu 4-1 înregistrată în fața formației Feyenoord, joi seara la Rotterdam, în manșa secundă a finalei competiției.


Olanda: Eredivisie 03.05.2010 - 16:00
Twente Enschede e noua campioană a țării. ÃŽn ultima etapă, echipa pregătită de fostul selecționer al Angliei, Steve McClaren, a cîștigat la Breda cu 2-0 și a terminat pe primul loc, la un punct distanță de Ajax Amsterdam. Echipa ex-stelistului Ogăraru a făcut scor cu NEC Nijmegen, 4-1, dar nu i-a ajutat la nimic.


Olanda: Eredivisie 11.04.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 31 RKC Waalwijk - Vitesse Arnhem 4 - 1, FC Twente Enschede - SC Heerenveen 2 - 0, NEC Nijmegen - AZ Alkmaar 0 - 0, NAC Breda - Roda JC Kerkrade 1 - 0, Sparta Rotterdam - Heracles Almelo 1 - 1, PSV Eindhoven - Feyenoord Rotterdam 0 - 0, FC Utrecht - ADO Den Haag 0 - 2, Ajax Amsterdam - VVV Venlo 7 - 0, FC Groningen - Willem II Tilburg 4 - 0.


Olanda: Eredivisie 28.03.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 29 NAC Breda - ADO Den Haag 3 - 0, Vitesse Arnhem - Willem II Tilburg 2 - 1, Roda JC Kerkrade - SC Heerenveen 4 - 2, AZ Alkmaar - Heracles Almelo 3 - 2, FC Twente Enschede - Sparta Rotterdam 3 - 0, NEC Nijmegen - Feyenoord Rotterdam 0 - 0, Ajax Amsterdam - FC Groningen 3 - 0, VVV Venlo - PSV Eindhoven 2 - 4, FC Utrecht - RKC Waalwijk 2 - 0.


Olanda: Eredivisie 26.03.2010 - 05:00
Finala Ajax-Feyenoord in Cupa Olandei Marile rivale Ajax Amsterdam și Feyenoord Rotterdam se vor întâlni, pentru a doua oară în istoria lor, în finala Cupei Olandei la fotbal, informează agenția Reuters.


Olanda: Eredivisie 21.03.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 28 RKC Waalwijk - Ajax Amsterdam 1 - 5, ADO Den Haag - VVV Venlo 0 - 0, Sparta Rotterdam - AZ Alkmaar 0 - 1, FC Groningen - Roda JC Kerkrade 1 - 0.


Olanda: Eredivisie 14.03.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 27 Echipa Ajax Amsterdam s-a impus clar, cu scorul de 4-1, în partida disputată pe teren propriu cu marea sa rivală, PSV Eindhoven, duminică, în cadrul etapei a 27-a a campionatului de fotbal al Olandei.


Olanda: Eredivisie 07.03.2010 - 17:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 26 Roda JC Kerkrade - Feyenoord Rotterdam 2 - 4, Sparta Rotterdam - Ajax Amsterdam 0 - 3, FC Groningen - VVV Venlo 1 - 0, RKC Waalwijk - FC Twente Enschede 0 - 1, FC Utrecht - NEC Nijmegen 1 - 0.


Olanda: Eredivisie 04.03.2010 - 09:00
Selectionerul Olandei si-a prelungit contractul pana in 2012 Selecționerul naționalei de fotbal a Olandei, Bert van Marwijk, și-a prelungit contractul până după Campionatul European din 2012, a anunțat AFP.


Olanda: Eredivisie 28.02.2010 - 17:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 25 Ajax Amsterdam - FC Utrecht 4 - 0, PSV Eindhoven - RKC Waalwijk 5 - 1, FC Groningen - Feyenoord Rotterdam 2 - 3, FC Twente Enschede - NEC Nijmegen 2 - 1, Sparta Rotterdam - NAC Breda 2 - 2.


Olanda: Eredivisie 21.02.2010 - 18:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 24 Roda JC Kerkrade - Heracles Almelo 2 - 1


Olanda: Eredivisie 14.02.2010 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 23 Echipa NEC Nijmegen a învins, vineri, cu scorul de 4-2, formația NAC Breda, într-un meci contând pentru etapa 23-a a campionatul Olandei. Pentru gazde au marcat Bram Nuytinck (18, 35), Arek Radomski (57) și Patrick Pothuizen (59). Golurile echipei NAC a fost înscrise de Ferne Snoyl (25) și Anthony Lurling (28).


Olanda: Eredivisie 07.02.2010 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 22 Echipa Willem II Tilburg a pierdut, acasă, cu 1-2 meciul cu NAC Breda, din etapa a 22-a a campionatului olandez de fotbal. Echipa din Tilburg a deschis scorul prin Mitchell Donald, dar revelația NAC a întors rezultatul prin reușitele lui Edwin de Graaf și Matthew Amoah.


Olanda: Eredivisie 04.02.2010 - 23:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 21 Marți s-au disputat primele partide din etapa a 21-a a campionatului de fotbal al Olandei, încheiate cu următoarele rezultate:


Olanda: Eredivisie 31.01.2010 - 18:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 20 Internaționalul român Mihai Neșu a fost eliminat în prelungirile partidei pe care formația sa, FC Utrecht, a terminat-o la egalitate, 0-0, cu Heracles Almelo, în etapa a 20-a a campionatului de fotbal al Olandei.


Olanda: Eredivisie 25.01.2010 - 08:10
Atacantul brazilian Reis, dat afara de la PSV Eindhoven pentru ca a folosit produse interzise Clubul PSV Eindhoven a decis, duminică, să îl concedieze pe atacantul brazilian Jonathan Reis pentru că a folosit produse interzise și a refuzat să primească ajutor, a anunțat gruparea olandeză.




Case de pariuri online

Pe langa toate informatiile si statisticile din fotbal pe care le prezentam pe site, incercam zilnic sa aducem ponturi pariuri alese pe biletul zilei de catre specialistii nostri. Bineinteles, inainte de a plasa un bilet la pariu va sfatuim sa treceti recomandarile prin propriile filtre de analiza si apoi sa decideti daca merita jucat sau nu.

Top News

-Italia:Seria A - Etapa 3

-Germania: Bundesliga - Etapa 3

-Franta: Ligue 1 - Etapa 5

-Anglia:Premier League - etapa 5

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Spania: Primera Division - Etapa 4

-Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexander Stephan
Germania
33 ani

Ciprian Manea
România
51 ani

Darko Lazović
Serbia
29 ani

Dejan Savićević
Serbia
53 ani

Dirk Medved
Belgia
51 ani

Eiður Guðjohnsen
Islanda
41 ani

Emil Barbu Popescu
România
81 ani

Gabriel Răduță
România
52 ani

Gigi Ion
România
52 ani

Jean-Claude Pagal
Camerun
55 ani

Johan Neeskens
Olanda
68 ani

Jukka Raitala
Finlanda
31 ani

Kew Jaliens
Olanda
41 ani

Leonard Naidin
România
40 ani

Márcio Santos
Brazilia
50 ani

Mario Contra
România
20 ani

Marko Pantelić
Serbia
41 ani

Mihai Dina
România
34 ani

Murat Yakın
Elveția
45 ani

Mustafa Keçeli
Turcia
41 ani

Neny Bihombele
Franța
40 ani

Oliver Gill
Anglia
29 ani

Per Nilsson
Suedia
37 ani

Rasimcan Değirmenci
Turcia
27 ani

Roussel Ngankam
Camerun
26 ani

Stelian Bordeianu
România
51 ani

Tomáš Sivok
Cehia
36 ani

TROMSØ IL
Norvegia
99 ani

Wilmer Cabrera
Columbia
52 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.09.2019 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
13.09.2019 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
14.09.2019 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2019 Dinamo București FC Botoșani C
15.09.2019 CSM Politehnica Iaşi
18:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
15.09.2019 Universitatea Craiova
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
16.09.2019 FC Viitorul
21:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. Gaz Metan Mediaş 18
3. Universitatea Craiova 16
4. FC Viitorul 15
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 9
11. Fotbal Club FCSB 7
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad
11:30
CS Mioveni   C
15.09.2019 FC Argeș Pitești
15:30
Rapid București   C
16.09.2019 Petrolul Ploiești
18:00
Sportul Snagov   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 14
4. UTA Arad 12
5. FC Argeș Pitești 12
6. Viitorul Târgu-Jiu 11
7. Concordia Chiajna 11
8. Metaloglobus București 10
9. Rapid București 10
10. Petrolul Ploiești 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017