Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 18.12.2011 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 17 De Graafschap - RKC Waalwijk 1 - 3, Heracles Almelo - Vitesse Arnhem 0 - 1, NEC Nijmegen - VVV Venlo 2 - 0, Roda Kerkrade - SBV Excelsior 7 - 0, FC Groningen - FC Utrecht 1 - 0, AFC Ajax - ADO Den Haag 4 - 0, Feyenoord - FC Twente 3 - 2, NAC Breda - AZ Alkmaar 2 - 1, SC Heerenveen - PSV Eindhoven 1 - 5



Olanda: Eredivisie 11.12.2011 - 20:20
Olanda: Eredivisie - Etapa 16 ADO Den Haag - Heracles Almelo 2 - 0, FC Twente - NEC Nijmegen 2 - 0, AZ Alkmaar - De Graafschap 4 - 0, SBV Excelsior - SC Heerenveen 0 - 5, PSV Eindhoven - NAC Breda 1 - 0, VVV Venlo - Roda Kerkrade 2 - 0, FC Utrecht - Feyenoord 2 - 2, RKC Waalwijk - AFC Ajax 0 - 1, Vitesse Arnhem - FC Groningen 0 - 0


Olanda: Eredivisie 04.12.2011 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 15 Heracles Almelo - VVV Venlo 7 - 0, FC Groningen - NEC Nijmegen 3 - 3, ADO Den Haag - NAC Breda 3 - 0, De Graafschap - Roda Kerkrade 1 - 2, AFC Ajax - SBV Excelsior 4 - 1, Feyenoord - PSV Eindhoven 2 - 0, FC Utrecht - FC Twente 2 - 6, Vitesse Arnhem - RKC Waalwijk 4 - 0, SC Heerenveen - AZ Alkmaar 5 - 1



Olanda: Eredivisie 30.11.2011 - 10:50
Johan Cruyff ataca in justitie maniera in care a fost angajat Van Gaal la Ajax Directorul executiv al clubului olandez Ajax Amsterdam, Johan Cruyff, va face apel la instanța de judecată împotriva manierei în care ceilalți membri ai conducerii clubului l-au numit pe Louis Van Gaal ca director sportiv, o decizie de la care fostul antrenor al Barcelonei a fost îndepărtat, scrie presa olandeză.


Olanda: Eredivisie 27.11.2011 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 14 AZ Alkmaar - FC Utrecht 2 - 0, NAC Breda - SC Heerenveen 2 - 2, Roda Kerkrade - Heracles Almelo 3 - 1, VVV Venlo - De Graafschap 1 - 2, PSV Eindhoven - FC Groningen 6 - 1, RKC Waalwijk - Feyenoord 1 - 2, SBV Excelsior - ADO Den Haag 1 - 1, NEC Nijmegen - AFC Ajax 0 - 3, FC Twente - Vitesse Arnhem 0 - 0


Olanda: Eredivisie 20.11.2011 - 20:10
Olanda: Eredivisie - Etapa 13 De Graafschap - PSV Eindhoven 1 - 3, Heracles Almelo - FC Twente 1 - 1, NEC Nijmegen - Roda Kerkrade 1 - 2, SC Heerenveen - RKC Waalwijk 1 - 1, AFC Ajax - NAC Breda 2 - 2, ADO Den Haag - FC Utrecht 2 - 2, Vitesse Arnhem - Feyenoord 0 - 4, FC Groningen - VVV Venlo 2 - 1, SBV Excelsior - AZ Alkmaar (intrerupt)


Olanda: Eredivisie 06.11.2011 - 20:48
Olanda: Eredivisie - Etapa 12 VVV Venlo - SBV Excelsior 0 - 0, NAC Breda - Vitesse Arnhem 1 - 0, RKC Waalwijk - FC Groningen 1 - 1, Roda Kerkrade - SC Heerenveen 1 - 2, Feyenoord - NEC Nijmegen 0 - 1, FC Utrecht - Ajax 6 - 4, AZ Alkmaar - ADO Den Haag 3 - 0, FC Twente - De Graafschap 4 - 0, PSV Eindhoven - Heracles Almelo 4 - 1


Olanda: Eredivisie 30.10.2011 - 20:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 11 NAC Breda - VVV Venlo 3 - 1, Roda Kerkrade - AFC Ajax 0 - 4, SBV Excelsior - RKC Waalwijk 1 - 0, SC Heerenveen - ADO Den Haag 4 - 0, FC Twente - PSV Eindhoven 2 - 2,


Olanda: Eredivisie 27.10.2011 - 16:30
PSV Eindhoven s-a calificat in optimile Cupei Olandei PSV Eindhoven, adversara formației Rapid în Europa League, s-a calificat în optimile de finală ale Cupei Olandei la fotbal, după ce a învins miercuri seara pe teren propriu formația de liga a șasea Lisse cu scorul de 3-0, în șaisprezecimile de finală ale competiției. Fred Rutten a aliniiat următoarea echipă:


Olanda: Eredivisie 23.10.2011 - 19:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 10 De Graafschap - NAC Breda 3 - 1, VVV Venlo - RKC Waalwijk 4 - 1, ADO Den Haag - NEC Nijmegen 1 - 0, SBV Excelsior - Heracles Almelo 0 - 2, AFC Ajax - Feyenoord 1 - 1, AZ Alkmaar - Roda Kerkrade 1 - 0, FC Groningen - FC Twente 1 - 1, Vitesse Arnhem - PSV Eindhoven 1 - 1


Olanda: Eredivisie 16.10.2011 - 19:40
Olanda: Eredivisie - Etapa 9 AFC Ajax - AZ Alkmaar 2 - 2, Heracles Almelo - FC Groningen 2 - 1, RKC Waalwijk - FC Twente 0 - 4, SC Heerenveen - De Graafschap 1 - 1, PSV Eindhoven - FC Utrecht 1 - 0, NEC Nijmegen - Vitesse Arnhem 0 - 1, Feyenoord - VVV Venlo 4 - 0, Roda Kerkrade - ADO Den Haag 4 - 1, NAC Breda - SBV Excelsior 2 - 0


Olanda: Eredivisie 02.10.2011 - 23:52
Olanda: Eredivisie - Etapa 8 Heracles Almelo - De Graafschap 2 - 0, FC Utrecht - RKC Waalwijk 3 - 0, Vitesse Arnhem - SC Heerenveen 1 - 1, VVV Venlo - AZ Alkmaar 1 - 3, FC Groningen - AFC Ajax 1 - 0, FC Twente - SBV Excelsior 2 - 2, Feyenoord - ADO Den Haag 0 - 3, NEC Nijmegen - PSV Eindhoven 0 - 2.


Olanda: Eredivisie 25.09.2011 - 19:50
Olanda: Eredivisie - Etapa 7 PSV Eindhoven - Roda Kerkrade 7 - 1, ADO Den Haag - VVV Venlo 2 - 0, NAC Breda - FC Utrecht 1 - 0, SC Heerenveen - Heracles Almelo 1 - 1, AZ Alkmaar - Feyenoord 2 - 1, De Graafschap - FC Groningen 2 - 3, RKC Waalwijk - NEC Nijmegen 2 - 0, SBV Excelsior - Vitesse Arnhem 0 - 2.


Olanda: Eredivisie 18.09.2011 - 20:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 6 FC Groningen - SBV Excelsior 2 - 0, Vitesse Arnhem - Roda Kerkrade 5 - 0, VVV Venlo - SC Heerenveen 0 - 3, Feyenoord - De Graafschap 4 - 0, PSV Eindhoven - AFC Ajax 2 - 2, FC Twente - ADO Den Haag 5 - 2, RKC Waalwijk - AZ Alkmaar 1 - 2, FC Utrecht - Heracles Almelo 2 - 2.


Olanda: Eredivisie 11.09.2011 - 20:20
Olanda: Eredivisie - Etapa 5 Roda Kerkrade - FC Twente 2 - 1, ADO Den Haag - RKC Waalwijk 0 - 1, AZ Alkmaar - Vitesse Arnhem 4 - 0, De Graafschap - NEC Nijmegen 1 - 0, Heracles Almelo - AFC Ajax 2 - 3, SC Heerenveen - FC Groningen 3 - 0, NAC Breda - Feyenoord 1 - 3, VVV Venlo - PSV Eindhoven 3 - 3, SBV Excelsior - FC Utrecht 2 - 3.


Olanda: Eredivisie 28.08.2011 - 20:15
Olanda: Eredivisie - Etapa 4 AFC Ajax - Vitesse Arnhem 4 - 1, RKC Waalwijk - NAC Breda 2 - 1, FC Twente - VVV Venlo 4 - 1, NEC Nijmegen - Heracles Almelo 2 - 1, FC Utrecht - Roda Kerkrade 3 - 1, De Graafschap - ADO Den Haag 0 - 3, FC Groningen - AZ Alkmaar 0 - 3, Feyenoord - SC Heerenveen 2 - 2, PSV Eindhoven - SBV Excelsior 6 - 1


Olanda: Eredivisie 21.08.2011 - 20:02
Olanda: Eredivisie - Etapa 3 Roda Kerkrade - RKC Waalwijk 0 - 2, Vitesse Arnhem - FC Utrecht 2 - 1, SBV Excelsior - De Graafschap 1 - 1, SC Heerenveen - FC Twente 1 - 5, NAC Breda - FC Groningen 2 - 2, Heracles Almelo - Feyenoord 1 - 1, AZ Alkmaar - NEC Nijmegen 4 - 0, VVV Venlo - AFC Ajax 2 - 2, ADO Den Haag - PSV Eindhoven 0 - 3


Olanda: Eredivisie 15.08.2011 - 23:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 2 FC Twente - AZ Alkmaar 2 - 0, PSV Eindhoven - RKC Waalwijk 1 - 0, Vitesse Arnhem - VVV Venlo 4 - 0, Feyenoord - Roda Kerkrade 3 - 0, Heracles Almelo - NAC Breda 2 - 1, AFC Ajax - SC Heerenveen 5 - 1, FC Utrecht - De Graafschap 2 - 2, FC Groningen - ADO Den Haag 4 - 2, NEC Nijmegen - SBV Excelsior 2 - 0.


Olanda: Eredivisie 07.08.2011 - 21:55
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 SBV Excelsior - Feyenoord 0 - 2, Roda Kerkrade - FC Groningen 2 - 1, RKC Waalwijk - Heracles Almelo 2 - 2, SC Heerenveen - NEC Nijmegen 2 - 2, VVV Venlo - FC Utrecht 0 - 0, AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 3 - 1, ADO Den Haag - Vitesse Arnhem 0 - 0, De Graafschap - AFC Ajax 1 - 4, NAC Breda - FC Twente 0 - 1.


Olanda: Eredivisie 01.08.2011 - 08:30
Twente Enschede a castigat Cupa Olandei FC Twente Enschede, adversara formației FC Vaslui în turul III preliminar al Ligii Campionilor, a câștigat Supercupa Olandei la fotbal (Johan Cruijff Schaal), după ce a învins campioana Ajax Amsterdam, chiar pe "Amsterdam ArenA", cu scorul de 2-1. Twente s-a impus prin golurile marcate de Janko (21p) și Ruiz (68).


Olanda: Eredivisie 07.07.2011 - 16:00
Mai multi raniti in urma prabusirii unei parti din acoperisul stadionului echipei FC Twente Mai multe persoane au rămas blocate joi sub dărâmături după ce o parte a acoperișului stadionului echipei de fotbal FC Twente Enschede s-a prăbușit în timpul renovărilor din intersezon, a anunțat poliția. "Sunt blocați oameni, dar nu știm deocamdată câți", a declarat purtătorul de cuvânt al poliției, Jan Lamberts.


Olanda: Eredivisie 05.07.2011 - 14:00
Sigthorsson a semnat cu Ajax Amsterdam Campioana Olandei la fotbal, Ajax Amsterdam, l-a transferat pe atacantul islandez Kolbeinn Sigthorsson, venit de la altă echipă olandeză, AZ Alkmaar, informează Reuters. Sigthorsson, 21 de ani, 6 selecții pentru Islanda, a semnat un contract valabil patru sezoane.


Olanda: Eredivisie 22.06.2011 - 08:30
Suedezul Lindgren pleaca de la Ajax la Salzburg Internaționalul suedez Rasmus Lindgren s-a despărțit de clubul olandez Ajax Amsterdam, urmând să-și continue cariera la vicecampioana Austriei, Red Bull Salzburg, cu care a semnat un acord pe doi ani, a anunțat clubul austriac. ÃŽn vârstă de 26 ani, Lindgren se afla la final de contract cu Ajax.


Olanda: Eredivisie 08.06.2011 - 08:00
Jon Dahl Tomasson si-a anuntat retragerea Atacantul Jon Dahl Tomasson, cel mai bun marcator din istoria fotbalului danez, și-a anunțat retragerea din fotbal, la vârsta de 34 ani. Tomasson, care a înscris 52 de goluri în 112 partide internaționale (fiind la egalitate cu Poul Nielsen), a făcut acest anunț marți, pe stadionul echipei Feyenoord Rotterdam, De Kuyp.


Olanda: Eredivisie 31.05.2011 - 14:49
Erwin Koeman, noul antrenor al echipei FC Utrecht FC Utrecht, club olandez la care este legitimat românul Mihăiță Neșu, l-a numit în funcția de antrenor pe fostul internațional Erwin Koeman. Acesta a mai antrenat în cariera sa pe RKC Waalwijk, Feyenoord și naționala Ungariei, iar la Utrecht va fi ajutat fostul secund al echipei Jan Wouters.


Olanda: Eredivisie 19.05.2011 - 15:51
Antrenorul Ton du Chatinier a demisionat de la FC Utrecht Ton du Chatinier a demisionat din funcția de antrenor al echipei olandeze FC Utrecht, anunță gruparea batavă pe site-ul oficial. Despărțirea dintre cele două părți s-a produs de comun acord, după ce clubul l-a anunțat pe antrenor că nu mai dorește să continue colaborarea cu acesta și pentru sezonul viitor.


Olanda: Eredivisie 15.05.2011 - 20:00
AFC Ajax - FC Twente 3 - 1, De Graafschap - VVV Venlo 1 - 0, FC Groningen - PSV Eindhoven 0 - 0, FC Utrecht - AZ Alkmaar 5 - 1, Feyenoord - NEC Nijmegen 1 - 1, Heracles Almelo - ADO Den Haag 3 - 0, Roda Kerkrade - SC Heerenveen 0 - 0, Vitesse Arnhem - SBV Excelsior 1 - 4, Willem II Tilburg - NAC Breda 0 - 1.


Olanda: Eredivisie 09.05.2011 - 04:00
FC Twente a castigat Cupa Olandei, 3-2 cu Ajax FC Twente Enschede a câștigat Cupa Olandei la fotbal, impunându-se în finală în fața formației Ajax Amsterdam, cu 3-2, după prelungiri (2-2 la sfârșitul timpului regulamentar) duminică seara, pe stadionul De Kuip, din Rotterdam.


Olanda: Eredivisie 01.05.2011 - 22:00
ADO Den Haag - FC Groningen 2 - 4, AZ Alkmaar - De Graafschap 5 - 1, FC Twente - Willem II Tilburg 4 - 0, NAC Breda - Heracles Almelo 1 - 2, NEC Nijmegen - Roda Kerkrade 5 - 0, PSV Eindhoven - Vitesse Arnhem 2 - 1, SBV Excelsior - FC Utrecht 3- 1, SC Heerenveen - AFC Ajax 1 - 2, VVV Venlo - Feyenoord 3 - 2.


Olanda: Eredivisie 24.04.2011 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 32 ADO Den Haag - FC Twente 1 - 2, Willem II Tilburg - AZ Alkmaar 2 - 1, Heracles Almelo - De Graafschap 2 - 0, Roda Kerkrade - NAC Breda 5 - 1, VVV Venlo - SC Heerenveen 2 - 2, AFC Ajax - SBV Excelsior 4 - 1, FC Utrecht - Vitesse Arnhem 4 - 2, Feyenoord - PSV Eindhoven 3 - 1, FC Groningen - NEC Nijmegen 3 - 1.


Olanda: Eredivisie 22.04.2011 - 06:00
Portarul olandez al echipei ADO Den Haag, Gino Coutinho, a fost condamnat la 12 luni de închisoare pentru deținerea unei culturi de canabis, falsificare și implicare în spălare de bani.


Olanda: Eredivisie 19.04.2011 - 01:00
Unul din talentele fotbalului danez vrea să-și continue cariera la Ajax, simțind faptul că un transfer la o echipă mare i-ar putea scădea șansele de a fi titular și a avea minute jucate în fiecare etapă. Ținta celor de la Liverpool, Christian Eriksen nu se grăbește să părăsească Ajax.


Olanda: Eredivisie 18.04.2011 - 06:00
Rik van den Boog va pleca de la Ajax Directorul executiv al clubului olandez de fotbal Ajax Amsterdam, Rik van den Boog, va demisiona din funcție la data de 1 iunie, după un conflict cu fostul mare jucător al echipei, Johan Cruyff. Van den Boog a avut o neînțelegere cu Cruyff în legătură cu felul în care ar trebui condusă gruparea.


Olanda: Eredivisie 17.04.2011 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 31 SC Heerenveen - FC Utrecht 3 - 0, Vitesse Arnhem - FC Groningen 2 - 1, NAC Breda - SBV Excelsior 1 - 2, Roda Kerkrade - VVV Venlo 5 - 2, AZ Alkmaar - ADO Den Haag 3 - 1, De Graafschap - FC Twente 1 - 1, Heracles Almelo - PSV Eindhoven 0 - 2, NEC Nijmegen - AFC Ajax 1 - 2, Feyenoord - Willem II Tilburg 6 - 1.


Olanda: Eredivisie 10.04.2011 - 22:45
Olanda: Eredivisie - Etapa 30 AZ Alkmaar - NAC Breda 1 - 1, VVV Venlo - NEC Nijmegen 1 - 4, ADO Den Haag - Vitesse Arnhem 1 - 0, SBV Excelsior - De Graafschap 0 - 0, Willem II Tilburg - Heracles Almelo 2 - 6, AFC Ajax - FC Groningen 2 - 0, FC Twente - Roda Kerkrade 1 - 1, FC Utrecht - Feyenoord 0 - 4, PSV Eindhoven - SC Heerenveen 2 - 2.


Olanda: Eredivisie 03.04.2011 - 17:30
FC Twente - PSV Eindhoven 2 - 0, De Graafschap - NAC Breda 1 - 3, SC Heerenveen - SBV Excelsior 2 - 3, Willem II Tilburg - Roda Kerkrade 4 - 5, Feyenoord - AZ Alkmaar 0 - 1, FC Utrecht - ADO Den Haag 2 - 3, Vitesse Arnhem - NEC Nijmegen 2 - 1, AFC Ajax - Heracles Almelo 3 - 0, FC Groningen - VVV Venlo 3 - 2.


Olanda: Eredivisie 20.03.2011 - 17:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 28 AZ Alkmaar - Vitesse Arnhem 3 - 1, NAC Breda - FC Groningen 0 - 1, Heracles Almelo - SC Heerenveen 4 - 2, VVV Venlo - Willem II Tilburg 0 - 0, NEC Nijmegen - De Graafschap 1 - 0, ADO Den Haag - AFC Ajax 3 - 2, PSV Eindhoven - FC Utrecht 1 - 0, Roda Kerkrade - Feyenoord 3 - 0, SBV Excelsior - FC Twente 0 - 2.


Olanda: Eredivisie 14.03.2011 - 00:10
FC Utrecht - FC Groningen 1 - 0, Heracles Almelo - SBV Excelsior 4 - 1, Roda Kerkrade - AZ Alkmaar 1 - 2, Vitesse Arnhem - SC Heerenveen 1 - 1, De Graafschap - ADO Den Haag 1 - 0, FC Twente - VVV Venlo 2 - 1 , Feyenoord - NAC Breda 2 - 1, Willem II Tilburg - AFC Ajax 1 - 3, NEC Nijmegen - PSV Eindhoven 2 - 2.


Olanda: Eredivisie 06.03.2011 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 26 De Graafschap - Willem II Tilburg 2 - 1, FC Twente - NAC Breda 2 - 0, ADO Den Haag - NEC Nijmegen 5 - 1, Vitesse Arnhem - VVV Venlo 2 - 0, SBV Excelsior - PSV Eindhoven 2 - 3, FC Groningen - Heracles Almelo 1 - 4, FC Utrecht - Roda Kerkrade 1 - 1, SC Heerenveen - Feyenoord 0 - 1, AFC Ajax - AZ Alkmaar 4 - 0.


Olanda: Eredivisie 27.02.2011 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 25 Heracles Almelo - Vitesse Arnhem 6 - 1, Roda Kerkrade - De Graafschap 1 - 1, Willem II Tilburg - SC Heerenveen 4 - 3, NAC Breda - ADO Den Haag 3 - 2, AZ Alkmaar - FC Twente 2 - 1, Feyenoord - FC Groningen 5 - 1, PSV Eindhoven - AFC Ajax 0 - 0, NEC Nijmegen - FC Utrecht 1 - 1.


Olanda: Eredivisie 20.02.2011 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 24 FC Utrecht - Heracles Almelo 1 - 1, SBV Excelsior - Willem II Tilburg 4 - 0, SC Heerenveen - AZ Alkmaar 0 - 2, FC Groningen - Roda Kerkrade 1 - 4.


Olanda: Eredivisie 13.02.2011 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 23 AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 0 - 4, FC Twente - Vitesse Arnhem 1 - 0, Feyenoord - Heracles Almelo 2 - 1, Willem II Tilburg - FC Utrecht 3 - 3, ADO Den Haag - VVV Venlo 3 - 0, NAC Breda - SC Heerenveen 0 - 2, NEC Nijmegen - SBV Excelsior 2 - 0, Roda Kerkrade - AFC Ajax 2 - 2, De Graafschap - FC Groningen 1 - 1.


Olanda: Eredivisie 06.02.2011 - 19:58
Olanda: Eredivisie - Etapa 22 AFC Ajax - De Graafschap 2 - 0, SC Heerenveen - NEC Nijmegen 0 - 0, PSV Eindhoven - ADO Den Haag 0 - 1, SBV Excelsior - AZ Alkmaar 2 - 1, VVV Venlo - NAC Breda 3 - 0, Vitesse Arnhem - Feyenoord 1 - 1, FC Groningen - Willem II Tilburg 7 - 1, FC Utrecht - FC Twente 1 - 1, Heracles Almelo - Roda Kerkrade 1 - 0.


Olanda: Eredivisie 30.01.2011 - 17:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 21 NEC Nijmegen - Heracles Almelo 1 - 1, Vitesse Arnhem - Roda Kerkrade 5 - 2, AZ Alkmaar - VVV Venlo 6 - 1, PSV Eindhoven - Willem II Tilburg 2 - 1, SBV Excelsior - ADO Den Haag 1 - 5, FC Twente - Feyenoord 2 - 1, NAC Breda - AFC Ajax 0 - 3, SC Heerenveen - FC Groningen 1 - 4.


Olanda: Eredivisie 28.01.2011 - 06:00
Ajax s-a calificat in semifinalele Cupei Olandei Ajax Amsterdam s-a calificat joi seara în semifinalele Cupei Olandei al fotbal după ce a întrecut pe NAC Breda cu scorul de 4-1, pe teren propriu. Breda a deschis scorul prin Fouad Idabdelhay (8), dar "lăncierii" au întors rezultatul și au câștigat clar. ÃŽn semifinale s-au mai calificat Twente, Utrecht și Waalwijk.


Olanda: Eredivisie 27.01.2011 - 08:15
Ajax asteapta pana sambata o noua oferta de la Liverpool pentru Luis Suarez Ajax Amstedam a avertizat clubul FC Liverpool că are timp până sâmbătă pentru a prezenta o ofertă îmbunătățită pentru a perfecta transferul atacantului uruguayan Luis Suarez. Liverpool l-a transferat pe olandezul Ryan Babel la Hoffenheim și caută un înlocuitor pentru acesta.


Olanda: Eredivisie 27.01.2011 - 05:00
Utrecht, calificata in semifinalele Cupei Olandei FC Utrecht, cu Mihăiță Neșu integralist, s-a calificat miercuri seara în semifinalele Cupei Olandei la fotbal, în urma victoriei cu scorul de 3-2, pe teren propriu, în fața formației FC Groningen, în sferturile de finală. ÃŽn semifinale s-a calificat și Twente, după lovituri de departajare, 7-6 cu PSV Eindhoven.


Olanda: Eredivisie 26.01.2011 - 08:30
Waalwijk, calificata in semifinalele Cupei Olandei RKC Waalwijk, acum în liga a doua, s-a calificat în semifinalele Cupei Olandei la fotbal, după ce a surclasat în sferturile de finală formația de liga a treia Noordwijk cu scorul de 6-0. Golurile au fost marcate de Donny de Groot (8), Roald van Hout (14, 20, 24) și Derk Boerrigter (39, 65).


Olanda: Eredivisie 23.01.2011 - 16:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 20 ADO Den Haag - SC Heerenveen 3 - 1, Heracles Almelo - AZ Alkmaar 0 - 0, NEC Nijmegen - NAC Breda 2 - 2, Willem II Tilburg - Vitesse Arnhem 1 - 0, Feyenoord - De Graafschap 0 - 1, FC Utrecht - AFC Ajax 3 - 0, FC Groningen - FC Twente 1 - 2, Roda Kerkrade - SBV Excelsior 3 - 0, VVV Venlo - PSV Eindhoven 0 - 3.


Olanda: Eredivisie 14.01.2011 - 09:16
Fotbalist de la Feyenoord, arestat in Spania pentru trafic de cannabis Un fotbalist profesionist olandez, component al echipei de primă divizie Feyenoord Rotterdam, căutat pentru trafic de droguri din Olanda în Marea Britanie, a fost reținut în localitatea turistică spaniolă San Bartolome de Tirajana (Las Palmas), în baza unui mandat european de arestare, a anunțat poliția iberică.




Case de pariuri online

Pe langa toate informatiile si statisticile din fotbal pe care le prezentam pe site, incercam zilnic sa aducem ponturi pariuri alese pe biletul zilei de catre specialistii nostri. Bineinteles, inainte de a plasa un bilet la pariu va sfatuim sa treceti recomandarile prin propriile filtre de analiza si apoi sa decideti daca merita jucat sau nu.

Top News

-Italia:Seria A - Etapa 3

-Germania: Bundesliga - Etapa 3

-Franta: Ligue 1 - Etapa 5

-Anglia:Premier League - etapa 5

-Liga 1 - Etapa 9: Rezultate şi marcatori

-Spania: Primera Division - Etapa 4

-Preliminariile Campionatului de tineret 2021: Danemarca - România 2-1




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexander Stephan
Germania
33 ani

Ciprian Manea
România
51 ani

Darko Lazović
Serbia
29 ani

Dejan Savićević
Serbia
53 ani

Dirk Medved
Belgia
51 ani

Eiður Guðjohnsen
Islanda
41 ani

Emil Barbu Popescu
România
81 ani

Gabriel Răduță
România
52 ani

Gigi Ion
România
52 ani

Jean-Claude Pagal
Camerun
55 ani

Johan Neeskens
Olanda
68 ani

Jukka Raitala
Finlanda
31 ani

Kew Jaliens
Olanda
41 ani

Leonard Naidin
România
40 ani

Márcio Santos
Brazilia
50 ani

Mario Contra
România
20 ani

Marko Pantelić
Serbia
41 ani

Mihai Dina
România
34 ani

Murat Yakın
Elveția
45 ani

Mustafa Keçeli
Turcia
41 ani

Neny Bihombele
Franța
40 ani

Oliver Gill
Anglia
29 ani

Per Nilsson
Suedia
37 ani

Rasimcan Değirmenci
Turcia
27 ani

Roussel Ngankam
Camerun
26 ani

Stelian Bordeianu
România
51 ani

Tomáš Sivok
Cehia
36 ani

TROMSØ IL
Norvegia
99 ani

Wilmer Cabrera
Columbia
52 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            


2019-2020


Liga 1 2019-2020
13.09.2019 Academica Clinceni Astra Giurgiu C
13.09.2019 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
14.09.2019 Chindia Târgoviște Sepsi Sfântu Gheorghe C
14.09.2019 Dinamo București FC Botoșani C
15.09.2019 CSM Politehnica Iaşi
18:00
FC Hermannstadt Telekom Sport 1 C
15.09.2019 Universitatea Craiova
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C
16.09.2019 FC Viitorul
21:00
Gaz Metan Mediaş Telekom Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 20
2. Gaz Metan Mediaş 18
3. Universitatea Craiova 16
4. FC Viitorul 15
5. CSM Politehnica Iaşi 15
6. FC Botoșani 12
7. Astra Giurgiu 12
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 10
9. Dinamo București 10
10. FC Hermannstadt 9
11. Fotbal Club FCSB 7
12. Academica Clinceni 6
13. Chindia Târgoviște 6
14. FC Voluntari 5
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
14.09.2019 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
14.09.2019 CSM Reșița Turris Oltul Turnu-Măgurele C
14.09.2019 AFK Csíkszereda Ripensia Timișoara C
14.09.2019 Gloria Buzău Daco-Getica București C
14.09.2019 Viitorul Târgu-Jiu Concordia Chiajna C
14.09.2019 Dunărea Călărași Universitatea Cluj C
14.09.2019 ASU Poli Timişoara SSC Farul Constanţa C
15.09.2019 UTA Arad
11:30
CS Mioveni   C
15.09.2019 FC Argeș Pitești
15:30
Rapid București   C
16.09.2019 Petrolul Ploiești
18:00
Sportul Snagov   C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 19
2. Gloria Buzău 16
3. CS Mioveni 14
4. UTA Arad 12
5. FC Argeș Pitești 12
6. Viitorul Târgu-Jiu 11
7. Concordia Chiajna 11
8. Metaloglobus București 10
9. Rapid București 10
10. Petrolul Ploiești 10
11. SSC Farul Constanţa 9
12. CSM Reșița 8
13. Ripensia Timișoara 8
14. Dunărea Călărași 8
15. Daco-Getica București 6
16. ASU Poli Timişoara 5
17. AFK Csíkszereda 5
18. Pandurii Târgu-Jiu 5
19. Universitatea Cluj 3
20. Sportul Snagov 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
13.09.2019 Aerostar Bacău Bucovina Rădăuți C
13.09.2019 FC Botoşani II CSM Pașcani C
13.09.2019 FC Ozana Târgu-Neamţ CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
14.09.2019 Sporting Liești Şomuz Fălticeni C
14.09.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Bacău C
14.09.2019 Știința Miroslava Foresta Suceava C
14.09.2019 CSM Foșcani CSU Galați C
14.09.2019 Oțelul Galați Huşana Huşi C


1. Aerostar Bacău 12
2. Foresta Suceava 10
3. Bucovina Rădăuți 9
4. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 9
5. CSM Foșcani 9
6. Oțelul Galați 9
7. KSE Târgu-Secuiesc 4
8. Știința Miroslava 4
9. FC Ozana Târgu-Neamţ 4
10. CSM Bacău 4
11. Sporting Liești 4
12. FC Botoşani II 4
13. Şomuz Fălticeni 4
14. CSU Galați 2
15. Huşana Huşi 1
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
13.09.2019 Dacia Unirea Brăila Mostiştea Ulmu C
14.09.2019 CS Tunari Axiopolis Sport Cernavodă C
14.09.2019 Unirea Slobozia CS Făurei C
14.09.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
14.09.2019 Agricola Borcea Înainte Modelu C
14.09.2019 CSM Medgidia Poseidon Limanu 2 Mai C
14.09.2019 Viitorul Ianca Fotbal Club FCSB II C
14.09.2019 Metalul Buzău Recolta Gheorghe Doja C


1. Unirea Slobozia 10
2. CS Afumați 10
3. Metalul Buzău 9
4. CS Tunari 9
5. Viitorul Ianca 9
6. SC Popeşti Leordeni 7
7. Mostiştea Ulmu 7
8. CSM Medgidia 5
9. Fotbal Club FCSB II 5
10. Înainte Modelu 5
11. CS Făurei 3
12. Dacia Unirea Brăila 3
13. Agricola Borcea 2
14. Poseidon Limanu 2 Mai 1
15. Axiopolis Sport Cernavodă 1
16. Recolta Gheorghe Doja 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
13.09.2019 Astra Giurgiu II Flacăra Moreni C
13.09.2019 CSM Alexandria CSM Slatina C
14.09.2019 Progresul Spartac București Unirea Bascov C
14.09.2019 Olimpic Cetate Râşnov CS Balotești C
14.09.2019 Sporting Roșiori-de-Vede CS Universitatea Craiova II C
14.09.2019 Tractorul Cetate FC Voluntari II C
14.09.2019 FC Brașov Vediţa Coloneşti C
14.09.2019 FC Pucioasa CS Blejoi C


1. CSM Alexandria 10
2. CSM Slatina 9
3. Progresul Spartac București 8
4. Flacăra Moreni 7
5. Olimpic Cetate Râşnov 7
6. FC Voluntari II 7
7. Vediţa Coloneşti 7
8. CS Universitatea Craiova II 5
9. FC Brașov 5
10. FC Pucioasa 4
11. CS Balotești 4
12. Unirea Bascov 3
13. CS Blejoi 3
14. Sporting Roșiori-de-Vede 3
15. Tractorul Cetate 3
16. Astra Giurgiu II 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
13.09.2019 Cetate Deva CS Național Sebiș C
14.09.2019 ACS Poli Timișoara Universitatea Craiova C
14.09.2019 Flacăra Horezu ACSO Filiaşi C
14.09.2019 CS Hunedoara Gilortul Târgu-Cărbuneşti C
14.09.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Șoimii Lipova C
14.09.2019 Crișul Chișineu-Criș Viitorul Dăeşti C
14.09.2019 Fortuna Becicherecu-Mic CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
14.09.2019 Progresul Pecica Comunal Dumbrăviţa C


1. Universitatea Craiova 12
2. Flacăra Horezu 10
3. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 9
4. Fortuna Becicherecu-Mic 8
5. Viitorul Dăeşti 7
6. CS Hunedoara 6
7. ACSO Filiaşi 6
8. Crișul Chișineu-Criș 5
9. Progresul Pecica 5
10. CS Național Sebiș 4
11. Șoimii Lipova 4
12. Cetate Deva 4
13. Comunal Dumbrăviţa 3
14. Gloria Lunca Teuz Cernei 2
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 1
16. ACS Poli Timișoara 1
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
13.09.2019 Unirea Dej Minaur Baia-Mare C
13.09.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Arieșul Turda C
13.09.2019 Sănătatea Cluj CFR 1907 Cluj II C
13.09.2019 Viitorul Şelimbăr Gloria Bistrița C
14.09.2019 Industria Galda de Jos Metalurgistul Cugir C
14.09.2019 Luceafărul Oradea ACS Comuna Recea C
14.09.2019 Unirea Alba-Iulia CS Sânmartin C
14.09.2019 SCM Zalău Avântul Reghin C


1. ACS Comuna Recea 10
2. Luceafărul Oradea 9
3. Viitorul Şelimbăr 8
4. CFR 1907 Cluj II 7
5. Arieșul Turda 7
6. Unirea Alba-Iulia 6
7. Minaur Baia-Mare 5
8. Metalurgistul Cugir 5
9. Avântul Reghin 5
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 4
11. SCM Zalău 4
12. Unirea Dej 4
13. Sănătatea Cluj 4
14. CS Sânmartin 4
15. Gloria Bistrița 4
16. Industria Galda de Jos 0
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017