Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 28.04.2014 - 11:38
Ajax Amsterdam a castigat campionatul Olandei a patra oara consecutiv Echipa Ajax Amsterdam a câștigat al patrulea titlu de campioană a Olandei, al 33-lea din istorie, după remiza din deplasare, scor 1-1, cu Heracles Almelo. Cu patru puncte avans cu o etapă înainte de final, Dailey Blind și coechipierii săi (70 puncte) nu mai pot fi ajunși de Feyenoord, care a învins Camburr, scor 5-1.



Olanda: Eredivisie 27.04.2014 - 19:00
Breda - Waalwijk 1 - 1, Den Haag - AZ Alkmaar 2 - 1, Feyenoord - Cambuur 5 - 1, Heerenveen - Utrecht 4 - 1, Heracles - Ajax 1 - 1, Nijmegen - Twente 2 - 5, Roda - Groningen 1 - 2, Vitesse - G.A. Eagles 2 - 2, Zwolle - PSV 1 - 2


Olanda: Eredivisie 21.04.2014 - 11:21
PEC Zwolle a castigat Cupa Olandei Formația PEC Zwolle a câștigat pentru prima dată Cupa Olandei, după ce a învins, la Rotterdam, echipa Ajax Amsterdam, scor 5-1, în finala ediției 2013-2014 a competiției. Golurile învingătorilor au fost marcate de Thomas (8 și 12), Fernandez (22 și 34) și Van Polen (50). Pentru Ajax a înscris Van Rhijn, în minutul 3.



Olanda: Eredivisie 18.04.2014 - 14:59
Marco van Basten va antrena echipa AZ Alkmaar pana in 2016 Fostul selecționer al Olandei, Marco van Basten, va antrena echipa AZ Alkmaar până în 2016, a anunțat, vineri, clubul olandez de primă ligă. "AZ și Marco van Basten au ajuns la un acord verbal pentru un contract până în 2016. Formalitățile vor fi încheiate zilele următoare", a anunțat clubul într-un comunicat.


Olanda: Eredivisie 13.04.2014 - 19:45
Groningen - Breda 2 - 1, G.A. Eagles - Heerenveen 0 - 2, Cambuur - Vitesse 4 - 3, Twente - Roda 3 - 0, AZ Alkmaar - Nijmegen 1 - 1, Utrecht - Heracles 2 - 1, Waalwijk - Zwolle 1 - 1, Ajax - Den Haag 3 - 2, PSV - Feyenoord 0 - 2


Olanda: Eredivisie 06.04.2014 - 20:00
PEC Zwolle - FC Groningen 0 - 1, SC Heerenveen - PSV Eindhoven 3 - 0, NAC Breda - FC Twente 0 - 2, NEC Nijmegen - SC Cambuur 1 - 1, Heracles Almelo - AFC Ajax 1 - 2, ADO Den Haag - FC Utrecht 4 - 1, Feyenoord - RKC Waalwijk 2 - 0, Vitesse Arnhem - Go Ahead Eagles 1 - 1, Roda Kerkrade - AZ Alkmaar 2 - 2


Olanda: Eredivisie 30.03.2014 - 19:25
NAC Breda - FC Utrecht 2 - 2, Vitesse Arnhem - SC Heerenveen 2 - 2, NEC Nijmegen - Heracles Almelo 1 - 2, PSV Eindhoven - FC Groningen 2 - 3, Feyenoord - Go Ahead Eagles 5 - 0, AFC Ajax - FC Twente 3 - 0, Roda Kerkrade - RKC Waalwijk 0 - 1, SC Cambuur - AZ Alkmaar 0 - 0, ADO Den Haag - PEC Zwolle 1 - 1


Olanda: Eredivisie 30.03.2014 - 19:16
Ajax Amsterdam si-a consolidat prima poziție în clasament, grație victoriei obținute duminică, scor 3-0, în etapa a 30-a din campionatul Olandei. Jucătorii pregătiți de Frank de Boer au deschis scorul în minutul 29, prin Denswil, apoi au forțat desprinderea pe tabelă în partea a doua.


Olanda: Eredivisie 23.03.2014 - 18:00
FC Groningen - Vitesse 3 - 1, SC Heerenveen - NEC Nijmegen 2 - 2, PSV Eindhoven - Roda 3 - 1, AZ Alkmaar - PEC Zwolle 2 - 1


Olanda: Eredivisie 16.03.2014 - 20:00
Cambuur - RKC Waalwijk 3 - 2, Vitesse - PSV Eindhoven 1 - 2, ADO Den Haag - FC Groningen 2 - 1, Heracles - Roda 2 - 1, Twente - AZ Alkmaar 2 - 1, PEC Zwolle - Go Ahead Eagles 2 - 0, Feyenoord - SC Heerenveen 2 - 0, NEC Nijmegen - FC Utrecht 2 - 2, NAC Breda - Ajax 0 - 0


Olanda: Eredivisie 09.03.2014 - 19:55
AZ Alkmaar - Heracles 4 - 0, Roda - NEC Nijmegen 3 - 1, SC Heerenveen - PEC Zwolle 3 - 0, PSV Eindhoven - FC Utrecht 1 - 0, NAC Breda - Vitesse 1 - 2, RKC Waalwijk - ADO Den Haag 1 - 1, FC Groningen - Feyenoord 0 - 2, Go Ahead Eagles - Twente 1 - 0, Ajax - Cambuur 1 - 1


Olanda: Eredivisie 05.03.2014 - 11:14
Louis van Gaal, selecționerul Olandei, a declarat, înaintea amicalului batavilor cu Franța de miercuri, că mijlocașul Paul Pogba este un caz unic, datorită calităților pe care acesta le posedă. Amicalul Franța-Olanda se joacă la Paris, pe Stade de France, de la ora 22:00.


Olanda: Eredivisie 02.03.2014 - 19:23
Olanda: Eredivisie - Etapa 26 Heracles - SC Heerenveen 1 - 2, PEC Zwolle - NEC Nijmegen 3 - 3, ADO Den Haag - NAC Breda 1 - 1, Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven 2 - 3, Vitesse - Roda 3 - 0, FC Utrecht - Twente 1 - 1, Feyenoord - Ajax 1 - 2, FC Groningen - Cambuur 1 - 1, AZ Alkmaar - RKC Waalwijk 4 - 0


Olanda: Eredivisie 23.02.2014 - 19:45
ADO Den Haag - Go Ahead Eagles 3 - 2, SC Heerenveen - NAC Breda 0 - 0, Cambuur - Roda 1 - 0, PEC Zwolle - Heracles 1 - 1, NEC Nijmegen - PSV Eindhoven 0 - 2, FC Utrecht - FC Groningen 1 - 0, Vitesse - RKC Waalwijk 3 - 1, Ajax - AZ Alkmaar 4 - 0, Twente - Feyenoord 2 - 2


Olanda: Eredivisie 16.02.2014 - 20:15
PSV Eindhoven - Heracles 2 - 1, Twente - Vitesse 2 - 0, RKC Waalwijk - NEC Nijmegen 1 - 3, Roda - ADO Den Haag 0 - 1, AZ Alkmaar - FC Utrecht 1 - 1, Cambuur - PEC Zwolle 3 - 1, FC Groningen - Go Ahead Eagles 1 - 0, NAC Breda - Feyenoord 1 - 1, Ajax - SC Heerenveen 3 - 0


Olanda: Eredivisie 09.02.2014 - 20:00
Vitesse - ADO Den Haag 0 - 0, PSV Eindhoven - Twente 3 - 2, Go Ahead Eagles - AZ Alkmaar 2 - 1, NAC Breda - Roda 2 - 0, Feyenoord - NEC Nijmegen 5 - 1, Heracles - Cambuur 1 - 1, RKC Waalwijk - FC Utrecht 5 - 2, PEC Zwolle - Ajax 1 - 1, FC Groningen - SC Heerenveen 1 - 3


Olanda: Eredivisie 06.02.2014 - 23:46
Olanda: Eredivisie - Etapa 22 Roda Kerkrade - Feyenoord 1 - 2, ADO Den Haag - Heracles Almelo 0 - 3, Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 0 - 2, SC Cambuur - PSV Eindhoven 1 - 2, Go Ahead Eagles - RKC Waalwijk 2 - 2, NEC Nijmegen - NAC Breda 1 - 1, SC Heerenveen - FC Twente 0 - 2, FC Utrecht - PEC Zwolle 1 - 2, AFC Ajax - FC Groningen 2 - 1


Olanda: Eredivisie 02.02.2014 - 19:30
Feyenoord - Vitesse 1 - 1, SC Heerenveen - ADO Den Haag 3 - 0 , PEC Zwolle - Roda 3 - 1, Heracles - NAC Breda 1 - 2, AZ Alkmaar - FC Groningen 2 - 0, FC Utrecht - Ajax 1 - 1, NEC Nijmegen - Go Ahead Eagles 1 - 1, Twente - Cambuur 3 - 1, RKC Waalwijk - PSV Eindhoven 2 - 0


Olanda: Eredivisie 26.01.2014 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 20 Heracles - RKC Waalwijk 2 - 1, ADO Den Haag - Feyenoord 3 - 2, Roda - FC Utrecht 1 - 0, NAC Breda - PEC Zwolle 1 - 2, PSV Eindhoven - AZ Alkmaar 1 - 0, Cambuur - SC Heerenveen 3 - 1, Vitesse - NEC Nijmegen 1 - 1, Go Ahead Eagles - Ajax 0 - 1, FC Groningen - Twente (amanat)


Olanda: Eredivisie 26.01.2014 - 18:26
Olanda: Ajax a trecut pe primul loc Ajax Amsterdam a profitat duminică după-amiază de egalul făcut de Vitesse Arnhem cu NEC Nimegen, tot duminică, la orele prânzului, și a preluat șefia clasamentului. Lăncierii au câștigat în etapa a 20-a din Eredivisie cu scorul de 1-0 meciul jucat în deplasare cu Go Ahead Eagles.


Olanda: Eredivisie 19.01.2014 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 19 Twente - Heracles 3 - 1, AZ Alkmaar - NAC Breda 3 - 0, PEC Zwolle - Vitesse 1 - 2, RKC Waalwijk - FC Groningen 1 - 1, SC Heerenveen - Roda 2 - 2, NEC Nijmegen - ADO Den Haag 3 - 1, Cambuur - Go Ahead Eagles 2 - 0, FC Utrecht - Feyenoord 2 - 5, Ajax - PSV Eindhoven 1 - 0


Olanda: Eredivisie 27.12.2013 - 11:03
Jon Dahl Tomasson, noul antrenor al echipei Roda Kerkrade Fostul internațional danez Jon Dahl Tomasson a fost numit în funcția de antrenor principal al echipei olandeze Roda Kerkrade. Tomasson, în vârstă de 37 de ani, îl va înlocui pe Ruud Brood, demis la începutul lunii decembrie. Roda Kerkrade ocupă locul 15, primul neretrogradabil, cu 18 puncte.


Olanda: Eredivisie 22.12.2013 - 20:00
RKC Waalwijk - Twente 1 - 1, AZ Alkmaar - SC Heerenveen 1 - 5, NAC Breda - Cambuur 1 - 0, Heracles - Vitesse 2 - 2, Feyenoord - PEC Zwolle 3 - 0, Roda - Ajax 1 - 2, Go Ahead Eagles - FC Utrecht 2 - 1, FC Groningen - NEC Nijmegen 5 - 2, PSV Eindhoven - ADO Den Haag 2 - 0


Olanda: Eredivisie 20.12.2013 - 07:15
Hiddink va antrena nationala Olandei dupa CM 2014 Guus Hiddink va reveni pe banca naționalei Olandei după Cupa Mondială 2014, când va expira mandatul actualului selecționer, Louis van Gaal, anunță presa olandeză. Conform presei, Hiddink va semna un contract pe patru ani, în primii doi ani el urmând să fie antrenor principal, iar în ultimii doi, director tehnic.


Olanda: Eredivisie 15.12.2013 - 20:25
PEC Zwolle - SC Heerenveen 1 - 2, NEC Nijmegen - Roda 4 - 3, ADO Den Haag - RKC Waalwijk 1 - 2, Twente - Go Ahead Eagles 3 - 1, Cambuur - Ajax 1 - 2, Heracles - AZ Alkmaar 2 - 0, Vitesse - NAC Breda 3 - 2, Feyenoord - FC Groningen 1 - 0, FC Utrecht - PSV Eindhoven 1 - 5


Olanda: Eredivisie 08.12.2013 - 20:00
FC Utrecht - NEC Nijmegen 2 - 0, Ajax - NAC Breda 4 - 0, RKC Waalwijk - Cambuur 2 - 2, AZ Alkmaar - Twente 1 - 2, PSV Eindhoven - Vitesse 2 - 6, SC Heerenveen - Feyenoord 1 - 2, FC Groningen - ADO Den Haag 1 - 2, Go Ahead Eagles - PEC Zwolle 4 - 1, Roda - Heracles 1 - 3


Olanda: Eredivisie 01.12.2013 - 20:15
Roda - Twente 1 - 2, PEC Zwolle - RKC Waalwijk 1 - 1, NAC Breda - FC Groningen 2 - 2, SC Heerenveen - Go Ahead Eagles 3 - 1, Heracles - FC Utrecht 1 - 2, ADO Den Haag - Ajax 0 - 4, Feyenoord - PSV Eindhoven 3 - 1, Vitesse - Cambuur 3 - 0, NEC Nijmegen - AZ Alkmaar 3 - 2


Olanda: Eredivisie 24.11.2013 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 14 PSV Eindhoven - SC Heerenveen 1 - 1, AZ Alkmaar - Roda 2 - 2, Cambuur - NEC Nijmegen 2 - 1, Ajax - Heracles 3 - 0, RKC Waalwijk - Feyenoord 1 - 0, FC Utrecht - ADO Den Haag 3 - 0, FC Groningen - PEC Zwolle 0 - 0, Go Ahead Eagles - Vitesse 0 - 3, Twente - NAC Breda 5 - 2


Olanda: Eredivisie 11.11.2013 - 11:19
Joel Veltman, chemat in premiera la nationala Olandei Fundașul Joël Veltman, de la Ajax Amsterdam, a fost chemat în premieră la naționala Olandei pentru meciurile amicale pe care fosta adversară a României în preliminariile Cupei Mondiale 2014 le va susține în această lună împotriva Japoniei și Columbiei. Lotul Olandei este următorul:


Olanda: Eredivisie 10.11.2013 - 20:00
SC Heerenveen - RKC Waalwijk 5 - 2, Roda - Go Ahead Eagles 1 - 4, Heracles - FC Groningen 0 - 3, Vitesse - FC Utrecht 3 - 1, ADO Den Haag - Cambuur 3 - 0, PEC Zwolle - Twente 1 - 1, NEC Nijmegen - Ajax 0 - 3, NAC Breda - PSV Eindhoven 2 - 1, Feyenoord - AZ Alkmaar 2 - 2


Olanda: Eredivisie 03.11.2013 - 20:05
RKC Waalwijk - NAC Breda 3 - 0, AFC Ajax - Vitesse Arnhem 0 - 1, AZ Alkmaar - ADO Den Haag 2 - 0, FC Twente - NEC Nijmegen 2 - 2, PSV Eindhoven - PEC Zwolle 1 - 1, FC Groningen - Roda Kerkrade 3 - 3, Go Ahead Eagles - Heracles Almelo 0 - 0 (abandonat), SC Cambuur - Feyenoord 0 - 2, FC Utrecht - SC Heerenveen 2 - 0


Olanda: Eredivisie 27.10.2013 - 19:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 11 NEC Nijmegen - SC Heerenveen 2 - 1, ADO Den Haag - Twente 3 - 2, NAC Breda - Go Ahead Eagles 5 - 0, Cambuur - FC Utrecht 3 - 1, Ajax - RKC Waalwijk 0 - 0, Roda - PSV Eindhoven 2 - 1, Feyenoord - Heracles 1 - 2, PEC Zwolle - AZ Alkmaar 0 - 2, Vitesse - FC Groningen 2 - 2


Olanda: Eredivisie 20.10.2013 - 19:45
RKC Waalwijk - Roda 1 - 2, Go Ahead Eagles - Feyenoord 2 - 2, FC Utrecht - NAC Breda 4 - 2, SC Heerenveen - Vitesse 2 - 3, Twente - Ajax 1 - 1, Heracles - NEC Nijmegen 1 - 1, FC Groningen - PSV Eindhoven 1 - 0, PEC Zwolle - ADO Den Haag 6 - 1, AZ Alkmaar - Cambuur 3 - 1


Olanda: Eredivisie 06.10.2013 - 20:00
Cambuur - Twente 0 - 1, Roda - PEC Zwolle 0 - 0, Go Ahead Eagles - NEC Nijmegen 4 - 3, NAC Breda - Heracles 2 - 1, Ajax - Utrecht 3 - 0, Vitesse - Feyenoord 1 - 2, Groningen - AZ Alkmaar 2 - 1, PSV Eindhoven - Waalwijk 2 - 1


Olanda: Eredivisie 29.09.2013 - 20:00
Waalwijk - Heracles 1 - 4, AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 2 - 1, Utrecht - Roda 3 - 3, PEC Zwolle - NAC Breda 0 - 0, Ajax - Go Ahead Eagles 6 - 0, NEC Nijmegen - Vitesse 2 - 3, Heerenveen - Cambuur 2 - 1, Feyenoord - ADO Den Haag 4 - 2, Twente - Groningen 5 - 0


Olanda: Eredivisie 28.09.2013 - 14:53
Ajax Amsterdam a anuntat un profit de 18,2 milioane euro Echipa de fotbal Ajax Amsterdam, campioana en titre a Olandei, a anunțat un profit de 18,2 milioane euro pentru exercițiul financiar 2012-2013, datorat în cea mai mare parte vânzării celor mai importanți jucători. Suma este considerabil mai mare (cu aproape 10 milioane euro) față de cea înregistrată în anul anterior.


Olanda: Eredivisie 22.09.2013 - 21:00
Go Ahead Eagles - Cambuur 0 - 0, Heracles - Twente 0 - 3, ADO Den Haag - NEC Nijmegen 1 - 1, Groningen - Waalwijk 4 - 1, Roda - Heerenveen 3 - 3, Vitesse - PEC Zwolle 3 - 0, Feyenoord - Utrecht 1 - 0, NAC Breda - AZ Alkmaar 3 - 0, PSV Eindhoven - Ajax 4 - 0


Olanda: Eredivisie 15.09.2013 - 19:22
Ajax - PEC Zwolle 2 - 1, Cambuur - Heracles 2 - 0, ADO Den Haag - Vitesse (amanat), Twente - PSV Eindhoven 2 - 2, NEC Nijmegen - Feyenoord 3 - 3, Roda - NAC Breda 1 - 5, Heerenveen - Groningen 4 - 2, AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 3 - 0, Utrecht - Waalwijk 2 - 1


Olanda: Eredivisie 04.09.2013 - 11:41
Atsu si Hutchinson, imprumutati de Chelsea la Vitesse Extrema ghaneză Christian Atsu și fundașul englez Sam Hutchinson au fost împrumutați de Chelsea Londra la Vitesse Arnhem, pentru un sezon, a anunțat luni gruparea olandeză, eliminată de Petrolul Ploiești în turul III preliminar al Europa League. Hutchinson, 24 de ani, are doar șase meciuri pentru Chelsea.


Olanda: Eredivisie 01.09.2013 - 19:30
NAC Breda - NEC Nijmegen 1 - 1, Twente - Heerenveen 1 - 1, Waalwijk - Go Ahead Eagles 1 - 4, Heracles - ADO Den Haag 1 - 0, PSV Endhoven - Cambuur 0 - 0, Groningen - Ajax 1 - 1, PEC Zwolle - Utrecht 1 - 1, AZ Alkmaar - Vitesse 1 - 1, Feyenoord - Roda 4 - 0


Olanda: Eredivisie 25.08.2013 - 19:30
Heerenveen - Ajax 3 - 3, NEC Nijmegen - Waalwijk 2 - 2, ADO Den Haag - Roda 0 - 4, Heracles - PSV Eindhoven 1 - 1, PEC Zwolle - Cambuur 2 - 0, Go Ahead Eagles - Groningen 3 - 3, Vitesse - Twente 1 - 0, Feyenoord - NAC Breda 3 - 1, Utrecht - AZ Alkmaar 2 - 0


Olanda: Eredivisie 18.08.2013 - 20:00
Cambuur - Groningen 4 - 1, PSV Eindhoven - Go Ahead Eagles 3 - 0, Waalwijk - AZ Alkmaar 1 - 2, Roda - Vitesse 1 - 1, NEC Nijmegen - PEC Zwolle 1 - 5, Ajax - Feyenoord 2 - 1, NAC Breda - ADO Den Haag 1 - 2, Heerenveen - Heracles 2 - 4, Twente - Utrecht 6 - 0


Olanda: Eredivisie 11.08.2013 - 20:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 2 Roda Kerkrade - Cambuur 2 - 0, Heracles - PEC Zwolle 1 - 3, Go Ahead Eagles - ADO Den Haag 2 - 1, NAC Breda - Heerenveen 0 - 2, PSV Eindhoven - NEC Nijmegen 5 - 0, Feyenoord - Twente 1 - 4, Groningen - Utrecht 2 - 0, AZ Alkmaar - Ajax 3 - 2, Waalwijk - Vitesse 4 - 2


Olanda: Eredivisie 04.08.2013 - 20:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 Ajax - Roda 3 - 0, ADO Den Haag - PSV Eindhoven 2 - 3, Twente - Waalwijk 0 - 0, NEC Nijmegen - Groningen 1 - 4, Heerenveen - AZ Alkmaar 4 - 2, Cambuur - NAC Breda 0 - 0, Vitesse - Heracles 3 - 1, Utrecht - Go Ahead Eagles 1 - 1, PEC Zwolle - Feyenoord 2 - 1


Olanda: Eredivisie 03.08.2013 - 10:14
Ajax a inceput in forta campionatul Ajax Amsterdam a debutat cu o victorie clară în campionatul Olandei, ediția 2013/2014. "Lăncierii" au învins, vineri seară, pe teren propriu, scor 3-0, formația Roda JC Kerkrade. Au marcat Ricardo van Rhijn 8, Siem de Jong 31 și Viktor Fischer 83. Din minutul 69, Roda a jucat în inferioritate numerică.


Olanda: Eredivisie 28.07.2013 - 10:23
Ajax Amsterdam a castigat Supercupa Olandei Ajax Amsterdam a învins cu scorul de 3-2 după prelungiri formația AZ Alkmaar în Supercupa Olandei la fotbal, disputată sâmbătă seara pe Amsterdam Arena. AZ Alkmaar, deținătoarea Cupei Olandei, a condus cu 2-0 până în minutul 70, grație reușitelor islandezilor Jóhann Berg Guðmundsson (51) și Aron Jóhannsson (67)...


Olanda: Eredivisie 22.07.2013 - 14:15
Amical: SK Lierse - Vitesse Arnhem 2-1 Formația olandeză Vitesse Arnhem, probabil adversară a Petrolului Ploiești în turul III preliminar al Europa League, a fost învinsă cu scorul de 2-1 (2-1) de formația belgiană Lierse SK, într-un meci amical de fotbal jucat pe terenul acesteia. Ghaly (4) și Dolly Menga (22) au punctat pentru gazde.


Olanda: Eredivisie 06.07.2013 - 12:26
Dupa două sezoane petrecute în Serie A la AS Roma și la AC Milan, Bojan Krkic (22 de ani) a fost împrumutat de clubul de care aparține, FC Barcelona, la Ajax Amsterdam pentru viitorul sezon. Gruparea spaniolă precizează sâmbătă că acordul cu campioana en-titre a Olandei.


Olanda: Eredivisie 22.06.2013 - 15:43
PSV Eindhoven, in pole position pentru transferul lui Adam Maher Echipa olandeză PSV Eindhoven este în pole position pentru transferul lui Adam Maher, fotbalistul lui AZ Alkmaar, după ce Ajax Amsterdam, campioana en titre din Eredivisie, a renunțat la aducerea mijlocașului. Maher, care în iulie va împlini 20 de ani, este una dintre cele mai mari speranțe ale fotbalului olandez.


Olanda: Eredivisie 18.06.2013 - 10:43
Inchisoare pentru 6 adolescenti care au ucis in bataie un arbitru Șase adolescenți cu vârste între 15 și 17 ani și un adult au fost condamnați la pedepse cuprinse între un an și șase ani închisoare pentru că au ucis în bătaie un arbitru de tușă după un meci de fotbal de amatori în Olanda. Tatăl unuia dintre adolescenți, în vârstă de 51 ani, a fost condamnat la 6 ani închisoare.




Case de pariuri online

Pe langa toate informatiile si statisticile din fotbal pe care le prezentam pe site, incercam zilnic sa aducem ponturi pariuri alese pe biletul zilei de catre specialistii nostri. Bineinteles, inainte de a plasa un bilet la pariu va sfatuim sa treceti recomandarile prin propriile filtre de analiza si apoi sa decideti daca merita jucat sau nu.

Top News

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38

-Liga 1 - Etapa 12 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 10 (play-off şi play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 11 (play-out): Rezultate şi marcatori




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Anders Svensson
Suedia
43 ani

Andrea Mandorlini
Italia
59 ani

Claudio López
Argentina
45 ani

Dorel Purdea
România
56 ani

Emil Dică
România
37 ani

Gheorghe Pahonțu
România
86 ani

Jaap Stam
Olanda
47 ani

Jan Wouters
Olanda
59 ani

Juan Ángel Albín
Uruguay
33 ani

Marcos Senna
Spania
43 ani

Ovidiu Haţegan
România
39 ani

STADE LAVALLOIS
Franţa
117 ani

Traian Ionescu
România
96 ani

Valentin Borș
România
36 ani

Wilfried Dalmat
Franța
56 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
12.07.2019 FC Voluntari Sepsi Sfântu Gheorghe C
13.07.2019 Astra Giurgiu FC Botoșani C
13.07.2019 CFR 1907 Cluj CSM Politehnica Iaşi C
14.07.2019 Universitatea Craiova Academica Clinceni C
14.07.2019 Fotbal Club FCSB FC Hermannstadt C
15.07.2019 Gaz Metan Mediaş Chindia Târgoviște C
15.07.2019 FC Viitorul Dinamo București C


1. FC Viitorul 3
2. Fotbal Club FCSB 3
3. Universitatea Craiova 3
4. FC Botoșani 1
5. Astra Giurgiu 1
6. Gaz Metan Mediaş 1
7. Chindia Târgoviște 1
8. CSM Politehnica Iaşi 1
9. CFR 1907 Cluj 1
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
03.08.2019 Rapid București
-
SSC Farul Constanţa   C
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București   C
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
CS Mioveni   C
03.08.2019 CSM Reșița
-
Universitatea Cluj   C
03.08.2019 Luceafărul Oradea
-
Sportul Snagov   C
03.08.2019 FC Argeș Pitești
-
Ripensia Timișoara   C
03.08.2019 Gloria Buzău
-
AFK Csíkszereda   C
03.08.2019 Metaloglobus București
-
Petrolul Ploiești   C
03.08.2019 UTA Arad
-
Dunărea Călărași   C


1. AFK Csíkszereda 0
2. ASU Poli Timişoara 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Mioveni 0
5. CSM Reșița 0
6. Daco-Getica București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Argeș Pitești 0
9. Gloria Buzău 0
10. Luceafărul Oradea 0
11. Metaloglobus București 0
12. Pandurii Târgu-Jiu 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Ripensia Timișoara 0
16. Sportul Snagov 0
17. SSC Farul Constanţa 0
18. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017