Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-



Olanda: Eredivisie 03.08.2015 - 09:00
PSV Eindhoven a castigat Supercupa Olandei Formaţia PSV Eindhoven a câştigat Supercupa Olandei, după ce a învins, duminică, pe Amsterdam ArenA, cu scorul de 3-0 (1-0), echipa FC Groningen. Golurile învingătorilor au fost marcate de Luuk de Jong (25, 63) şi Adam Maher (50). PSV Eindhoven a câştigat pentru a zecea oară Supercupa Olandei, după ce s-a mai impus...



Olanda: Eredivisie 02.07.2015 - 08:15
Danny Blind este noul selectioner al Olandei Federaţia Olandeză de Fotbal a anunţat numirea lui Danny Blind, în vârstă de 53 de ani, în funcţia de selecţioner, în locul lui Guus Hiddink, care a demisionat luni. Secund al lui Hiddink, Blind ar fi trebuit să preia această funcţie după Campionatul European din 2016.


Olanda: Eredivisie 30.06.2015 - 11:21
Federaţia Olandeză de Fotbal (KNVB) a anunţat că Guus Hiddink a demisionat din funcţia de selecţioner, cu un an înainte de expirarea mandatului, informează uefa.com. "A fost o onoare să fiu selecţioner al Olandei pentru a doua oară şi îi urez succesorului meu noroc în drumul spre Euro 2016", a declarat Hiddink.



Olanda: Eredivisie 17.05.2015 - 18:00
ADO Den Haag - PSV Eindhoven 2 - 3, FC Dordrecht - AFC Ajax 2 - 1, Heracles Almelo - Go Ahead Eagles 1 - 0, NAC Breda - FC Groningen 4 - 5, PEC Zwolle - Feyenoord 3 - 0, SBV Excelsior - AZ Alkmaar 1 - 4, SC Cambuur - Willem II Tilburg 1 - 2, SC Heerenveen - FC Twente 1 - 3, Vitesse Arnhem - FC Utrecht 3 - 3


Olanda: Eredivisie 11.05.2015 - 22:55
AFC Ajax - SC Cambuur 3 - 0, AZ Alkmaar - NAC Breda 3 - 2, FC Groningen - PEC Zwolle 0 - 1, FC Twente - FC Dordrecht 3 - 0, FC Utrecht - SBV Excelsior 2 - 2, Go Ahead Eagles - SC Heerenveen 1 - 1, PSV Eindhoven - Heracles Almelo 2 - 0, Willem II Tilburg - ADO Den Haag 1 - 0, Feyenoord - Vitesse Arnhem 1 - 4


Olanda: Eredivisie 26.04.2015 - 20:20
ADO Den Haag - Vitesse Arnhem 1 - 0, SC Heerenveen - Willem II Tilburg 1 - 1, Go Ahead Eagles - FC Utrecht 0 - 2, NAC Breda - Heracles Almelo 1 - 3, SBV Excelsior - PSV Eindhoven 2 - 3, FC Dordrecht - SC Cambuur 0 - 0, FC Groningen - Feyenoord 1 - 1, PEC Zwolle - AFC Ajax 1 - 1, FC Twente - AZ Alkmaar 0 - 2


Olanda: Eredivisie 19.04.2015 - 19:00
SC Cambuur - SBV Excelsior 1 - 1, AZ Alkmaar - ADO Den Haag 3 - 1, PSV Eindhoven - SC Heerenveen 4 - 1, Vitesse Arnhem - FC Dordrecht 3 - 0, Willem II Tilburg - FC Groningen 1 - 4, Feyenoord - Go Ahead Eagles 0 - 1, AFC Ajax - NAC Breda 0 - 0, Heracles Almelo - PEC Zwolle 2 - 0, FC Utrecht - FC Twente 1 - 0


Olanda: Eredivisie 19.04.2015 - 11:04
PSV Eindhoven, campioana a Olandei dupa 7 ani PSV Eindhoven a devenit, pentru prima dată după 2008, campioana Olandei la fotbal. Echipa antrenată de Philipp Cocu s-a impus, sâmbătă seară, cu scorul de 4-1, în fața formației Heerenveen, în etapa a 31-a din Eredivisie și nu mai poate fi ajunsă de rivala Ajax. De Jong a marcat o "dublă" și a ajuns la un total de 19 goluri în...


Olanda: Eredivisie 12.04.2015 - 20:30
PSV Eindhoven - PEC Zwolle 3 - 1, SBV Excelsior - Vitesse Arnhem 1 - 3, NAC Breda - FC Dordrecht 2 - 2, SC Heerenveen - AZ Alkmaar 5 - 2, Heracles Almelo - AFC Ajax 0 - 2, Willem II Tilburg - Feyenoord 2 - 2, FC Groningen - SC Cambuur 3 - 2, Go Ahead Eagles - FC Twente 1 - 3, ADO Den Haag - FC Utrecht 2 - 0


Olanda: Eredivisie 11.04.2015 - 11:10
PSV Eindhoven s-a impus, vineri, contra formației PEC Zwolle, în etapa a 30-a din campionatul Olandei. Au marcat Wijnaldum, Brenet și De Jong. Grație acestui succes, echipa antrenată de Philip Cocu este lideră și are un avans de 13 puncte față de Ajax Amsterdam și poate deveni campioană chiar sâmbătă.


Olanda: Eredivisie 05.04.2015 - 20:05
PEC Zwolle - Willem II Tilburg 1 - 0, Vitesse Arnhem - FC Groningen 1 - 1, SC Heerenveen - NAC Breda 0 - 0, FC Dordrecht - Heracles Almelo 2 - 3, FC Twente - PSV Eindhoven 0 - 5, AZ Alkmaar - Feyenoord 1 - 4, FC Utrecht - AFC Ajax 1 - 1, SBV Excelsior - ADO Den Haag 2 - 3, SC Cambuur - Go Ahead Eagles 1 - 0


Olanda: Eredivisie 05.04.2015 - 08:54
FC Twente, "maltratata" de PSV pe propriul teren Lideră în campionatul Olandei, PSV Eindhoven a defilat, sâmbătă, pe terenul formației Twente, unde s-a impus cu scorul de 5-0, în etapa a 29-a. Golurile oaspeților au fost marcate de Luuk de Jong 29, Jeffrey Bruma 34, Georginio Wijnaldum 45, Memphis Depay 75, 78. PSV venea după un eșec la Rotterdam, , 1-2, cu Feyenoord.


Olanda: Eredivisie 01.04.2015 - 12:37
Meciuri amicale: Olanda - Spania, Italia - Anglia 1-1, Portugalia - Insulele Capului Verde 0-2 Reprezentativa Olandei a învins, marţi, la Amsterdam, cu scorul de 2-0, selecţionata Spaniei, în timp ce Italia a încheiat la egalitate, scor 1-1, meciul susţinut la Torino, în compania Angliei. Stefan de Vrij 13 şi Davy Klaassen 16 au marcat pentru Olanda în întâlnirea cu Spania. Pentru Italia a înscris Graziano Pellè...


Olanda: Eredivisie 22.03.2015 - 20:05
FC Utrecht - NAC Breda 3 - 4, Go Ahead Eagles - Vitesse Arnhem 0 - 2, Heracles Almelo - SC Heerenveen 1 - 4, Willem II Tilburg - FC Dordrecht 2 - 1, AZ Alkmaar - SC Cambuur 2 - 1, PEC Zwolle - SBV Excelsior 1 - 1, FC Groningen - FC Twente 2 - 2, Feyenoord - PSV Eindhoven 2 - 1, AFC Ajax - ADO Den Haag 1 - 0


Olanda: Eredivisie 15.03.2015 - 20:00
Vitesse Arnhem - AZ Alkmaar 3 - 1, FC Twente - PEC Zwolle 2 - 0, NAC Breda - Go Ahead Eagles 1 - 0, SC Cambuur - FC Utrecht 3 - 1, SBV Excelsior - Willem II Tilburg 2 - 3, ADO Den Haag - Heracles Almelo 1 - 3, PSV Eindhoven - FC Groningen 2 - 1, SC Heerenveen - AFC Ajax 1 - 4, FC Dordrecht - Feyenoord 1 - 2


Olanda: Eredivisie 08.03.2015 - 20:30
Willem II Tilburg - FC Twente 2 - 2, Go Ahead Eagles - PSV Eindhoven 0 - 3, ADO Den Haag - SC Heerenveen 0 - 1, Heracles Almelo - Vitesse Arnhem 1 - 1, PEC Zwolle - SC Cambuur 6 - 1, FC Groningen - FC Dordrecht 2 - 0, AFC Ajax - SBV Excelsior 1 - 0, Feyenoord - NAC Breda 3 - 0, FC Utrecht - AZ Alkmaar 6 - 2


Olanda: Eredivisie 04.03.2015 - 15:58
Twente a primit o penalizare de trei puncte din cauza problemelor financiare Gruparea FC Twente Enschede a primit o penalizare de trei puncte din partea Federaţiei Olandeze de Fotbal (KNVB) din cauza probemelor financiare, informează nltimes.nl. FC Twente se confruntă cu probleme financiare din aprilie 2014, iar noul plan financiar nu a fost acceptat de comisia de licenţiere a KNVB.


Olanda: Eredivisie 01.03.2015 - 20:30
FC Dordrecht - Go Ahead Eagles 2 - 1, Vitesse Arnhem - PEC Zwolle 2 - 1, AZ Alkmaar - Willem II Tilburg 2 - 0, FC Twente - NAC Breda 1 - 1, SC Cambuur - Heracles Almelo 1 - 0, SBV Excelsior - SC Heerenveen 3 - 0, FC Groningen - ADO Den Haag 1 - 1, FC Utrecht - Feyenoord 0 - 0, PSV Eindhoven - AFC Ajax 1 - 3


Olanda: Eredivisie 22.02.2015 - 20:05
NAC Breda - SC Cambuur 2 - 1, ADO Den Haag - PEC Zwolle 3 - 2, Go Ahead Eagles - AZ Alkmaar 0 - 2, Heracles Almelo - FC Utrecht 1 - 1, SC Heerenveen - FC Groningen 3 - 1, FC Twente - Vitesse Arnhem 1 - 2, PSV Eindhoven - FC Dordrecht 3 - 0, Willem II Tilburg - AFC Ajax 1 - 1, Feyenoord - SBV Excelsior 3 - 2


Olanda: Eredivisie 15.02.2015 - 20:00
AZ Alkmaar - PSV Eindhoven 2 - 4, Heracles Almelo - Feyenoord 2 - 0, SBV Excelsior - FC Groningen 1 - 1, Vitesse Arnhem - Willem II Tilburg 2 - 0, ADO Den Haag - NAC Breda 3 - 2, SC Cambuur - SC Heerenveen 2 - 1, FC Utrecht - FC Dordrecht 6 - 1, PEC Zwolle - Go Ahead Eagles 0 - 1, AFC Ajax - FC Twente 4 - 2


Olanda: Eredivisie 08.02.2015 - 20:00
FC Dordrecht - ADO Den Haag 0 - 0, FC Twente - SBV Excelsior 1 - 3, SC Heerenveen - PEC Zwolle 4 - 0, NAC Breda - Vitesse Arnhem 0 - 1, PSV Eindhoven - FC Utrecht 3 - 1, Feyenoord - SC Cambuur 2 - 1, Go Ahead Eagles - AFC Ajax 1 - 2, Willem II Tilburg - Heracles Almelo 3 - 0, FC Groningen - AZ Alkmaar 2 - 4


Olanda: Eredivisie 01.02.2015 - 20:00
FC Dordrecht - SC Heerenveen 0 - 0, PSV Eindhoven - Willem II Tilburg 2 - 1, FC Groningen - Go Ahead Eagles 2 - 0, SBV Excelsior - NAC Breda 0 - 0, FC Twente - SC Cambuur 2 - 1, Feyenoord - ADO Den Haag 2 - 1, FC Utrecht - PEC Zwolle 0 - 2, Vitesse Arnhem - AFC Ajax 1 - 0, AZ Alkmaar - Heracles Almelo 3 - 1


Olanda: Eredivisie 25.01.2015 - 20:05
Olanda: Eredivisie - Etapa 19 FC Twente - Heracles Almelo 2 - 0, SC Cambuur - PSV Eindhoven 1 - 2, FC Dordrecht - SBV Excelsior 1 - 0, PEC Zwolle - AZ Alkmaar 1 - 1, SC Heerenveen - Vitesse Arnhem 4 - 1, AFC Ajax - Feyenoord 0 - 0, FC Groningen - FC Utrecht 2 - 2, NAC Breda - Willem II Tilburg 0 - 0, Go Ahead Eagles - ADO Den Haag 1 - 0


Olanda: Eredivisie 18.01.2015 - 20:00
AFC Ajax - FC Groningen 2 - 0, PEC Zwolle - NAC Breda 4 - 1, ADO Den Haag - SC Cambuur 2 - 2, AZ Alkmaar - FC Dordrecht 2 - 0, Vitesse Arnhem - PSV Eindhoven 0 - 1, Willem II Tilburg - Go Ahead Eagles 1 - 0, FC Utrecht - SC Heerenveen 1 - 2, Feyenoord - FC Twente 3 - 1, Heracles Almelo - SBV Excelsior 0 - 3


Olanda: Eredivisie 21.12.2014 - 20:00
Heerenveen - Den Haag 0 - 0, Cambuur - Zwolle 2 - 1, Dordrecht - Groningen 1 - 1, PSV - G.A. Eagles 5 - 0, AZ Alkmaar - Utrecht 0 - 3, Vitesse - Heracles 3 - 0, Breda - Feyenoord 0 - 1, Excelsior - Ajax 0 - 2, Twente - Willem II 3 - 2


Olanda: Eredivisie 18.12.2014 - 00:41
PSV si-a consolidat prima pozitie PSV Eindhoven şi-a consolidat prima poziţie în clasament şi devine favorită la titlul de campioană, după victoria de miercuri, scor 4-3, pe teren propriu, cu Feyenoord Rotterdam, în etapa a 16-a din campionatul Olandei. Cel mai bun om al gazdelor a fost, fără îndoială, Luuk de Jong, autorul unui hattrick (22, 60, 63).


Olanda: Eredivisie 17.12.2014 - 12:58
Arjen Robben, sportivul anului in Olanda Mijlocaşul echipei Bayern München, Arjen Robben, a fost ales sportivul anului în Olanda, această disticţie fiind câştigată pentru prima dată din 1987 de un fotbalist. În 1987, titlul de sportivul anului în Olanda a fost câştigat de atacantul Ruud Gullit. În afară de Robben şi Gullit, doar alţi doi fotbalişti au mai primit...


Olanda: Eredivisie 14.12.2014 - 20:00
Heracles Almelo - FC Dordrecht 1 - 1, NAC Breda - SC Heerenveen 0 - 2, ADO Den Haag - SBV Excelsior 2 - 2, Willem II Tilburg - PEC Zwolle 0 - 1, Go Ahead Eagles - SC Cambuur 1 - 2, AFC Ajax - FC Utrecht 3 - 1, FC Groningen - Vitesse Arnhem 1 - 1, PSV Eindhoven - FC Twente 2 - 0, Feyenoord - AZ Alkmaar 2 - 2


Olanda: Eredivisie 07.12.2014 - 20:00
AZ Alkmaar - Go Ahead Eagles 2 - 0, SBV Excelsior - Feyenoord 2 - 5, SC Cambuur - NAC Breda 0 - 1, AFC Ajax - Willem II Tilburg 5 - 0, FC Dordrecht - PSV Eindhoven 1 - 3, PEC Zwolle - ADO Den Haag 3 - 1, FC Groningen - SC Heerenveen 1 - 1, FC Utrecht - Heracles Almelo 2 - 4, Vitesse Arnhem - FC Twente 2 - 2


Olanda: Eredivisie 30.11.2014 - 19:00
FC Dordrecht - Willem II Tilburg 0 - 4, SC Heerenveen - Heracles Almelo 0 - 1, NAC Breda - FC Utrecht 1 - 5, Vitesse Arnhem - Go Ahead Eagles 2 - 2, SC Cambuur - AZ Alkmaar 0 - 2, ADO Den Haag - AFC Ajax 1 - 1, FC Twente - FC Groningen 1 - 2, SBV Excelsior - PEC Zwolle 0 - 5


Olanda: Eredivisie 23.11.2014 - 20:20
AZ Alkmaar - Vitesse 1 - 0, G.A. Eagles - Breda 2 - 0, Feyenoord - Dordrecht 2 - 0, Ajax - Heerenveen 4 - 1, Willem II - Excelsior 1 - 1, Groningen - PSV 1 - 1, Heracles - Den Haag 3 - 1, Zwolle - Twente 1 - 2, Utrecht - Cambuur 1 - 3


Olanda: Eredivisie 09.11.2014 - 20:00
SBV Excelsior - FC Utrecht 2 - 2, ADO Den Haag - Willem II Tilburg 3 - 2, PEC Zwolle - FC Groningen 2 - 0, SC Heerenveen - Go Ahead Eagles 2 - 2, NAC Breda - AZ Alkmaar 0 - 1, SC Cambuur - AFC Ajax 2 - 4, FC Dordrecht - FC Twente 0 - 4, Vitesse Arnhem - Feyenoord 0 - 0, Heracles Almelo - PSV Eindhoven 1 - 2


Olanda: Eredivisie 02.11.2014 - 20:00
AFC Ajax - FC Dordrecht 4 - 0, FC Twente - SC Heerenveen 2 - 0, Feyenoord - PEC Zwolle 2 - 0, PSV Eindhoven - ADO Den Haag 1 - 0, FC Utrecht - Vitesse Arnhem 3 - 1, AZ Alkmaar - SBV Excelsior 3 - 3, Go Ahead Eagles - Heracles Almelo 1 - 3, Willem II Tilburg - SC Cambuur 1 - 1, FC Groningen - NAC Breda 1 - 0


Olanda: Eredivisie 26.10.2014 - 20:15
Den Haag - Dordrecht 2 - 0, Vitesse - Breda 2 - 2, AZ Alkmaar - Groningen 2 - 2, Heracles - Willem II 1 - 3, Ajax - G.A. Eagles 3 - 1, Cambuur - Feyenoord 0 - 1, Utrecht - PSV 1 - 5, Zwolle - Heerenveen 2 - 2, Excelsior - Twente 2 - 1


Olanda: Eredivisie 19.10.2014 - 20:15
PSV - AZ Alkmaar 3 - 0, Willem II - Vitesse 1 - 4, Feyenoord - Heracles 2 - 1, Breda - Den Haag 1 - 1, Twente - Ajax 1 - 1, Heerenveen - Cambuur 2 - 2, Dordrecht - Utrecht 1 - 3, G.A. Eagles - Zwolle 3 - 2, Groningen - Excelsior 1 - 1


Olanda: Eredivisie 05.10.2014 - 20:10
Vitesse Arnhem - ADO Den Haag 6 - 1, Heracles Almelo - NAC Breda 6 - 1, SC Cambuur - FC Dordrecht 4 - 1, Willem II Tilburg - SC Heerenveen 2 - 1, FC Utrecht - Go Ahead Eagles 2 - 3, PSV Eindhoven - SBV Excelsior 3 - 0, AZ Alkmaar - FC Twente 2 - 2, Feyenoord - FC Groningen 4 - 0, AFC Ajax - PEC Zwolle 0 - 0


Olanda: Eredivisie 28.09.2014 - 20:00
Breda - Ajax 2 - 5, Dordrecht - Vitesse 2 - 6, Zwolle - Heracles 4 - 2, Den Haag - AZ Alkmaar 2 - 3, G.A. Eagles - Feyenoord 0 - 4, Excelsior - Cambuur 1 - 1, Groningen - Willem II 1 - 0, Twente - Utrecht 3 - 1, Heerenveen - PSV 1 - 0


Olanda: Eredivisie 21.09.2014 - 20:15
Willem II - Breda 2 - 1, Excelsior - Dordrecht 1 - 1, Den Haag - G.A. Eagles 1 - 1, Vitesse - Heerenveen 1 - 1, Heracles - Twente 1 - 4, AZ Alkmaar - Zwolle 1 - 0, Feyenoord - Ajax 0 - 1, PSV - Cambuur 4 - 0, Utrecht Groningen 1 - 0


Olanda: Eredivisie 14.09.2014 - 20:00
Ajax - Heracles 2 - 1, Twente - G.A. Eagles 2 - 1, AZ Alkmaar - Heerenveen 0 - 1, Feyenoord - Willem II 1 - 2, Zwolle - PSV 3 - 1, Utrecht - Den Haag 0 - 0, Cambuur - Groningen 3 - 0, Vitesse - Excelsior 3 - 1, Dordrecht - Breda 0 - 1


Olanda: Eredivisie 04.09.2014 - 17:18
Indisponibil pentru amicalul contra Italiei de astă-seară, olandezul Arjen Robben ar putea lipsi şi la meciul de duminică, împotriva Cehiei, din preliminariile Campionatului European din 2016. Jucătorul legitimat la Bayern Munchen nu s-a antrenat de două zile. El s-a accidentat la gleznă.


Olanda: Eredivisie 31.08.2014 - 20:00
G.A. Eagles - Willem II 1 - 0, Cambuur - Den Haag 3 - 2, Dordrecht - AZ Alkmaar 1 - 3, Excelsior - Heracles 3 - 1, Heerenveen - Utrecht 3 - 1, PSV - Vitesse 2 - 0, Breda - Zwolle 3 - 1, Groningen - Ajax 2 - 0, Twente - Feyenoord 0 - 0


Olanda: Eredivisie 24.08.2014 - 20:00
Heracles Almelo - SC Cambuur 0 - 1, Willem II Tilburg - AZ Alkmaar 3 - 0, SC Heerenveen - SBV Excelsior 2 - 0, Go Ahead Eagles - FC Dordrecht 0 - 0, PEC Zwolle - Vitesse Arnhem 2 - 1, ADO Den Haag - FC Groningen 3 - 0, Feyenoord - FC Utrecht 1 - 2, NAC Breda - FC Twente 1 - 1, AFC Ajax - PSV Eindhoven 1 - 3


Olanda: Eredivisie 17.08.2014 - 21:00
Olanda: Eredivisie - Etapa 2 Feyenoord - SC Heerenveen 1 - 1, PSV Eindhoven - NAC Breda 6 - 1, FC Dordrecht - PEC Zwolle 1 - 2, FC Twente - ADO Den Haag 2 - 2, Vitesse Arnhem - SC Cambuur 2 - 2, AZ Alkmaar - AFC Ajax 1 - 3, FC Utrecht - Willem II Tilburg 2 - 1, SBV Excelsior - Go Ahead Eagles 3 - 2, FC Groningen - Heracles Almelo 3 - 1


Olanda: Eredivisie 10.08.2014 - 21:30
Olanda: Eredivisie - Etapa 1 PEC Zwolle - FC Utrecht 2 - 0, SC Heerenveen - FC Dordrecht 1 - 2, NAC Breda - SBV Excelsior 1 - 1, SC Cambuur - FC Twente 1 - 1, Heracles Almelo - AZ Alkmaar 0 - 3, ADO Den Haag - Feyenoord 0 - 1, AFC Ajax - Vitesse Arnhem 4 - 1, Go Ahead Eagles - FC Groningen 2 - 3, Willem II Tilburg - PSV Eindhoven 1 - 3


Olanda: Eredivisie 10.08.2014 - 09:56
Van Basten a debutat cu o victorie la Herlacles Almelo Fostul mare internațional Marco Van Basten a debutat cu o victorie, sâmbătă, pe banca formației AZ Alkmaar. Această echipă s-a impus cu scorul de 3-0 pe terenul echipei Herlacles Almelo, în prima rundă a campionatului, ediția 2014-2015. Au marcat Albert Rusnák 13, Guus Hupperts 63 si Youness Mokhtar 88.


Olanda: Eredivisie 05.08.2014 - 12:38
Federatia olandeza vrea sa testeze arbitrajul video Succesul tehnologiei de linia porții (goal-line) a determinat Federația olandeză de fotbal (KNVB) să ceară FIFA autorizația de a experimenta arbitrajul video, scrie ediția online a ziarului l'Equipe. KNVB dorește să instaleze un arbitru într-un studio al stadionului echipat cu ecrane de televiziune, așa cum se face la...


Olanda: Eredivisie 04.08.2014 - 09:15
Supercupa Olandei: PEC Zwolle - Ajax Amsterdam 1-0 Echipa PEC Zwolle a câştigat în premieră Supercupa Olandei, după ce a învins, duminică, pe Amsterdam ArenA, cu scorul de 1-0 (0-0), campioana Ajax Amsterdam. Unicul gol al întâlnirii a fost marcat de Stefan Nijland, în minutul 55. "A fost o victorie meritată. Avem o echipă incredibilă", a declarat Ron Jans.


Olanda: Eredivisie 05.06.2014 - 11:50
Amical: Olanda - Tara Galilor 2-0 Echipa naţională a Olandei, calificată la turneul final al Cupei Mondiale din Brazilia, a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0 (1-0), reprezentativa Ţării Galilor, într-un meci amical disputat la Amsterdam. Golurile olandezilor au fost marcate de Arjen Robben (32) şi Jeremain Lens (76).


Olanda: Eredivisie 17.05.2014 - 23:59
Amical: Olanda - Ecuador 1-1 Echipa națională a Olandei a terminat la egalitate, sâmbătă, pe teren propriu, scor 1-1 (1-1), cu reprezentativa Ecuadorului, într-un meci amical disputat la Amsterdam. Sud-americanii au deschis scorul prin Montero, în minutul 9, olandezii reușind egalarea prin Van Persie, în minutul 37.


Olanda: Eredivisie 03.05.2014 - 22:12
AZ Alkmaar - Feyenoord 1 - 1, Ajax - Nijmegen 2 - 2, Cambuur - Den Haag 1 - 2, G.A. Eagles - Roda 0 - 1, Groningen - Heracles 3 - 1, PSV - Breda 2 - 0, Twente - Zwolle 2 - 2, Utrecht - Vitesse 2 - 1, Waalwijk - Heerenveen 0 - 3




Top News

-Dinamo Bucuresti in 1959-60

-Locul 12: Chindia

-Dinamo Bucuresti in 1958-59

-Locul 11: CSM Politehnica Iași

-Spania: Primera Division - Etapa 20

-Germania: Bundesliga - Etapa 18

-Italia: Serie A - Etapa 20




Care este echipa ta preferată din Olanda?
PSV Eindhoven
Ajax Amsterdam
Feyenoord Rotterdam
FC Twente Enschede
Roda JC Kerkrade
AZ Alkmaar
FC Utrecht
Willem II Tilburg
FC Groningen
SC Heerenveen
NEC Nijmegen
Vitesse Arnhem
Sparta Rotterdam
ADO Den Haag
Excelsior Rotterdam
NAC Breda
De Graafschap Doetinchem
Heracles Almelo
FC Volendam
FC Den Bosch
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Adrián Ramos
Columbia
34 ani

Alain Sutter
Elveția
52 ani

Alberto Frison
Italia
32 ani

Alexandru Zotincă
România
43 ani

Altair Gomes
Brazilia
82 ani

Ciprian Suciu
România
33 ani

Costel Orac
România
61 ani

David López
Spania
34 ani

David Martin
Anglia
34 ani

Elzo Coelho
Brazilia
59 ani

Ernst Baumeister
Austria
63 ani

Evgeni Aldonin
Rusia
40 ani

Fabricio Coloccini
Argentina
38 ani

Fonsi
Spania
34 ani

Frank Leboeuf
Franța
52 ani

Gonzalo Barreto
Uruguay
28 ani

Hidetoshi Nakata
Japonia
43 ani

Hristo Zlatinski
Bulgaria
35 ani

Iban Zubiaurre
Spania
37 ani

Ibrahima Sonko
Senegal
39 ani

Ioan Mărginean
România
48 ani

Ion Dogaru
România
44 ani

Ionuț Olteanu
România
30 ani

Ionuț Vasilachi
România
35 ani

Jonathan Woodgate
Anglia
40 ani

Jörg Böhme
Germania
46 ani

Jorge Galán
Spania
31 ani

Jorge Núñez
Paraguay
42 ani

Jürgen Pommerenke
RDG
67 ani

Ladislav Vízek
Cehoslovacia
65 ani

Maceo Rigters
Olanda
36 ani

Marcel Schmelzer
Germania
32 ani

Mauricio Serna
Columbia
52 ani

Mihai Zamfir
România
65 ani

Milan Mitić
Serbia
36 ani

Mohamed Sissoko
Mali
35 ani

Ota Hemele
Cehoslovacia
94 ani

Ramazan Civelek
Turcia
24 ani

Róbert Ambrusics
Ungaria
28 ani

Rogério Ceni
Brazilia
47 ani

Vincent Aboubakar
Camerun
28 ani

Vladlen Yurchenko
Ucraina
26 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.12.2019 FC Botoșani Dinamo București C
20.12.2019 Astra Giurgiu Academica Clinceni C
20.12.2019 Gaz Metan Mediaş FC Viitorul C
21.12.2019 FC Hermannstadt CSM Politehnica Iaşi C
21.12.2019 FC Voluntari CFR 1907 Cluj C
22.12.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe Chindia Târgoviște C
22.12.2019 Fotbal Club FCSB Universitatea Craiova C


1. CFR 1907 Cluj 44
2. Astra Giurgiu 40
3. Fotbal Club FCSB 39
4. Universitatea Craiova 37
5. Gaz Metan Mediaş 36
6. FC Viitorul 35
7. FC Botoșani 33
8. Sepsi Sfântu Gheorghe 28
9. Dinamo București 28
10. FC Hermannstadt 23
11. CSM Politehnica Iaşi 22
12. Chindia Târgoviște 21
13. Academica Clinceni 20
14. FC Voluntari 8
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
06.12.2019 FC Argeș Pitești Sportul Snagov C
07.12.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Daco-Getica București ANULAT C
07.12.2019 Metaloglobus București AFK Csíkszereda C
07.12.2019 Gloria Buzău Ripensia Timișoara C
07.12.2019 CSM Reșița CS Mioveni C
07.12.2019 Dunărea Călărași SSC Farul Constanţa C
07.12.2019 ASU Poli Timişoara Pandurii Târgu-Jiu C
07.12.2019 Concordia Chiajna Rapid București C
08.12.2019 UTA Arad Petrolul Ploiești C
08.12.2019 Viitorul Târgu-Jiu Universitatea Cluj C


1. UTA Arad 41
2. CS Mioveni 37
3. Rapid București 35
4. FC Argeș Pitești 33
5. Turris Oltul Turnu-Măgurele 32
6. ASU Poli Timişoara 31
7. Metaloglobus București 31
8. Petrolul Ploiești 31
9. SSC Farul Constanţa 29
10. Gloria Buzău 28
11. Dunărea Călărași 27
12. Viitorul Târgu-Jiu 27
13. Universitatea Cluj 24
14. Ripensia Timișoara 24
15. AFK Csíkszereda 24
16. Concordia Chiajna 21
17. CSM Reșița 18
18. Sportul Snagov 9
19. Pandurii Târgu-Jiu 8
20. Daco-Getica București 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
29.11.2019 CSM Bacău Aerostar Bacău C
30.11.2019 Şomuz Fălticeni Huşana Huşi C
30.11.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
30.11.2019 Sporting Liești CSU Galați C
30.11.2019 KSE Târgu-Secuiesc CSM Pașcani C
30.11.2019 Oțelul Galați CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ C
30.11.2019 Știința Miroslava FC Ozana Târgu-Neamţ C
30.11.2019 CSM Foșcani FC Botoşani II C


1. Aerostar Bacău 39
2. Foresta Suceava 35
3. CSM Ceahlăul Piatra-Neamţ 33
4. Bucovina Rădăuți 31
5. CSM Foșcani 27
6. Oțelul Galați 27
7. Știința Miroslava 26
8. FC Ozana Târgu-Neamţ 23
9. Şomuz Fălticeni 17
10. Sporting Liești 16
11. FC Botoşani II 16
12. Huşana Huşi 16
13. KSE Târgu-Secuiesc 14
14. CSU Galați 10
15. CSM Bacău 9
16. CSM Pașcani 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
29.11.2019 CS Afumați Fotbal Club FCSB II C
29.11.2019 Dacia Unirea Brăila Viitorul Ianca C
30.11.2019 SC Popeşti Leordeni CS Tunari C
30.11.2019 CS Făurei Înainte Modelu C
30.11.2019 Axiopolis Sport Cernavodă Poseidon Limanu 2 Mai C
30.11.2019 Unirea Slobozia Mostiştea Ulmu C
30.11.2019 Agricola Borcea Recolta Gheorghe Doja C
30.11.2019 CSM Medgidia Metalul Buzău C


1. Unirea Slobozia 37
2. CS Afumați 36
3. Mostiştea Ulmu 34
4. CS Tunari 33
5. Înainte Modelu 26
6. Viitorul Ianca 25
7. SC Popeşti Leordeni 24
8. Metalul Buzău 23
9. Poseidon Limanu 2 Mai 20
10. CS Făurei 20
11. Agricola Borcea 20
12. CSM Medgidia 12
13. Fotbal Club FCSB II 9
14. Axiopolis Sport Cernavodă 9
15. Dacia Unirea Brăila 8
16. Recolta Gheorghe Doja 2
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
29.11.2019 CS Universitatea Craiova II Progresul Spartac București C
29.11.2019 CS Balotești FC Voluntari II C
29.11.2019 Unirea Bascov Flacăra Moreni C
29.11.2019 Astra Giurgiu II FC Pucioasa C
29.11.2019 CSM Alexandria FC Brașov C
30.11.2019 Olimpic Cetate Râşnov CSM Slatina C
30.11.2019 Sporting Roșiori-de-Vede Vediţa Coloneşti C
30.11.2019 Tractorul Cetate CS Blejoi C


1. Progresul Spartac București 34
2. CSM Slatina 34
3. CS Universitatea Craiova II 27
4. Flacăra Moreni 27
5. CSM Alexandria 25
6. Vediţa Coloneşti 24
7. Unirea Bascov 22
8. CS Blejoi 22
9. Olimpic Cetate Râşnov 21
10. FC Brașov 19
11. FC Pucioasa 18
12. FC Voluntari II 18
13. Astra Giurgiu II 13
14. CS Balotești 11
15. Tractorul Cetate 10
16. Sporting Roșiori-de-Vede 9
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
29.11.2019 Universitatea Craiova CS Național Sebiș C
29.11.2019 Flacăra Horezu Viitorul Dăeşti C
29.11.2019 Cetate Deva Progresul Pecica C
30.11.2019 Gilortul Târgu-Cărbuneşti ACS Poli Timișoara C
30.11.2019 ACSO Filiaşi Șoimii Lipova C
30.11.2019 CS Hunedoara CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
30.11.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Comunal Dumbrăviţa C
30.11.2019 Crișul Chișineu-Criș Fortuna Becicherecu-Mic C


1. Universitatea Craiova 41
2. Șoimii Lipova 28
3. Crișul Chișineu-Criș 28
4. Progresul Pecica 25
5. Flacăra Horezu 24
6. Comunal Dumbrăviţa 22
7. CS Hunedoara 22
8. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 20
9. Fortuna Becicherecu-Mic 20
10. Viitorul Dăeşti 19
11. Gloria Lunca Teuz Cernei 18
12. Cetate Deva 17
13. CS Național Sebiș 17
14. ACSO Filiaşi 12
15. Gilortul Târgu-Cărbuneşti 11
16. ACS Poli Timișoara 8
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
29.11.2019 Metalurgistul Cugir Arieșul Turda C
29.11.2019 AFC Odorheiu-Secuiesc Gloria Bistrița C
29.11.2019 Sănătatea Cluj Viitorul Şelimbăr C
30.11.2019 ACS Comuna Recea Unirea Dej C
30.11.2019 Minaur Baia-Mare CFR 1907 Cluj II C
30.11.2019 Industria Galda de Jos CS Sânmartin C
30.11.2019 Luceafărul Oradea Avântul Reghin C
30.11.2019 Unirea Alba-Iulia SCM Zalău C


1. ACS Comuna Recea 34
2. Minaur Baia-Mare 30
3. Luceafărul Oradea 26
4. Metalurgistul Cugir 26
5. Viitorul Şelimbăr 25
6. Gloria Bistrița 24
7. Arieșul Turda 22
8. CS Sânmartin 22
9. Avântul Reghin 19
10. Sănătatea Cluj 19
11. Unirea Dej 18
12. Unirea Alba-Iulia 16
13. SCM Zalău 15
14. CFR 1907 Cluj II 15
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 10
16. Industria Galda de Jos 8
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017