Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Germania: Bundesliga 30.06.2017 - 15:29

Joachim Loew (Germania) - Nimeni nu ne vedea în finala Cupei Confederațiilor

Selecționerul echipei de fotbal a Germaniei, Joachim Loew, a declarat că nimeni nu se aștepta ca Nationalmannschaft să se califice în finala Cupei Confederațiilor, competiție găzduită de Rusia, dar a reușit acest lucru.

''Nimeni nu ne vedea în finală, dar acum nu mai e cazul. Am fost surprins, dar am văzut după două-trei zile că jucătorii răspund bine pe teren, că sunt jucători buni din punct de vedere tehnic. Vrem să creștem. Această experiență într-o competiție FIFA are o valoare importantă și va ajuta tinerii jucători să devină maturi pentru competițiile importante. Au crescut enorm, au devenit o echipă foarte bună, se bat unii pentru alții, sunt ambițioși, au foame de rezultate'', a declarat Loew după victoria cu Mexicul (4-1), din semifinale.

Selecționerul a mai spus că speră ca doi-trei dintre jucătorii aflați în lotul de la Cupa Confederațiilor să se afle în echipa pentru Cupa Mondială de anul viitor.

Loew s-a referit și la meciul cu Mexicul, pe care l-a caracterizat drept unul ''foarte intens''.

''Pentru noi era important să facem la început ce aveam de făcut. Mexicul caută, de obicei, să își impună jocul său în fața adversarului, iar noi ne-am spus că trebuie să facem invers, să dominăm, să jucăm curajos. Echipa a a reușit asta în primele 15-20 de minute și a construit strălucitor acțiunile golurilor. Apoi, am fost presați, am pierdut mingi și nu am mai putut urca așa mult. Dar asta s-a potrivit pentru al treilea gol. Bravo tinerilor noștri jucători că au ajuns în finală. Este ceea ce am dorit, însă în ciuda scorului, a fost un meci dificil pentru noi'', a mai spus Loew.

Legat de finala cu Chile, Loew a precizat că jucătorii săi au fost bucuroși după meciul cu Mexic, dar nu euforici. ''Știu că ne rămâne de jucat finala și au o dorință mare de a învinge Chile. Va fi o bătălie solicitantă, avem multe lucruri de făcut, de apărat, va fi dur. Va fi important să punem presiune pe ei și să le creăm dificultăți. Este cel mai dificil adversar din turneu'', a adăugat antrenorul campioanei mondiale.

Selecționata de fotbal a Germaniei s-a calificat fără probleme în finala Cupei Confederațiilor 2017, după ce a învins echipa Mexicului cu scorul de 4-1 (2-0), joi seara, la Soci, în a doua semifinală a competiției găzduite de Rusia.

Germania, campioana mondială en titre și echipa cu cel mai tânăr lot prezentă la turneul din Rusia, va întâlni în ultimul act echipa statului Chile, duminică, la Sankt Petersburg, în timp ce Portugalia și Mexic se vor înfrunta la Soci pentru locul al treilea.

Germania s-a impus prin golurile marcate de Leon Goretzka (6, 8), Timo Werner (59) și Amin Younes (90+1), punctul de onoare al mexicanilor fiind semnat de Marco Fabian (89).






Sursa: Agerpres
Taguri: Joachim leow    germania    selectioner    cupa confederatiilor 2017   

» Clasament Germania - Bundesliga
» Clasament Zweite Bundesliga
Comenteaza

Ultimele stiri - Germania: Bundesliga

Germania: Bundesliga - Etapa 34

Sambata 18 mai 2019   18.05.2019, 16:30 Bayern München - Eintracht Frankfurt 5 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Coman (4), 1-1 Haller (50), 2-1 Alaba (53), 3-1 Sanches (58), 4-1...

Germania: Bundesliga - Etapa 33

Sambata 11 mai 2019   11.05.2019, 16:30 Bayer Leverkusen - Schalke 04 1 - 1 (1-0) Au marcat: 1-0 Havertz (31), 1-1 Burgstaller (47)   11.05.2019, 16:30 Borussia Dortmund - Fortuna...

Germania: Bundesliga - Etapa 32

Vineri 3 mai 2019   03.05.2019, 21:30 Mainz - RB Leipzig 3 - 3 (1-2) Au marcat: 0-1 Klostermann (20), 0-2 Klostermann (32), 1-2 Onisiwo (43), 1-3 Werner (49), 2-3 Niakhate (67), 3-3 Mateta...

Germania: Bundesliga - Etapa 31

Vineri 26 aprilie 2019   26.04.2019, 21:30 FC Augsburg 1-4 Bayer Leverkusen 1 - 4 (1-1) Au marcat: 1-0 Danso (12), 1-1 Volland (15), 1-2 Havertz (48), 1-3 Tah (60), 1-4 Brandt (88)  ...

Şeful Borussiei Dortmund vrea ca Schalke să evite retrogradarea

Directorul executiv al clubului german de fotbal Borussia Dortmund, Hans-Joachim Watzke, a lăsat deoparte rivalitatea tradiţională cu Schalke 04 şi îşi doreşte ca echipa vecină să...

Germania: Bundesliga - Etapa 30

Sambata 20 aprilie 2019   20.04.2019, 16:30 Bayer Leverkusen - Nürnberg 2 - 0 (0-0) Au marcat: 1-0 Alario (61), 2-0 Volland (86)   20.04.2019, 16:30 Bayern München - Werder Bremen 1 - 0...

Germania: Bundesliga - Etapa 29

Vineri 12 aprilie 2019   12.04.2019, 21:30 Nürnberg - Schalke 04 1 - 1 (0-0) Au marcat: 1-0 Kubo (83), 1-1 Nastasic (85)   Sambata 13 aprilie 2019   13.04.2019, 16:30 Hannover 96 -...

José Mourinho ar fi interesat să preia o echipă din campionatul Germaniei

Tehnicianul portughez José Mourinho, demis de la Manchester United în decembrie, a lăsat să se înţeleagă că ar fi interesat să preia o echipă din campionatul...

Germania: Bundesliga - Etapa 28

Vineri 5 aprilie 2019   05.04.2019, 21:30 Mainz - SC Freiburg 5 - 0 (3-0) Au marcat: 1-0 Boetius (20), 2-0 Mateta (25), 3-0 Mateta (33), 4-0 Onisiwo (73), 5-0 Mateta (77)   Sambata 6...

Niko Kovac: Bayern Munchen este cea mai bună echipă din Germania

Bayern Munchen va câştiga "Klassiker" sâmbătă cu Borussia Dortmund şi va fi campioana Germaniei la fotbal la finalul sezonului, dacă...

Germania: Bundesliga - Etapa 27

Vineri 29 martie 2019   29.03.2019, 21:30 Hoffenheim - Bayer Leverkusen 4 - 1 (1-1) Au marcat: 1-0 Belfodil (10), 1-1 Volland (17), 2-1 Bender (51 autogol), 3-1 Belfodil (61), 4-1 Kramaric...




Top News

-Liga 1 - Etapa 2: Rezultate şi marcatori

-Europa League: FC Milsami Orhei - FCSB 1-2

-Europa League: Universitatea Craiova - Sabail FK 3-2

-Liga 1 - Etapa 1: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 13 (play-out): Rezultate şi marcatori

-Franta: Ligue 1 - Etapa 38




Care este echpa ta preferată din Germania?
FC Bayern München
Hamburger SV
Borussia Dortmund
VfB Stuttgart
SV Werder Bremen
FC Schalke 04 Gelsenkirchen
Eintracht Frankfurt
Borussia Mönchengladbach
1. FC Köln
1. FC Kaiserslautern
Bayer 04 Leverkusen
Hertha BSC Berlin
Karlsruher SC
1. FC Nürnberg
TSV 1860 München
VfL Bochum
TSV Alemannia Aachen
FC Sankt Pauli Hamburg
SV Hannover 96
VfL Wolfsburg
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Andriy Voronin
Ucraina
40 ani

Bruno Martins
Brazilia
33 ani

Cornel Ene
România
26 ani

Cosmin Ciocoteală
România
22 ani

Erik Mykland
Norvegia
48 ani

Joaquín
Spania
38 ani

Marcelo Bielsa
Argentina
64 ani

Milan Jovanović
Serbia
36 ani

Shinji Ono
Japonia
39 ani

Titus Bramble
Anglia
38 ani

Ubaldo Fillol
Argentina
69 ani

Vahid Hashemian
Iran
43 ani

Viktor Chanov
URSS
60 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        


2019-2020


Liga 1 2019-2020
19.07.2019 FC Hermannstadt Gaz Metan Mediaş C
19.07.2019 Chindia Târgoviște FC Viitorul C
20.07.2019 FC Botoșani FC Voluntari C
20.07.2019 Academica Clinceni CFR 1907 Cluj C
21.07.2019 CSM Politehnica Iaşi
18:00
Astra Giurgiu Telekom Sport 1 C
21.07.2019 Dinamo București
21:00
Universitatea Craiova Telekom Sport 1 C
22.07.2019 Sepsi Sfântu Gheorghe
21:00
Fotbal Club FCSB Telekom Sport 1 C


1. FC Viitorul 6
2. FC Botoșani 4
3. CFR 1907 Cluj 4
4. Gaz Metan Mediaş 4
5. Fotbal Club FCSB 3
6. Universitatea Craiova 3
7. Astra Giurgiu 1
8. CSM Politehnica Iaşi 1
9. Sepsi Sfântu Gheorghe 1
10. Chindia Târgoviște 1
11. FC Voluntari 1
12. FC Hermannstadt 0
13. Academica Clinceni 0
14. Dinamo București 0
Clasament 2019-2020

Liga 2


Liga 2
03.08.2019 Rapid București
-
SSC Farul Constanţa   C
03.08.2019 Concordia Chiajna
-
Daco-Getica București   C
03.08.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele
-
Pandurii Târgu-Jiu   C
03.08.2019 ASU Poli Timişoara
-
CS Mioveni   C
03.08.2019 CSM Reșița
-
Universitatea Cluj   C
03.08.2019 Luceafărul Oradea
-
Sportul Snagov   C
03.08.2019 FC Argeș Pitești
-
Ripensia Timișoara   C
03.08.2019 Gloria Buzău
-
AFK Csíkszereda   C
03.08.2019 Metaloglobus București
-
Petrolul Ploiești   C
03.08.2019 UTA Arad
-
Dunărea Călărași   C


1. AFK Csíkszereda 0
2. ASU Poli Timişoara 0
3. Concordia Chiajna 0
4. CS Mioveni 0
5. CSM Reșița 0
6. Daco-Getica București 0
7. Dunărea Călărași 0
8. FC Argeș Pitești 0
9. Gloria Buzău 0
10. Luceafărul Oradea 0
11. Metaloglobus București 0
12. Pandurii Târgu-Jiu 0
13. Petrolul Ploiești 0
14. Rapid București 0
15. Ripensia Timișoara 0
16. Sportul Snagov 0
17. SSC Farul Constanţa 0
18. Turris Oltul Turnu-Măgurele 0
19. Universitatea Cluj 0
20. UTA Arad 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
25.05.2019 Gloria Buzău
-
CSM Roman   C
25.05.2019 CSM Râmnicu-Sărat Şomuz Fălticeni C
25.05.2019 FC Botoşani II CSM Foșcani C
25.05.2019 Bucovina Rădăuți Foresta Suceava C
25.05.2019 Ceahlăul Piatra-Neamț KSE Târgu-Secuiesc C
25.05.2019 Sănătatea Darabani Metalul Buzău C
25.05.2019 CSM Pașcani Sporting Liești C
25.05.2019 Știința Miroslava Oțelul Galați C


1. Gloria Buzău 73
2. Bucovina Rădăuți 57
3. Oțelul Galați 53
4. Știința Miroslava 50
5. CSM Foșcani 49
6. Foresta Suceava 49
7. Metalul Buzău 45
8. Sporting Liești 40
9. KSE Târgu-Secuiesc 37
10. Ceahlăul Piatra-Neamț 35
11. Şomuz Fălticeni 29
12. FC Botoşani II 28
13. CSM Pașcani 25
14. CSM Râmnicu-Sărat 18
15. Sănătatea Darabani 8
16. CSM Roman 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
24.05.2019 CSO Bragadiru
-
Delta Dobrogea Tulcea   C
24.05.2019 Rapid București
16:30
CS Axiopolis Cernavodă   C
24.05.2019 CS Tunari Înainte Modelu C
25.05.2019 CS Afumați SC Popeşti Leordeni C
25.05.2019 CSM Olteniţa Unirea Slobozia C
25.05.2019 Agricola Borcea Progresul Spartac București C
25.05.2019 CSM Medgidia Fotbal Club FCSB II C
25.05.2019 CS Făurei Sportul Chiscani C


1. Rapid București 72
2. CS Afumați 64
3. Progresul Spartac București 60
4. Unirea Slobozia 60
5. SC Popeşti Leordeni 48
6. CS Tunari 43
7. Înainte Modelu 36
8. CS Făurei 35
9. CS Axiopolis Cernavodă 33
10. CSM Medgidia 32
11. Fotbal Club FCSB II 30
12. Agricola Borcea 30
13. Sportul Chiscani 28
14. CSM Olteniţa 24
15. CSO Bragadiru 0
16. Delta Dobrogea Tulcea -80
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
24.05.2019 CSM Alexandria Sporting Roșiori-de-Vede C
24.05.2019 Universitatea Craiova Flacăra Moreni C
24.05.2019 Turris Oltul Turnu-Măgurele FC Hermannstadt II C
25.05.2019 FC Pucioasa Unirea Bascov C
25.05.2019 Astra Giurgiu II ACSO Filiaşi C
25.05.2019 Flacăra Horezu CS Universitatea Craiova II C
25.05.2019 FC Voluntari II Viitorul Domnești C
25.05.2019 FC Brașov Atletic Bradu C


1. Turris Oltul Turnu-Măgurele 74
2. Universitatea Craiova 62
3. Flacăra Horezu 57
4. CSM Alexandria 50
5. ACSO Filiaşi 49
6. FC Pucioasa 45
7. FC Brașov 43
8. CS Universitatea Craiova II 43
9. Unirea Bascov 41
10. Astra Giurgiu II 40
11. FC Voluntari II 40
12. Flacăra Moreni 40
13. Atletic Bradu 33
14. Sporting Roșiori-de-Vede 30
15. FC Hermannstadt II 21
16. Viitorul Domnești 3
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
24.05.2018 CSM Lugoj Milenium Giarmata C
24.05.2018 ACS Dumbrăviţa FC Avrig C
25.05.2019 Cetate Deva CS Hunedoara C
25.05.2019 Crișul Chișineu-Criș Unirea Alba-Iulia C
25.05.2019 Gloria Lunca Teuz Cernei Metalurgistul Cugir C
25.05.2019 Industria Galda de Jos FC Școlar Reșița C
25.05.2019 Șoimii Lipova CSC Ghiroda şi Giarmata Vii C
25.05.2019 CS Ocna-Mureș CS Național Sebiș C


1. FC Școlar Reșița 62
2. Șoimii Lipova 60
3. ACS Dumbrăviţa 58
4. Metalurgistul Cugir 53
5. Gloria Lunca Teuz Cernei 53
6. CS Național Sebiș 50
7. Crișul Chișineu-Criș 49
8. FC Avrig 43
9. CS Hunedoara 42
10. Industria Galda de Jos 41
11. CSC Ghiroda şi Giarmata Vii 39
12. Unirea Alba-Iulia 38
13. Cetate Deva 35
14. Milenium Giarmata 29
15. CSM Lugoj 12
16. CS Ocna-Mureș 10
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
22.05.2019 MSE Târgu-Mureş CFR 1907 Cluj II C
24.05.2019 Minaur Baia Mare AFC Odorheiu-Secuiesc C
24.05.2019 Gloria Bistrița CS Iernut C
24.05.2019 Arieșul Turda ACS Comuna Recea C
24.05.2019 Sănătatea Cluj Gaz Metan Mediaș II C
25.05.2019 Olimpic Cetate Râşnov Unirea Tășnad C
25.05.2019 AFK Csíkszereda Unirea Dej C
25.05.2019 Avântul Reghin AFC Hărman C


1. AFK Csíkszereda 71
2. ACS Comuna Recea 63
3. Minaur Baia Mare 57
4. Olimpic Cetate Râşnov 55
5. Sănătatea Cluj 53
6. Avântul Reghin 52
7. Arieșul Turda 50
8. CFR 1907 Cluj II 46
9. Gloria Bistrița 43
10. AFC Odorheiu-Secuiesc 38
11. Unirea Dej 36
12. AFC Hărman 35
13. Unirea Tășnad 30
14. MSE Târgu-Mureş 22
15. Gaz Metan Mediaș II 12
16. CS Iernut 11
Clasament C5

Decizie ONJN nr.1046/19.06.2017