Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

21 - Ionel Dănciulescu - Dinamo Bucureşti (3p)

17 - Emil Jula - Oţelul Galaţi (7p)

16 - Gheorghe Bucur - Politehnica Timişoara
16 - Marko Ljubinković - FC Vaslui (4p)

15 - Florin Costea - Universitatea Craiova

14 - Florin Bratu - Dinamo Bucureşti (2p)

13 - Eugen Trică - CFR 1907 Cluj-Napoca (1p)

11 - Cristian Coroian - Gloria Bistriţa (1p)
11 - Christian Fabbiani - CFR 1907 Cluj-Napoca

9 - Cristian Dănălache - Unirea Urziceni
9 - Nicolae Dică - Steaua Bucureşti (2p)
9 - Ionuţ Mazilu - Rapid Bucureşti (s-a transferat la Dnepr Dnepropetrovsk)

8 - Ionuţ Bâlbă - Politehnica Iaşi
8 - Dorin Goga - Universitatea Cluj
8 - Claudiu Ionescu - Gloria Buzău (1p)

7 - Pierre Boya - Rapid Bucureşti
7 - Adrian Cristea - Dinamo Bucureşti
7 - Didi Cleidimar Magalhaes - CFR 1907 Cluj-Napoca
7 - Mihai Dina - Universitatea Craiova

6 - Alexandru Bălţoi - FCM UTA Arad
6 - Marius Bilaşco - Unirea Urziceni
6 - Cristian Bratu - Dacia Mioveni
6 - Andrei Cristea - Politehnica Iaşi (3p)
6 - Lucian Burdujan - Rapid Bucureşti
6 - Ilie Iordache - Pandurii Târgu-Jiu (3p)
6 - Nemanja Jovanović - Universitatea Cluj
6 - Bogdan Mara - Unirea Urziceni
6 - Marius Onofraş - Unirea Urziceni
6 - Dejan Rusič - Politehnica Timişoara
6 - Dejan Rusmir - Ceahlăul Piatra-Neamţ (1p)
6 - Antonio Semedo - CFR 1907 Cluj-Napoca
6 - Bogdan Stancu - Unirea Urziceni (3p)
6 - Janos Szekely - Oţelul Galaţi
6 - Cosmin Tilincă - Gloria Bistriţa

5 - Carlos Césinha - Rapid Bucureşti
5 - Radu Doicaru - Ceahlăul Piatra-Neamţ
5 - Artavazd Karamian - Politehnica Timişoara
5 - Dayro Mauricio Moreno Galindo - Steaua Bucureşti
5 - José "Pepe" Alcides Moreno Mora - Steaua Bucureşti
5 - Gabriel Paraschiv - Oţelul Galaţi
5 - Alexandru Păcurar - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
5 - Mihăiţă Pleşan - (3g pentru Politehnica Timişoara, 2g pentru Steaua Bucureşti)
5 - Daniel Stan - Oţelul Galaţi (1p)
5 - Mike Temwanjera - FC Vaslui
5 - Zhivko Zhelev - Oţelul Galaţi

4 - Mugurel Buga - Rapid Bucureşti (cancelled his contract - round 19)
4 - Cadú Ricardo Manuel Sousa - CFR 1907 Cluj-Napoca (4p)
4 - Martin Cernoch - (3g pentru Politehnica Iaşi - 1g pentru Ceahlăul Piatra-Neamţ)
4 - Ranko Despotović - Rapid Bucureşti
4 - Răzvan Dobre - Gloria Bistriţa
4 - Edson Rolando Silva Sousa - FCM UTA Arad (1p)
4 - Sorin Frunză - FC Vaslui
4 - Viorel Frunză - Ceahlăul Piatra-Neamţ (s-a transferat la PAOK Thessaloniki)
4 - Valentin Ioviţă - Gloria Buzău
4 - Arman Karamian - Politehnica Timişoara
4 - Costin Lazăr - Rapid Bucureşti
4 - Alin Liţu - Gloria Buzău
4 - Romulus Miclea - Politehnica Iaşi
4 - Marius Nae - Farul Constanţa
4 - Robert Neagoe - Dacia Mioveni
4 - Alexandru Piţurcă - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Cristian Silvăşan - (1g Politehnica Iaşi, 3g (1p) pentru Universitatea Cluj)
4 - Ciprian Tănasă - Universitatea Craiova
4 - Julius Wobay- Universitatea Craiova

3 - Abiodun Agunbiade - Politehnica Timişoara
3 - Ibon Pérez Arrieta - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Milorad Bukvić - FC Vaslui
3 - Gabriel Cânu- Politehnica Timişoara
3 - Emil Dică - Rapid Bucureşti (3p)
3 - Sebastián Dubarbier - CFR 1907 Cluj-Napoca
3 - Alexandru Forminte - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - George Galamaz - Unirea Urziceni
3 - Ionel Ganea - Politehnica Timişoara
3 - Gerlem William Jesus Almeida - Farul Constanţa
3 - Haikel Gmamdia - Ceahlăul Piatra-Neamţ (1p)
3 - Liviu Mihai - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Adrian Neaga - Steaua Bucureşti
3 - Bănel Nicoliţă - Steaua Bucureşti
3 - Alin Paleacu - Gloria Buzău (2p)
3 - Alejandro Gabriel Viglianti - Oţelul Galaţi

2 - André Astorga Junior Izepon - Universitatea Cluj
2 - Valentin Badea - Steaua Bucureşti
2 - Michael Baird - Universitatea Craiova
2 - Dan Balauru - Dacia Mioveni
2 - Nicolae Băcilă - Farul Constanţa
2 - Lucian Băd - Universitatea Cluj
2 - Eric Bicfalvi - (1g Steaua Bucureşti, 1g Gloria Buzău)
2 - Daniel Chigou - Farul Constanţa
2 - Daniel Costescu - Dacia Mioveni (s-a transferat la Progresul Bucureşti)
2 - Mariko Daouda - Dacia Mioveni
2 - Ciprian Deac - Oţelul Galaţi
2 - Constant Djakpa - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
2 - Daniel Florea - Farul Constanţa
2 - Cornel Frăsineanu - Dacia Mioveni
2 - Cosmin Frăsinescu - Gloria Bistriţa
2 - Adrian Gheorghiu - FC Vaslui
2 - Dorin Goian - Steaua Bucureşti
2 - Alexandru Golban - Ceahlăul Piatra-Neamţ (s-a transferat la FC Tobol Kostanay)
2 - Ştefan Grigorie - Rapid Bucureşti
2 - Ioan Hora - FCM UTA Arad
2 - Florin Hidişan - FCM UTA Arad
2 - Victoraş Iacob - Steaua Bucureşti (s-a transferat la 1. FC Kaiserslautern)
2 - Mircea Ilie - FCM UTA Arad (1p)
2 - Petăr Jovanović- FC Vaslui
2 - Ionuţ Luţu - Universitatea Craiova
2 - Vasile Maftei - Rapid Bucureşti
2 - Elvio Raúl Martínez - Politehnica Timişoara
2 - Marius Matei - FC Vaslui
2 - Florin Maxim - Farul Constanţa (1p)
2 - Andrei Mărgăritescu- Dinamo Bucureşti
2 - Andrés Mendoza - Steaua Bucureşti
2 - Osvaldo Noé Miranda - Dinamo Bucureşti
2 - Leonard Naidin - Politehnica Iaşi (1p)
2 - Emil Nanu - Farul Constanţa
2 - Claudiu Niculescu - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la MSV Duisburg)
2 - Mircea Oprea - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Daniel Orac - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Daniel Pancu - Rapid Bucureşti
2 - Park Jae-Hong - Universitatea Cluj (s-a transferat la Gyeongnam FC)
2 - Ovidiu Petre - Steaua Bucureşti
2 - Roberto Ayza Berça - Ceahlăul Piatra-Neamţ (s-a transferat la FC Bihor Oradea)
2 - Diego Alejandro Ruiz - CFR 1907 Cluj-Napoca
2 - Radu Sabo - Universitatea Cluj (1p)
2 - Daniel Sabou - FC Vaslui
2 - Alin Savu - Universitatea Cluj
2 - Ionuţ Savu - Dacia Mioveni
2 - Ionuţ Săpunaru - Rapid Bucureşti
2 - Sebastian Sfârlea - Politehnica Iaşi
2 - Florin Stângă - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Marius Süller - Universitatea Clujc
2 - Cristian Şchiopu Farul Constanţa (1p)
2 - Călin Târnăvean - Gloria Bistriţa
2 - Cristian Todea - FCM UTA Arad
2 - Dinu Todoran - Farul Constanţa
2 - Norbert Varga - FCM UTA Arad
2 - Ciprian Vasilache - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Cătălin Vlaicu - Gloria Buzău
2 - Gabriel Torje - (1g pentru Politehnica Timişoara, 1g pentru Dinamo Bucureşti)
2 - Ianis Zicu - Dinamo Bucureşti

1 - Octavian Abrudan - Gloria Bistriţa (s-a transferat la FC Braşov)
1 - Dan Alexa - Politehnica Timişoara (1p)
1 - Marian Aliuţă - Politehnica Timişoara
1 - Euripedes Daniel Adao Amorereinha - FCM UTA Arad
1 - André Luis Correira Diogo Nunes - Gloria Buzău
1 - Dorian Andronic - FC Vaslui
1 - Iulian Apostol - Unirea Urziceni
1 - Ilie Baicu - Dacia Mioveni
1 - Laszlo Balint - Unirea Urziceni
1 - Valentin Bădoi - Politehnica Timişoara
1 - Dominik Bernsjak - Politehnica Iaşi
1 - Balázs Borbély - Politehnica Timişoara
1 - Silviu Bălace - FC Vaslui
1 - Pablo Daniel Brandán - Unirea Urziceni
1 - Bruno Martins Simao - FCM UTA Arad
1 - Vasile Buhăescu - FC Vaslui
1 - Zeno Bundea - Universitatea Cluj
1 - Romeo Bunică - Gloria Buzău (s-a transferat la CSM Râmnicu-Sărat)
1 - Cornel Buta - Politehnica Iaşi
1 - Eugeniu Cebotaru - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Francisco Jose Chico - Farul Constanţa
1 - Radu Ciobanu - Politehnica Iaşi
1 - Ştefan Ciobanu - Farul Constanţa (s-a transferat la CSM Ploieşti)
1 - Mădălin Ciucă - Universitatea Craiova (cancelled his contract - round 19)
1 - Sergiu Costin - Oţelul Galaţi
1 - Juan Emanuel Culio - CFR 1907 Cluj-Napoca
1 - Florin Dan - FCM UTA
1 - Daniel Ricardo Da Silva - CFR 1907 Cluj-Napoca
1 - Ionuţ Dobroiu - Rapid Bucureşti
1 - Mikael Dorsin - CFR 1907 Cluj-Napoca
1 - Adrian Drida - FCM UTA Arad (cancelled his contract - round 19)
1 - Ion Dumitra - Gloria Bistriţa
1 - Dino Eze - Gloria Buzău
1 - Ramses Gado - Oţelul Galaţi
1 - Cosmin Gângioveanu - Universitatea Craiova
1 - Sorin Ghionea - Steaua Bucureşti
1 - Lucian Goian - Dinamo Bucureşti
1 - Paweł Golański - Steaua Bucureşti
1 - Dragan Gosić - Farul Constanţa
1 - Nicolae Grigore - Rapid Bucureşti
1 - Mansour Gueye - Politehnica Timişoara
1 - Mahamadou Habibou - Steaua Bucureşti
1 - Sead Hadzibulić - Gloria Bistriţa
1 - Ike Ibeh - FCM UTA Arad
1 - Silviu Ilie - Oţelul Galaţi
1 - Milan Jovanović - Universitatea Cluj
1 - Nikola Jozić - Gloria Buzău
1 - Iosif Kalai - Politehnica Iaşi
1 - Kleyr Dos Santos - Gloria Buzău (cancelled his contract - round 19)
1 - Srdjan Luchin - Politehnica Timişoara
1 - Daniel Lupaşcu - Dacia Mioveni (s-a transferat la Arieşul Turda)
1 - Raul Marincău - FCM UTA Arad
1 - Dorin Mihuţ - FCM UTA Arad
1 - Svetozar Mijin - Politehnica Iaşi
1 - Ciprian Milea - Politehnica Iaşi
1 - Josh Mitchell - Universitatea Craiova
1 - Flavius Moldovan - Gloria Bistriţa
1 - Cosmin Moţi - Dinamo Bucureşti
1 - Cătălin Munteanu - Dinamo Bucureşti
1 - Ousmane N'Doye - FC Vaslui
1 - Marin Nejneru - Gloria Buzău
1 - Salif Nogo - Oţelul Galaţi
1 - Adrian Olah - Universitatea Cluj
1 - Mihai Olteanu - Dacia Mioveni
1 - Bogdan Onuţ - Politehnica Iaşi
1 - Cristian Panin - CFR 1907 Cluj-Napoca
1 - Clement Pălimaru - Politehnica Iaşi
1 - Gustavo Paruolo - Politehnica Iaşi
1 - Răzvan Pădureţu - Unirea Urziceni
1 - Lucian Pârvu - Gloria Bistriţa
1 - Ciprian Petre - Unirea Urziceni
1 - Florin Popete - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Andrei Prepeliţă - Universitatea Craiova
1 - Ionuţ Rada - Steaua Bucureşti
1 - Branko Radovanović - FCM UTA Arad
1 - Sorin Rădoi - (1g pentru Politehnica Timişoara, 0g pentru Universitatea Cluj)
1 - Narcis Răducan - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Joshua Rose - Universitatea Craiova
1 - Robert Roszel - FCM UTA Arad
1 - Alin Rus - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Mircea Rus - Gloria Bistriţa
1 - Dejan Rusmir - Ceahlăul Piatra Neamţ
1 - Adrian Rusu - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Niklas Sandberg - CFR 1907 Cluj-Napoca
1 - Valentin Simion - Gloria Buzău
1 - Dorel Stoica - Universitatea Craiova
1 - Jaka Štromajer - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Paul Tincu - Politehnica Iaşi
1 - Cristian Todea - FCM UTA Arad
1 - Dorin Toma - Gloria Bistriţa
1 - Tony Da Silva - CFR 1907 Cluj-Napoca
1 - Sorin Trofin - Dacia Mioveni
1 - Iasmin Trtovac - Gloria Bistriţa
1 - Andrei Viţelaru - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Vojislav Vranjković - (1g -penalty- pentru Ceahlăul Piatra Neamţ, 0g pentru Dinamo Bucureşti)
1 - Bogdan Vrăjitoarea - Dacia Mioveni
1 - Wandeir Oliveira dos Santos - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Dorel Zaharia - Steaua Bucureşti (s-a transferat la FCM UTA Arad)
1 - Denis Zmeu - FC Vaslui

AUTOGOLURI
2 - Park Jae-Hong - Universitatea Cluj (pentru Universitatea Craiova and Gloria Buzău)
1 - Euripedes Daniel Adao Amorereinha - FCM UTA Arad (pentru Farul Constanţa)
1 - Fábio Alves da Silva Bilica (Universitatea Cluj, pentru Pandurii Târgu-Jiu)
1 - Valentin Borş - Oţelul Galaţi (pentru Politehnica Timişoara)
1 - Vladimir Božović - Rapid Bucureşti (pentru Gloria Bistriţai)
1 - Andrei Cordoş - Universitatea Cluj (pentru Rapid Bucureşti)
1 - Ciprian Danciu - Gloria Bistriţa (pentru Unirea Urziceni)
1 - Mihai Dina - (Universitatea Craiova, pentru Politehnica Timişoara)
1 - Ion Dumitra - Gloria Bistriţa (pentru Politehnica Timişoara)
1 - André Galiassi De Souza - CFR 1907 Cluj-Napoca (pentru Pandurii Târgu-Jiu)
1 - Sead Hadzibulić - Gloria Bistriţa (pentru Steaua Bucureşti)
1 - Lars Hirschfeld - CFR 1907 Cluj-Napoca (pentru Steaua Bucureşti)
1 - Milan Jovanović - Universitatea Cluj (pentru Dacia Mioveni)
1 - Vasile Jula - Dacia Mioveni (pentru FC Vaslui)
1 - Bănel Nicoliţă - Steaua Bucureşti (pentru Politehnica Iaşi)
1 - Ivan Pecha - Ceahlăul Piatra-Neamţ (pentru Universitatea Craiova)
1 - Robert Roszel - FCM UTA Arad (pentru Oţelul Galaţi)
1 - Dorin Semeghin - Oţelul Galaţi (pentru Steaua Bucureşti)
1 - Cristian Şchiopu - Farul Constanţa (pentru Steaua Bucureşti)
1 - Dorin Toma - Gloria Bistriţa (pentru Steaua Bucureşti)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11








Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off şi play-out) 16 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (3p) (s-a transferat la FC Astana) 11 - Cristian...

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Clasamentul golgheterilor după etapa 34 Liga 1, sezonul 2011-12

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34



Top News

-Suedia - Italia, în baraj pentru Cupa Mondială 2018

-Etapa 14. Multe zerouri

-Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 14: ACS Poli Timișoara - Concordia Chiajna 0-3

-FC Botoșani - CFR Cluj și Sepsi - CS U Craiova, în șaisprezecimile Cupei României

-Gino Iorgulescu și Sorin Drăgoi, cei doi candidați la președinția LPF

-România încheie preliminariile CM 2018 cu o remiză în Danemarca, 1-1




Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Culeafă
România
43 ani

Alexandru Mățel
România
28 ani

André Villas-Boas
Portugalia
40 ani

Andrei Poverlovici
România
32 ani

Constant Djakpa
Coasta de Fildeș
31 ani

Cristian Munteanu
România
37 ani

Dudu Aouate
Israel
40 ani

Elliot Grandin
Franţa
30 ani

Emil Nanu
România
36 ani

Giovanni Marchese
Italia
33 ani

Graeme Le Saux
Anglia
49 ani

Ilie Stan
România
50 ani

Ioan Pap-Deac
România
48 ani

Ivan Saenko
Rusia
34 ani

Krisztián Pogacsics
Ungaria
32 ani

Ladislau Incze
România
99 ani

Lars Hirschfeld
Canada
39 ani

Romeo Pădureț
România
43 ani

Sebastián Abreu
Uruguay
41 ani

Serdar Iolomanov
Rusia
25 ani

Sergio Goycochea
Argentina
54 ani

Ștefan Apostol
România
43 ani

SUNDERLAND AFC
Anglia
138 ani

Timo Ochs
Germania
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2017-2018


Liga 1 2017-2018
13.10.2017 FC Voluntari Steaua București C
14.10.2017 Gaz Metan Mediaș FC Viitorul C
14.10.2017 CSM Politehnica Iași CS Universitatea Craiova C
15.10.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C
15.10.2017 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
16.10.2017 ACS Poli Timișoara Concordia Chiajna C
16.10.2017 Dinamo București Juventus București C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Steaua București 29
3. CS Universitatea Craiova 29
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Dinamo București 20
7. FC Viitorul 20
8. ACS Poli Timișoara 18
9. Concordia Chiajna 17
10. FC Voluntari 16
11. CSM Politehnica Iași 15
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 9
14. Juventus București 4
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
14.10.2017 Sportul Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
14.10.2017 Știința Miroslava Olimpia Satu-Mare C
14.10.2017 Foresta Suceava Dunărea Călărași C
14.10.2017 Luceafărul Oradea CS Afumați C
14.10.2017 Ripensia Timișoara CS Balotești C
14.10.2017 Dacia Unirea Brăila CS Mioveni C
14.10.2017 FC Argeș Pitești Academica Clinceni C
14.10.2017 Chindia Târgoviște Metaloglobus București C
15.10.2017 ASU Poli Timişoara FC UTA Arad C
17.10.2017 ASA Târgu-Mureș
19:30
FC Hermannstadt   C


1. Dunărea Călărași 28
2. FC Hermannstadt 28
3. Chindia Târgoviște 24
4. Academica Clinceni 22
5. CS Mioveni 21
6. ASU Poli Timişoara 19
7. ASA Târgu-Mureș 18
8. Ripensia Timișoara 17
9. FC Argeș Pitești 17
10. Sportul Snagov 16
11. CS Afumați 16
12. Dacia Unirea Brăila 15
13. Pandurii Târgu-Jiu 14
14. Olimpia Satu-Mare 13
15. Metaloglobus București 12
16. FC UTA Arad 11
17. Știința Miroslava 11
18. CS Balotești 10
19. Foresta Suceava 8
20. Luceafărul Oradea 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5