Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

17 - Gheorghe Bucur - FC Timişoara (3p)
17 - Florin Costea - Universitatea Craiova
17 - Juliano Gonçalves Spadacio - Rapid Bucureşti

12 - Ionel Dănciulescu - Dinamo Bucureşti
12 - Marius Niculae - Dinamo Bucureşti (1p)

11 - Pantelis Kapetanos - Steaua Bucureşti
11 - Bogdan Stancu - Steaua Bucureşti

10 - Yssouf Koné - CFR 1907 Cluj

9 - Andrei Cristea - 2g Dinamo Bucureşti, 7g Politehnica Iaşi
9 - Gabriel Paraschiv - Oţelul Galaţi
9 - Mike Temwanjera - FC Vaslui

8 - Marius Bilaşco - Unirea Urziceni
8 - Cristian Bud - Gaz metan Mediaş
8 - Francisco Jose Castro Fernandes Chico - Farul Constanţa
8 - Alexandru Curtean - 7g Gaz metan Mediaş, 1g FC Timişoara
8 - Artavazd Karamian - FC Timişoara (1p)
8 - Marius Onofraş - Unirea Urziceni
8 - Romeo Surdu - FC Braşov

7 - Florin Bratu - Dinamo Bucureşti (2p)
7 - Cristian Coroian - Gloria Bistriţa
7 - Adrian Dulcea - FC Argeş Piteşti
7 - Liviu Ganea - CS Otopeni
7 - Bogdan Mara - 5g Unirea Urziceni (3p), 2g CFR 1907 Cluj
7 - Gueye Mansour - Gloria Buzău
7 - Iulian Tameş - FC Argeş Piteşti (2p)
7 - Wesley Lopes Da Silva - FC Vaslui (1p)

6 - Cristian Bratu - Politehnica Iaşi (1p)
6 - Lucian Burdujan - FC Vaslui
6 - Marko Ljubinković - FC Vaslui
6 - Marius Pena - Oţelul Galaţi

5 - Sebastián Dubarbier - CFR 1907 Cluj
5 - Victoraş Iacob - CS Otopeni
5 - Robert Ilyeş - FC Braşov
5 - Arman Karamian - FC Timişoara
5 - Dayro Mauricio Moreno Galindo - Steaua Bucureşti
5 - Cosmin Năstăsie - FC Argeş Piteşti
5 - Claudiu Niculescu - Dinamo Bucureşti
5 - Winston Parks - FC Timişoara
5 - Raul Rusescu - Unirea Urziceni
5 - Dejan Rusmir - Farul Constanţa
5 - Alejandro Gabriel Viglianti - Oţelul Galaţi (1p)

4 - Joao Paulo Andrade - Rapid Bucureşti
4 - Michael Baird - Universitatea Craiova
4 - Tiberiu Bălan - Unirea Urziceni
4 - Carlos César dos Santos Césinha - Rapid Bucureşti
4 - Hristu Chiacu - CS Otopeni (1p)
4 - Mihai Costea - Universitatea Craiova
4 - Adrian Cristea - Dinamo Bucureşti
4 - George Galamaz - Unirea Urziceni
4 - Youssouf Kamara - FC Argeş Piteşti
4 - Lukáš Magera - FC Timişoara
4 - Romulus Miclea - Politehnica Iaşi
4 - Alexandru Piţurcă - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Sabrin Sburlea - FC Braşov
4 - Florin Stângă - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Cosmin Tilincă - Pandurii Târgu-Jiu
4 - Dacian Varga - Unirea Urziceni
4 - Adrian Voiculeţ - FC Argeş Piteşti
4 - Dorel Zaharia - 1g FC Braşov, 3g Gloria Bistriţa

3 - Octavian Abrudan - FC Braşov
3 - Elías Iván Bazzi - FC Argeş Piteşti
3 - Ionuţ Bâlbă - Politehnica Iaşi
3 - Dominik Bersnjak - Politehnica Iaşi
3 - Claudiu Boaru - Gaz metan Mediaş
3 - Csaba Borbely - Gloria Bistriţa
3 - Marián Čišovský - FC Timişoara
3 - Cristian Dănălache - Unirea Urziceni
3 - Mihai Dina - Universitatea Craiova
3 - Diogo Emanuel Alves Ramos - Gloria Bistriţa
3 - Cătălin Doman - FC Argeş Piteşti
3 - Edson Aparecido Martins dos Santos Grillo - Gaz metan Mediaş
3 - Eric de Oliveira Pereira - Gaz metan Mediaş
3 - Gerlem William Jesus Almeida - Farul Constanţa
3 - Stanislav Ghencev - FC Vaslui
3 - Dorin Goga - FC Timişoara
3 - Ştefan Grigorie - Rapid Bucureşti
3 - Attila Hadnagy - FC Braşov
3 - Adrian Iordache - FC Argeş Piteşti
3 - Laurenţiu Iorga - Oţelul Galaţi
3 - Joao Pedro Azevedo Silva - Gloria Bistriţa
3 - Ousmane N'Doye - Dinamo Bucureşti (1p)
3 - Ioan Mera - Gloria Buzău
3 - Bănel Nicoliţă - Steaua Bucureşti
3 - Răzvan Pădureţu - Unirea Urziceni (2p)
3 - Alexandru Păcurar - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Ricardo Manuel da Silva Fernandes - Rapid Bucureşti
3 - Mihai Roman - FC Braşov
3 - Joshua Rose - Universitatea Craiova
3 - Diego Ruiz Scheuschner - CFR 1907 Cluj
3 - Dejan Rusič - FC Timişoara
3 - Florin Sabou - Gaz metan Mediaş
3 - António Sanches Semedo - Steaua Bucureşti
3 - Cristian Silvăşan - Gloria Bistriţa
3 - Dorel Stoica - Universitatea Craiova (2p)
3 - Marian Tănasă - Oţelul Galaţi
3 - Gabriel Torje - Dinamo Bucureşti
3 - Julius Gibrilla Woobay - Universitatea Craiova
3 - Ianis Zicu - Dinamo Bucureşti

2 - Denis Alibec - Farul Constanţa
2 - Iulian Apostol - Unirea Urziceni
2 - Valentin Bădoi - FC Timişoara
2 - Gabriel Cânu - FC Vaslui
2 - Cristian Constantin - CS Otopeni
2 - Ciprian Deac - CFR 1907 Cluj
2 - Didi Cleidimar Magalhaes - CFR 1907 Cluj
2 - José Diogo Machado Pereira da Silva - (Gloria Buzău)
2 - Radomir Djalović - Rapid Bucureşti
2 - Pavol Farkas - FC Vaslui
2 - Daniel Ghindeanu - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Nicolae Grigore - Rapid Bucureşti
2 - Ovidiu Herea - Rapid Bucureşti
2 - Ioan Hora - Gloria Bistriţa
2 - Hugo da Silva Alcantara - CFR 1907 Cluj
2 - Ike Ibeh - Oţelul Galaţi
2 - Claudiu Ionescu - Gloria Buzău
2 - Joao Paulo Pinto Ribeiro - Rapid Bucureşti
2 - Júlio César da Silva e Souza - Rapid Bucureşti
2 - Hristijan Kirovski - FC Vaslui
2 - Novak Martinović - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Florin Maxim - 1g Farul Constanţa, 1g FC Timişoara
2 - Osvaldo Noé Miranda - Dinamo Bucureşti
2 - José Arnulfo Montiel - Politehnica Iaşi
2 - Lucian Munteanu - Politehnica Iaşi
2 - Gabriel Mureşan - CFR 1907 Cluj
2 - Valentin Negru - CS Otopeni
2 - Nuno Miguel Pereira Diogo - CS Otopeni
2 - Cristian Panin - CFR 1907 Cluj
2 - Sixto Raimundo Peralta Salso - CFR 1907 Cluj
2 - Andrei Prepeliţă - Universitatea Craiova
2 - Ciprian Prodan - Gaz metan Mediaş
2 - Milanko Rašković - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Cristian Tănase - FC Argeş Piteşti
2 - Juan Carlos Toja - Steaua Bucureşti
2 - Thiago Tremonti - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Dinu Todoran - Unirea Urziceni
2 - Eugen Trică - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Anorthosis Famagusta)
2 - Ciprian Vasilache - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
2 - Jean Paul Yontcha - CS Otopeni (1p)
2 - Zhivko Zhelev - Oţelul Galaţi

1 - Alvaro Daniel Pereira Barragán - CFR 1907 Cluj
1 - Arthuro Henrique Bernhardt - Steaua (s-a transferat la Terek Groznyi)
1 - Mircea Axente - Gloria Buzău
1 - Cosmin Băcilă - Farul Constanţa
1 - Daniel Bălaşa - FC Argeş Piteşti
1 - Ştefan Bărboianu - Universitatea Craiova
1 - Eric Bicfalvi - Steaua Bucureşti
1 - Alexandru Bourceanu - Oţelul Galaţi (1p)
1 - Pierre Boya - Rapid Bucureşti (s-a transferat la Grenoble)
1 - Miloš Brezinsky - FC Timişoara
1 - Mugurel Buga - FC Braşov
1 - Cadú Ricardo Manuel Sousa - CFR 1907 Cluj
1 - Gabriel Caramarin - CS Otopeni
1 - Ionuţ Cazan - FC Argeş Piteşti
1 - Alin Chibulcutean - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Marian Chiţu - Gloria Buzău
1 - Mădălin Ciucă - Gloria Bistriţa
1 - Nicolae Constantin - FC Braşov
1 - Marian Cristescu - FC Braşov
1 - Emmanuel Juan Culio - CFR 1907 Cluj
1 - Daniel Ricardo Da Silva - CFR 1907 Cluj
1 - David Sánchez Rodríguez - Gloria Buzău
1 - Cătălin Dedu - FC Braşov
1 - Octavian Drăghici - CS Otopeni
1 - Robert Elek - Oţelul Galaţi
1 - Ezequias Roosevelt Tavares De Melo - FC Braşov
1 - Miguel Fallardo - Gloria Buzău
1 - Cosmin Frăsinescu - Gloria Bistriţa
1 - Sorin Frunză - Unirea Urziceni
1 - André Galiassi De Souza - CFR 1907 Cluj
1 - Valerică Găman - Universitatea Craiova
1 - Dorin Goian - Steaua Bucureşti (1p)
1 - Dragan Gosić - Farul Constanţa
1 - Ovidiu Hoban - Gaz metan Mediaş
1 - Hugo Duarte Sousa Luz - FC Vaslui
1 - Cristian Fabbiani - CFR Cluj ( s-a transferat la Newell's)
1 - Stojan Ignatov - Politehnica Iaşi
1 - Silviu Ilie - Oţelul Galaţi
1 - Nemanja Jovanović - FC Vaslui
1 - Petar Jovanović - Politehnica Iaşi
1 - Iosif Kalai - Politehnica Iaşi
1 - Sone Masue Kalle - CS Otopeni
1 - Emmanuel Koné - CFR 1907 Cluj
1 - Florin Lovin - Steaua Bucureşti
1 - Srdjan Luchin - FC Timişoara
1 - Vasile Maftei - Rapid Bucureşti
1 - Žarko Marković - Gaz metan Mediaş
1 - Marius Mălădărăşanu - FC Braşov
1 - Claudio ''Pitbull'' Mejolaro - Rapid Bucureşti
1 - Nemanja Milisavljević - FC Vaslui
1 - Josh Mitchell - Universitatea Craiova
1 - Cătălin Munteanu - FC Braşov
1 - Andrei Mureşan - Gloria Bistriţa
1 - Adrian Nalaţi - Gloria Bistriţa (1p)
1 - Dare Nibombe - 1g CS Otopeni, 0g FC Timişoara
1 - Jeremie Njock - Universitatea Craiova
1 - Cristian Oros - FC Braşov
1 - Jan Pahor - Farul Constanţa
1 - Sorin Pană - CS Otopeni
1 - Miloš Pavlović - FC Vaslui
1 - Lucian Pârvu - 1g Farul Constanţa, 0g Pandurii Târgu-Jiu
1 - Paul Pârvulescu - Gaz metan Mediaş
1 - Ciprian Petre - Gloria Bistriţa
1 - Ovidiu Petre - Steaua Bucureşti
1 - Dorinel Popa - Gloria Buzău
1 - Mirel Rădoi - Steaua Bucureşti (s-a transferat la Al Hial)
1 - Lucian Răduţă - Rapid Bucureşti
1 - Ricardo Vilana Gomez - Unirea Urziceni
1 - Daniel Sabou - Gloria Bistriţa
1 - Florin Sandu - Gloria Buzău
1 - Adrian Sălăgean - Oţelul Galaţi
1 - Adrian Scarlatache - 1g CS Otopeni, 0g Dinamo Bucureşti
1 - Sebastian Sfârlea - Politehnica Iaşi
1 - Mircea Stan - FC Argeş Piteşti
1 - Stelian Stancu - FC Timişoara
1 - Ovidiu Stoianof - Universitatea Craiova (s-a transferat la FC Caracal)
1 - Janos Szekely - Steaua Bucureşti (1p)
1 - Ciprian Tănasă - Politehnica Iaşi
1 - Ben Teekloh - Farul Constanţa
1 - Cristian Todea - Gaz metan Mediaş
1 - Lacina Traore - CFR 1907 Cluj
1 - Alexandru Tudose - 1g Gloria Buzău (1p), 0g Steaua Bucureşti
1 - Nemanja Vidaković - Gaz metan Mediaş
1 - Ştefan Vigariu - Gloria Buzău
1 - Frane Vitaić - Oţelul Galaţi
1 - Vitor Tiago de Freitas Vitinha - CS Otopeni
1 - Cătălin Vlaicu - Gloria Buzău
1 - Mircea Voicu - Gaz metan Mediaş
1 - Claudiu Voiculeţ - Farul Constanţa
1 - Denis Zmeu - FC Vaslui

AUTOGOLURI
1 - Octavian Abrudan (FC Braşov pentru CS Otopeni)
1 - Miloš Brezinský - (FC Timişoara pentru Dinamo Bucureşti)
1 - Miloš Brezinský - (FC Timişoara pentru Oţelul Galaţi)
1 - Bruno Martins Simao - (Dinamo Bucureşti pentru Farul Constanţa)
1 - Marian Cârjă - (Oţelul Galaţi pentru Gloria Buzău)
1 - Alexandre Cardoso - (Pandurii Târgu-Jiu pentru FC Timişoara)
1 - André Galiassi De Souza - (CFR 1907 Cluj pentru Unirea Urziceni)
1 - José Diogo Machado Pereira da Silva - (Gloria Buzău pentru CFR Cluj)
1 - José Diogo Machado Pereira da Silva - (Gloria Buzău pentru Dinamo)
1 - Daniel Lăcustă - (FC Argeş Piteşti pentru FC Timişoara)
1 - Srdjan Luchin - (FC Timişoara pentru FC Vaslui)
1 - Josh Mitchell (Universitatea Craiova pentru Gloria Bistriţa)
1 - Patrick Gerhardt Nyema - (CS Otopeni pentru Dinamo Bucureşti)
1 - Cristian Panin - (CFR 1907 Cluj pentru Oţelul Galaţi)
1 - Andrej Pečnik - (Politehnica Iaşi pentru Steaua Bucureşti)
1 - Dorel Stoica - (Universitatea Craiova pentru Farul Constanţa)
1 - Ben Teekloh - (Farul Constanţa pentru FC Timişoara)
1 - Alexandru Tudose - (Gloria Buzău pentru CFR 1907 Cluj)
1 - Cătălin Vlaicu - (Gloria Buzău pentru FC Vaslui)
1 - Ionuţ Voicu - (FC Braşov pentru FC Timişoara)
1 - Zhivko Zhelev (Oţelul Galaţi pentru Gaz metan Mediaş)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10
Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11








Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off şi play-out) 16 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (3p) (s-a transferat la FC Astana) 11 - Cristian...

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Clasamentul golgheterilor după etapa 34 Liga 1, sezonul 2011-12

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34



Top News

-Liga 1 - Etapa 14: Rezultate şi marcatori

-FC Botoșani - CFR Cluj și Sepsi - CS U Craiova, în șaisprezecimile Cupei României

-Gino Iorgulescu și Sorin Drăgoi, cei doi candidați la președinția LPF

-România încheie preliminariile CM 2018 cu o remiză în Danemarca, 1-1

-Avancronica meciului Danemarca - România

-România - Kazahstan 3-1, în preliminariile CM 2018, la debutul lui Contra ca selecționer

-România - Kazahstan. Un meci antipatic




Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alexandru Culeafă
România
43 ani

Alexandru Mățel
România
28 ani

André Villas-Boas
Portugalia
40 ani

Andrei Poverlovici
România
32 ani

Constant Djakpa
Coasta de Fildeș
31 ani

Cristian Munteanu
România
37 ani

Dudu Aouate
Israel
40 ani

Elliot Grandin
Franţa
30 ani

Emil Nanu
România
36 ani

Giovanni Marchese
Italia
33 ani

Graeme Le Saux
Anglia
49 ani

Ilie Stan
România
50 ani

Ioan Pap-Deac
România
48 ani

Ivan Saenko
Rusia
34 ani

Krisztián Pogacsics
Ungaria
32 ani

Ladislau Incze
România
99 ani

Lars Hirschfeld
Canada
39 ani

Romeo Pădureț
România
43 ani

Sebastián Abreu
Uruguay
41 ani

Serdar Iolomanov
Rusia
25 ani

Sergio Goycochea
Argentina
54 ani

Ștefan Apostol
România
43 ani

SUNDERLAND AFC
Anglia
138 ani

Timo Ochs
Germania
36 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


2017-2018


Liga 1 2017-2018
13.10.2017 FC Voluntari Steaua București C
14.10.2017 Gaz Metan Mediaș FC Viitorul C
14.10.2017 CSM Politehnica Iași CS Universitatea Craiova C
15.10.2017 Sepsi Sfântu Gheorghe Astra Giurgiu C
15.10.2017 CFR 1907 Cluj FC Botoșani C
16.10.2017 ACS Poli Timișoara Concordia Chiajna C
16.10.2017 Dinamo București Juventus București C


1. CFR 1907 Cluj 33
2. Steaua București 29
3. CS Universitatea Craiova 29
4. Astra Giurgiu 24
5. FC Botoșani 24
6. Dinamo București 20
7. FC Viitorul 20
8. ACS Poli Timișoara 18
9. Concordia Chiajna 17
10. FC Voluntari 16
11. CSM Politehnica Iași 15
12. Sepsi Sfântu Gheorghe 11
13. Gaz Metan Mediaș 9
14. Juventus București 4
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
14.10.2017 Sportul Snagov Pandurii Târgu-Jiu C
14.10.2017 Știința Miroslava Olimpia Satu-Mare C
14.10.2017 Foresta Suceava Dunărea Călărași C
14.10.2017 Luceafărul Oradea CS Afumați C
14.10.2017 Ripensia Timișoara CS Balotești C
14.10.2017 Dacia Unirea Brăila CS Mioveni C
14.10.2017 FC Argeș Pitești Academica Clinceni C
14.10.2017 Chindia Târgoviște Metaloglobus București C
15.10.2017 ASU Poli Timişoara FC UTA Arad C
17.10.2017 ASA Târgu-Mureș
19:30
FC Hermannstadt   C


1. Dunărea Călărași 28
2. FC Hermannstadt 28
3. Chindia Târgoviște 24
4. Academica Clinceni 22
5. CS Mioveni 21
6. ASU Poli Timişoara 19
7. ASA Târgu-Mureș 18
8. Ripensia Timișoara 17
9. FC Argeș Pitești 17
10. Sportul Snagov 16
11. CS Afumați 16
12. Dacia Unirea Brăila 15
13. Pandurii Târgu-Jiu 14
14. Olimpia Satu-Mare 13
15. Metaloglobus București 12
16. FC UTA Arad 11
17. Știința Miroslava 11
18. CS Balotești 10
19. Foresta Suceava 8
20. Luceafărul Oradea 7
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5