Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2008-2009

Dinamo Bucureşti (antrenor Mircea Rednic -confirmat-)
Au venit: Bruno Martins Simao -Portugalia- (fundaş, FCM UTA Arad), Cosmin Moţi (fundaş, AC Siena), Adrian Scarlatache (fundaş, CS Otopeni), Cristian Melinte (fundaş, FCM UTA Arad), Nicolae Muşat (fundaş, CS Otopeni), Papa Malick Ba -Senegal- (mijlocaş, FC Basel), Claudiu Niculescu (mijlocaş, Omonia Nicosia), Ousmane N'Doye -Senegal- (mijlocaş, FC Vaslui)
Au plecat: Deniss Romanovs -Letonia- (portar, Slavia Praha), Júlio César Santos Correia -Brazilia- (fundaş, Gaziantepspor Kulübü), Gualberto José Campos Reyes -Venezuela- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), John Christian Galliquio Castro -Peru (fundaş, Club Universitario de Deportes), Adrian Ropotan (mijlocaş, Dinamo Moskva), Mourtala Diakité -Mali- (mijlocaş, CF Os Belenenses Lisboa), Andrei Cristea (atacant, Politehnica Iaşi)

Unirea Urziceni (antrenor Dan Petrescu -confirmat-)
Au venit: George Bârladeanu (mijlocaş, Dunărea Galaţi), Tiberiu Bălan (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Dacian Varga (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti)
Au plecat: Srdjan Žakula -Serbia- (portar, şi-a reziliat contractul), Tiberiu Bălan (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Andrei Neagoe (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Bogdan Aldea (atacant, FC Drobeta Turnu-Severin), Horia Crişan (atacant, liber de contract), Bogdan Mara (atacant, CFR 1907 Cluj)

FC Timişoara (antrenor Gavrilă Pelé Balint -nou-)
Au venit: Daré Nibombe -Togo- (fundaş, CS Otopeni), Florin Maxim (fundaş, Farul Constanţa), Cristian Scutaru (fundaş, CS Buftea), Victor Aldana -Spaia (mijlocaş, CFR Timişoara), , Alexandru Curtean (mijlocaş, Gaz metan Mediaş), Kevin Onyekachi Amuneke -Nigeria- (atacant, IFK Norrköping)
Au plecat: Sreten Sretenović -Serbia- (fundaş, FК Kuban Krasnodar), Éder Jóse de Oliveira Bonfim -Brazilia- (fundaş, Gloria Buzău), Carlos Alberto Leurenço Milhazes -Portugalia- (fundaş, Vitória Sport Clube de Guimarães), David Sánchez Rodríguez -Spania- (mijlocaş, Gloria Buzău). José Luis García -Argentina- (mijlocaş, Gloria Buzău)

Steaua Bucureşti (antrenor Marius Lăcătuş -nou-)
Au venit: Alexandru Tudose (fundaş, Gloria Buzău), Jean Prunescu (fundaş, Gloria Buzău), Eric Bicfalvi (mijlocaş, Gloria Buzău), Alin Liţu (atacant, Gloria Buzău), Valentin Badea (atacant, Panserraikos FC Serres)
Au plecat: Cosmin Vâtcă (portar, Gaz metan Mediaş), Ionuţ Rada (fundaş, CS Otopeni), Abel Gómez Moreno -Spania- (mijlocaş, Deportivo Xerez), Arthuro Henrique Bernhardt -Brazilia- (atacant, Terek Groznyi), Adrian Neaga (atacant, Neftçi Bakı), Valentin Badea (atacant, Steaua II Bucureşti)

CFR 1907 Cluj (antrenor Ales Jindra -Republica Cehă- nou / Dušan Uhrin jr. -Republica Cehă- nou)
Au venit: Darío Antonio Flores Bistolfi -Uruguay- (fundaş, Club Atlético River Plate Montevideo), Paolo Daniel Frangipane -Argentina- (mijlocaş, Club Atlético Belgrano), Rade Veljović -Serbia- (atacant, FK Voždovac Beograd), Bogdan Mara (atacant, Unirea Urziceni)
Au plecat: Vitor Tiago de Freitas Fernandez Vitinha -Portugalia- (fundaş, CS Otopeni), Manuel José Azevedo Vieira -Portugalia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Gustavo Andrés Oberman -Argentina- (mijlocaş, Córdoba Club de Fútbol), Cristian Nicolás Sánchez Prette -Argentina- (mijlocaş, Club Estudiantes de La Plata), Eugen Trică (mijlocaş, Anorthosis Fmagusta)

Universitatea Craiova (antrenor Nicolo Napoli -Italia- -confirmat-)
Au venit: Pieter Merlier -Belgia- (portar, Universitatea Cluj), Anthony Bryan Bran -Australia- (fundaş, academia Victorian Institut of Sport a echipei Melbourne), Filip Nechifor -Australia- (mijlocaş, Logan City), Florin Şoavă (mijlocaş, FK Khimki), Jeremie Njock -Camerun- (atacant, AFC Tubize), Ciprian Tănasă (atacant, Politehnica Iaşi)
Au plecat: Sorin Buşu (fundaş, Jiul Petroşani), Dragoş Firţulescu (mijlocaş, Jiul Petroşani), Robert Săceanu (mijlocaş, CSM Râmnicu-Vâlcea), Ovidiu Stoianof (atacant, Internaţional Piteşti)

Rapid Bucureşti (antrenor Marian Rada /  director tehnic Nicolae Manea -noi-)
Au venit: Kassaly Daouda -Niger- (portar, Cotonsport Garoua), Adrian Iencsi (fundaş, liber de contract), Đorđe Ivelja -Serbia- (mijlocaş, OFK Beograd)
Au plecat: Dănuţ Coman (portar, FC Braşov), Ionuţ Stancu (fundaş, Pandurii Târgu-Jiu), Cătălin Păun (fundaş, Gloria Bistriţa), Luciano Germán Vella -Argntina- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Olubayo Adefemi -Nigeria- (mijlocaş, SC Rheindorf Altach, dar a revenit în Giuleşti în etapa 22), Daniel Paulista Pollo Barion -Brazilia- (mijlocaş, Sport Recife), Júlio César da Silva e Souza -Brazilia- (atacant, Gaziantepspor Kulübü), Pierre Boya -Camerun- (atacant, Grenoble Foot 38)

FC Argeş Piteşti (antrenor Ionuţ Badea -confirmat-)
Au venit: 
Au plecat: Zoran Milošević -Serbia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Oumar Faye -Coasta de Fildeş- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Iulian Crivac (mijlocaş, şi-a reziliat contractul)

FC Vaslui (antrenor Viorel Moldovan -confirmat-)
Au venit: Ciprian Manea (portar, FCM Bacău), Alessio Chiaverini -Italia- (portar, Ancona Calcio), Serge Ognadon Akakpo -Togo/Franţa- (fundaş, AJ Auxerre), Paul Papp (mijlocaş, FC Botoşani), Marius Ştefoi (mijlocaş, FC Botoşani), Stéphane Zubar -Franţa- (fundaş, SM Caen), Pavol Farkas -Slovacia- (fundaş, Artmedia Petržalka), Miloš Pavlović -Serbia- (mijlocaş, Académica de Coimbra), Nemanja Milisavijević -Serbia- (mijlocaş, Vardar Skopje), Wesley Lopes Da Silva -Brazilia- (atacant, Leixões Sport Club Matosinhos), Hristijan Kirovski -Macedonia- (atacant, FK Rabotnički Skopje)
Au plecat: Cristian Hăisan (portar, FCM Bacău), Bogdan Panait (fundaş, CS Otopeni), Vasile Feraru (fundaş, Cetatea Suceava), Rosen Kirilov -Bulgaria- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Petar Jovanović -Serbia- (fundaş, Politehnica Iaşi), Şerban Moraru (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Ousmane N'Doye -Senegal- (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Marian Aliuţă (mijlocaş, Neftçi Bakı), Marius Matei (atacant, FC Botoşani), Răzvan Neagu (atacant, FCM Bacău)

Oţelul Galaţi (antrenor Petre Grigoraş -confirmat-)
Au venit: Gabriel Giurgiu (mijlocaş, Rubin Kazan), John Ike Ibeh -Nigeria- (atacant, FCM UTA Arad), Adrian Hurdubei (atacant, FC Willy Bacău), Tadas Labukas -Lituania. (atacant, FC Inter Baku)
Au plecat: Salif Nogo -Burkina Faso (defender, ES Troyes AC), Valentin Ioviţă (fundaş, pus pe lista de transferuri), Romeo Stancu (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Stevo Nikolić -Croaţia- (atacant, Oţelul Galaţi II)

FC Braşov (antrenor Răzvan Lucescu -confirmat-)
Au venit: Dănuţ Coman (portar, Rapid Bucureşti), Alin Stoica (mijlocaş, Excelsior Mouscron)
Au plecat: Eugen Nae (portar, CS Otopeni), Dorel Zaharia (atacant, Gloria Bistriţa)

Gloria Bistriţa (antrenor Ioan Ovidiu Sabău -confirmat-)
Au venit: Jasmin Trtovac -Serbia- (fundaş, Gloria Bistriţa II), Cătălin Păun (fundaş, Rapid Bucureşti), Paul Anton (fundaş, Gloria Bistriţa II), Florin Fizeşan (fundaş, Gloria Bistriţa II), Marius Curtuiuş (mijlocaş, Gloria Bistriţa II), Adrian Nalaţi (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Liviu Băjenaru (mijlocaş, Progresul Bucureşti), Vlad Munteanu (mijlocaş, Cetatea Făgăraş), Lucian Sânmărtean (mijlocaş, FC Utrecht), Alexandru Mandea (atacant, Gloria Bistriţa II), Dorel Zaharia (atacant, FC Braşov)
Au plecat: Flavius Moldovan (fundaş, FCM Târgu-Mureş), Mihai Panc (fundaş, pus pe lista de transferuri), Pedro Miguel Barbosa Queiros -Portugalia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Paul Anton (mijlocaş, Delta Tulcea), Marius Curtuiuş (mijlocaş, Delta Tulcea), Emerson dos Santos da Luz -Insulele Capului Verde- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri)

Pandurii Târgu-Jiu (antrenor Sorin Cârţu -confirmat-)
Au venit: Novak Martinović -Serbia- (fundaş, OFK Beograd), Ionuţ Stancu (fundaş, Rapid Bucureşti), Constantin Grecu (fundaş, CSM Râmnicu-Vâlcea), Lucian Pârvu (mijlocaş, Farul Constanţa), Florin Hidişan (mijlocaş, FCM UTA Arad), Adrian Popescu (mijlocaş, Energia Rovinari), Ionuţ Luţu (mijlocaş, Jetisu Taldiqorghan), Miodrag Anđelković -Serbia- (atacant, Dalian Shide)
Au plecat: Mădălin Popa (fundaş, FC Drobeta Turnu-Severin), Mugurel Dedu (mijlocaş, FC Drobeta Turnu-Severin), Nicolas Alnoudji -Camerun- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Adrian Nalaţi (mijlocaş, Gloria Bistriţa), Daniel Orac (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Ilie Iordache (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Liviu Mihai (atacant, CSM Râmnicu-Vâlcea)

Farul Constanţa (antrenor Ion Marin -confirmat-)
Au venit: Jan Pahor -Slovenia- (fundaş, FC Koper), Branislav Vukomanović -Serbia- (fundaş, Syrianska Football Club), Alexandru Măţel (fundaş, Delta Tulcea), Ionuţ Larie (fundaş, Delta Tulcea), Cristian Pantelie (mijlocaş, Delta Tulcea),  Emil Nanu (atacant, Delta Tulcea)
Au plecat: Florin Maxim (fundaş, FC Timişoara), Răzvan Farmache (fundaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Cristian Şchiopu (fundaş, pus pe lista de transferuri), Florentin Cruceru (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Marius Nae (mijlocaş, Sportul Studenţesc Bucureşti), Lucian Pârvu (mijlocaş, Pandurii Târgu-Jiu), Florin Neaga (atacant, pus pe lista de transferuri), Tibor Moldovan (atacant, Unirea Alba-Iulia)

Politehnica Iaşi (antrenor Cristiano Bergodi -Italia- -nou-)
Au venit: Petar Jovanović -Serbia- (fundaş, FC Vaslui), Andre Todescato -Brazilia- (fundaş, Skonto Riga), Alin Apetroaie (fundaş, Politehnica Iaşi II), Bogdan Straton (mijlocaş, Petrolul Ploieşti), Leandro Mariano da Silva -Brazilia- (atacant, FK Siad Most), Andrei Cristea (atacant, Dinamo Bucureşti)
Au plecat: Costin Oghinciuc (portar, CS Buftea), Ionuţ Stancu (fundaş, Rapid Bucureşti), Svetozar Mijin -Serbia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Gustavo Paruolo -Argentina- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Lamine Diarrassouba -Coasta de Fildeş- (atacant, pus pe lista de transferuri), Ciprian Tănasă (atacant, Universitatea Craiova)

Gaz metan Mediaş (antrenor Cristian Pustai -confirmat-)
Au venit: Cosmin Vâtcă (portar, Steaua Bucureşti), Doru Buican (fundaş, FCM UTA Arad), Cristian Todea (mijlocaş, FCM UTA Arad), Michal Kubala -Slovacia- (mijlocaş, ŠK Slovan Bratislava), Cristian Bud (atacant, Liberty Oradea)
Au plecat: Bojan Cukić -Serbia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Alexandru Curtean (mijlocaş, FC Timişoara), Nana Falemi (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Alexandru Gego (atacant, FCM Târgu-Mureş), Cosmin Paina (atacant, ACU Arad)

CS Otopeni (antrenor Liviu Ciobotariu -confirmat-)
Au venit: Eugen Nae (portar, FC Braşov), Ionuţ Rada (fundaş, Steaua Bucureşti), Vitor Tiago de Freitas Fernandez Vitinha -Portugalia- (fundaş, CFR 1907 Cluj), Bogdan Panait (fundaş, FC Vaslui), Victoraş Iacob (atacant, liber de contract)
Au plecat: Ilgo Pirgov -Bulgaria- (portar, PFC Cherno More Varna), Daré Nibombe -Togo- (fundaş, FC Timişoara), Ciprian Dancia (fundaş, şi-a reziliat contractul), Adrian Scarlatache (fundaş, Dinamo Bucureşti), Marius Ardeleanu (fundaş, şi-a reziliat contractul), Nicolae Muşat (fundaş, Dinamo Bucureşti), Patrick Gerhardt Nyema -Elveţia- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Mohammed Zanzan -Togo- (fundaş, şi-a reziliat contractul), Dan Balauru (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Gigel Coman (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Jaime Júnior da Silva Aquino -Brazilia- (mijlocaş, şi-a reziliat contractul), Cornel Predescu (mijlocaş, Dinamo Bucureşti), Octavian Chihaia (atacant, Tianjin Teda)

Gloria Buzău (antrenor Constantin Cârstea -nou-)
Au venit: Eduard Zimmermann (portar, CS Buftea), Éder Jóse de Oliveira Bonfim -Brazilia- (fundaş, FC Timişoara), Alin Raţu (fundaş, CS Buftea), Ionuţ Matei (fundaş, CS Buftea), Marian Chiţu  (fundaş, CS Buftea), Gabriel Siminic (fundaş, CS Buftea), Ioan Mera (fundaş, CS Buftea), Florin Sandu (fundaş, CS Buftea), Fabian Teuşan (fundaş, CS Buftea), Adrian Poparadu (fundaş, CS Buftea), Adrian Popa (mijlocaş, CS Buftea), Aparecido Xavier Junior Ademar -Brazilia (mijlocaş, Rio Ave Futebol Clube), Sebastian Cojocnean (mijlocaş, CS Buftea), Arthur Pătraş -Moldova- (mijlocaş, CS Buftea), David Sánchez Rodríguez -Spania- (mijlocaş, FC Timişoara), José Luis García -Argentina- (mijlocaş, FC Timişoara), Adrian Popovici (atacant, CS Buftea), Mansour Gueye -Senegal- (atacant, CS Buftea), Mircea Axente (atacant, CS Buftea)
Au plecat: Mihai Barbu (portar, pus pe lista de transferuri), Jean Prunescu (fundaş, Steaua Bucureşti), Nikola Jozić -Serbia- (fundaş, pus pe lista de transferuri), Marian Nejneru (fundaş, pus pe lista de transferuri), Dorinel Popa (fundaş, Şcoala de fotbal Gică Hagi), Alexandru Filip (fundaş, pus pe lista de transferuri), Alexandru Tudose (fundaş, Steaua Bucureşti), Constantin Doicaru (fundaş, Săgeata Stejaru), Eric Bicfalvi (mijlocaş, Steaua Bucureşti), Dino Eze -Nigeria- (mijlocaş, Chimia Brazi), Filip Stanković -Serbia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Pedro Miguel Braço Forte Russiano -Portugalia- (mijlocaş, pus pe lista de transferuri), Salih Jaber -Irak- (atacant, pus pe lista de transferuri), Christian Sagna -Senegal- (atacant, Chimia Brazi), Alin Liţu (atacant, Steaua Bucureşti), Manoel Cristiano Ribeiro Lemes -Brazilia- (atacant, pus pe lista de transferuri)

Stranieri
Vlad Munteanu - VfL Wolfsburg -----> Arminia Bielefeld 
Ovidiu Burcă - Beijing Guan -----> FC Energie Cottbus  
Bogdan Pătraşcu - Chievo Verona -----> Padova Calcio
Daniel Opriţa - Lorca Deportiva CF -----> FC Aarau
Cornel Cornea - Delta Tulcea -----> OFI Heraklion
Ionuţ Mazilu -Dnipro Dnipropetrovsk- -----> Arsenal Kyiv             
Claudiu Keseru -FC Nantes-Atlantique- -----> Tours Football Club









» Clasament Liga 1
Comenteaza

Ultimele stiri - Transferuri Liga 1

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2015-2016

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2015-2016 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de iarnă)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2014-2015

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2014-2015 (pauza de vară)

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2013-2014

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul 2013-2014.

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2012-2013

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 pentru sezonul: iarna 2011-2012

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2011-2012

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2011-2012 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - vara 2010-2011

Lista transferurilor din Liga 1 - vara 2010-2011 oferita de RomanianSoccer.ro

RoMercato - Transferuri din Liga 1 - iarna 2009-2010

Lista transferurilor din Liga 1 - iarna 2009-2010 oferita de RomanianSoccer.ro



Top News

-Dan Petrescu: Cred că e cea mai grea deplasare din acest campionat

-Mihai Roman: O să răsplătesc încrederea tuturor!

-Gigi Becali: Alibec n-are nimic! N-are nimic, doar se alintă!

-Real Madrid, în finala Cupei Mondiale a cluburilor

-Etapa 21. Terenuri grele, capete sparte, oase rupte

-Liga 1 - Etapa 21: Rezultate şi marcatori

-Liga 1 - Etapa 21: Juventus Bucureşti - Astra Giurgiu 0-1




S-au nascut azi

Adam Musiał
Polonia
69 ani

Ânderson Aquino
Brazilia
31 ani

Antony Iannarilli
Italia
27 ani

Carlos Fernandes
Angola
38 ani

Christian Dalger
Franța
68 ani

Daniel Florea
România
42 ani

Elliott Bennett
Anglia
29 ani

GANGWON FC
China
9 ani

Gianluca Pagliuca
Italia
51 ani

Ioan Gâțu
România
38 ani

Jean-François de Sart
Belgia
56 ani

John Moshoeu
Africa de Sud
52 ani

Karol Dobiaš
Cehoslovacia
70 ani

Les Ferdinand
Anglia
51 ani

Mamady Sidibe
Mali
38 ani

Mario Basler
Germania
49 ani

Marius Foro
România
41 ani

Modou Sougou
Senegal
33 ani

Pascal Pellowski
Germania
29 ani

Radhouane Salhi
Tunisia
50 ani

Raouf Ghassan
Irak‎
46 ani

Ricardo Ehle
Brazilia
33 ani

Santiago Cañizares
Spania
48 ani

Sebastian Moga
România
46 ani

Senin Sebai
Coasta de Fildeş
24 ani

SPEZIA CALCIO
Italia
111 ani

SUEDIA
Suedia
113 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31


2017-2018


Liga 1 2017-2018
15.12.2017 Astra Giurgiu FC Botoșani C
16.12.2017 Concordia Chiajna Gaz Metan Mediaș C
16.12.2017 CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
17.12.2017 CSM Politehnica Iași Juventus București C
17.12.2017 Steaua București FC Viitorul C
18.12.2017 FC Voluntari
17:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Dolce Sport 1 C
18.12.2017 ACS Poli Timișoara
20:00
Dinamo București Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 49
2. Steaua București 47
3. CS Universitatea Craiova 43
4. Astra Giurgiu 37
5. FC Botoșani 35
6. FC Viitorul 34
7. Dinamo București 33
8. CSM Politehnica Iași 30
9. ACS Poli Timișoara 25
10. Concordia Chiajna 24
11. FC Voluntari 22
12. Gaz Metan Mediaș 15
13. Sepsi Sfântu Gheorghe 15
14. Juventus București 9
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
08.12.2017 CS Mioveni Dunărea Călărași C
09.12.2017 CS Balotești Sportul Snagov C
09.12.2017 ASA Târgu-Mureș Foresta Suceava C
09.12.2017 Dacia Unirea Brăila Știința Miroslava C
09.12.2017 Metaloglobus București FC UTA Arad C
09.12.2017 Academica Clinceni Olimpia Satu-Mare C
09.12.2017 Ripensia Timișoara Luceafărul Oradea C
09.12.2017 FC Argeș Pitești ASU Poli Timişoara C
09.12.2017 FC Hermannstadt CS Afumați C
10.12.2017 Chindia Târgoviște Pandurii Târgu-Jiu C


1. Dunărea Călărași 49
2. FC Hermannstadt 48
3. Chindia Târgoviște 42
4. CS Afumați 38
5. ASU Poli Timişoara 36
6. Academica Clinceni 35
7. FC Argeș Pitești 34
8. ASA Târgu-Mureș 31
9. CS Mioveni 27
10. Sportul Snagov 26
11. Ripensia Timișoara 25
12. FC UTA Arad 25
13. Știința Miroslava 22
14. Luceafărul Oradea 21
15. Metaloglobus București 20
16. CS Balotești 20
17. Foresta Suceava 20
18. Olimpia Satu-Mare 19
19. Dacia Unirea Brăila 18
20. Pandurii Târgu-Jiu 18
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5