Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13
Clasamentul golgheterilor după etapa 34 a Ligii 1 (ultima actualizare 31 mai 2013, ora 16:55)

21 - Raul Rusescu - Steaua Bucureşti (4p)

16 - Jeremy Bokila - Petrolul Ploieşti (3p)

15 - Marius Alexe - Dinamo Bucureşti (5p)

14 - Kehinde Fatai - Astra Giurgiu (1p)

13 - Hamza Younés - Petrolul Ploieşti (2p)

12 - Constantin Budescu - Astra Giurgiu (1p)

11 - Mugurel Buga - FC Braşov (1p)
11 - Bojan Golubović - Ceahlăul Piatra-Neamţ (4p)
11 - Marius Niculae - FC Vaslui (s-a transferat la Shandong Luneng)

10 - Victoraş Astafei - 8g Gaz Metan (1p), 2g Oţelul
10 - Tha'er Bawab - Gaz Metan Mediaş (1p)
10 - Nicolae Dică - Viitorul Constanţa (4p)
10 - Deivydas Matulevičius - Pandurii Târgu-Jiu

9 - Aurelian Chiţu - Viitorul Constanţa
9 - Viorel Dinu - Universitatea Cluj (4p)
9 - Ovidiu Herea - Rapid Bucureşti (3p)
9 - Adi Rocha - Steaua Bucureşti

8 - Paul Batin - FC Braşov (1p)
8 - Florin Costea - 0g Steaua, 8g Severin (1p)
8 - Gicu Grozav - Petrolul Ploieşti
8 - Gabriel Iancu - 6g Viitorul (1p),2g Steaua
8 - John Ibeh - Pandurii Târgu-Jiu

7 - Piotr Celeban - FC Vaslui
7 - Ionel Dănciulescu - Dinamo Bucureşti
7 - Rui Pedro - CFR 1907 Cluj
7 - Cornel Predescu - 6g Gloria, 1g Pandurii
7 - Lucian Sânmărtean - FC Vaslui
7 - Takayuki Seto - Astra Giurgiu
7 - Cristian Tănase - Steaua Bucureşti (1p)

6 - Alexandru Chipciu - Steaua Bucureşti
6 - Laurenţiu Iorga - Oţelul Galaţi (4p)
6 - Pantelis Kapetanos - CFR 1907 Cluj
6 - Gabriel Mureşan - CFR 1907 Cluj (3p)
6 - Dan Nistor - Pandurii Târgu-Jiu
6 - Daniel Onofraş - CSMS Iaşi
6 - Adrian Pătulea - CSMS Iaşi
6 - Iulian Popa - FC Braşov
6 - Mihai Răduţ - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
6 - Fwayo Tembo - Astra Giurgiu (1p)
6 - Joël Thomas - CS Turnu-Severin
6 - George Ţucudean - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la Standard Liège)
6 - Cosmin Vancea - 5g Severin, 1g Oţelul

5 - Liviu Antal - FC Vaslui
5 - Denis Alibec - Viitorul Constanţa
5 - Sadat Bukari - Astra Giurgiu
5 - Ricardo Cadú - CFR 1907 Cluj (5p)
5 - Nicolae Grigore - Rapid Bucureşti (1p)
5 - Mirko Ivanovski - Astra Giurgiu
5 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş
5 - Robert Maah - CFR 1907 Cluj
5 - Ricardo Machado - FC Braşov
5 - Cosmin Matei - Dinamo Bucureşti (1p)
5 - Alexandru Maxim - Pandurii Târgu-Jiu (1p) (s-a transferat la VfB Stuttgart)
5 - Stefan Nikolić - Steaua Bucureşti (1p)
5 - Georgian Păun - FC Braşov
5 - Marius Pena - Oţelul Galaţi (1p) (s-a transferat la FC Baku)
5 - Mihai Pintilii - Steaua Bucureşti (1p)
5 - Łukasz Szukała - 1g Petrolul, 3g Steaua
5 - Gabriel Viglianti - Oţelul Galaţi (final de carieră, etapa a 19-a)
5 - Carlos Wellington - Concordia Chiajna

4 - Paul Anton - 1g Gloria, 3g Pandurii
4 - Mircea Axente - Dinamo Bucureşti
4 - Saša Bjelanović - CFR 1907 Cluj
4 - Alin Buleică - Universitatea Cluj
4 - Marian Constantinescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Eric de Oliveira - Gaz Metan Mediaş (1p)
4 - Alexandru Ichim - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Bruce Inkango - Oţelul Galaţi (s-a transferat la Cherno More Varna)
4 - Alexandru Ioniţă - Rapid Bucureşti
4 - Ciprian Milea - CSMS Iaşi
4 - Adrian Popa - 3g Concordia, 1g Steaua
4 - Dan Roman - Gaz Metan Mediaş
4 - Daniel Stana - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Ousmane Viera - Pandurii Târgu-Jiu

3 - Vlad Achim - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Bogdan Apostu - Universitatea Cluj
3 - Rafael Bastos - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Al Nassr FC)

3 - Adrian Borza - Universitatea Cluj
3 - Alexandru Bourceanu - Steaua Bucureşti
3 - Karim Boutadjine - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Vasile Buhăescu - FC Vaslui
3 - Ciprian Deac - CFR 1907 Cluj (1p)
3 - David Distéfano - Astra Giurgiu
3 - Ovidiu Hoban - Petrolul Ploieşti
3 - Ioan Hora - CFR 1907 Cluj
3 - Valentin Lemnaru - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Darko Lukanović - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Laurenţiu Marinescu - Petrolul Ploieşti (1p)
3 - Alexandru Mateiu - FC Braşov
3 - Júnior Morais - Astra Giurgiu
3 - Sergiu Neacşa - CS Turnu-Severin
3 - Gabriel Paraschiv - Oţelul Galaţi
3 - Paulinho Dinarte - Universitatea Cluj (1p) (s-a transferat la Göztepe İzmir)
3 - Mihai Roman - CS Turnu-Severin
3 - Florent Sauvadet - Petrolul Ploieşti
3 - Cristian Sârghi - Oţelul Galaţi
3 - Bogdan Straton - CSMS Iaşi
3 - János Székely - Universitatea Cluj
3 - Mike Temwanjera - FC Vaslui
3 - Claudiu Voiculeţ - Pandurii Târgu-Jiu

2 - Răzvan Avram - Gaz Metan Mediaş
2 - Claudiu Belu - Concordia Chiajna
2 - Nicandro Breeveld - Gaz Metan Mediaş
2 - Damien Boudjemaa - Petrolul Ploieşti
2 - Sergiu Buş - CFR 1907 Cluj
2 - Andrei Ciolacu - Rapid Bucureşti
2 - Cleiton de Melo - "U" Cluj (s-a transferat la Guaratinguetá)
2 - Mihai Costea - Steaua Bucureşti
2 - Alexandru Curtean - Dinamo Bucureşti
2 - Alexandru Dandea - 1g Severin, 0g Dinamo
2 - Rareş Enceanu - FC Braşov
2 - Gabriel Enache - Astra Giurgiu
2 - Marius Feher - Gloria Bistriţa
2 - Valerică Găman - Astra Giurgiu
2 - Sorin Ghionea - Concordia Chiajna
2 - Gabriel Giurgiu - Oţelul Galaţi
2 - Dorin Goga - Rapid Bucureşti (s-a transferat la Hapoel Ramat Gan)
2 - Blaže Ilioski - Rapid Bucureşti (s-a transferat la FK Rabotnički)
2 - Eduardo Jumisse - FC Vaslui
2 - Alexandru Lazăr - Viitorul Constanţa
2 - Iasmin Latovlevici - Steaua Bucureşti (1p)
2 - Vasile Maftei - CFR 1907 Cluj
2 - Gualberto Mojica - Petrolul Ploieşti (1p)
2 - Vlad Morar - Petrolul Ploieşti
2 - Hugo Moutinho - 1g Severin, 1g CSMS Iaşi
2 - Cristian Munteanu - FC Braşov (1p)
2 - Apostol Muzac - Universitatea Cluj (1p)
2 - Viorel Nicoară - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Eduard Nicola - Universitatea Cluj
2 - Anthony Nwakaeme - Universitatea Cluj
2 - Silviu Pană - Concordia Chiajna
2 - Daniel Pancu - Rapid Bucureşti
2 - Flavius Purece - Concordia Chiajna (1p)
2 - Ionuţ Rada - CFR 1907 Cluj
2 - Răzvan Radu - Gloria Bistriţa (1p)
2 - Ronny Carlos da Silva - CFR 1907 Cluj
2 - Vlad Rusu - Viitorul Constanţa
2 - Sabrin Sburlea - FC Vaslui
2 - Jaka Štromajer - Oţelul Galaţi
2 - Filipe Teixeira - Rapid Bucureşti (s-a transferat la Al-Shaab CSC)
2 - Leandro Tatu - Steaua Bucureşti
2 - Daniel Tătar - FC Braşov
2 - Alexandru Țigănașu - CSMS Iaşi
2 - Dacian Varga - FC Vaslui (1p) (s-a transferat la Sportul Studenţesc)
2 - Gheorghe Velici - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Vitinho Medeiros - Gaz Metan Mediaş
2 - Vojislav Vranjković - CS Turnu-Severin
2 - Syam Ben Youssef - Astra Giurgiu
2 - Weldon - CFR 1907 Cluj
2 - Wesley Lopes - FC Vaslui (s-a transferat la Al-Hilal)
2 - Alexandru Zaharia - 1g Severin, 0g Astra

1 - Paul Abba - CS Turnu-Severin (s-a transferat la Compet Ploieşti)

1 - Matías Aguirregaray - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Peñarol Montevideo)
1 - Alex dos Santos - Universitatea Cluj (s-a transferat la ?)

1 - Aloisio Mohamed - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Sony Alcenat - Petrolul Ploieşti
1 - Bogdan Antonache - Gloria Bistriţa
1 - Sergiu Arnăutu - CS Turnu-Severin
1 - Issa Ba - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la ?)
1 - Cristian Balgiu - Concordia Chiajna
1 - Narcisse Bambara - Concordia Chiajna
1 - Ionuț Bădescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Mihai Bălaşa - Viitorul Constanţa
1 - Florin Bejan - Viitorul Constanţa
1 - Alexandru Benga - Oţelul Galaţi
1 - Jaime Bragança - Gloria Bistriţa (s-a transferat la UD Salamanca)
1 - Florin Bratu - Gloria Bistriţa (final de carieră, etapa a 19-a)
1 - Bruno Madeira - FC Braşov
1 - Cătălin Bucur - Gloria Bistriţa
1 - Cauê Cecilio da Silva - FC Vaslui
1 - Lucian Cazan - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Elias Charalambous - FC Vaslui
1 - Vlad Chiricheş - Steaua Bucureşti
1 - Alexandru Coman - Rapid Bucureşti
1 - Adrian Cristea - Dinamo Bucureşti
1 - Călin Cristea - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Cristian Cristea - Viitorul Constanţa (s-a transferat la FCM Tg.Mureş)
1 - Marian Cristescu - Petrolul Ploieşti
1 - Wálter Cubilla - Gloria Bistriţa
1 - Marius Curtuiuș - Gloria Bistriţa (1p)
1 - Frank Wiafe Danquah - FC Braşov
1 - Emil Dică - Rapid Bucureşti
1 - Octavian Drăghici - 1g "U" Cluj, 0g Gaz Metan
1 - Andrei Enescu - Gloria Bistriţa
1 - Ioan Filip - Oţelul Galaţi
1 - Florin Gardoş - Steaua Bucureşti
1 - Costin Gheorghe - Gaz Metan Mediaş
1 - Adrian Gheorghiu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Dragoş Grigore - Dinamo Bucureşti
1 - Ştefan Grigorie - Rapid Bucureşti
1 - Attila Hadnagy - FC Braşov (s-a transferat la FC Botoşani)
1 - Mirza Hasanović - CS Turnu-Severin
1 - Andrei Herghelegiu - CSMS Iaşi
1 - Florin Hidișan - Universitatea Cluj
1 - Damir Ibrić Yüksel - Concordia Chiajna
1 - Florin Ilie - Concordia Chiajna
1 - Claudiu Ionescu - CSMS Iaşi
1 - Cristian Ionescu - FC Braşov
1 - Sorin Ispir - Concordia Chiajna (1p)
1 - Souleymane Keita - CSMS Iaşi
1 - Laio dos Santos - Gloria Bistriţa (s-a transferat la Goytacaz FC)
1 - Ionuţ Larie - Viitorul Constanţa
1 - Mihai Leca - Concordia Chiajna
1 - Srdjan Luchin - Dinamo Bucureşti
1 - Andrei Marc - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Iulian Mamele - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Alexandru Margină - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Ionel  Mihălăchioaie - CSMS Iaşi
1 - Aitor Monroy - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Markisio Moraes - Gloria Bistriţa
1 - Novak Martinović - Steaua Bucureşti (s-a transferat la Wuhan Zall)
1 - Zhivko Milanov - FC Vaslui
1 - Bogdan Mitrea - CSMS Iaşi
1 - Alexandru Muntean - Gaz Metan Mediaş
1 - Andrei Mureşan - Astra Giurgiu
1 - Nicolae Muşat - Dinamo Bucureşti
1 - Ousmane N'Doye - FC Vaslui
1 - Ioan Neag - Petrolul Ploieşti
1 - Ionuţ Neagu - Oţelul Galaţi
1 - Boban Nikolov - Viitorul Constanţa
1 - Sergiu Oltean - FC Braşov
1 - Cristian Oros - Rapid Bucureşti
1 - Andrei Pavel - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Alexandru Păcurar - Universitatea Cluj (s-a transferat la ŢSKA Sofia)
1 - Bogdan Pătraşcu - Universitatea Cluj (s-a transferat la ?)
1 - Ciprian Petre - Gaz Metan Mediaş
1 - Ivan Petrović - CSMS Iaşi
1 - Alexandru Popovici - Concordia Chiajna
1 - Andrei Prepeliţă - Steaua Bucureşti
1 - Bratislav Punoševac - Oţelul Galaţi (s-a transferat la FCM Târgu-Mureş)
1 - Adrian Puţanu - Viitorul Constanţa
1 - Mihai Roman - Rapid Bucureşti
1 - Laurenţiu Rus - Dinamo Bucureşti
1 - Adrian Rusu - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Marius Rusu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Cătălin Savin - Concordia Chiajna
1 - Modougu Sogou - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Olympique Marseille)
1 - Tiberiu Serediuc - Concordia Chiajna
1 - Nicolae Stanciu - FC Vaslui
1 - Dorel Stoica - CS Turnu-Severin
1 - Sorin Stratilă - Dinamo Bucureşti
1 - Zsolt Szilagyi - Universitatea Cluj
1 - Iulian Tameş - FC Braşov (s-a transferat la ?)
1 - Andrei Prepeliţă - Steaua Bucureşti
1 - Nikola Tolimir - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Claudiu Tudor - CSMS Iaşi (1p)
1 - Diogo Valente - CFR 1907 Cluj
1 - Fernando Varela - FC Vaslui
1 - Ciprian Vasilache - Gaz Metan Mediaş (s-a transferat la FC Bihor Oradea)
1 - Iulian Vladu - CSMS Iaşi
1 - Seidu Yahaya - Astra Giurgiu
1 - Yedi Zahiri - Gloria Bistriţa (s-a transferat la Cherno More Varna)
1 - Nicolae Zuluf - Concordia Chiajna

AUTOGOLURI
1 - Egzon Belica (Concordia Chiajna) - pentru Astra Giurgiu
1 - Mansaly Boubacar (Dinamo Bucureşti) - pentru Steaua Bucureşti
1 - Ricardo Cadú (CFR 1907 Cluj) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Vlad Chiricheş (Steaua Bucureşti) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Alexandru Crețu (CSMS Iaşi) - pentru Rapid Bucureşti
1 - George Galamaz (Petrolul Ploieşti) - pentru Viitorul Constanţa
1 - Alexandru Ichim (Ceahlăul Piatra-Neamţ) - pentru Astra Giurgiu
1 - Silviu Lung jr (Astra Giurgiu) - pentru Concordia Chiajna
1 - Laurenţiu Rus (Dinamo Bucureşti) - pentru Oţelul Galaţi
1 - Adrian Rusu - (Pandurii Târgu-Jiu) - pentru Gaz Metan Mediaş
1 - Răzvan Tincu (CSMS Iaşi) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Jasmin Trtovac (Gaz Metan Mediaş) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Ionuţ Voicu (Rapid Bucureşti) - pentru Viitorul Constanţa






Taguri: Liga 1    clasamentul golgheterilor    sezonul 2012-2013    golgheteri   

Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Clasamentul golgheterilor după etapa 34 Liga 1, sezonul 2011-12

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34



Top News

-Fotbalistul dinamovist Patrick Ekeng a decedat

-Camerunezul Ekeng de la Dinamo, transportat inconstient la spita

-Liga 1 - Etapa 10: Rezultate si marcatori (play-off & play-out)

-PLAY-OFF: Dinamo Bucureşti - FC Viitorul 3-3

-Avancronica meciului Pandurii Targu-Jiu - Astra Giurgiu

-Avancronica meciului Concordia Chiajna - FC Botosani

-Avancronica meciului Dinamo - FC Viitorul




Ce țară va câștiga Euro 2016?
Franţa
Spania
Germania
Italia
Anglia
Belgia
Portugalia
Croaţia
Suedia
Rusia
Turcia
Ucraina
Elveţia
Cehia
Polonia
Irlanda
Austria
Slovacia
Ungaria
Albania
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Andrei Sava
România
25 ani

Antonio de la Cruz
Spania
69 ani

Attila Pintér
Ungaria
50 ani

Eino Puri
Estonia
28 ani

Eric Eichmann
SUA
51 ani

Fabio Hoxha
Albania
23 ani

Francesco Montervino
Italia
38 ani

Garry O'Connor
Scoția
33 ani

Giuseppe Iachini
Italia
52 ani

Henrik Andersen
Danemarca
51 ani

Jérémy Menez
Franța
29 ani

Jes Høgh
Danemarca
50 ani

Julio dos Santos
Paraguay
33 ani

Laurențiu Rus
România
31 ani

Ľuboš Hanzel
Slovacia
29 ani

Matteo Gianello
Italia
40 ani

Nathan Burns
Australia
28 ani

Nicolae Kiraly
România
41 ani

Nicolae Stanciu
România
23 ani

Norman Whiteside
Irlanda de Nord
51 ani

Pascal Plovie
Belgia
51 ani

Radu Andone
România
37 ani

Roberto Delgado
Spania
30 ani

Takayuki Morimoto
Japonia
28 ani

Tomas Antonelius
Suedia
43 ani

Willy Okpara
Nigeria
48 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Petrolul Ploiesti
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2015-2016


Liga 1 2015-2016
26.02.2016
Cronica
ACS Poli Timișoara Petrolul Ploiești C
27.02.2016
Cronica
CS Universitatea Craiova CFR 1907 Cluj C
27.02.2016
Cronica
Steaua București CSMS Iași C
27.02.2016
Cronica
ASA Târgu-Mureș FC Botoșani C
28.02.2016
Cronica
Concordia Chiajna FC Voluntari C
28.02.2016
Cronica
Astra Giurgiu Dinamo București C
29.02.2016
Cronica
FC Viitorul Pandurii Târgu-Jiu C


1. Astra Giurgiu 51
2. Dinamo București 48
3. Pandurii Târgu-Jiu 47
4. FC Viitorul 46
5. Steaua București 44
6. ASA Târgu-Mureș 38
7. CSMS Iași 37
8. CS Universitatea Craiova 31
9. CFR 1907 Cluj 27
10. FC Botoșani 26
11. ACS Poli Timișoara 25
12. FC Voluntari 24
13. Concordia Chiajna 17
14. Petrolul Ploiești 8
Clasament 2015-2016

Play-Off


Liga 1 Play-Off
06.05.2016 Dinamo București FC Viitorul C
07.05.2016 Pandurii Târgu-Jiu
21:00
Astra Giurgiu Digi Sport 1 C
08.05.2016 ASA Târgu-Mureș
21:00
Steaua București Digi Sport 1 C


1. Astra Giurgiu 48
2. Steaua București 40
3. Pandurii Târgu-Jiu 36
4. Dinamo București 36
5. FC Viitorul 29
6. ASA Târgu-Mureș 22
Clasament Play-Off

Play-Out


Liga 1 Play-Out
06.05.2016 Petrolul Ploiești CFR 1907 Cluj C
07.05.2016 Concordia Chiajna
18:00
FC Botoșani Digi Sport 1 C
08.05.2016 FC Voluntari
18:00
CSMS Iași Digi Sport 1 C
09.05.2016 ACS Poli Timișoara
20:30
CS Universitatea Craiova   C


1. CS Universitatea Craiova 32
2. CSMS Iași 32
3. CFR 1907 Cluj 30
4. FC Botoșani 27
5. Concordia Chiajna 24
6. FC Voluntari 22
7. ACS Poli Timișoara 19
8. Petrolul Ploiești 15
Clasament Play-Out

Liga 2 B1
01.04.2016 FCM Dorohoi
-
Oțelul Galați   C
01.04.2016 Rapid București ACS Berceni C
02.04.2016 Farul Constanța Gloria Buzău C
02.04.2016 Ceahlăul Piatra-Neamț CS Balotești C
02.04.2016 Academica Clinceni SC Bacău C
02.04.2016 Dunărea Călărași Rapid CFR Suceava C
02.04.2016 Dacia Unirea Brăila Bucovina Pojorâta C


1. Rapid București 54
2. Dunărea Călărași 52
3. Dacia Unirea Brăila 44
4. Farul Constanța 44
5. Academica Clinceni 43
6. SC Bacău 36
7. ACS Berceni 34
8. Gloria Buzău 31
9. CS Balotești 26
10. Rapid CFR Suceava 25
11. Bucovina Pojorâta 17
12. Ceahlăul Piatra-Neamț 14
13. Oțelul Galați 12
14. FCM Dorohoi 0
Clasament B1

Liga 2 B2
02.04.2016 FC Caransebeș Olimpia Satu-Mare C
02.04.2016 FC Bihor Oradea Universitatea Cluj C
02.04.2016 FC Brașov Șoimii Pâncota C
02.04.2016 FCM Baia-Mare CSM Râmnicu-Vâlcea C
02.04.2016 Metalul Reșița CS Mioveni C
02.04.2016 UTA Bătrâna Doamnă Unirea Tărlungeni C
02.04.2016 Chindia Târgoviște Gaz Metan Mediaș C


1. Chindia Târgoviște 52
2. Gaz Metan Mediaș 51
3. UTA Bătrâna Doamnă 51
4. FCM Baia-Mare 46
5. FC Brașov 45
6. CS Mioveni 45
7. CSM Râmnicu-Vâlcea 44
8. Universitatea Cluj 44
9. Șoimii Pâncota 35
10. Olimpia Satu-Mare 33
11. Unirea Tărlungeni 24
12. FC Bihor Oradea 13
13. FC Caransebeș 13
14. Metalul Reșița 8
Clasament B2

Play-Off B1


Liga 2 Play-Off B1
29.04.2016 Academica Clinceni Dacia Unirea Brăila C
29.04.2016 SC Bacău Farul Constanța C
29.04.2016 Rapid București Dunărea Călărași C


1. Rapid București 9
2. Dunărea Călărași 8
3. Academica Clinceni 8
4. Dacia Unirea Brăila 7
5. SC Bacău 7
6. Farul Constanța 3
Clasament Play-Off B1

Play-Off B2


Liga 2 Play-Off B2
30.04.2016 FCM Baia-Mare UTA Bătrâna Doamnă C
30.04.2016 CS Mioveni FC Brașov C
30.04.2016 Gaz Metan Mediaș Chindia Târgoviște C


1. Gaz Metan Mediaș 10
2. UTA Bătrâna Doamnă 9
3. Chindia Târgoviște 8
4. CS Mioveni 7
5. FCM Baia-Mare 4
6. FC Brașov 3
Clasament Play-Off B2

Play-Out B1


Liga 2 Play-Out B1
29.04.2016 CS Balotești Bucovina Pojorâta C
29.04.2016 Rapid CFR Suceava ACS Berceni C
30.04.2016 Gloria Buzău Ceahlăul Piatra-Neamț C


1. Gloria Buzău 9
2. Bucovina Pojorâta 7
3. Rapid CFR Suceava 7
4. CS Balotești 6
5. ACS Berceni 4
6. Ceahlăul Piatra-Neamț 0
Clasament Play-Out B1

Play-Out B2


Liga 2 Play-Out B2
29.04.2016 Șoimii Pâncota CSM Râmnicu-Vâlcea C
30.04.2016 Olimpia Satu-Mare Unirea Tărlungeni C
30.04.2016 Universitatea Cluj Metalul Reșița C


1. Olimpia Satu-Mare 10
2. Șoimii Pâncota 9
3. CSM Râmnicu-Vâlcea 7
4. Universitatea Cluj 4
5. Unirea Tărlungeni 2
6. Metalul Reșița 1
Clasament Play-Out B2

C1


Liga 3 C1
06.05.2016 Aerostar Bacău FC Panciu C
07.05.2016 Cetatea Târgu-Neamț Sporting Liești C
07.05.2016 Știința Miroslava
18:00
Petrotub Roman   C
07.05.2016 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
18:00
Olimpia Râmnicu-Sărat   C
07.05.2016 Atletico Vaslui FC Zagon C
07.05.2016 Inter Dorohoi
18:00
CSM Pașcani   C
07.05.2016 Bucovina Rădăuți Metalosport Galaţi C


1. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 56
2. Olimpia Râmnicu-Sărat 52
3. Știința Miroslava 44
4. Petrotub Roman 43
5. Metalosport Galaţi 35
6. Sporting Liești 33
7. Aerostar Bacău 32
8. CSM Pașcani 31
9. FC Panciu 29
10. Bucovina Rădăuți 16
11. FC Zagon 16
12. Inter Dorohoi 14
13. Cetatea Târgu-Neamț 13
14. Atletico Vaslui 12
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
06.05.2016 Dinamo II București Juventus București C
06.05.2016 Metaloglobus București CS Tunari C
07.05.2016 Callatis 2012 Mangalia
18:00
Gloria Popești Leordeni   C
07.05.2016 Înainte Modelu
18:00
FC Viitorul II   C
07.05.2016 Viitorul Domnești
18:00
Petrolistul Boldești   C
07.05.2016 CSM Olteniţa
18:00
Unirea Slobozia   C
07.05.2016 Delta Dobrogea Tulcea
18:00
Voinţa Snagov   C


1. Juventus București 58
2. Delta Dobrogea Tulcea 50
3. Metaloglobus București 44
4. Unirea Slobozia 33
5. Viitorul Domnești 31
6. Înainte Modelu 28
7. Petrolistul Boldești 25
8. FC Viitorul II 23
9. Dinamo II București 21
10. Gloria Popești Leordeni 20
11. Voinţa Snagov 17
12. CSM Olteniţa 15
13. CS Tunari 14
14. Callatis 2012 Mangalia 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
06.05.2016 Concordia Chiajna II FC Aninoasa C
06.05.2016 Atletic Bradu Sporting Roșiori-de-Vede C
06.05.2016 SCM Argeș Pitești 2012 CS Podari C
07.05.2016 URBAN Titu
18:00
CS Ștefănești   C
07.05.2016 FC Voluntari II Inter Olt Slatina C
07.05.2016 Sporting Turnu-Măgurele
18:00
CN "Dinicu Golescu"   C
07.05.2016 CS Afumați
18:00
Înfrăţirea Hărman   C


1. SCM Argeș Pitești 2012 44
2. CS Afumați 44
3. FC Voluntari II 43
4. CN "Dinicu Golescu" 42
5. Sporting Turnu-Măgurele 39
6. Sporting Roșiori-de-Vede 35
7. Concordia Chiajna II 32
8. Atletic Bradu 31
9. Inter Olt Slatina 29
10. CS Ștefănești 27
11. CS Podari 25
12. FC Aninoasa 22
13. Înfrăţirea Hărman 13
14. URBAN Titu 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
06.05.2016 Pandurii Târgu-Jiu II ACSO Filiaşi C
06.05.2016 Performanţa Ighiu Milenium Giarmata C
06.05.2016 Cetate Deva Măgura Cisnădie C
06.05.2016 CS Universitatea Craiova II Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
06.05.2016 CS Național Sebiș Metalurgistul Cugir C
07.05.2016 FC Hunedoara
18:00
CSM Lugoj   C
07.05.2016 CS Ineu
18:00
ASU Poli Timişoara   C


1. Metalurgistul Cugir 51
2. ASU Poli Timişoara 49
3. Performanţa Ighiu 48
4. CS Național Sebiș 43
5. FC Hunedoara 35
6. Cetate Deva 34
7. Pandurii Târgu-Jiu II 32
8. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 32
9. CSM Lugoj 30
10. CS Ineu 28
11. Măgura Cisnădie 27
12. CS Universitatea Craiova II 24
13. ACSO Filiaşi 19
14. Minerul Motru 18
15. Milenium Giarmata 16
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
06.05.2016 CS Oşorhei Industria Galda de Jos C
06.05.2016 Sănătatea Cluj Avântul Reghin C
07.05.2016 CS Iernut
18:00
FC Zalău   C
07.05.2016 AFK Csíkszereda
18:00
AFC Odorheiu-Secuiesc   C
07.05.2016 Luceafărul Bălan ASF Comuna Recea C
07.05.2016 Luceafărul Oradea
18:00
Unirea Jucu   C
07.05.2016 CSM Sighetu Marmaţiei
18:00
Unirea Dej   C


1. Luceafărul Oradea 53
2. Avântul Reghin 49
3. Unirea Jucu 43
4. Industria Galda de Jos 41
5. CSM Sighetu Marmaţiei 38
6. AFK Csíkszereda 35
7. CS Oşorhei 31
8. CS Iernut 30
9. ASF Comuna Recea 29
10. Sănătatea Cluj 29
11. Unirea Dej 22
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 18
13. FC Zalău 17
14. Luceafărul Bălan 1
Clasament C5