Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer

Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13
Clasamentul golgheterilor după etapa 34 a Ligii 1 (ultima actualizare 31 mai 2013, ora 16:55)

21 - Raul Rusescu - Steaua Bucureşti (4p)

16 - Jeremy Bokila - Petrolul Ploieşti (3p)

15 - Marius Alexe - Dinamo Bucureşti (5p)

14 - Kehinde Fatai - Astra Giurgiu (1p)

13 - Hamza Younés - Petrolul Ploieşti (2p)

12 - Constantin Budescu - Astra Giurgiu (1p)

11 - Mugurel Buga - FC Braşov (1p)
11 - Bojan Golubović - Ceahlăul Piatra-Neamţ (4p)
11 - Marius Niculae - FC Vaslui (s-a transferat la Shandong Luneng)

10 - Victoraş Astafei - 8g Gaz Metan (1p), 2g Oţelul
10 - Tha'er Bawab - Gaz Metan Mediaş (1p)
10 - Nicolae Dică - Viitorul Constanţa (4p)
10 - Deivydas Matulevičius - Pandurii Târgu-Jiu

9 - Aurelian Chiţu - Viitorul Constanţa
9 - Viorel Dinu - Universitatea Cluj (4p)
9 - Ovidiu Herea - Rapid Bucureşti (3p)
9 - Adi Rocha - Steaua Bucureşti

8 - Paul Batin - FC Braşov (1p)
8 - Florin Costea - 0g Steaua, 8g Severin (1p)
8 - Gicu Grozav - Petrolul Ploieşti
8 - Gabriel Iancu - 6g Viitorul (1p),2g Steaua
8 - John Ibeh - Pandurii Târgu-Jiu

7 - Piotr Celeban - FC Vaslui
7 - Ionel Dănciulescu - Dinamo Bucureşti
7 - Rui Pedro - CFR 1907 Cluj
7 - Cornel Predescu - 6g Gloria, 1g Pandurii
7 - Lucian Sânmărtean - FC Vaslui
7 - Takayuki Seto - Astra Giurgiu
7 - Cristian Tănase - Steaua Bucureşti (1p)

6 - Alexandru Chipciu - Steaua Bucureşti
6 - Laurenţiu Iorga - Oţelul Galaţi (4p)
6 - Pantelis Kapetanos - CFR 1907 Cluj
6 - Gabriel Mureşan - CFR 1907 Cluj (3p)
6 - Dan Nistor - Pandurii Târgu-Jiu
6 - Daniel Onofraş - CSMS Iaşi
6 - Adrian Pătulea - CSMS Iaşi
6 - Iulian Popa - FC Braşov
6 - Mihai Răduţ - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
6 - Fwayo Tembo - Astra Giurgiu (1p)
6 - Joël Thomas - CS Turnu-Severin
6 - George Ţucudean - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la Standard Liège)
6 - Cosmin Vancea - 5g Severin, 1g Oţelul

5 - Liviu Antal - FC Vaslui
5 - Denis Alibec - Viitorul Constanţa
5 - Sadat Bukari - Astra Giurgiu
5 - Ricardo Cadú - CFR 1907 Cluj (5p)
5 - Nicolae Grigore - Rapid Bucureşti (1p)
5 - Mirko Ivanovski - Astra Giurgiu
5 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş
5 - Robert Maah - CFR 1907 Cluj
5 - Ricardo Machado - FC Braşov
5 - Cosmin Matei - Dinamo Bucureşti (1p)
5 - Alexandru Maxim - Pandurii Târgu-Jiu (1p) (s-a transferat la VfB Stuttgart)
5 - Stefan Nikolić - Steaua Bucureşti (1p)
5 - Georgian Păun - FC Braşov
5 - Marius Pena - Oţelul Galaţi (1p) (s-a transferat la FC Baku)
5 - Mihai Pintilii - Steaua Bucureşti (1p)
5 - Łukasz Szukała - 1g Petrolul, 3g Steaua
5 - Gabriel Viglianti - Oţelul Galaţi (final de carieră, etapa a 19-a)
5 - Carlos Wellington - Concordia Chiajna

4 - Paul Anton - 1g Gloria, 3g Pandurii
4 - Mircea Axente - Dinamo Bucureşti
4 - Saša Bjelanović - CFR 1907 Cluj
4 - Alin Buleică - Universitatea Cluj
4 - Marian Constantinescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Eric de Oliveira - Gaz Metan Mediaş (1p)
4 - Alexandru Ichim - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Bruce Inkango - Oţelul Galaţi (s-a transferat la Cherno More Varna)
4 - Alexandru Ioniţă - Rapid Bucureşti
4 - Ciprian Milea - CSMS Iaşi
4 - Adrian Popa - 3g Concordia, 1g Steaua
4 - Dan Roman - Gaz Metan Mediaş
4 - Daniel Stana - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Ousmane Viera - Pandurii Târgu-Jiu

3 - Vlad Achim - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Bogdan Apostu - Universitatea Cluj
3 - Rafael Bastos - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Al Nassr FC)

3 - Adrian Borza - Universitatea Cluj
3 - Alexandru Bourceanu - Steaua Bucureşti
3 - Karim Boutadjine - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Vasile Buhăescu - FC Vaslui
3 - Ciprian Deac - CFR 1907 Cluj (1p)
3 - David Distéfano - Astra Giurgiu
3 - Ovidiu Hoban - Petrolul Ploieşti
3 - Ioan Hora - CFR 1907 Cluj
3 - Valentin Lemnaru - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Darko Lukanović - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Laurenţiu Marinescu - Petrolul Ploieşti (1p)
3 - Alexandru Mateiu - FC Braşov
3 - Júnior Morais - Astra Giurgiu
3 - Sergiu Neacşa - CS Turnu-Severin
3 - Gabriel Paraschiv - Oţelul Galaţi
3 - Paulinho Dinarte - Universitatea Cluj (1p) (s-a transferat la Göztepe İzmir)
3 - Mihai Roman - CS Turnu-Severin
3 - Florent Sauvadet - Petrolul Ploieşti
3 - Cristian Sârghi - Oţelul Galaţi
3 - Bogdan Straton - CSMS Iaşi
3 - János Székely - Universitatea Cluj
3 - Mike Temwanjera - FC Vaslui
3 - Claudiu Voiculeţ - Pandurii Târgu-Jiu

2 - Răzvan Avram - Gaz Metan Mediaş
2 - Claudiu Belu - Concordia Chiajna
2 - Nicandro Breeveld - Gaz Metan Mediaş
2 - Damien Boudjemaa - Petrolul Ploieşti
2 - Sergiu Buş - CFR 1907 Cluj
2 - Andrei Ciolacu - Rapid Bucureşti
2 - Cleiton de Melo - "U" Cluj (s-a transferat la Guaratinguetá)
2 - Mihai Costea - Steaua Bucureşti
2 - Alexandru Curtean - Dinamo Bucureşti
2 - Alexandru Dandea - 1g Severin, 0g Dinamo
2 - Rareş Enceanu - FC Braşov
2 - Gabriel Enache - Astra Giurgiu
2 - Marius Feher - Gloria Bistriţa
2 - Valerică Găman - Astra Giurgiu
2 - Sorin Ghionea - Concordia Chiajna
2 - Gabriel Giurgiu - Oţelul Galaţi
2 - Dorin Goga - Rapid Bucureşti (s-a transferat la Hapoel Ramat Gan)
2 - Blaže Ilioski - Rapid Bucureşti (s-a transferat la FK Rabotnički)
2 - Eduardo Jumisse - FC Vaslui
2 - Alexandru Lazăr - Viitorul Constanţa
2 - Iasmin Latovlevici - Steaua Bucureşti (1p)
2 - Vasile Maftei - CFR 1907 Cluj
2 - Gualberto Mojica - Petrolul Ploieşti (1p)
2 - Vlad Morar - Petrolul Ploieşti
2 - Hugo Moutinho - 1g Severin, 1g CSMS Iaşi
2 - Cristian Munteanu - FC Braşov (1p)
2 - Apostol Muzac - Universitatea Cluj (1p)
2 - Viorel Nicoară - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Eduard Nicola - Universitatea Cluj
2 - Anthony Nwakaeme - Universitatea Cluj
2 - Silviu Pană - Concordia Chiajna
2 - Daniel Pancu - Rapid Bucureşti
2 - Flavius Purece - Concordia Chiajna (1p)
2 - Ionuţ Rada - CFR 1907 Cluj
2 - Răzvan Radu - Gloria Bistriţa (1p)
2 - Ronny Carlos da Silva - CFR 1907 Cluj
2 - Vlad Rusu - Viitorul Constanţa
2 - Sabrin Sburlea - FC Vaslui
2 - Jaka Štromajer - Oţelul Galaţi
2 - Filipe Teixeira - Rapid Bucureşti (s-a transferat la Al-Shaab CSC)
2 - Leandro Tatu - Steaua Bucureşti
2 - Daniel Tătar - FC Braşov
2 - Alexandru Țigănașu - CSMS Iaşi
2 - Dacian Varga - FC Vaslui (1p) (s-a transferat la Sportul Studenţesc)
2 - Gheorghe Velici - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Vitinho Medeiros - Gaz Metan Mediaş
2 - Vojislav Vranjković - CS Turnu-Severin
2 - Syam Ben Youssef - Astra Giurgiu
2 - Weldon - CFR 1907 Cluj
2 - Wesley Lopes - FC Vaslui (s-a transferat la Al-Hilal)
2 - Alexandru Zaharia - 1g Severin, 0g Astra

1 - Paul Abba - CS Turnu-Severin (s-a transferat la Compet Ploieşti)

1 - Matías Aguirregaray - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Peñarol Montevideo)
1 - Alex dos Santos - Universitatea Cluj (s-a transferat la ?)

1 - Aloisio Mohamed - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Sony Alcenat - Petrolul Ploieşti
1 - Bogdan Antonache - Gloria Bistriţa
1 - Sergiu Arnăutu - CS Turnu-Severin
1 - Issa Ba - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la ?)
1 - Cristian Balgiu - Concordia Chiajna
1 - Narcisse Bambara - Concordia Chiajna
1 - Ionuț Bădescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Mihai Bălaşa - Viitorul Constanţa
1 - Florin Bejan - Viitorul Constanţa
1 - Alexandru Benga - Oţelul Galaţi
1 - Jaime Bragança - Gloria Bistriţa (s-a transferat la UD Salamanca)
1 - Florin Bratu - Gloria Bistriţa (final de carieră, etapa a 19-a)
1 - Bruno Madeira - FC Braşov
1 - Cătălin Bucur - Gloria Bistriţa
1 - Cauê Cecilio da Silva - FC Vaslui
1 - Lucian Cazan - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Elias Charalambous - FC Vaslui
1 - Vlad Chiricheş - Steaua Bucureşti
1 - Alexandru Coman - Rapid Bucureşti
1 - Adrian Cristea - Dinamo Bucureşti
1 - Călin Cristea - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Cristian Cristea - Viitorul Constanţa (s-a transferat la FCM Tg.Mureş)
1 - Marian Cristescu - Petrolul Ploieşti
1 - Wálter Cubilla - Gloria Bistriţa
1 - Marius Curtuiuș - Gloria Bistriţa (1p)
1 - Frank Wiafe Danquah - FC Braşov
1 - Emil Dică - Rapid Bucureşti
1 - Octavian Drăghici - 1g "U" Cluj, 0g Gaz Metan
1 - Andrei Enescu - Gloria Bistriţa
1 - Ioan Filip - Oţelul Galaţi
1 - Florin Gardoş - Steaua Bucureşti
1 - Costin Gheorghe - Gaz Metan Mediaş
1 - Adrian Gheorghiu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Dragoş Grigore - Dinamo Bucureşti
1 - Ştefan Grigorie - Rapid Bucureşti
1 - Attila Hadnagy - FC Braşov (s-a transferat la FC Botoşani)
1 - Mirza Hasanović - CS Turnu-Severin
1 - Andrei Herghelegiu - CSMS Iaşi
1 - Florin Hidișan - Universitatea Cluj
1 - Damir Ibrić Yüksel - Concordia Chiajna
1 - Florin Ilie - Concordia Chiajna
1 - Claudiu Ionescu - CSMS Iaşi
1 - Cristian Ionescu - FC Braşov
1 - Sorin Ispir - Concordia Chiajna (1p)
1 - Souleymane Keita - CSMS Iaşi
1 - Laio dos Santos - Gloria Bistriţa (s-a transferat la Goytacaz FC)
1 - Ionuţ Larie - Viitorul Constanţa
1 - Mihai Leca - Concordia Chiajna
1 - Srdjan Luchin - Dinamo Bucureşti
1 - Andrei Marc - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Iulian Mamele - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Alexandru Margină - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Ionel  Mihălăchioaie - CSMS Iaşi
1 - Aitor Monroy - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Markisio Moraes - Gloria Bistriţa
1 - Novak Martinović - Steaua Bucureşti (s-a transferat la Wuhan Zall)
1 - Zhivko Milanov - FC Vaslui
1 - Bogdan Mitrea - CSMS Iaşi
1 - Alexandru Muntean - Gaz Metan Mediaş
1 - Andrei Mureşan - Astra Giurgiu
1 - Nicolae Muşat - Dinamo Bucureşti
1 - Ousmane N'Doye - FC Vaslui
1 - Ioan Neag - Petrolul Ploieşti
1 - Ionuţ Neagu - Oţelul Galaţi
1 - Boban Nikolov - Viitorul Constanţa
1 - Sergiu Oltean - FC Braşov
1 - Cristian Oros - Rapid Bucureşti
1 - Andrei Pavel - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Alexandru Păcurar - Universitatea Cluj (s-a transferat la ŢSKA Sofia)
1 - Bogdan Pătraşcu - Universitatea Cluj (s-a transferat la ?)
1 - Ciprian Petre - Gaz Metan Mediaş
1 - Ivan Petrović - CSMS Iaşi
1 - Alexandru Popovici - Concordia Chiajna
1 - Andrei Prepeliţă - Steaua Bucureşti
1 - Bratislav Punoševac - Oţelul Galaţi (s-a transferat la FCM Târgu-Mureş)
1 - Adrian Puţanu - Viitorul Constanţa
1 - Mihai Roman - Rapid Bucureşti
1 - Laurenţiu Rus - Dinamo Bucureşti
1 - Adrian Rusu - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Marius Rusu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Cătălin Savin - Concordia Chiajna
1 - Modougu Sogou - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Olympique Marseille)
1 - Tiberiu Serediuc - Concordia Chiajna
1 - Nicolae Stanciu - FC Vaslui
1 - Dorel Stoica - CS Turnu-Severin
1 - Sorin Stratilă - Dinamo Bucureşti
1 - Zsolt Szilagyi - Universitatea Cluj
1 - Iulian Tameş - FC Braşov (s-a transferat la ?)
1 - Andrei Prepeliţă - Steaua Bucureşti
1 - Nikola Tolimir - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Claudiu Tudor - CSMS Iaşi (1p)
1 - Diogo Valente - CFR 1907 Cluj
1 - Fernando Varela - FC Vaslui
1 - Ciprian Vasilache - Gaz Metan Mediaş (s-a transferat la FC Bihor Oradea)
1 - Iulian Vladu - CSMS Iaşi
1 - Seidu Yahaya - Astra Giurgiu
1 - Yedi Zahiri - Gloria Bistriţa (s-a transferat la Cherno More Varna)
1 - Nicolae Zuluf - Concordia Chiajna

AUTOGOLURI
1 - Egzon Belica (Concordia Chiajna) - pentru Astra Giurgiu
1 - Mansaly Boubacar (Dinamo Bucureşti) - pentru Steaua Bucureşti
1 - Ricardo Cadú (CFR 1907 Cluj) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Vlad Chiricheş (Steaua Bucureşti) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Alexandru Crețu (CSMS Iaşi) - pentru Rapid Bucureşti
1 - George Galamaz (Petrolul Ploieşti) - pentru Viitorul Constanţa
1 - Alexandru Ichim (Ceahlăul Piatra-Neamţ) - pentru Astra Giurgiu
1 - Silviu Lung jr (Astra Giurgiu) - pentru Concordia Chiajna
1 - Laurenţiu Rus (Dinamo Bucureşti) - pentru Oţelul Galaţi
1 - Adrian Rusu - (Pandurii Târgu-Jiu) - pentru Gaz Metan Mediaş
1 - Răzvan Tincu (CSMS Iaşi) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Jasmin Trtovac (Gaz Metan Mediaş) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Ionuţ Voicu (Rapid Bucureşti) - pentru Viitorul Constanţa






Taguri: Liga 1    clasamentul golgheterilor    sezonul 2012-2013    golgheteri   

Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 9 (play-off şi play-out) 16 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş (3p) (s-a transferat la FC Astana) 11 -...

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Clasamentul golgheterilor după etapa 34 Liga 1, sezonul 2011-12

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34



Top News

-Avancronica meciului CFR Cluj - FC Voluntari

-Avancronica meciului Viitorul - CS U Craiova

-Atletico Madrid, ținută în șah de nou-promovata Girona

-Remiză în partida dintre Lyon și Bordeaux

-Vlad Chiricheș, titular la Napoli în prima etapă a sezonului

-Liga 1 - Etapa 7: Rezultate şi marcatori

-Toşca, în lotul lui Betis pentru meciul cu Barcelona




Votează cel mai bun fotbalist român în 2016
N. Stanciu
Ad. Popa
Fl. Andone
C. Săpunaru
D. Rotariu
V. Chiricheş
R. Marin
C. Tătărușanu
B. Stancu
A. Chipciu
A. Toşca
D. Grigore
C. Keserü
E. Bicfalvi
R. Benzar
A. Ivan
C. Moți
A. Prepeliţă
O. Hoban
C. Pantilimon
  » rezultate   » arhiva

S-au nascut azi

Alejandro Gavatorta
Argentina
37 ani

Aleksandar Madžar
Muntenegru
39 ani

Alexandru Ichim
România
28 ani

Antonio Benarrivo
Italia
49 ani

Bocar Djumo
Guineea-Bissau
23 ani

Călin Zanc
România
46 ani

Ciprian Stancu
România
37 ani

Didier Six
Franța
63 ani

Giuseppe Bellusci
Italia
28 ani

Ioan Hora
România
29 ani

Ivan Fatić
Muntenegru
29 ani

Ivan Vukadinović
Serbia
33 ani

Nelu Mitrică
România
47 ani

Njegoš Goločevac
Serbia
34 ani

Rajko Brežančć
Serbia
28 ani

Ramiro Costa
Argentina
25 ani

Robert Lewandowski
Polonia
29 ani

Ryan Griffiths
Australia
35 ani

Scott McDonald
Australia
34 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Gaz Metan Mediaș
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      


2017-2018


Liga 1 2017-2018
18.08.2017 Astra Giurgiu CSM Politehnica Iași C
19.08.2017 Gaz Metan Mediaș ACS Poli Timișoara C
19.08.2017 Juventus București Steaua București C
20.08.2017 FC Viitorul CS Universitatea Craiova C
20.08.2017 CFR 1907 Cluj FC Voluntari C
21.08.2017 FC Botoșani
18:30
Concordia Chiajna Dolce Sport 1 C
21.08.2017 Dinamo București
21:00
Sepsi Sfântu Gheorghe Dolce Sport 1 C


1. CFR 1907 Cluj 19
2. CS Universitatea Craiova 15
3. Steaua București 15
4. FC Botoșani 13
5. Astra Giurgiu 12
6. ACS Poli Timișoara 10
7. Dinamo București 9
8. CSM Politehnica Iași 9
9. FC Voluntari 8
10. Sepsi Sfântu Gheorghe 6
11. FC Viitorul 5
12. Gaz Metan Mediaș 4
13. Concordia Chiajna 2
14. Juventus București 2
Clasament 2017-2018

Liga 2


Liga 2
18.08.2017 ASA Târgu-Mureș Luceafărul Oradea C
18.08.2017 CS Mioveni Olimpia Satu-Mare C
18.08.2017 FC Argeș Pitești Știința Miroslava C
19.08.2017 Ripensia Timișoara Sportul Snagov C
19.08.2017 FC Hermannstadt Dunărea Călărași C
19.08.2017 Metaloglobus București Pandurii Târgu-Jiu C
19.08.2017 Chindia Târgoviște ASU Poli Timişoara C
19.08.2017 Dacia Unirea Brăila Foresta Suceava C
19.08.2017 CS Balotești CS Afumați C
19.08.2017 Academica Clinceni FC UTA Arad C


1. Ripensia Timișoara 9
2. ASA Târgu-Mureș 9
3. FC Hermannstadt 9
4. CS Mioveni 7
5. FC UTA Arad 7
6. ASU Poli Timişoara 6
7. Pandurii Târgu-Jiu 5
8. Dacia Unirea Brăila 4
9. Academica Clinceni 4
10. FC Argeș Pitești 4
11. Chindia Târgoviște 4
12. Sportul Snagov 4
13. Olimpia Satu-Mare 4
14. Luceafărul Oradea 1
15. Metaloglobus București 1
16. Știința Miroslava 1
17. Dunărea Călărași 1
18. CS Balotești 1
19. CS Afumați 1
20. Foresta Suceava 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
26.05.2017 Olimpic Cetate Râşnov Aerostar Bacău C
26.05.2017 Sporting Liești Olimpia Râmnicu-Sărat C
26.05.2017 Metalosport Galaţi SC Bacău C
26.05.2017 Avântul Valea Mărului CSM Roman C
26.05.2017 AFC Odorheiu-Secuiesc Atletico Vaslui C
26.05.2017 AFK Csíkszereda Știința Miroslava C
26.05.2017 AFC Hărman CSM Pașcani C


1. Știința Miroslava 64
2. AFC Hărman 63
3. AFK Csíkszereda 63
4. Aerostar Bacău 48
5. Avântul Valea Mărului 43
6. CSM Roman 40
7. Olimpic Cetate Râşnov 38
8. Sporting Liești 38
9. Olimpia Râmnicu-Sărat 34
10. Metalosport Galaţi 30
11. Atletico Vaslui 29
12. AFC Odorheiu-Secuiesc 28
13. CSM Pașcani 23
14. Sportul Chişcani 16
15. SC Bacău -19
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
26.05.2017 Astra Giurgiu II Metaloglobus București C
26.05.2017 FC Viitorul II CS Tunari C
26.05.2017 Arsenal Malu Petrolistul Boldești C
26.05.2017 Unirea Slobozia Viitorul Domnești C
26.05.2017 CSM Olteniţa Dinamo II București C
26.05.2017 Axiopolis Sport Cernavodă Delta Dobrogea Tulcea C
26.05.2017 SC Popeşti Leordeni Înainte Modelu C


1. Metaloglobus București 60
2. Viitorul Domnești 49
3. CS Tunari 46
4. FC Viitorul II 44
5. Unirea Slobozia 41
6. Delta Dobrogea Tulcea 39
7. SC Popeşti Leordeni 39
8. Dinamo II București 38
9. CSM Olteniţa 35
10. Astra Giurgiu II 35
11. Axiopolis Sport Cernavodă 34
12. Înainte Modelu 29
13. Petrolistul Boldești 22
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
26.05.2017 Steaua București II FC Aninoasa C
26.05.2017 FCM Alexandria SCM Argeș Pitești 2012 C
26.05.2017 CS Podari Concordia Chiajna II C
26.05.2017 ACSO Filiaşi ACS URBAN Titu C
26.05.2017 Sporting Roșiori-de-Vede Atletic Bradu C
26.05.2017 Flacăra Moreni CS Mioveni II C
26.05.2017 FC Voluntari II ACS Şirineasa C


1. SCM Argeș Pitești 2012 72
2. Atletic Bradu 47
3. FC Voluntari II 44
4. FCM Alexandria 44
5. Flacăra Moreni 43
6. Concordia Chiajna II 40
7. Sporting Roșiori-de-Vede 40
8. CS Universitatea Craiova II 38
9. CS Mioveni II 38
10. ACSO Filiaşi 37
11. FC Aninoasa 37
12. Steaua București II 35
13. ACS Şirineasa 27
14. ACS URBAN Titu 23
15. CS Podari 13
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
26.05.2017 Performanţa Ighiu Millenium Giarmata C
26.05.2017 CSM Lugoj CS Național Sebiș C
26.05.2017 Ripensia Timișoara Pandurii Târgu-Jiu II C
26.05.2017 CSM Şcolar Reşiţa ACS Poli Timişoara II C
26.05.2017 UTA Bătrâna Doamnă II Industria Galda de Jos C
26.05.2017 Cetate Deva Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic C
26.05.2017 Gloria Lunca Teuz Cermei Unirea 1924 Alba-Iulia C


1. Ripensia Timișoara 55
2. CSM Şcolar Reşiţa 54
3. CSM Lugoj 51
4. Cetate Deva 49
5. CS Național Sebiș 47
6. Industria Galda de Jos 46
7. Performanţa Ighiu 42
8. Gloria Lunca Teuz Cermei 28
9. ACS Poli Timişoara II 27
10. Pandurii Târgu-Jiu II 27
11. Unirea 1924 Alba-Iulia 26
12. Millenium Giarmata 24
13. UTA Bătrâna Doamnă II 19
14. Nuova Mama Mia Bechicerecul-Mic 18
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
26.05.2017 FC Zalău ASA Târgu-Mureş II C
26.05.2017 FC Hermannstadt Sănătatea Cluj C
26.05.2017 Gaz Metan Mediaș II ASF Comuna Recea C
26.05.2017 Recolta Dorolţ Unirea Jucu C
26.05.2017 Unirea Dej CS Oşorhei C
26.05.2017 Viitorul Ulmeni Metalurgistul Cugir C
26.05.2017 Avântul Reghin CS Iernut C


1. FC Hermannstadt 67
2. Metalurgistul Cugir 55
3. Unirea Jucu 53
4. Sănătatea Cluj 53
5. ASF Comuna Recea 50
6. FC Zalău 49
7. Avântul Reghin 46
8. Gaz Metan Mediaș II 46
9. Unirea Dej 38
10. Viitorul Ulmeni 33
11. CS Iernut 29
12. ASA Târgu-Mureş II 27
13. CS Oşorhei 23
14. Recolta Dorolţ 17
15. FC Bistriţa 8
Clasament C5