Liga 1
Romanian Soccer  Cauta in Romanian Soccer
Romanian Soccer
Nationala Romaniei
 

FOTBAL INTERNATIONAL

-

UK Anglia:Premier League

-

Clasament Premier League

-

Clasament Championship

-

IT Italia: Serie A

-

Clasament Serie A Italia

-

Clasament Serie B Italia

-

SP Spain:Primera División

-

Clasament Primera Division

-

DE Germania: Bundesliga

-

Clasament Bundesliga

-

Clasament Zweite Bundesliga

-

FR Franta: Ligue 1

-

Clasament Ligue 1

-

PO Portugalia: Liga Sagres

-

Clasament Portugalia

-

OL Olanda: Eredivisie

-

Clasament Olanda

-

BE Belgia: Jupiler League

-

Clasament Belgia

-

TU Turcia: Süper Lig

-

Clasament Turcia

-

GR Grecia:Ethniki Katigoria

-

RU Rusia: Premier League

-

Clasament Rusia

-

UC Ucraina: Vyscha Liga

-

ball America de Sud

-

ball Africa

-

Cupa Africii pe Natiuni

-

ball Asia

-


Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2012-13
Clasamentul golgheterilor după etapa 34 a Ligii 1 (ultima actualizare 31 mai 2013, ora 16:55)

21 - Raul Rusescu - Steaua Bucureşti (4p)

16 - Jeremy Bokila - Petrolul Ploieşti (3p)

15 - Marius Alexe - Dinamo Bucureşti (5p)

14 - Kehinde Fatai - Astra Giurgiu (1p)

13 - Hamza Younés - Petrolul Ploieşti (2p)

12 - Constantin Budescu - Astra Giurgiu (1p)

11 - Mugurel Buga - FC Braşov (1p)
11 - Bojan Golubović - Ceahlăul Piatra-Neamţ (4p)
11 - Marius Niculae - FC Vaslui (s-a transferat la Shandong Luneng)

10 - Victoraş Astafei - 8g Gaz Metan (1p), 2g Oţelul
10 - Tha'er Bawab - Gaz Metan Mediaş (1p)
10 - Nicolae Dică - Viitorul Constanţa (4p)
10 - Deivydas Matulevičius - Pandurii Târgu-Jiu

9 - Aurelian Chiţu - Viitorul Constanţa
9 - Viorel Dinu - Universitatea Cluj (4p)
9 - Ovidiu Herea - Rapid Bucureşti (3p)
9 - Adi Rocha - Steaua Bucureşti

8 - Paul Batin - FC Braşov (1p)
8 - Florin Costea - 0g Steaua, 8g Severin (1p)
8 - Gicu Grozav - Petrolul Ploieşti
8 - Gabriel Iancu - 6g Viitorul (1p),2g Steaua
8 - John Ibeh - Pandurii Târgu-Jiu

7 - Piotr Celeban - FC Vaslui
7 - Ionel Dănciulescu - Dinamo Bucureşti
7 - Rui Pedro - CFR 1907 Cluj
7 - Cornel Predescu - 6g Gloria, 1g Pandurii
7 - Lucian Sânmărtean - FC Vaslui
7 - Takayuki Seto - Astra Giurgiu
7 - Cristian Tănase - Steaua Bucureşti (1p)

6 - Alexandru Chipciu - Steaua Bucureşti
6 - Laurenţiu Iorga - Oţelul Galaţi (4p)
6 - Pantelis Kapetanos - CFR 1907 Cluj
6 - Gabriel Mureşan - CFR 1907 Cluj (3p)
6 - Dan Nistor - Pandurii Târgu-Jiu
6 - Daniel Onofraş - CSMS Iaşi
6 - Adrian Pătulea - CSMS Iaşi
6 - Iulian Popa - FC Braşov
6 - Mihai Răduţ - Pandurii Târgu-Jiu (1p)
6 - Fwayo Tembo - Astra Giurgiu (1p)
6 - Joël Thomas - CS Turnu-Severin
6 - George Ţucudean - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la Standard Liège)
6 - Cosmin Vancea - 5g Severin, 1g Oţelul

5 - Liviu Antal - FC Vaslui
5 - Denis Alibec - Viitorul Constanţa
5 - Sadat Bukari - Astra Giurgiu
5 - Ricardo Cadú - CFR 1907 Cluj (5p)
5 - Nicolae Grigore - Rapid Bucureşti (1p)
5 - Mirko Ivanovski - Astra Giurgiu
5 - Azdren Llullaku - Gaz Metan Mediaş
5 - Robert Maah - CFR 1907 Cluj
5 - Ricardo Machado - FC Braşov
5 - Cosmin Matei - Dinamo Bucureşti (1p)
5 - Alexandru Maxim - Pandurii Târgu-Jiu (1p) (s-a transferat la VfB Stuttgart)
5 - Stefan Nikolić - Steaua Bucureşti (1p)
5 - Georgian Păun - FC Braşov
5 - Marius Pena - Oţelul Galaţi (1p) (s-a transferat la FC Baku)
5 - Mihai Pintilii - Steaua Bucureşti (1p)
5 - Łukasz Szukała - 1g Petrolul, 3g Steaua
5 - Gabriel Viglianti - Oţelul Galaţi (final de carieră, etapa a 19-a)
5 - Carlos Wellington - Concordia Chiajna

4 - Paul Anton - 1g Gloria, 3g Pandurii
4 - Mircea Axente - Dinamo Bucureşti
4 - Saša Bjelanović - CFR 1907 Cluj
4 - Alin Buleică - Universitatea Cluj
4 - Marian Constantinescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Eric de Oliveira - Gaz Metan Mediaş (1p)
4 - Alexandru Ichim - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Bruce Inkango - Oţelul Galaţi (s-a transferat la Cherno More Varna)
4 - Alexandru Ioniţă - Rapid Bucureşti
4 - Ciprian Milea - CSMS Iaşi
4 - Adrian Popa - 3g Concordia, 1g Steaua
4 - Dan Roman - Gaz Metan Mediaş
4 - Daniel Stana - Ceahlăul Piatra-Neamţ
4 - Ousmane Viera - Pandurii Târgu-Jiu

3 - Vlad Achim - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Bogdan Apostu - Universitatea Cluj
3 - Rafael Bastos - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Al Nassr FC)

3 - Adrian Borza - Universitatea Cluj
3 - Alexandru Bourceanu - Steaua Bucureşti
3 - Karim Boutadjine - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Vasile Buhăescu - FC Vaslui
3 - Ciprian Deac - CFR 1907 Cluj (1p)
3 - David Distéfano - Astra Giurgiu
3 - Ovidiu Hoban - Petrolul Ploieşti
3 - Ioan Hora - CFR 1907 Cluj
3 - Valentin Lemnaru - Pandurii Târgu-Jiu
3 - Darko Lukanović - Ceahlăul Piatra-Neamţ
3 - Laurenţiu Marinescu - Petrolul Ploieşti (1p)
3 - Alexandru Mateiu - FC Braşov
3 - Júnior Morais - Astra Giurgiu
3 - Sergiu Neacşa - CS Turnu-Severin
3 - Gabriel Paraschiv - Oţelul Galaţi
3 - Paulinho Dinarte - Universitatea Cluj (1p) (s-a transferat la Göztepe İzmir)
3 - Mihai Roman - CS Turnu-Severin
3 - Florent Sauvadet - Petrolul Ploieşti
3 - Cristian Sârghi - Oţelul Galaţi
3 - Bogdan Straton - CSMS Iaşi
3 - János Székely - Universitatea Cluj
3 - Mike Temwanjera - FC Vaslui
3 - Claudiu Voiculeţ - Pandurii Târgu-Jiu

2 - Răzvan Avram - Gaz Metan Mediaş
2 - Claudiu Belu - Concordia Chiajna
2 - Nicandro Breeveld - Gaz Metan Mediaş
2 - Damien Boudjemaa - Petrolul Ploieşti
2 - Sergiu Buş - CFR 1907 Cluj
2 - Andrei Ciolacu - Rapid Bucureşti
2 - Cleiton de Melo - "U" Cluj (s-a transferat la Guaratinguetá)
2 - Mihai Costea - Steaua Bucureşti
2 - Alexandru Curtean - Dinamo Bucureşti
2 - Alexandru Dandea - 1g Severin, 0g Dinamo
2 - Rareş Enceanu - FC Braşov
2 - Gabriel Enache - Astra Giurgiu
2 - Marius Feher - Gloria Bistriţa
2 - Valerică Găman - Astra Giurgiu
2 - Sorin Ghionea - Concordia Chiajna
2 - Gabriel Giurgiu - Oţelul Galaţi
2 - Dorin Goga - Rapid Bucureşti (s-a transferat la Hapoel Ramat Gan)
2 - Blaže Ilioski - Rapid Bucureşti (s-a transferat la FK Rabotnički)
2 - Eduardo Jumisse - FC Vaslui
2 - Alexandru Lazăr - Viitorul Constanţa
2 - Iasmin Latovlevici - Steaua Bucureşti (1p)
2 - Vasile Maftei - CFR 1907 Cluj
2 - Gualberto Mojica - Petrolul Ploieşti (1p)
2 - Vlad Morar - Petrolul Ploieşti
2 - Hugo Moutinho - 1g Severin, 1g CSMS Iaşi
2 - Cristian Munteanu - FC Braşov (1p)
2 - Apostol Muzac - Universitatea Cluj (1p)
2 - Viorel Nicoară - Pandurii Târgu-Jiu
2 - Eduard Nicola - Universitatea Cluj
2 - Anthony Nwakaeme - Universitatea Cluj
2 - Silviu Pană - Concordia Chiajna
2 - Daniel Pancu - Rapid Bucureşti
2 - Flavius Purece - Concordia Chiajna (1p)
2 - Ionuţ Rada - CFR 1907 Cluj
2 - Răzvan Radu - Gloria Bistriţa (1p)
2 - Ronny Carlos da Silva - CFR 1907 Cluj
2 - Vlad Rusu - Viitorul Constanţa
2 - Sabrin Sburlea - FC Vaslui
2 - Jaka Štromajer - Oţelul Galaţi
2 - Filipe Teixeira - Rapid Bucureşti (s-a transferat la Al-Shaab CSC)
2 - Leandro Tatu - Steaua Bucureşti
2 - Daniel Tătar - FC Braşov
2 - Alexandru Țigănașu - CSMS Iaşi
2 - Dacian Varga - FC Vaslui (1p) (s-a transferat la Sportul Studenţesc)
2 - Gheorghe Velici - Ceahlăul Piatra-Neamţ
2 - Vitinho Medeiros - Gaz Metan Mediaş
2 - Vojislav Vranjković - CS Turnu-Severin
2 - Syam Ben Youssef - Astra Giurgiu
2 - Weldon - CFR 1907 Cluj
2 - Wesley Lopes - FC Vaslui (s-a transferat la Al-Hilal)
2 - Alexandru Zaharia - 1g Severin, 0g Astra

1 - Paul Abba - CS Turnu-Severin (s-a transferat la Compet Ploieşti)

1 - Matías Aguirregaray - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Peñarol Montevideo)
1 - Alex dos Santos - Universitatea Cluj (s-a transferat la ?)

1 - Aloisio Mohamed - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Sony Alcenat - Petrolul Ploieşti
1 - Bogdan Antonache - Gloria Bistriţa
1 - Sergiu Arnăutu - CS Turnu-Severin
1 - Issa Ba - Dinamo Bucureşti (s-a transferat la ?)
1 - Cristian Balgiu - Concordia Chiajna
1 - Narcisse Bambara - Concordia Chiajna
1 - Ionuț Bădescu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Mihai Bălaşa - Viitorul Constanţa
1 - Florin Bejan - Viitorul Constanţa
1 - Alexandru Benga - Oţelul Galaţi
1 - Jaime Bragança - Gloria Bistriţa (s-a transferat la UD Salamanca)
1 - Florin Bratu - Gloria Bistriţa (final de carieră, etapa a 19-a)
1 - Bruno Madeira - FC Braşov
1 - Cătălin Bucur - Gloria Bistriţa
1 - Cauê Cecilio da Silva - FC Vaslui
1 - Lucian Cazan - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Elias Charalambous - FC Vaslui
1 - Vlad Chiricheş - Steaua Bucureşti
1 - Alexandru Coman - Rapid Bucureşti
1 - Adrian Cristea - Dinamo Bucureşti
1 - Călin Cristea - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Cristian Cristea - Viitorul Constanţa (s-a transferat la FCM Tg.Mureş)
1 - Marian Cristescu - Petrolul Ploieşti
1 - Wálter Cubilla - Gloria Bistriţa
1 - Marius Curtuiuș - Gloria Bistriţa (1p)
1 - Frank Wiafe Danquah - FC Braşov
1 - Emil Dică - Rapid Bucureşti
1 - Octavian Drăghici - 1g "U" Cluj, 0g Gaz Metan
1 - Andrei Enescu - Gloria Bistriţa
1 - Ioan Filip - Oţelul Galaţi
1 - Florin Gardoş - Steaua Bucureşti
1 - Costin Gheorghe - Gaz Metan Mediaş
1 - Adrian Gheorghiu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Dragoş Grigore - Dinamo Bucureşti
1 - Ştefan Grigorie - Rapid Bucureşti
1 - Attila Hadnagy - FC Braşov (s-a transferat la FC Botoşani)
1 - Mirza Hasanović - CS Turnu-Severin
1 - Andrei Herghelegiu - CSMS Iaşi
1 - Florin Hidișan - Universitatea Cluj
1 - Damir Ibrić Yüksel - Concordia Chiajna
1 - Florin Ilie - Concordia Chiajna
1 - Claudiu Ionescu - CSMS Iaşi
1 - Cristian Ionescu - FC Braşov
1 - Sorin Ispir - Concordia Chiajna (1p)
1 - Souleymane Keita - CSMS Iaşi
1 - Laio dos Santos - Gloria Bistriţa (s-a transferat la Goytacaz FC)
1 - Ionuţ Larie - Viitorul Constanţa
1 - Mihai Leca - Concordia Chiajna
1 - Srdjan Luchin - Dinamo Bucureşti
1 - Andrei Marc - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Iulian Mamele - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Alexandru Margină - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Ionel  Mihălăchioaie - CSMS Iaşi
1 - Aitor Monroy - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Markisio Moraes - Gloria Bistriţa
1 - Novak Martinović - Steaua Bucureşti (s-a transferat la Wuhan Zall)
1 - Zhivko Milanov - FC Vaslui
1 - Bogdan Mitrea - CSMS Iaşi
1 - Alexandru Muntean - Gaz Metan Mediaş
1 - Andrei Mureşan - Astra Giurgiu
1 - Nicolae Muşat - Dinamo Bucureşti
1 - Ousmane N'Doye - FC Vaslui
1 - Ioan Neag - Petrolul Ploieşti
1 - Ionuţ Neagu - Oţelul Galaţi
1 - Boban Nikolov - Viitorul Constanţa
1 - Sergiu Oltean - FC Braşov
1 - Cristian Oros - Rapid Bucureşti
1 - Andrei Pavel - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Alexandru Păcurar - Universitatea Cluj (s-a transferat la ŢSKA Sofia)
1 - Bogdan Pătraşcu - Universitatea Cluj (s-a transferat la ?)
1 - Ciprian Petre - Gaz Metan Mediaş
1 - Ivan Petrović - CSMS Iaşi
1 - Alexandru Popovici - Concordia Chiajna
1 - Andrei Prepeliţă - Steaua Bucureşti
1 - Bratislav Punoševac - Oţelul Galaţi (s-a transferat la FCM Târgu-Mureş)
1 - Adrian Puţanu - Viitorul Constanţa
1 - Mihai Roman - Rapid Bucureşti
1 - Laurenţiu Rus - Dinamo Bucureşti
1 - Adrian Rusu - Pandurii Târgu-Jiu
1 - Marius Rusu - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Cătălin Savin - Concordia Chiajna
1 - Modougu Sogou - CFR 1907 Cluj (s-a transferat la Olympique Marseille)
1 - Tiberiu Serediuc - Concordia Chiajna
1 - Nicolae Stanciu - FC Vaslui
1 - Dorel Stoica - CS Turnu-Severin
1 - Sorin Stratilă - Dinamo Bucureşti
1 - Zsolt Szilagyi - Universitatea Cluj
1 - Iulian Tameş - FC Braşov (s-a transferat la ?)
1 - Andrei Prepeliţă - Steaua Bucureşti
1 - Nikola Tolimir - Ceahlăul Piatra-Neamţ
1 - Claudiu Tudor - CSMS Iaşi (1p)
1 - Diogo Valente - CFR 1907 Cluj
1 - Fernando Varela - FC Vaslui
1 - Ciprian Vasilache - Gaz Metan Mediaş (s-a transferat la FC Bihor Oradea)
1 - Iulian Vladu - CSMS Iaşi
1 - Seidu Yahaya - Astra Giurgiu
1 - Yedi Zahiri - Gloria Bistriţa (s-a transferat la Cherno More Varna)
1 - Nicolae Zuluf - Concordia Chiajna

AUTOGOLURI
1 - Egzon Belica (Concordia Chiajna) - pentru Astra Giurgiu
1 - Mansaly Boubacar (Dinamo Bucureşti) - pentru Steaua Bucureşti
1 - Ricardo Cadú (CFR 1907 Cluj) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Vlad Chiricheş (Steaua Bucureşti) - pentru Petrolul Ploieşti
1 - Alexandru Crețu (CSMS Iaşi) - pentru Rapid Bucureşti
1 - George Galamaz (Petrolul Ploieşti) - pentru Viitorul Constanţa
1 - Alexandru Ichim (Ceahlăul Piatra-Neamţ) - pentru Astra Giurgiu
1 - Silviu Lung jr (Astra Giurgiu) - pentru Concordia Chiajna
1 - Laurenţiu Rus (Dinamo Bucureşti) - pentru Oţelul Galaţi
1 - Adrian Rusu - (Pandurii Târgu-Jiu) - pentru Gaz Metan Mediaş
1 - Răzvan Tincu (CSMS Iaşi) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Jasmin Trtovac (Gaz Metan Mediaş) - pentru Dinamo Bucureşti
1 - Ionuţ Voicu (Rapid Bucureşti) - pentru Viitorul Constanţa







Taguri: Liga 1    clasamentul golgheterilor    sezonul 2012-2013    golgheteri   

Comenteaza

Ultimele stiri - Golgheteri Liga 1

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-17

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2016-2017 - Clasamentul golgheterilor după etapa 10

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-16

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2015-2016 - Clasamentul golgheterilor după etapa 14 (play-off & play-out)

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-15

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2014-2015 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2013-14 - Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2011-12

Clasamentul golgheterilor după etapa 34 Liga 1, sezonul 2011-12

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2010-11

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2009-10

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2008-09

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34

Golgheteri Liga 1 - Sezonul 2007-08

Liga 1: Clasamentul golgheterilor după etapa 34



Top News

-Avancronica meciului FC Botosani - Dinamo Bucuresti

-Avancronica meciului Gaz Metan Medias - FC Voluntari

-Sparta Praga a produs surpriza zilei in Europa League

-Avancronica meciului ASA Targu-Mures - CFR Cluj

-Avancronica meciului CSM Politehnica Iasi - ACS Poli Timisoara

-Astra lui Sumudica incearca sa nu fie mica la Roma

-Liga Campionilor: Cea mai in forma echipa din lume joaca pe "Cel




S-au nascut azi

Alexandru Leucuță
România
29 ani

Bartholomew Ogbeche
Nigeria
32 ani

Daniel Timofte
România
49 ani

Dror Kashtan
Israel
72 ani

Dušan Savić
Macedonia
31 ani

Eliseu
Portugalia
33 ani

Gaby Mudingayi
Belgia
35 ani

Gaston Taument
Olanda
46 ani

George Weah
Liberia
50 ani

Gilberto Martínez
Costa Rica
37 ani

Jan Kirchhoff
Germania
26 ani

John Sheridan
Irlanda
52 ani

Júlio Baptista
Brazilia
35 ani

Mirko Vučnić
Muntenegru
33 ani

Mourtala Diakité
Mali
36 ani

Nico Claesen
Belgia
54 ani

Rareș Stan
România
29 ani

Ricardo Vaz Tê
Portugalia
30 ani

Valentin Cojocaru
România
21 ani


Liga 1
Steaua Bucuresti ASA CFR Cluj
CS Universitatea Petrolul Ploiesti
Dinamo FC Botosani Pandurii
CSM Iasi Viitorul Constanta
Concordia Chiajna
-

Arhiva Stiri Romanian Soccer
L M M J V S D
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            


Liga 2
Metalul Reșița UTA Arad FC Oradea
ASA Tg. Mureș Dacia Mioveni CSM Ramnicu Valcea
FC Olt Bistrița Minerul Motru
Olimpia S. Mare CSU Craiova Univ. Craiova
CF Brăila Slobozia Dunărea Galați
FC Clinceni Farul Constanta CSMS Iași
FCM Bacau Gloria Buzău ACS Berceni
Tărlungeni Rapid Bucuresti Rapid Suceava
-

2016-2017


Liga 1 2016-2017
30.09.2016 CSM Politehnica Iaşi ACS Poli Timișoara C
30.09.2016 ASA Târgu-Mureș CFR 1907 Cluj C
01.10.2016 Gaz Metan Mediaş
18:00
FC Voluntari   C
01.10.2016 FC Botoșani
20:30
Dinamo București   C
02.10.2016 FC Viitorul
18:00
Astra Giurgiu Dolce Sport 1 C
02.10.2016 Steaua București
20:30
CS Universitatea Craiova   C
03.10.2016 Concordia Chiajna
20:30
Pandurii Târgu-Jiu Dolce Sport 1 C


1. Steaua București 23
2. CS Universitatea Craiova 20
3. FC Viitorul 17
4. FC Botoșani 16
5. Dinamo București 16
6. Pandurii Târgu-Jiu 15
7. CFR 1907 Cluj 14
8. Gaz Metan Mediaş 13
9. CSM Politehnica Iaşi 12
10. FC Voluntari 11
11. Astra Giurgiu 11
12. Concordia Chiajna 11
13. ASA Târgu-Mureș 0
14. ACS Poli Timișoara -6
Clasament 2016-2017

Liga 2


Liga 2
30.09.2016 Juventus București Unirea Tărlungeni C
01.10.2016 Metalul Reșița
11:00
Foresta Suceava   C
01.10.2016 Șoimii Pâncota
11:00
ACS Berceni   C
01.10.2016 Luceafărul Oradea
11:00
CS Balotești   C
01.10.2016 CS Afumați
11:00
ASU Poli Timişoara   C
01.10.2016 Sepsi OSK Sfântu Gheorghe
11:00
UTA Bătrâna Doamnă   C
01.10.2016 Olimpia Satu-Mare
11:00
Dunărea Călărași   C
01.10.2016 Academica Clinceni
15:00
Dacia Unirea Brăila   C
02.10.2016 FC Brașov
15:00
Chindia Târgoviște   C
03.10.2016 CS Mioveni
18:00
CSM Râmnicu-Vâlcea   C


1. Juventus București 25
2. FC Brașov 21
3. Chindia Târgoviște 21
4. UTA Bătrâna Doamnă 20
5. Foresta Suceava 19
6. CS Mioveni 18
7. Olimpia Satu-Mare 16
8. Sepsi OSK Sfântu Gheorghe 15
9. Dacia Unirea Brăila 13
10. CSM Râmnicu-Vâlcea 12
11. Unirea Tărlungeni 12
12. CS Afumați 11
13. Dunărea Călărași 11
14. Luceafărul Oradea 10
15. Academica Clinceni 10
16. CS Balotești 9
17. ASU Poli Timişoara 8
18. Metalul Reșița 6
19. ACS Berceni 0
20. Șoimii Pâncota 0
Clasament Liga 2

C1


Liga 3 C1
30.09.2016 Atletico Vaslui Olimpia Râmnicu-Sărat C
30.09.2016 CSM Pașcani SC Bacău C
30.09.2016 AFK Csíkszereda Aerostar Bacău C
01.10.2016 Știința Miroslava
15:00
CSM Roman   C
01.10.2016 AFC Odorheiu-Secuiesc
15:00
Sporting Liești   C
01.10.2016 Avântul Valea Mărului
15:00
Olimpic Cetate Râşnov   C
01.10.2016 Metalosport Galaţi
15:00
Sportul Chişcani   C


1. Atletico Vaslui 9
2. AFC Hărman 9
3. Sporting Liești 9
4. Metalosport Galaţi 9
5. AFK Csíkszereda 9
6. Olimpia Râmnicu-Sărat 7
7. SC Bacău 6
8. Știința Miroslava 6
9. Sportul Chişcani 4
10. Aerostar Bacău 3
11. Olimpic Cetate Râşnov 3
12. CSM Roman 3
13. Avântul Valea Mărului 3
14. CSM Pașcani 3
15. AFC Odorheiu-Secuiesc 0
Clasament C1

C2


Liga 3 C2
30.09.2016 Dinamo II București Metaloglobus București C
30.09.2016 Înainte Modelu Petrolistul Boldești C
01.10.2016 Delta Dobrogea Tulcea
15:00
Viitorul Domnești   C
01.10.2016 SC Popeşti Leordeni
15:00
CS Tunari   C
01.10.2016 Axiopolis Sport Cernavodă
15:00
Astra Giurgiu II   C
01.10.2016 CSM Olteniţa
15:00
FC Viitorul II   C
01.10.2016 Unirea Slobozia
15:00
Arsenal Malu   C


1. FC Viitorul II 10
2. Metaloglobus București 10
3. CS Tunari 10
4. Astra Giurgiu II 7
5. Dinamo II București 6
6. Petrolistul Boldești 6
7. Înainte Modelu 5
8. SC Popeşti Leordeni 5
9. Axiopolis Sport Cernavodă 4
10. Viitorul Domnești 4
11. CSM Olteniţa 4
12. Unirea Slobozia 4
13. Delta Dobrogea Tulcea 1
14. Arsenal Malu 0
Clasament C2

C3


Liga 3 C3
30.09.2016 Atletic Bradu CS Universitatea Craiova II C
30.09.2016 CS Mioveni II ACS URBAN Titu C
30.09.2016 ACS Şirineasa Concordia Chiajna II C
30.09.2016 FC Voluntari II SCM Argeș Pitești 2012 C
30.09.2016 ACSO Filiaşi Steaua București II C
01.10.2016 Flacăra Moreni
15:00
FC Aninoasa   C
01.10.2016 CS Podari
15:00
FCM Alexandria   C


1. SCM Argeș Pitești 2012 11
2. Atletic Bradu 10
3. ACS Şirineasa 9
4. FCM Alexandria 7
5. Flacăra Moreni 6
6. FC Voluntari II 6
7. FC Aninoasa 6
8. ACS URBAN Titu 5
9. ACSO Filiaşi 5
10. Concordia Chiajna II 5
11. Sporting Roșiori-de-Vede 4
12. Steaua București II 4
13. CS Universitatea Craiova II 4
14. CS Mioveni II 4
15. CS Podari 1
Clasament C3

C4


Liga 3 C4
30.09.2016 Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic ACS Poli Timişoara II C
30.09.2016 Unirea 1924 Alba-Iulia Pandurii Târgu-Jiu II C
30.09.2016 Cetate Deva Performanţa Ighiu C
01.10.2016 Industria Galda de Jos
15:00
Milenium Giarmata   C
01.10.2016 Gloria Lunca Teuz Cernei
15:00
CS Național Sebiș   C
01.10.2016 UTA Bătrâna Doamnă II
15:00
CSM Lugoj   C
01.10.2016 CSM Şcolar Reşiţa
15:00
Ripensia Timișoara   C


1. CS Național Sebiș 12
2. Gloria Lunca Teuz Cernei 9
3. Industria Galda de Jos 9
4. ACS Poli Timişoara II 7
5. Performanţa Ighiu 7
6. CSM Şcolar Reşiţa 6
7. Unirea 1924 Alba-Iulia 5
8. Ripensia Timișoara 5
9. CSM Lugoj 5
10. Nova Mama Mia Bechicerecul-Mic 3
11. UTA Bătrâna Doamnă II 3
12. Pandurii Târgu-Jiu II 3
13. Cetate Deva 3
14. Milenium Giarmata 2
Clasament C4

C5


Liga 3 C5
30.09.2016 CS Oşorhei ASA Târgu-Mureş II C
30.09.2016 Viitorul Ulmeni Sănătatea Cluj C
30.09.2016 FC Bistriţa FC Hermannstadt C
01.10.2016 CS Iernut
15:00
Unirea Jucu   C
01.10.2016 Avântul Reghin
15:00
ASF Comuna Recea   C
01.10.2016 Unirea Dej
15:00
FC Zalău   C
01.10.2016 Recolta Dorolţ
15:00
Gaz Metan Mediaș II   C


1. Sănătatea Cluj 10
2. FC Hermannstadt 10
3. Metalurgistul Cugir 9
4. Viitorul Ulmeni 7
5. Gaz Metan Mediaș II 7
6. ASF Comuna Recea 7
7. Avântul Reghin 6
8. FC Zalău 6
9. Unirea Dej 4
10. ASA Târgu-Mureş II 4
11. CS Iernut 3
12. Unirea Jucu 3
13. FC Bistriţa 3
14. CS Oşorhei 1
15. Recolta Dorolţ 0
Clasament C5